Świetlica aktualności

Tak klasa 1a uczestniczyła w mikołajkowych warsztatach w MDK im w. Broniewskiego, pt. "Przyprawy świata". Dzieci smakowały, wąchały i udawały najbardziej aromatyczne rośliny, takie jak imbir, goździki, pieprz i wiele innych.

Mikołajkowe warsztaty kl. 1a  Mikołajkowe warsztaty kl. 1a

W środę, 12 grudnia klasy drugie piekły pierniczki wraz z rodzicami. Mamusie, Tatusiowie oraz Babcie licznie zaszczycili nas swoją obecnością, więc produkcja szła masowo i przekroczyła oczekiwania wszystkich. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i widać było, że to spotkanie było prawdziwą przyjemnością zarówno dla dzieci jak i ich rodziców! Pierniki się piekły i pachniały, a wspólne, rodzinne dekorowanie było wspaniałą zabawą!

Takie chwile zawsze są niezapomniane :)

Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b  Pieczenie pierniczków w kl. 2a i 2b

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w pełni! Pierniki upieczone i ozdobione, przyszła więc kolej na nowe wyzwania w Zerówce. Bajeczne choinki były wspólnym dziełem dzieci i ich rodziców. Wykonane z kolorowych piórek i orzechów, a następnie pięknie ozdobione prezentowały się nadzwyczajnie!

Bajeczne choinki w Zerówce  Bajeczne choinki w Zerówce  Bajeczne choinki w Zerówce  Bajeczne choinki w Zerówce

Dzieci z klas 1a i 1c z wielką uwagą wałkowały, wykrawały, a po upieczeniu pięknie   własnoręcznie wykonane pierniczki. Było pysznie, słodko i magicznie. A pachniało niesamowicie! Smacznego!

Pierniczki w kl. 1a i 1c  Pierniczki w kl. 1a i 1c  Pierniczki w kl. 1a i 1c

6 grudnia tradycyjnie odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który z samego rana nieoczekiwanie zawitał także do świetlicy. Każde z dzieci, które akurat u nas przebywało obdarowane zostało słodkim upominkiem. Po tak energetycznej przekąsce dzieci miały mnóstwo energii do wykonywania świątecznych ozdób. Jak widać na zdjęciach wielu Świetlików zamieniło się tego dnia w pomocników św. Mikołaja.

Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja

W czwartek, 6 grudnia klasa 2a kolejny raz uczestniczyła w warsztatach teatralnych, tym razem w MDK Muranów. Tematem przewodnim był teatr ruchu i teatr plastyki. Pani Joanna w ciekawy sposób opowiadała czym jest teatr ruchu. Po słowie wstępu uczniowie próbowali swoich sił na scenie. Było niezwykle energicznie i inspirująco.

Warsztaty teatralne w MDK Muranowska  Warsztaty teatralne w MDK Muranowska  Warsztaty teatralne w MDK Muranowska  Warsztaty teatralne w MDK Muranowska

Przedświąteczny czas w świetlicy to m.in. pieczenie pierników. Piekli je więc także najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności, czyli Zerówka i to wspólnie ze swoimi rodzicami. 6-latkowie ochoczo wałkowali i wycinali przeróżne kształty, a rodzina wraz z wychowawczynią Panią Teresą dawała instrukcje i w razie potrzeby służyła pomocą. Podczas pieczenia pachniało niesamowicie. Każdy, kto wchodził do świetlicy mógł poczuć zapach piernikowych przypraw, jak cynamon, kardamon i goździki...

Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce

W czwartek, 06 grudnia klasa 2a uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych w MDK przy ul. Fabrycznej. Tym razem mieliśmy ciekawą lekcję przyrody o kotach domowych. Pani Hania bardzo ciekawie opowiadała o tym, jaki tryb życia prowadzą koty, kiedy i w jaki sposób zostały udomowione. Obejrzeliśmy także ciekawy film przyrodniczy o kotach domowych, kotach bezdomnych oraz o kocim hotelu w Tokio. Każdy z uczestników wykonał przestrzennego kotka z papieru.

Prawdą jest, że koty mimo, że są udomowione uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami, bo taka jest ich natura. Jednak spotkanie na swojej drodze czarnego kota wcale nie przynosi pecha☺

Warsztaty przyrodnicze kl. 2a  Warsztaty przyrodnicze kl. 2a  Warsztaty przyrodnicze kl. 2a  Warsztaty przyrodnicze kl. 2a

W dniu 29 listopada klasa 2a uczestniczyła w warsztatach teatralnych, w MDK "Muranów". Pani Joanna przedstawiła ogólną wiedzę o teatrze. Dzieci świetnie wczuwały sie w role podczas zabaw dramowych. Wyrażały emocje poprzez ekspresję twórczą za pomocą gestów, ruchów i mimiki. Z ciekawością przyglądały się kolegom, którzy prezentowali się na scenie. Mali aktorzy bardzo aktywnie spędzili czas i nim sie obejrzeliśmy trzeba było już wracać do szkoły. Warsztaty byly świetną lekcją nauki, a także zabawy.

Warsztaty teatralne kl. 2a  Warsztaty teatralne kl. 2a  Warsztaty teatralne kl. 2a  Warsztaty teatralne kl. 2a

W tym semestrze, podczas zajęć świetlicowych kl. 2b rozpoczęła udział w VI edycji programu Warszawska ENERGIA - od poznania do EKOdziałania.
Jest to program edukacji ekologicznej dla przedszkoli i szkół podstawowych, a tym razem tematem przewodnim jest transport.

W listopadzie, 2b dwukrotnie odbyła zajęcia instruktażowe z P. Anną Stępniewską - w MDK Fabryczna oraz w naszej szkole, ucząc się, jak wykonać grę planszową o konstrukcji przestrzennej, której zasady będą pokazywać, w jaki sposób możemy dotrzeć do celu, wybierając zachowania proekologiczne. Zamiast samochodu, możemy wybrać środek komunikacji miejskiej, np. autobus, nawet hybrydowy albo przesiąść się na rower, hulajnogę... Oprócz planszy, tworzymy instrukcję z zasadami gry i inne elementy, jak pionki czy karty zadaniowe. Finałem będzie turniej, na który pojedzie kilkuosobowa delegacja klasy.

Warszawska Energia  Warszawska Energia  Warszawska Energia  Warszawska Energia