facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Nareszcie jest! Jeszcze mroźna, jeszcze wieje zimny wiatr, ale my już w klasach 0 - III ją znaleźliśmy - Panią Wiosnę! Odświętnie ubrani, w kolorowych opaskach na głowach, rozśpiewanie powitaliśmy pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Klasa 3c wystąpiła z wesołym programem muzyczno - literackim, a następnie uśmialiśmy się z żartów o wiośnie i odgadliśmy wiele zagadek przyrodniczych. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy prezentację o zwiastunach wiosny. Mamy nadzieję, że niebawem będzie już ciepło i wiosennie!

Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3

 

Dnia 16.03.2018 pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę dla klas 0-3 - Nie pal, proszę. Opowiedziała o szkodliwym oddziaływaniu dymu tytoniowego na zdrowie palących i o biernym paleniu osób w ich otoczeniu. Aby wszystkich przestrzec przed nałogiem, pokazała zdjęcia uszkodzonych płuc. Poinformowała uczniów, dlaczego w wielu miejscach i obiektach jest zakaz palenia papierosów. Na zakończenie spotkania dzieci recytowały rymowanki dotyczące zgubnych skutków palenia. Pani pielęgniarka ogłosiła wyniki konkursu na najlepsze hasło o hałasie. Dyplomami i nagrodami zostali wyróżnieni uczniowie klasy 2a i 3a. Oto ich hasła:                                               Hałaśliwa szkoła, nie jest wcale wesoła                                                                                                                                    Proszę o ciszę, bo nic  nie słyszę                                                                                                                                       Krzyczymy = gorzej słyszymy

Nie pal, proszę - pogadanka dla klas 0-3  Nie pal, proszę - pogadanka dla klas 0-3  Nie pal, proszę - pogadanka dla klas 0-3  Nie pal, proszę - pogadanka dla klas 0-3

 

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat przechodzą do historii. Były chwile radości, ale też łzy i rozczarowania. Na szczęście jesteśmy jedną wielką drużyną i to poprowadziło nas do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej rocznika 2005 z wynikiem 15 998,00 i drugiego miejsca rocznika 2006 z wynikiem 10 206,00 oraz zwycięstwa w klasyfikacji medalowej z bilansem 46 medali, 22 złotych, 13 srebrnych, 11 brązowych. Z niecierpliwością czekamy na drugą rundę i już teraz zabieramy się do pracy. Jeśli chcecie do nas dołączyć zapraszamy na nabory uzupełniające do wszystkich klas.
Szczegółowe wyniki na www.wmozp.pl

MP 12/13 lat  MP 12/13 lat  MP 12/13 lat  MP 12/13 lat

 

W klasach młodszych i oddziale przedszkolnym odbył się konkurs informatyczny „Bezpieczeństwo w sieci”. Zadaniem dzieci było opracowanie plakatu reklamującego bezpieczne wykorzystywanie sieci Internet. Prace, wykonane technikami komputerowymi przesyłaliśmy online na adres biblioteki szkolnej. 

Wyniki konkursu Bezpieczeństwo w sieci  Wyniki konkursu Bezpieczeństwo w sieci  Wyniki konkursu Bezpieczeństwo w sieci  Wyniki konkursu Bezpieczeństwo w sieci

   W tym tygodniu ogłosiliśmy wyniki konkursu sportowego, którego celem było wytypowanie ilości medali zdobytych przez reprezentację Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pyeong Chang.
   Nasi uczniowie bardzo optymistycznie typowali wyniki, najbliższa prawidłowej odpowiedzi była Ola Klusek z klasy 6 b typując 3 medale. Pamiętamy, że Polacy zdobyli dwa medale - złoty Kamil Stoch i brązowy drużyna skoczków .
  Gratulacje dla Oli!

 

 

 

 

 

13.03.2018 odbyła się pierwsza runda Gp Wmozp dla rocznika 2007. Na medalowych i finałowych pozycjach uplasowali się: Beniamin Ziołecki, Antonina Maciejewska, Karolina Oraszek, Jakub Reszka, Iwo Kozłowski, Anna Tomkiel, sztafeta chłopców (Reszka, Kozłowski, Redzyński i Królik ) i sztafeta dziewcząt (Maciejewska, Tomkiel, Oraszek, Gawron). Szczegółowe wyniki na stornie wmozp.pl.
Gratulujemy !!!

GP 2007  GP 2007  GP 2007  GP 2007

 

Od poniedziałku rozpoczęliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je dla nas grupa ewangelizacyjna z Lublina kierowana przez o. Piotra - kapucyna.
Bardzo chętnie włączamy się we wspólny śpiew oraz scenki ilustrujące przekazywane treści. Podobają się nam przykłady z życia wzięte oraz tematyczne filmiki.
Pragniemy przeżyć ten czas owocnie aby wniósł pozytywne zmiany w nasze codzienne życie.
s. Paula

Rekolekcje Wielkopostne  Rekolekcje Wielkopostne  Rekolekcje Wielkopostne  Rekolekcje Wielkopostne

 

Korzystając z ostatnich tchnień zimy, podczas zajęć teatralnych wyszliśmy na nasze boisko. Śniegu co prawda było już niewiele, ale wykorzystaliśmy go do wykonania gigantycznych ilustracji. Nie były one widoczne podczas, gdy je tworzyliśmy. Musieliśmy więc opracować plan działania. Aby je obejrzeć, weszliśmy później na wyższe piętra naszej szkoły. Dopiero z tej perspektywy zobaczyliśmy nasze dzieła - wyżłobione butami linie w śniegu. Mieliśmy przy tym sporo dobrej zabawy, bo nieświadome niczego dzieci ze szkolnej świetlicy, wchodziły w okna i drzwi narysowanych przez nas domów. One też nie widziały tego, co miały pod stopami. :-) Gigantyczne rysunki widać dopiero ze sporej odległości.

Śnieżne ilustracje 3b  Śnieżne ilustracje 3b  Śnieżne ilustracje 3b  Śnieżne ilustracje 3b

 

Dzisiaj odbyły się charytatywne zawody pływackie dla roczników 2009 i 2010. Na medalowych pozycjach uplasowali się Jerzy Nadolny, Maja Bieniecka, Piotr Tarasiewicz i Igor Guziak. Bardzo niewiele do podium zabrakło Emilii Wysokińskiej, która na 50 m stylem grzbietowym zajęła 4 miejsce. Ponadto zawodnicy z rocznika 2010 wystartowali pierwszy raz w sztafecie. Nie było ani jednej dyskwalifikacji. Wszyscy spisali się na medal. Gratulujemy również pozostałym zawodnikom przełamywania swoich barier i pobicia nowych rekordów życiowych. Szczegółowe wyniki na stronie www.wmozp.pl

Zawody2010  Zawody2010  Zawody2010  Zawody2010

08 marca odbyła się w naszej szkole  pogadanka z  prezentacją multimedialną Żyj zdrowo. Przeprowadziła ją firma AGMAR. Omówione zostały zasady zdrowego odżywiania się, rola podstawowych produktów spożywczych wymienionych w piramidzie żywienia oraz znaczenie aktywności fizycznej dla rozwoju człowieka. Uczniowie dowiedzieli się też , jak wygląda proces przygotowania owoców i mleka, które dostajemy do spożycia w szkole. Dzieci aktywnie brały udział w dyskusji, a efektem tego będzie zdrowe odżywianie się. 

 Dzień zdrowego żywienia  Dzień zdrowego żywienia  Dzień zdrowego żywienia  Dzień zdrowego żywienia

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony