facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, nadszedł czas na podsumowania. Dziś na apelu klas 0-3, trenerzy i nauczyciele wręczyli nagrody za wyróżniające się wyniki sportowe i konkursy. Pani bibliotekarka nagrodziła najlepszych czytelników, zwycięzców gier planszowych i gry miejskiej. Oto lista laureatów wszystkich konkursów przeprowadzonych w drugim semestrze:

W tym roku szkolnym Patrona Szkoły uczciliśmy czwartą już grą miejską Śladami Jana Kilińskiego. Brały w niej udział trzyosobowe reprezentacje klasowe. Pod okiem opiekunów odwiedziliśmy 6 miejsc związanych z Janem Kilińskim zlokalizowanych na Starym Mieście. Organizatorzy zadbali byśmy rozwijali naszą kreatywność. Nie zabrakło również zadań na spostrzegawczość i szybkość. Niestety polegliśmy na pytaniach dotyczących Jana Kilińskiego. Wyniki są następujące:

Dzień Patrona  Dzień Patrona  Dzień Patrona  Dzień Patrona

13 czerwca odbyły się rozgrywki finałowe w zakręconą grę logiczną pentago. Z 30 regularnych graczy troje awansowało do finału. Decydujące starcie pokazało, że mistrzem został Bartosz Malus z kl. 3C, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce dla Marianny Wyrzykowskiej z kl. 5D, a trzecie dla Nikodema Sowy z kl. 2A . Gratulujemy!

Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago

 

Bombowy finisz na koniec sezonu zaliczyli nasi 13-letni pływacy. W Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików 13 letnich,  dominując całe zawody i konkurencję. W tym roku w mistrzostwach brało udział 121 klubów. Pierwszy Rekord Polski wywalczyła cała drużyna zdobywając najwięcej punktów w  7-letniej historii zawodów. W dwóch rundach odbywających się w marcu i w czerwcu 2018r. zdobyliśmy  32 513pkt. Dwa pozostałe Rekordy Polski ustanowiły dziewczęta w sztafetach 4x50 m st. dowolnym z czasem 1:56:10 w składzie: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Sójka Eliza, Górska Zofia, oraz 4x50 m st. zmiennym z czasem 2:07:07 w składzie: Wolska Pola, Grabiszewska Maja, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra. Obecnie 13-latkowie Polonii ze Szkoły Podstawowej nr 158 są niedoścignioną ekipą w całej Polsce. Indywidualnie medale dodatkowo zdobywali:  Apanas Karolina (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), Kozłowski Stanisław (2 srebrne), Wolska Pola (1 brązowy). Zwycięską drużynę, dokładając punkty do klasyfikacji generalnej uzupełnili: Grabiszewska Martyna, Bolek Stanisław, Topczewski Konstantyn, Pieniążek Wojciech, Olewniczak Maciej, Gajcy Natalia, Szewczyk Roch, Czeredys Eryk, Pabisiak Helena, Kucharczyk Paweł.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!!

Trenerzy Wojciech Kobylarczyk i Piotr Piotrowski

 

8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Pobijamy rekord w czytaniu w jednym momencie". Dokładnie o 10.00 na boisku szkolnym zgromadziły się 352 osoby – każda z ulubioną książką. „Jak nie czytam, jak czytam”. Pokazaliśmy dorosłym, jak się czyta książki. Cieszymy się, że również nasi nauczyciele usiedli razem z nami i czytali. Rekord z zeszłego roku wynosi 459409 uczniów. A w tym roku? Organizatorzy jeszcze tego nie policzyli. Akcję można śledzić na:
https://czytamy.org/mapa

 

W naszej szkole odbyła się debata po hasłem "Czy znamy i przestrzegamy prawa i obowiązki uczniów?". W spotkaniu brali udział przedstawiciele klas IV-VII, którzy dyskutowali na ważny dla nas wszystkich temat. Uczniowie, ku naszej ogromnej dumie, wykazali się dużą znajomością panujących w szkole zasad oraz obowiązków statutowych. Wypowiadano się również na temat tego, jak stosowanie i przestrzeganie prawa funkcjonuje w "domu" Jana Kilińskiego. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak możemy usprawnić niektóre elementy życia szkolnego, aby wszystkim żyło się lepiej. Największą radość sprawiły nam jednak wypowiedzi naszych uczniów, którzy wykazali się  ogromną dojrzałością oraz wnikliwością w obserwowaniu życia szkolnego na co dzień.  

Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia

 

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3c wybrała się na wyjście integracyjne na lody. Jak co roku odwiedziliśmy piękną kawiarnię Bombonierkę przy ul. Freta. Tam zaszaleliśmy i każdy zjadł po 3 kulki lodów z bitą śmietaną. Wyjście udało nam się, a pogoda dopisała!

Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c

 

Piłkarze z 4d uhonorowali swoje mamy w pięknych, stylowych portretach., które zawisły w Sali 22. Mamo, czy odnajdziesz się na portrecie? Portrety można będzie zobaczyć osobiście na najbliższym zebraniu, 4 czerwca.

Portrety mam 4d  Portrety mam 4d  Portrety mam 4d  Portrety mam 4d

 

Samorząd Uczniowski mobilizuje uczniów naszej szkoły do punktualnego rozpoczynania lekcji. Przeprowadziliśmy już kilka akcji sprawdzających. Jednak 29 maja zaskoczyliśmy wchodzących do szkoły, ponieważ tym razem kolorowa naklejka była nagrodą za piękne powitanie. Wiele osób było chyba zbyt zaspanych, by się przywitać :)  Polecamy wcześniejsze wstawanie, szeroki uśmiech i dobre słowo na początek dnia, a czas do końca roku minie zdecydowanie szybciej.

 

 

Przed jednym z najwspanialszych świąt majowych - Dniem Matki, Mały Samorząd zorganizował konkurs plastyczny dla klas 0 - III - " Moja Mama - królową przyrody". W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie, a komisja konkursowa nagrodziła jedną pracę z każdej klasy. Oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Zerówka - Jagoda Stryjek
Klasa 1a - Julia Kardyś
Klasa 1b - Klemens Nowicki
Klasa 2a - Pola Durbacz
Klasa 3a - Nikola Łozińska
Klasa 3b - Michalina Klimińska
Klasa 3c - Leokadia Artecka
Klasa 3d - Maja Zawadzka. Gratulujemy!

W maju odbył się również szkolny konkurs SUPERMATEMATYK KLAS DRUGICH. Wzięło w nim udział 20 uczniów, pięcioro z nich zdobyło równorzędne zwycięstwo i tytuł najlepszego matematyka. Brawo!!!

1.Małgorzata Łukasiewicz kl. 2a, 20p.
2.Pola Durbacz kl. 2a, 20p.
3.Jan Sobieszyński kl. 2a, 20p.
4.Nikodem Sowa kl. 2a, 20p.
5.Stanisław Kaszczuk kl. 1b, 20p.

  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony