Jesień w pełni, więc klasa 3c wybrała się na grzyby. Jednak nasze grzybobranie nie było typowe, gdyż odbyło się w szkole. Szukaliśmy grzybów wśród szkolnych korytarzy, aż dotarliśmy do sekretariatu, a tam do pani Ewy - leśnej rusałki. Tu musieliśmy zdać test z wiedzy przyrodniczej i dopiero dostaliśmy nasze grzyby. Były to: podgrzybki, rydze, maślaki, borowiki... Po odśpiewaniu piosenki " Rudy, rudy rydz" przeszliśmy do jadalni, gdzie pani kucharka opowiedziała nam , co możemy z naszych grzybów ugotować.  Następnie zbadaliśmy budowę każdego grzyba i przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego grzybobrania.