facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

I widać i słychać, że Święta coraz bliżej. W piątek, 14 grudnia, nadchodzące Święta słychać było po….angielsku, a to za sprawą dzieci z klas 0-3, które wzięły udział w zimowym konkursie piosenki angielskiej „Sing In Winter”. Były piosenki o Mikołaju, o reniferze i o płatkach śniegu. „Zerówka” zaprezentowała piosenkę o bałwanku. Wszystkie dzieci tak pięknie, ze Święty Mikołaj na pewno to docenił i przyniesie im wspaniałe prezenty. Nasze jury nie ma takich prezentów jak Mikołaj, ale w miarę swoich możliwości nagrodziło następujących uczniów. I miejsce – ex equo: Agata Czerniga z klasy 3a i Aiden Johnson z klasy 2a (kategoria: solista); II miejsce – ex equo: Ola Godlewska, Ania Kościesza i Jacek Janczewski z klasy 2a i Sonia Krukowska, Iga Falis, Agata Brywczyńska, Martyna Gołda z klasy 3a; III miejsce – ex equo: Sebastian Ostrowicz-Barów, Antek Maksimczuk, Aiden Johnson z klasy 2a i Zuzia Pochwalska, Karolina Oczkowska, Jowita Hejnrych, Helena Miałkowska, Katalina Vasylchenko z klasy 1b oraz solista Ignacy Kamiński z klasy 1c.

     

 

12 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z paniami policjantkami, które opowiedziały dzieciom o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy policjantów. Uczniowie mieli również pogadankę i obejrzeli krótki film na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami  Spotkanie klas 1 z policjantkami

 

W ramach Mikołajek odbyło się w klasie 1b ozdabianie pierników. To prawdziwa radość! Polecamy! Specjalne podziękowania od dzieci i wychowawcy dla Rodziców, którzy wspaniałe pomagali w tym twórczym działaniu. :)

Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b

 

 

W dniu imienin Mikołaja uczniowie klas 0-3 od samego rana czekali na niego. Na przykład w klasie 1b pojawił się wielki czerwony worek z prezentami. W innych klasach na uczniów czekały słodkie niespodzianki. Następnie Mikołaj osobiście odwiedził każdą klasę wręczając każdemu czekoladowego Mikołaja. Wszyscy się świetnie bawili. Było wesoło i słodko. Dziękujemy Mikołaju!

Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3

 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W zaczarowany świat magii i wróżb 30 listopada przenieśli się uczniowie i rodzice z klasy 0a. Poznaliśmy historię powstania tego święta oraz najbardziej popularne wróżby i zabawy andrzejkowe. Na brzozowej miotle bawiliśmy się przy wesołej i skocznej muzyce.

Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a

 

Przy okazji „Mikołajek” odbyło się święto pływania dla klas 1 -3, czyli cykliczne zawody Kiliński Cup o Puchar Dyrektor SP158. Jak zwykle frekwencja była wyśmienita – wystartowało ponad 80 dzieci, a trybuny były zapełnione radosnymi kibicami.

Większość zawodników po raz pierwszy wystartowało w zawodach i mimo tremy wszyscy popłynęli świetnie. Każdy został zwycięzcą, otrzymał medal i worek treningowy ze słodką niespodzianką.

Aż łza się w oku kręci na myśl ilu rodziców wystartowało w sztafetach rodzinnych. To znak, że Jesteście Państwo z nami, że potraficie się bawić i Jesteście bohaterami w oczach dzieci.

Nowością był wyścig Trenerzy vs Rodzice. Nie jest ważne kto wygrał, ważne jest, że rodzice, trenerzy i nauczyciele pokazali, że potrafią się bawić (no i pływać). Pani Dyrektor była naszym honorowym starterem!

Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia Pani Dyrektor Beaty Orczyk, pomocy rodziców (słodkie nagrody Tago i nagrody z radia Wawa), a także perfekcyjnej obsługi sędziowskiej (klasa 6b) pod opieką pani Katarzyny Tarasiewicz.

Serdecznie dziękujemy za udział, jeżeli coś było nie tak – napiszcie do organizatora (konstruktywna krytyka jest czymś nieocenionym).

Kiliński Cup Kiliński Cup Kiliński Cup  Kiliński Cup

 

Koniec listopada to czas wróżb andrzejkowych. Dzieci z klas 1-3 spotkały się w piątkowy poranek i spędziły czas na zabawie. Przy wielu stolikach panie wychowawczynie rozdawały losy z imionami, przyszłymi zawodami lub wróżbami liczbowymi. Wszyscy świetnie się bawili, byli uśmiechnięci i radośni, a wróżby potraktowali „z przymrużeniem oka”.

Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3

 

W miesiącu listopadzie pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach 0-3 cykl pogadanek na temat zdrowego odżywiania. Omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia oraz zasady zachowania prawidłowej higieny w przyrządzaniu posiłków.

Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3

 

Na ostatnich zajęciach teatralnych wykorzystaliśmy liście zebrane w parku. Wszystkie dokładnie badaliśmy, porównywaliśmy kolory, a nawet wąchaliśmy. ;-) Zamieniliśmy się w drzewa, które gubiły swoje liście na wietrze z gazety. Trudno stać nieruchomo, ale czego się nie robi, by dobrze zaprezentować swoją rolę. Tak niewiele potrzeba, by świetnie się bawić. A Wy udawaliście kiedyś drzewo? Nie? To spróbujcie!

 Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a

 

23 listopada gościliśmy w szkole autorkę książek dla dzieci, Panią prof. Joannę Papuzińską. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej i wzięły w nim udział dwie klasy, 3a i 2b. Pani Papuzińska odpowiedziała na wiele różnych pytań zadanych przez dzieci. Opowiedziała jak to się stało, że została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Przeczytała kilka zabawnych wierszyków, które bardzo wszystkich rozbawiły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Miejsce pełne książek tworzyło odpowiedni nastrój do słuchania ciekawostek z życia pisarki. Wszystkim bardzo się podobało spotkanie z autorką znanych książek i lektur szkolnych.

Spotkanie z Joanną Papuzińską  Spotkanie z Joanną Papuzińską  Spotkanie z Joanną Papuzińską  Spotkanie z Joanną Papuzińską

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony