facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

01 grudnia, gdy pierwszy śnieg prószył na warszawską Starówkę, w naszej szkole obchodziliśmy ważne dla nas święto. Sześćdziesiąt lat temu przy ul. Ciasnej 13 zabrzmiał dzwonek rozpoczynający pierwszy rok nauki w Szkole Podstawowej nr 158. Od tego czasu zmieniło się wiele, ale zachowujemy pamięć o przeszłości. Jubileusz stał się okazją do przywołania wielu miłych wspomnień.

Obchody święta rozpoczęła pani Dyrektor. Przedstawiła najważniejsze wydarzenia z kart historii szkoły i w imieniu wszystkich zebranych złożyła Jej najlepsze życzenia. Do gratulacji przyłączyli się nauczyciele oraz uczniowie i Szacownej Jubilatce odśpiewali gromkie: STO LAT!!! Następnie wszyscy zdmuchnęli świeczki na urodzinowym torcie, który był prezentem od Rady Rodziców.

100 lat. 100 lat!!!  100 lat. 100 lat!!!  100 lat. 100 lat!!!  100 lat. 100 lat!!!

W ramach uroczystości uczniowie z klas I-III obejrzeli wesołe i pouczające przedstawienie Świetlików przygotowane pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Potem wzięli udział w warsztatach plastycznych. Każda klasa wykonała plakat na temat Moja szkoła za 100 lat. Pozostaje mieć nadzieję, że propozycje uczniów zostaną wykorzystane i nasza szkoła naprawdę będzie tak wyglądała! Na zakończenie dzieci zapoznały się z historią szkoły, oglądając przygotowaną przez Radę Rodziców prezentację, która im się bardzo spodobała.

Uczniowie klas IV-VII mieli zaplanowane godziny wychowawcze poświęcone historii i teraźniejszości naszej szkoły. Po zapoznaniu się z prezentacjami dzielili się spostrzeżeniami na temat zmian, jakie zaszły w ciągu tych 60 lat. Największym zainteresowaniem cieszyły się archiwalne fotografie przedstawiające strój szkolny ich rówieśników. Zaciekawiły ich też wiadomości o absolwentach, którzy odnieśli sukces. Jednak najwięcej zabawy mieli podczas oglądania zdjęć nauczycieli z ich dzieciństwa. Ciekawe, czy komuś uda się prawidłowo odgadnąć, kogo przedstawiały?
Dzień upłynął nam bardzo miło. Szkoda, że takich rocznic nie obchodzi się co rok!

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony