facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Kilka dni trwało nasze przygotowanie do wypieku pierników. Najpierw przygotowanie składników. Potem Zarobienie ciasta a za tydzień, czyli dzisiaj formowaliśmy i piekliśmy pierniki. Lukrowanie już w domu. Ale mieliśmy zabawę!

Polecamy wam wykonanie. Jeśli pierniki mają wisieć na choince, należy do uformowanych pierników włożyć kawałek patyczka od szaszłyków i piec z nim. Po upieczeniu patyk wyjąć i otwór na zawieszkę gotowy.

Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne

Składniki

* 1 kg mąki
* 2 szklanki miodu (może być sztuczny)
* 1 margaryna Kasia lub masło
* 3 łyżki przyprawy do piernika
* 1 i 1/3 szklanki cukru
* 3 jajka
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej
* 1 łyżeczka amoniaku spożywczego

* 1 proszek do pieczenia

Sposób przygotowania:

W garnku rozpuścić margarynę, dodać miód, cukier, przyprawę do piernika i zagotować.
Odstawić do wystudzenia.
Do sporej miski przesiać mąkę, dodać proszek do pieczenia, sodę i amoniak. Dodać wystudzoną mieszankę miodową, wbić jajka i zagnieść na jednolite gładkie ciasto.

Dobrze jest odstawić dobrze wyrobione ciasto na tydzień lub więcej, aby „dojrzało”.

Następnie:
Wałkować po kawałku na ok. 5 mm grubości. Żeby ciasto nie przyklejało się można delikatnie podsypywać stolnicę mąką. Wykrawać różne kształty foremkami do pierników. Układać na wyłożonej papierem do pieczenia blasze.
Piec w temp 180, ok. 10 min. (w zależności od grubości rozwałkowanego ciasta).
Po upieczeniu i wyjęciu z piekarnika układać na kratce do wystudzenia.

Lukrować wystudzone.

Lukier: cukier puder, łyżka masła, odrobina mleka i soku z cytryny- roztopić w małym garnku mieszając. Po wystudzeniu, nanosić lukier pędzelkiem i posypywać kolorowymi ozdobami cukierniczymi (według uznania).

Smacznego!

s.PN

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony