W dniach 17 - 18.09.2018 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień kropki i kółka. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy, a także panie wychowawczynie ubrały się tematycznie w kropki, kropeczki, kółka i kółeczka.

Dzień Kropki i Kółka w świetlicy  Dzień Kropki i Kółka w świetlicy  Dzień Kropki i Kółka w świetlicy  Dzień Kropki i Kółka w świetlicy

Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rodziców.

- Środa 19 września, godz. 17.30  - zebrania Rodziców klas 0-3

- Czwartek 20 września, godz. 17.30 - zebrania Rodziców klas 4-5

- Czwartek 20 września, godz. 18.30 - zebrania Rodziców klas 6-8

Prosimy wszystkich o przybycie z powodu ważnych informacji organizacyjnych.

Biegi przełajowe zakończyły się dużym sukcesem naszych uczniów.

W Mistrzostwach Śródmieścia w indywidualnych biegach zdobyliśmy
8 medali w tym jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe.

Biegi przełajowe i sztafetowe Śródmieścia  Biegi przełajowe i sztafetowe Śródmieścia  Biegi przełajowe i sztafetowe Śródmieścia  Biegi przełajowe i sztafetowe Śródmieścia

13.09.2018 r. klasa 5c wybrała się do Centrum Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 na  KONOPACKA Z RADOŚCI ŻYCIA - wystawę edukacyjną na pamiątkę 90. rocznicy zdobycia przez Halinę Konopacką pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski w rzucie dyskiem. Oprócz zwiedzania ciekawie zaaranżowanej ekspozycji uczniowie mogli porozmawiać z olimpijką i medalistką mistrzostw świata w rzucie młotem, Malwiną Kopron. Pobyt zakończyły warsztaty plastyczne, na których klasa mogła własnoręcznie ozdobić torbę.

5c w Centrum Olimpijskim  5c w Centrum Olimpijskim  5c w Centrum Olimpijskim  5c w Centrum Olimpijskim

Wychowawcy świetlicy zapraszają do udziału
w tworzeniu galerii fotografii wakacyjnej
„Razem zwiedzaliśmy cały świat”

• Na zdjęcia z Waszych letnich wypraw czekamy do 1 października 2018 r. Możecie je oddawać do wychowawców świetlicy. Stworzymy z nich niepowtarzalną, oryginalną mapę świata.
• Do zdjęć dołączajcie opisy miejsc, w których zostały zrobione. Czekamy na fotografie w dowolnym formacie (im większy tym lepiej wink).
• Udział w galerii zostanie nagrodzony dyplomem i słodkim poczęstunkiem.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Do Hymnu.

Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły Hymnu Państwowego i dwóch pieśni hymnicznych.  Dwuosobowe jury dokona rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceni występ uczniów.
Przesłuchanie konkursowe w naszej szkole odbędzie się 26 października 2018 roku. Uczniowie zaśpiewają Hymn Polski, Rotę i Żeby Polska była Polską.

Więcej informacji o tym konkursie można znaleźć TUTAJ.

12 września odbyło się spotkanie dla klas 0-3 na temat bezpieczeństwa w szkole. Pani wicedyrektor razem z laleczką Noni (znaną dzieciom z podręcznika Tropiciele jako laleczka na kłopoty) przypomniała dzieciom najważniejsze zasady zachowania podczas przerw na korytarzu i boisku szkolnym, a także w drodze na basen. Życzymy wszystkim przyjemnej nauki w SP 158 oraz wesołej i bezpiecznej zabawy przez cały rok szkolny!

Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy

Pierwszaki z klas pływackich przeszły już chrzest bojowy, czyli pierwszą lekcję na pływalni. Oczywiście wszystko poszło super - dzieci spisały się na medal, a trenerzy poczuli już zapach przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Były pierwsze skoki, fikołki i wyścigi, więc młodzi pływacy nie mogą się doczekac kolejnych lekcji. Ten trening był kamieniem milowym w ich przygodzie z pływaniem i będą go miło wspominać.

Bardzo pomogli nam również rodzice, którzy dyżurowali z trenerami w szatniach - dziękujemy.

Pierwsza lekcja na pływalni.  Pierwsza lekcja na pływalni.  Pierwsza lekcja na pływalni  Pierwsza lekcja na pływalni

Z ogromną przykrościa informujemy, że Mateusz niestety nie doczekał naszej pomocy. Jednak wielu uczniów było przygotowanych  do  zbiórki pieniędzy. Zdecydowaliśmy zebrać je od tych, którzy chcieli wesprzeć Fundację #DRUŻYNABŁAŻEJA i przekażemy na pomoc innym potrzebującym. My, wychowawcy, byliśmy pod ogromnym wrażeniem chęci włączenia się naszych uczniów w tę akcję. Pokazaliście, że nie jesteście obojętni wobec cierpienia innych. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serce!
Trenerowi Maćkowi Wesołowskiemu i 8c dziękujemy za piękną postawę. Pokazali wszystkim co znaczy prawdziwa drużyna.

Dnia 4 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w parafii Nawiedzenia NMP sprawowanej przez ks. Stefana Kotwińskiego.  Uczniowie pod  kierunkiem Katechetów aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii. Dla uczniów klas pierwszych był to dzień, w którym po raz pierwszy przynieśli swoje plecaki wraz z wyposażeniem, by wyprosić Boże błogosławieństwo na pierwszy etap edukacji. Wspólna modlitwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to czas zawierzenia Bogu całego trudu zdobywania wiedzy i nowych  umiejętności oraz wzrastania duchowego, by stawać się coraz lepszym człowiekiem.

Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego