facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

I widać i słychać, że Święta coraz bliżej. W piątek, 14 grudnia, nadchodzące Święta słychać było po….angielsku, a to za sprawą dzieci z klas 0-3, które wzięły udział w zimowym konkursie piosenki angielskiej „Sing In Winter”. Były piosenki o Mikołaju, o reniferze i o płatkach śniegu. „Zerówka” zaprezentowała piosenkę o bałwanku. Wszystkie dzieci tak pięknie, ze Święty Mikołaj na pewno to docenił i przyniesie im wspaniałe prezenty. Nasze jury nie ma takich prezentów jak Mikołaj, ale w miarę swoich możliwości nagrodziło następujących uczniów. I miejsce – ex equo: Agata Czerniga z klasy 3a i Aiden Johnson z klasy 2a (kategoria: solista); II miejsce – ex equo: Ola Godlewska, Ania Kościesza i Jacek Janczewski z klasy 2a i Sonia Krukowska, Iga Falis, Agata Brywczyńska, Martyna Gołda z klasy 3a; III miejsce – ex equo: Sebastian Ostrowicz-Barów, Antek Maksimczuk, Aiden Johnson z klasy 2a i Zuzia Pochwalska, Karolina Oczkowska, Jowita Hejnrych, Helena Miałkowska, Katalina Vasylchenko z klasy 1b oraz solista Ignacy Kamiński z klasy 1c.

     

 

12 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z paniami policjantkami, które opowiedziały dzieciom o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy policjantów. Uczniowie mieli również pogadankę i obejrzeli krótki film na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami

 

W ramach Mikołajek odbyło się w klasie 1b ozdabianie pierników. To prawdziwa radość! Polecamy! Specjalne podziękowania od dzieci i wychowawcy dla Rodziców, którzy wspaniałe pomagali w tym twórczym działaniu. :)

Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b

 

 

W dniu imienin Mikołaja uczniowie klas 0-3 od samego rana czekali na niego. Na przykład w klasie 1b pojawił się wielki czerwony worek z prezentami. W innych klasach na uczniów czekały słodkie niespodzianki. Następnie Mikołaj osobiście odwiedził każdą klasę wręczając każdemu czekoladowego Mikołaja. Wszyscy się świetnie bawili. Było wesoło i słodko. Dziękujemy Mikołaju!

Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3

 

Od 3-7 grudnia braliśmy udział w ogólnoświatowej akcji Hour of Code. Na przerwach próbowaliśmy swoich sił w kodowaniu/programowaniu. Nawet Minecraft powrócił i zaproponował zupełnie nową aktywność na rzecz Godziny Kodowania! Była również Anna i Elza oraz Angry Birds. Niektórym udało się zdobyć oryginalny certyfikat.
Zapraszam do dalszej nauki poprzez zabawę: godzinakodowania.pl 

Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece

 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W zaczarowany świat magii i wróżb 30 listopada przenieśli się uczniowie i rodzice z klasy 0a. Poznaliśmy historię powstania tego święta oraz najbardziej popularne wróżby i zabawy andrzejkowe. Na brzozowej miotle bawiliśmy się przy wesołej i skocznej muzyce.

Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a

 

Przy okazji „Mikołajek” odbyło się święto pływania dla klas 1 -3, czyli cykliczne zawody Kiliński Cup o Puchar Dyrektor SP158. Jak zwykle frekwencja była wyśmienita – wystartowało ponad 80 dzieci, a trybuny były zapełnione radosnymi kibicami.

Większość zawodników po raz pierwszy wystartowało w zawodach i mimo tremy wszyscy popłynęli świetnie. Każdy został zwycięzcą, otrzymał medal i worek treningowy ze słodką niespodzianką.

Aż łza się w oku kręci na myśl ilu rodziców wystartowało w sztafetach rodzinnych. To znak, że Jesteście Państwo z nami, że potraficie się bawić i Jesteście bohaterami w oczach dzieci.

Nowością był wyścig Trenerzy vs Rodzice. Nie jest ważne kto wygrał, ważne jest, że rodzice, trenerzy i nauczyciele pokazali, że potrafią się bawić (no i pływać). Pani Dyrektor była naszym honorowym starterem!

Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia Pani Dyrektor Beaty Orczyk, pomocy rodziców (słodkie nagrody Tago i nagrody z radia Wawa), a także perfekcyjnej obsługi sędziowskiej (klasa 6b) pod opieką pani Katarzyny Tarasiewicz.

Serdecznie dziękujemy za udział, jeżeli coś było nie tak – napiszcie do organizatora (konstruktywna krytyka jest czymś nieocenionym).

Kiliński Cup Kiliński Cup Kiliński Cup  Kiliński Cup

 

Koniec listopada to czas wróżb andrzejkowych. Dzieci z klas 1-3 spotkały się w piątkowy poranek i spędziły czas na zabawie. Przy wielu stolikach panie wychowawczynie rozdawały losy z imionami, przyszłymi zawodami lub wróżbami liczbowymi. Wszyscy świetnie się bawili, byli uśmiechnięci i radośni, a wróżby potraktowali „z przymrużeniem oka”.

Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3

 

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Warszawianka 30.XI – 01.XII. 2018 r. (pływalnia 50 metrowa); UKP Polonia Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 158 (klasa V b)

Eryk Osóbka – Morawski wraca do gry -  3 razy złoto („kraul, motyl, grzbiet”) oraz 1 raz brąz („żaba”) – super „życiówki”.  Gratulacje !!!

Mateusz Redziński vel Rydzyński – brąz w kraulu oraz pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce. Anna Tomkiel oraz Szymon Królik  –  także miejsca w pierwszej dziesiątce, również z rekordami życiowymi. Startowało jeszcze 9. Zawodników z klasy 5b: Małgosia D., Magda K., Matylda Z., Robert C., Stasiek P., Krzysiek S., Jan Ż., Stefan B., Szymon S. Padło wiele rekordów życiowych. Była radość, ambitna postawa, co napawa optymizmem przed kolejnymi startami.

Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Warszawianka 5b Warszawianka 5b Warszawianka 5b

 

W miesiącu listopadzie pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach 0-3 cykl pogadanek na temat zdrowego odżywiania. Omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia oraz zasady zachowania prawidłowej higieny w przyrządzaniu posiłków.

Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony