Szkoła Podstawowa Nr 158 w Warszawie prowadzi nabór do Klas PŁYWACKICH  1 i 4 w roku szkolnym 2019/2020.

Chcielibyśmy zaoferować Wam rozpoczęcie edukacji w szkole, która od lat pielęgnuje tradycje pięknego sportu pływackiego. Oferujemy połączenie edukacji wraz z nauką pływania w ramach zajęć edukacyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży poparte wieloma sukcesami sportowymi. Dbamy również o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Uczymy się w ślicznej, kameralnej i odnowionej szkole, pływamy na niedawno wyremontowanej pływalni Polonia.

Serdecznie zapraszamy sprawne, zdyscyplinowane i radosne dzieciaki - przyjdźcie, zobaczcie, zapytajcie i dajcie się namówić!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nabory 1, 4

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do programu Zima w mieście. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, więc zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się zarejestrować, tych którzy nie zdążyli w terminie złożyć dokumentów, albo dzieci, które dopiero teraz zdecydowały się dołączyć do nas w czasie ferii.

Rekrutacja uzupełniająca (logowanie w systemie) trwa do 16.01 (środa) godz. 11.00

Zima w mieście

Jak co roku, w klasach 1-3 odbyły się wigilie klasowe. Śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Rodzice włączyli się w przygotowanie świątecznego poczęstunku i w miarę możliwości uczestniczyli w wigiliach.

Wigilie w klasach 1-3  Wigilie w klasach 1-3  Wigilie w klasach 1-3  Wigilie w klasach 1-3

Ludzie, anioły, diabły... na szkolnej scenie teatralnej zaroiło się od nieziemskich postaci. Tym razem to nauczyciele przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie w prezencie dla uczniów i rodziców. Było świątecznie; chwilami refleksyjnie, chwilami śmiesznie. Pan "od matematyki" w diabelskim przebraniu, pani wicedyrektor jako dyrygent anielskiego chóru, trenerzy w królewskim pochodzie, bosy pastuszkowie, nagła wizyta "śmierci"...
Niezapomniane chwile!

Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka

W roku 2018 wychowawczyni klas młodszych - p. Hanna Zajkowska, wzięła udział w warszawskim plebiscycie "Nauczyciel na Medal". Z ogromną przyjemnością informujemy, że p. Hania zdobyła I miejsce w kategorii Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej w Dzielnicy Śródmieście. Z ogromną radością gratulujemy wyróżnienia!

Nauczyciel na medal  Nauczyciel na medal  Nauczyciel na medal  Nauczyciel na medal

W dniu 2 stycznia 2019 r. o godz. 13:00, po zalogowaniu się na konto będzie widoczna informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu kandydata do Programu. Uczniowie zakwalifikowani będą mieli możliwość pobrania karty kwalifikacyjnej.

W terminie od 3 stycznia 2019 r. do 10 stycznia 2019 r. do godz. 12.00 należy potwierdzić wolę uczestnictwa w Programie "Zima w Mieście" dostarczając kartę kwalifikacyjną oraz potwierdzenie opłaty za żywienie lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat, jest to warunek przyjęcia do Programu "Zima w Mieście".

Karty kwalifikacyjne i potwierdzenie opłaty za posiłki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki w sekretariacie szkoły.

Nr konta i informacje dotyczące opłat za żywienie: https://szwajcarka.net/zima-w-miescie/

Ostateczną decyzje o przyjęciu ucznia do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2019 podejmuje organizator wypoczynku.

Zima w mieście

Przed samymi świętami klasy 2a i 2b odwiedziły Katedrę Św. Jana i uczestniczyły w warsztatach "Warszawskiego planetarium organowego". Panowie Adam i Dominik zapoznali nas z budową instrumentu muzycznego, jakim są organy. Poznaliśmy możliwości dźwiękowe tego niesamowitego instrumentu, wysłuchaliśmy kolęd i koncertu muzyki Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy wszystkich do Katedry na organizowane tam koncerty organowe.

Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana

Tak klasa 1a uczestniczyła w mikołajkowych warsztatach w MDK im w. Broniewskiego, pt. "Przyprawy świata". Dzieci smakowały, wąchały i udawały najbardziej aromatyczne rośliny, takie jak imbir, goździki, pieprz i wiele innych.

Mikołajkowe warsztaty kl. 1a  Mikołajkowe warsztaty kl. 1a

W środę, 12 grudnia klasy drugie piekły pierniczki wraz z rodzicami. Mamusie, Tatusiowie oraz Babcie licznie zaszczycili nas swoją obecnością, więc produkcja szła masowo i przekroczyła oczekiwania wszystkich. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i widać było, że to spotkanie było prawdziwą przyjemnością zarówno dla dzieci jak i ich rodziców! Pierniki się piekły i pachniały, a wspólne, rodzinne dekorowanie było wspaniałą zabawą!

Takie chwile zawsze są niezapomniane :)

Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b