facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

100 lecie odzyskania Niepodległości. Sprawa bliska wszystkim Polakom. Brawa dla dzieciaków, rodziców i nauczycieli za walkę do ostatnich metrów podczas 30 Biegu Niepodległości.

Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości

 

Obóz sportowy klasy 5b - Spała 10-17 listopada 2018 - UKP Polonia Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 158 ul. Ciasna 13
  • Jesteśmy trzeci dzień na obozie.
  • Pracujemy sumiennie: biegamy na długich i krótkich dystansach, gimnastykujemy się, pływamy dwa razy dziennie.
  • Jest nas 14. z klasy 5b: Klaudia B., Małgosia D., Ania T., Matylda Z., Stefan B., Robert C., Franek F., Rafał J., Szymon K., Eryk O-M, Stasiu P., Mateusz RvR., Krzysiu S., Szymon S.
  • Pogoda super, prawie jak wiosną.
  • W zasadzie wszyscy zdrowi!
  • Jedzenie "nie do przeżarcia".
  • Mamy zajęcia z j. polskiego
  • Właściwie bez większych problemów. Oby tak dalej !!!

Obóz 5b - Spała  Obóz 5b - Spała  Obóz 5b - Spała  Obóz 5b - Spała  Obóz 5b - Spała 

 

11 Listopada to jeden z najważniejszych dni w naszym kalendarzu. Obchodzimy wtedy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku 11 Listopada to dzień wyjątkowy, ponieważ celebrowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W naszej szkole wszystkie uroczystości odbyły się już w piątek 9 listopada, ale przygotowania trwały przez cały tydzień. Na korytarzu II piętra została zorganizowana wystawa pt. Ojcowie niepodległości, a w gablotach zaprezentowano rodzinne pamiątki związane tematycznie ze 100-leciem wolnej Polski. Oglądać można m. in. dawne monety i banknoty, odznaczenia Edwarda Osóbki-Morawskiego, dokumenty, flagę Polski, która została zabrana na misję w kosmosie. Na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się przygotowane przez uczniów plakaty prezentujące regiony naszego kraju, osiągnięcia, najwybitniejszych Polaków. Znalazły tu też miejsce życzenia skierowane dla Jubilatki od społeczności szkolnej.

100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8

Obchody 100-lecia niepodległości - HYMN oraz Szkolny Bieg dla Niepodległej  Obchody 100-lecia niepodległości - HYMN oraz Szkolny Bieg dla Niepodległej  Obchody 100-lecia niepodległości - HYMN oraz Szkolny Bieg dla Niepodległej  Obchody 100-lecia niepodległości - HYMN oraz Szkolny Bieg dla Niepodległej 

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbył się finał konkursu recytatorskiego dla klas 4-5 oraz 6-8.

Oto wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej:

Kl. 4-5
I miejsce - Kuba Zwolak z kl. 5D
II miejsce - Jan Paweł Podsiadły z kl. 4D
III miejsce - Adam Litwiniak z kl. 5D

kl. 6-8
I miejsce - Zofia Górska z kl. 7B
II miejsce - Maria Kucharczyk z kl. 7A
III miejsce Maria Werner-Malento z kl. 6D
wyróżnienie - Krzysztof Polkowski z kl. 6B

Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8

 

Jak co roku z okazji kolejnej, a w tym roku wyjątkowej, bo 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 0-3 zebrały się na konkursie recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie", żeby posłuchać poezji o naszej ojczyźnie. 

Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski

Ten szczególny dla wszystkich Polaków dzień - 11 listopada wszyscy uczcimy na swój sposób. W naszej szkole z tej właśnie okazji odbył się konkurs recytatorski, śpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły, bieg z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości, zabawa konstrukcyjna, czyli budowanie przestrzeni z klocków biało-czerwonych oraz degustacja biało-czerwonych kanapek zorganizowana przez Panią Grażynę Tomczyk-Wiślicką. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie dopingując, słuchając, śpiewając i składając sobie życzenia, żeby nasza Polska zawsze była wolna i bezpieczna! Życzymy Wszystkim miłego świętowania!

 100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3

 

Świętując 100 rocznicę odzyskania niepodległości klasy 1-4 uczestniczyły w grze szkolnej „W Niepodległej”. W grupach trzyosobowych uczniowie odnajdywali zaszyfrowane miejsca, a w nich wykonywali zadania dotyczące Polski. Karty gry zostały wypełnione. Najwięcej punktów zdobyli: I miejsce - Amelka Orłowska-Szczepaniak, Nikola Zalewska i Jan Podsiadły z kl. 4d; II miejsce – Oliwia Kochanowska, Damian Gawlik i Aiden Johnson z kl. 2a; III miejsce – Martyna Gołda i Iga Falis z kl. 3a. Klasa, która zdobyła w przeliczeniu na grupę najwięcej punktów to kl. 3a. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej

 

Po IV rundach Grand Prix WMOZP KARINA WILANOWSKA zostaje Najlepszą Zawodniczką na Mazowszu, FRONCZAK ANTONI zaś trzecim zawodnikiem.
W klasyfikacji generalnej rocznik 2006 zajmuje 5 miejsce.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Zawody pływackie  Zawody pływackie  Zawody pływackie
 
Najlepsi w Polsce najlepsi na Mazowszu! Rocznik 2005.....co tu się rozpisywać - to klasa sama w sobie! Po raz kolejny zwyciężamy w klasyfikacji Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego!
Całe zestawienie w linkach poniżej....
Nasz skład to: Apanas Karolina, Wolska Pola, Klusek Aleksandra, Sójka Eliza, Pabisiak Helena, Grabiszewska Maja i Martyna, Górska Zofia, Gajcy Natalia, Ozimek Magda, Bolek Stanisław, Kucharczyk Paweł, Olewniczak Maciej, Kozłowski Stanisław, Szewczyk Roch, Pieniążek Wojciech, Kruszewski Jan, Wenerski Eryk
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.
 
Zawody pływackie
 
 

Klasa 2a była na warsztatach w Fabryce bombek „Fogiel”, która powstała 70 lat temu w roku 1948 i jest jedną z najstarszych firm tego typu w kraju. Mogliśmy zapoznać się z procesem produkcji bombek szklanych. Obserwowaliśmy, jak z rozgrzanych szklanych rurek formuje się różne kształty oraz srebrzy (płynnym srebrem) gotowe bombki. Po pokazie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i malował brokatem swoje bombki. W czasie, gdy się suszyły, my w świątecznych nastrojach, robiliśmy „bombkowe” zakupy. Wycieczka się udała i wszystkim podobała.

 Klasa 2a w Fabryce bombek  Klasa 2a w Fabryce bombek  Klasa 2a w Fabryce bombek  Klasa 2a w Fabryce bombek

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony