facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, nadszedł czas na podsumowania. Dziś na apelu klas 0-3, trenerzy i nauczyciele wręczyli nagrody za wyróżniające się wyniki sportowe i konkursy. Pani bibliotekarka nagrodziła najlepszych czytelników, zwycięzców gier planszowych i gry miejskiej. Oto lista laureatów wszystkich konkursów przeprowadzonych w drugim semestrze:

13 czerwca odbyły się rozgrywki finałowe w zakręconą grę logiczną pentago. Z 30 regularnych graczy troje awansowało do finału. Decydujące starcie pokazało, że mistrzem został Bartosz Malus z kl. 3C, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce dla Marianny Wyrzykowskiej z kl. 5D, a trzecie dla Nikodema Sowy z kl. 2A . Gratulujemy!

Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago

 

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3c wybrała się na wyjście integracyjne na lody. Jak co roku odwiedziliśmy piękną kawiarnię Bombonierkę przy ul. Freta. Tam zaszaleliśmy i każdy zjadł po 3 kulki lodów z bitą śmietaną. Wyjście udało nam się, a pogoda dopisała!

Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c

 

Przed jednym z najwspanialszych świąt majowych - Dniem Matki, Mały Samorząd zorganizował konkurs plastyczny dla klas 0 - III - " Moja Mama - królową przyrody". W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie, a komisja konkursowa nagrodziła jedną pracę z każdej klasy. Oto wyniki konkursu:
I miejsca:
Zerówka - Jagoda Stryjek
Klasa 1a - Julia Kardyś
Klasa 1b - Klemens Nowicki
Klasa 2a - Pola Durbacz
Klasa 3a - Nikola Łozińska
Klasa 3b - Michalina Klimińska
Klasa 3c - Leokadia Artecka
Klasa 3d - Maja Zawadzka. Gratulujemy!

W maju odbył się również szkolny konkurs SUPERMATEMATYK KLAS DRUGICH. Wzięło w nim udział 20 uczniów, pięcioro z nich zdobyło równorzędne zwycięstwo i tytuł najlepszego matematyka. Brawo!!!

1.Małgorzata Łukasiewicz kl. 2a, 20p.
2.Pola Durbacz kl. 2a, 20p.
3.Jan Sobieszyński kl. 2a, 20p.
4.Nikodem Sowa kl. 2a, 20p.
5.Stanisław Kaszczuk kl. 1b, 20p.

  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych  Apel klas 0-3 - rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

 

9 maja klasa 1a wybrała się na lekcję religii poza szkołą. Wraz z zaproszonymi rodzicami, wychowawcą i p. Dyrektor wyruszyli w drogę do kościoła parafialnego.
Tam mieli możliwość zobaczyć z bliska, dotknąć przedmiotów, które związane są ze sprawowaniem Mszy św. i innych sakramentów. Dzieci zaproszone do zakrystii, miały możliwość zajrzeć do szaf, które skrywają mnóstwo skarbów. Zaciekawione, zadawały pytania, na które s. Paula szybko odpowiadała. Po wejściu do środka świątyni, nasi poszukiwacze odnaleźli miejsca o ważnym znaczeniu religijnym, nauczyli się ich nazw i podzielili się wiedzą o tym, jak zachować się w kościele.
Naszym odkryciom towarzyszyła radość, modlitwa i wspólny śpiew.
Takiej lekcji nie zapomnimy.

Kościół - skarby świątyni - lekcja religii w 1a  Kościół - skarby świątyni - lekcja religii w 1a  Kościół - skarby świątyni - lekcja religii w 1a  Kościół - skarby świątyni - lekcja religii w 1a

 

Czy trzeba wybrać się do prawdziwego teatru, by zobaczyć "teatr cieni"? Niekoniecznie! Możecie spróbować sami zorganizować takie przedstawienie. Wystarczy prześcieradło i latarka. Musi być też oczywiście ciemno. Nasze kółko teatralne proponuje więc Wam dobrą zabawę na zbliżającą się majówkę. Zabawa jest niesamowita!

Teatr cieni w naszej szkole  Teatr cieni w naszej szkole  Teatr cieni w naszej szkole

 

Co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Na apelu podsumowującym Święto Ziemi, uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną inscenizację,w wykonaniu oddziału przedszkolnego pod opieką p. Estery Orczyk, na temat ochrony przyrody, segregacji odpadów i potrzebie czystości środowiska. Następnie, uczniom kl. 0 -III zaprezentowano widowisko pt.: Ziemia - nasz dom, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy.

 Dzień Ziemi  Dzień Ziemi  Dzień Ziemi  Dzień Ziemi

 

20 kwietnia odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość - podsumowanie konkursów dzielnicowych dla uczniów klas trzecich Mistrz Ortografii i Wzorowy Matematyk pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Było wielu gości, a wśród nich Pan Krzysztof Czubaszek, który wraz z Panią dyrektor Beatą Orczyk wręczał laureatom piękne statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Bardzo cieszymy się, ponieważ w gronie nagrodzonych był uczeń naszej szkoły - Jan Paweł Podsiadły z klasy 3d, zdobywca I miejsca w konkursie matematycznym. Były fanfary dla zwycięzców, gromkie brawa, radosny występ artystyczny klasy 2a oraz wspaniały poczęstunek dla gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe słowa. Laureatom życzymy sukcesów na etapie warszawskim.

Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych

Najważniejsze w życiu człowieka jest zdrowie, dlatego w klasach 3a, 3c, 3d odbyły się zorganizowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy warsztaty żywieniowe " Wiem, co jem!". Razem z naszymi gośćmi, samodzielnie przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Było pyszne, pachnące i baaardzo zdrowe! Znalazło się w nim ciemne pieczywo, pasta jajeczna, sałatka owocowo - warzywna i wiele innych pyszności. Super - zabawą , było krojenie, mieszanie, przelewanie i skubanie warzyw! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i umycie produktów.

Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d

Jak co roku, na wiosnę kiedy przyroda budzi się do życia - p. pielęgniarka Janina Bulicz spotyka się z klasami 0 - III na bardzo ważnym apelu zdrowotnym - Chroń się przed kleszczami!. Dowiedzieliśmy się, jakimi zwierzętami są kleszcze, dlaczego piją naszą krew, jakimi chorobami mogą nas zarazić i jak się zabezpieczyć przed ich ugryzieniami. Na specjalnym pokazie obejrzeliśmy film edukacyjny Jak usunąć kleszcza. Bądź ostrożny, uważaj na kleszcze!

Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony