facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Tegoroczne obchody uroczystości związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 maja w naszej szkole poprowadził Mały Teatr Dużej Wyobraźni. Uczniowie z klasy 5D pod opieką pana Mateusza Jasiszczaka przygotowali spektakl, który w swym założeniu miał zerwać z powielaniem utartych schematów i tak w istocie było. Nie wiersze patriotyczne, a głęboka refleksja nad historią Polski oraz sytuacją polityczną przed uchwaleniem ustawy zasadniczej była głównym tematem inscenizacji. Oczywiście, wszystko to zostało przedstawione przez aktorów, którzy wcielali się w rolę niepokornych uczniów, sprzeciwiających się nudzie i monotonii szkolnych występów. Dzięki temu młodzież mogła uświadomić sobie, iż nawet nowoczesne spojrzenie na sposób przekazywania wiadomości innym musi być oparte na solidnej wiedzy. Tę wiedzę nasi niesamowici aktorzy przekazali poprzez dialog, ale także rap, ponieważ „rap, to również poezja”, jak powiedziała jedna z bohaterek naszego przedstawienia. 

Spektakl z okazji święta Konstytucji 3 maja  Spektakl z okazji święta Konstytucji 3 maja  Spektakl z okazji święta Konstytucji 3 maja  Spektakl z okazji święta Konstytucji 3 maja

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony