pedagog szkolny

Środa    09.00 – 16.00

Piątek     ---------------

pedagog.jpg [350x263]

W naszej szkole pracuję od 2001 roku. Zajmuję się wszelkimi sprawami  bezpośrednio dotyczącymi uczniów.  Bardzo lubię dzieci i mam wrażenie, że  one mnie też, dlatego praca z nimi sprawia mi niekłamaną przyjemność. Gdybym miała wymienić, co jest według mnie najważniejsze w kontaktach z dziećmi, to powiedziałabym, że autentyczność, umiejętność uważnego słuchania młodych ludzi i szacunek, który im się należy, tak jak każdemu człowiekowi.

Zadania, jakie wykonuję, można podzielić na kilka działów: profilaktyka oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna, pomoc materialna, działania opiekuńczo-wychowawcze.

Każde dziecko potrzebujące pomocy, czy to dydaktycznej, czy materialnej, czy też wsparcia emocjonalnego w trudnych dla niego sytuacjach, taką pomoc otrzymuje.

Prowadzę także zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, organizuję i czuwam nad realizacją programów profilaktycznych („Bezpieczna droga do szkoły”, „Bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z osobami obcymi”, „Uczymy się żyć bez przemocy”, „Zachowania w sytuacjach zagrożeń”, „Wirtualny świat”, „Uwaga, trucizna!”, „Każdy ma prawo do prywatności i intymności”, „O dotyku dobrym ,złym i potajemnym”, „Jestem ostrożny” „Złość - mój przyjaciel czy wróg?”, „Odpowiedzialność prawna nieletnich”).

Rodzice również mogą znaleźć u mnie wsparcie w trudnych dla nich sytuacjach.

Jestem w szkole codziennie i w każdym momencie w godzinach pracy osiągalna – nie wyznaczam sztywnych ram czasowych na „przyjęcia interesantów”.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!