facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

17 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Gościliśmy panią Joannę Hentkę - brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro we wioślarstwie. Pani Joanna została serdecznie przywitana przez uczniów, którzy z zapartym tchem słuchali Jej opowieści o drodze do sukcesu. Olimpijka pokazywała zaciekawionym słuchaczom krótki film z decydującego wyścigu w Brazylii, podczas którego objaśniała tajniki swojej dyscypliny. Po tej krótkiej prelekcji, nasi uczniowie zasypywali Panią Joannę mnóstwem pytań, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o Jej życiu wyczynowego sportowca i ciężkich treningach z którymi zmaga się na co dzień. To było ważna lekcja dla dzieci, szczególnie tych, które swoją przyszłość chcą wiązać ze sportem na najwyższym poziomie.
Następnie Pani Joanna Hentka przyjęła rolę kibica, obserwując zmagania czwartoklasistów podczas zadań integracyjnych. Uczniowie, za pomocą słodkiego upominku, zostali losowo przydzieleni do drużyn, w których rywalizowali w czterech kategoriach - język polski, język angielski, plastyka i wychowanie fizyczne. Podczas pierwszego pojedynku uczniowie zmierzyli się z rozwiązaniem wcale niełatwej krzyżówki, natomiast w drugim zadaniu przydała się znajomość bajki o czerwonym kapturku … po angielsku. Dzieci radziły sobie znakomicie, błyskawicznie rozwiązując te łamigłówki. Potem przyszła pora na trochę sztuki, a uczniowie próbowali wykrzesać z siebie najskrzętniej ukryte pokłady kreatywności. Prace spotkały się z dużym uznaniem całego jury, na którego czele zasiadła pani Agnieszka od plastyki. Na koniec nie mogło zabraknąć też czegoś „dla ciała” i dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach ruchowych. Pierwsza polegała na uzyskaniu jak najdłuższego dystansu rzucając piankowym oszczepem, natomiast w drugiej uczniowie mieli za zadanie wykonać jak najwięcej skoków w określonej sekwencji. Rywalizacja była zacięta, a o wygranej decydowały niuanse. W rezultacie zwyciężyła drużyna „zielonych”, którzy w nagrodę dostali do podziału słodką niespodziankę. Przez całą rywalizację uczniowie mogli liczyć na doping i pomoc Pani Joanny Hentki, która z zaciekawieniem obserwowała całe zmagania. Na zakończenie uczniowie podziękowali naszej Olimpijce wręczając piękny bukiet róż, słodki upominek oraz liczne prace plastyczne przedstawiające panią Joannę podczas wyścigu, wykonane przez artystów ze Świelicy. Niektórym udało się zdobyć autograf gwiazdy i zrobić wspólnie pamiątkowe selfie.

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony