facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

28 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 1-3, aby wziąć udział w apelu poświęconym popularyzacji nauki języków obcych i jej znaczenia dla lepszego zrozumienia zwyczajów i dziedzictwa kulturowego innych krajów.
Tegoroczny apel wprowadzał dzieci w świat zróżnicowanych alfabetów i liter, którymi posługują się mieszkańcy Europy oraz przybywający do niej przedstawiciele innych kontynentów.
Dzieci z klasy 2A pięknie wyśpiewały 32 literki polskiego alfabetu, uczniowie klas trzecich zaśpiewali angielską piosenkę o alfabecie, pochodząca z Ukrainy Sofiia Bespalko z klasy 5a przedstawiła alfabet w cyrylicy, zaś Basel Jarrah, syryjski uczeń klasy 7a
Uczniowie usłyszeli też hiszpańskie abecadło i obejrzeli skomplikowane znaki japońskiego alfabetu.
Wszyscy ucieszyli się, że nasz polski alfabet ma tylko 32 litery ;)

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony