Drodzy Rodzice,
Niebawem ruszają nabory do klas pływackich.
Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na naszych plakatach promocyjnych

ze sportowym pozdrowieniem
Trenerzy.

Nabór do klas pływackich  Nabór do klas pływackich  Nabór do klas pływackich

W dniu dzisiejszym nasza skromna 9 osobowa drużyna reprezentowała szkołę i klub na zawodach z cyklu GP Wmozp. Mimo, iż w okrojonym składzie wszyscy dzielnie walczyli  i ostatecznie znaleźliśmy się na  trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej wszystkich klubów. Wśród medalistów znaleźli się Eryk Osóbka Morawski i Maciej Czajka. Ponadto Eryk został najlepszym zawodnikiem całych zawodów. Wszystkim należą się wielkie gratulację za walkę i ustanowienie nowych rekordów życiowych.

ze sportowym pozdrowieniem

Trenerzy

GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008

W czwartek, 15.02 nasze uczennice brały udział w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Minisiatkówce Dziewcząt. W rozgrywkach wystartować mogły uczennice z rocznika 2005 i młodsze. W zawodach brało udział osiem środmiejskich szkół podstawowych, a nasze dziewczęta po dzielnej walce zajęły 4 miejsce w grupie i nie zakwalifikowały się do ścisłego finału.

Mini Siatkówka Dziewcząt_1  Mini Siatkówka Dziewcząt_2  Mini Siatkówka Dziewcząt_4  Mini Siatkówka Dziewcząt_6

Przedszkolaki z kl. 0A wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaka

Podczas zawodów dzieci uczyły się czym jest zdrowa rywalizacja, a także zasada fair play. Program konkurencji sportowych przygotował i przeprowadził p. Przemysław Piotrowski - trener pływania. Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem, po czym nastąpiła rozgrzewka małych sportowców. Dzięki dobrze dobranej muzyce oraz ciekawym ćwiczeniom, dzieci bez trudu rozpoczęły zmagania w poszczególnych konkurencjach.

Olimpiada Sportowa Przedszkolaka  Olimpiada Sportowa Przedszkolaka  Olimpiada Sportowa Przedszkolaka  Olimpiada Sportowa Przedszkolaka

W mijającym tygodniu odbył się apel, na którym uczniowie klas 4-7 zapoznali się z aktualnościami Samorządu Uczniowskiego. Zorganizowano Pocztę Walentynkową i Serduszkowy Dzień bez ocen niedostatecznych. W środę, 14 lutego nawet nauczyciele mieli serduszka - widocznie też nie lubią jedynek :)

Teraz cała społeczność szkolna angażuje swe siły w dwóch akcjach charytatywnych prowadzonych wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu (zbiórka plastikowych nakrętek) oraz świetlicą (zbiórka dla zwierząt z dwóch schronisk).

Jeśli ktoś zapomni co robimy, może o tym poczytać na tablicy SU (II piętro).

I dwie nowe inicjatywy - cicha przerwa w sali nr 25 (12.35 ) oraz Latająca Książka, czyli kącik czytelniczy, w którym będzie można wziąć książkę, komiks lub gazetkę, przeczytać i zwrócić w to samo miejsce, by inni też mogli poczytać.

Zachęcamy do udziału w akcjach i polecamy spokojny sposób spędzania przerw.

15 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej klasy 1-3 uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem – p. Krzysztofem Petkiem. Jesteśmy pod wrażeniem. Okazało się, że p. Krzysztof podróżuje po różnych kontynentach, zbierając materiały do książek. Opowiadał nam o spotkaniach między innymi z „małym krokodylem” – kajmanem, dziećmi z indiańskiej wioski. Nie zabrakło ciekawostek przyrodniczych i dokumentacji fotograficznej. Pisarz zaprezentował również swoją powieść „Spokojne wakacje”. Dowiedzieliśmy się, jak ona powstała, obejrzeliśmy miejsca, w których dzieje się akcja czyli jezioro i tajemniczy zamek, a po spotkaniu mogliśmy ją nabyć.

Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem  Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem  Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem  Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Petkiem

Klasy młodsze spotkały się (12.02.2018) w sali gimnastycznej w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Pani Iwona Wójcik przygotowała prezentację na temat dobrych i złych stron Internetu i wspólnie z uczniami je omówiła. Dzieci obejrzały film Sieciaki, ostrzegający przed podawaniem swoich danych osobowych nieznajomym w sieci. Każda klasa dostała również zadania do samodzielnego wykonania – krzyżówki i kolorowanki. Dzięki tym działaniom wszyscy przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wierzymy w to, że będą ich przestrzegać i edukować innych.

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach młodszych  Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach młodszych  Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach młodszych  Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach młodszych