Klasy piłkarskie

Nasza Szkoła przy współpracy z klubem piłkarskim Polonia Warszawa współtworzy najlepszą Akademię Piłkarską na Mazowszu. Uczniowie uprawiający piłkę nożną mają doskonałą możliwość do optymalnego rozwoju zarówno dydaktycznego jak i sportowego.

Godziny zajęć treningowych dopasowane są do godzin zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nasi uczniowie mają odpowiednio dużo czasu na naukę i rozwój innych talentów. Oprócz treningów piłkarskich trenerzy prowadzą zajęcia mające na celu kształtowanie ogólnego rozwoju uczniów (akrobatyka, gimnastyka). Dwa razy do roku grupy piłkarskie wyjeżdzają na zgrupowania piłkarskie, w zmię jest to obóz piłkarski, w lato turniej zagraniczny, na których chłopcy rywalizują z równieśnikami z całego świata, jak również mają okazję do zwiedzania Świata. Uczniowie klas piłkarskich dodatkowo biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPN, jak również w licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Nasi uczniowie w ostatnich 2 latach mieli możliwość rywalizowania z najlepszymi Akademiami Piłkarskimi w Europie, m.in. z FC Barcelona (Hiszpania), FC Villareal (Hiszpania), Inter Mediolan (Włochy), AC Milan (Włochy), Juventus Turyn (Włochy), Schalke 04 (Niemcy), Hertha Berlin (Niemcy), Fortuna Dusseldorf (Niemcy), Sporting Lizbona (Portugalia), Celtic Glasgow (Szkocja), Banik Osrtava (Chechy), Slavia Praga (Czechy), Karpaty Lwów (Ukraina), Szachtar Donieck (Ukraina).

Miarą sukcesu dla naszej Akademii piłkarskiej nie jest ilość zdobytych medali w rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce i na Mazowszu, choć na tym polu możemy poszczycić się corocznymi osiągnięciami, ale ilość zawodników która wychodzi z naszej Akademii i gra w zespołach I i II ligi oraz w reprezentacjach Polski.

Mało który klub w Polsce może pochwalić się tak dużą liczbą wychowanków grających na tak wysokim poziomie, co jest dla nas olbrzymią satysfakcją i zachętą do dalszej pracy.

Znakomici trenerzy, coraz lepsza baza treningowa, wspaniałe warunki do nauki w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Liceum, marka klubu - sprzyjają szlifowaniu piłkarskich talentów, których w Polsce nie brakuje. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy marzą o piłkarskiej karierze do rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 158 i przybrania Czarnej Koszuli, co oprócz dumy nie jest co prawda gwarantem spełnienia piłkarskich marzeń, ale wspaniałą szansą do ich realizacji.

Reszta zależy od was!

KLASY PIŁKARSKIE W ROKU SZKOLNYM 2016/17