12 września odbyło się spotkanie dla klas 0-3 na temat bezpieczeństwa w szkole. Pani wicedyrektor razem z laleczką Noni (znaną dzieciom z podręcznika Tropiciele jako laleczka na kłopoty) przypomniała dzieciom najważniejsze zasady zachowania podczas przerw na korytarzu i boisku szkolnym, a także w drodze na basen. Życzymy wszystkim przyjemnej nauki w SP 158 oraz wesołej i bezpiecznej zabawy przez cały rok szkolny!

Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy  Apel dla klas 0-3 - Bezpieczne przerwy

Pierwszaki z klas pływackich przeszły już chrzest bojowy, czyli pierwszą lekcję na pływalni. Oczywiście wszystko poszło super - dzieci spisały się na medal, a trenerzy poczuli już zapach przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Były pierwsze skoki, fikołki i wyścigi, więc młodzi pływacy nie mogą się doczekac kolejnych lekcji. Ten trening był kamieniem milowym w ich przygodzie z pływaniem i będą go miło wspominać.

Bardzo pomogli nam również rodzice, którzy dyżurowali z trenerami w szatniach - dziękujemy.

Pierwsza lekcja na pływalni.  Pierwsza lekcja na pływalni.  Pierwsza lekcja na pływalni  Pierwsza lekcja na pływalni

Dnia 4 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i Dyrekcją uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w parafii Nawiedzenia NMP sprawowanej przez ks. Stefana Kotwińskiego.  Uczniowie pod  kierunkiem Katechetów aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii. Dla uczniów klas pierwszych był to dzień, w którym po raz pierwszy przynieśli swoje plecaki wraz z wyposażeniem, by wyprosić Boże błogosławieństwo na pierwszy etap edukacji. Wspólna modlitwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to czas zawierzenia Bogu całego trudu zdobywania wiedzy i nowych  umiejętności oraz wzrastania duchowego, by stawać się coraz lepszym człowiekiem.

Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego  Msza św na początek roku szkolnego