Świetlica aktualności

30 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika klas pierwszych oraz zerówki. Dzieci w towarzystwie pań ze świetlicy zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom swoje wspaniałe umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Było zabawnie i jednocześnie wzruszająco. Po ślubowaniu dzieci otrzymały  dyplomy, a później wraz z rodzicami udały się na zasłużony, słodki poczęstunek.

Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika

We wtorek, 9 października na zajęciach kulinarnych w świetlicy królowały pomidory! Klasy 1a i 2a wspólnie z paniami przygotowały prawdziwy przecier z pomidorowy. Dzieci samodzielnie kroiły pomidory, zioła, czosnek. Nie straszna im była nawet cebula! 😀 Aromat przypraw, ziół toskańskich - jak bazylia czy oregano, roznosił się po całej świetlicy... W następstwie tych wcale niełatwych działań powstał pachnący sos pomidorowy, który zaserwowano w towarzystwie makaronu. Wyszło przepysznie! Niektórzy prosili o dodatkową porcję, a inni nawet o kolejne... Mniam, mniam!

Każdego roku świetlica szkolna celebruje pamięć o Powstaniu Warszawskim oraz Powstańcach. W ubiegłym tygodniu kilka grup wybrało się na krótką wycieczkę pieszą „Śladami Powstania Warszawskiego”. Naszym przewodnikiem była pani Renata Trębicka, wychowawczyni świetlicy, która jednocześnie jest historykiem. Pani Renia opowiedziała nam o historycznych miejscach znajdujących się w okolicy naszej szkoły, o nierównej walce powstańczej, którą stoczyli młodzi, często nastoletni żołnierze w obronie stolicy i naszej ojczyzny. Każdy z nas zna Pomnik Powstania Warszawskiego znajdujący się na Placu Krasińskich, czy Pomnik Małego Powstańca, które upamiętniają to 63-dniowe wydarzenie, jakim było Powstanie Warszawskie…

Śladami Powstania Warszawskiego  Śladami Powstania Warszawskiego  Śladami Powstania Warszawskiego  Śladami Powstania Warszawskiego

W minionym tygodniu Świetliki młodsze i starsze odbyły swoje pierwsze zajęcia kulinarne. Robiliśmy pyszną i zdrową sałatkę z jesiennych owoców!
W roli głównej wystąpiły różne gatunki śliwek, jabłka słodkie i kwaśne, czerwone, żółte i zielone, soczyste gruszki, winogrona - jasne, ciemne, różowe, a nawet kwaśne porzeczki i słodkie maliny. Wszystkie gatunki porównywaliśmy, badając wzrokiem, dotykiem i węchem, a później kroiliśmy na cząstki. Każdy pracował, jak potrafił najlepiej. Po wymieszaniu - kiedy całość już się nieco "przegryzła" i powstała pachnąca bomba witaminowa - degustowaliśmy... a właściwie pałaszowaliśmy naszą sałatkę ze smakiem, że aż ślinka ciekła...! ;-)

Świetlicowe szaleństwa owocowe  Świetlicowe szaleństwa owocowe  Świetlicowe szaleństwa owocowe  Świetlicowe szaleństwa owocowe

W środę, 19.września, klasa 2a uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Fabrycznej. Podczas zajęć uczniowie poznali życie ślimaków. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Warsztaty przyrodnicze Klubu Panda  Warsztaty przyrodnicze Klubu Panda  Warsztaty przyrodnicze Klubu Panda  Warsztaty przyrodnicze Klubu Panda

Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września i od 5 lat co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" , autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera Reynoldsa.
"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Opowieść o Vashti poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

Dzień Kropki w świetlicy  Dzień Kropki i Kółka w świetlicy  Dzień Kropki w świetlicy  Dzień Kropki w świetlicy

Wychowawcy świetlicy zapraszają do udziału
w tworzeniu galerii fotografii wakacyjnej
„Razem zwiedzaliśmy cały świat”

• Na zdjęcia z Waszych letnich wypraw czekamy do 1 października 2018 r. Możecie je oddawać do wychowawców świetlicy. Stworzymy z nich niepowtarzalną, oryginalną mapę świata.
• Do zdjęć dołączajcie opisy miejsc, w których zostały zrobione. Czekamy na fotografie w dowolnym formacie (im większy tym lepiej wink).
• Udział w galerii zostanie nagrodzony dyplomem i słodkim poczęstunkiem.