facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Podczas zawodów dzieci (z zaprzyjaźnionych Przedszkoli i naszej „zerówki”) uczyły się czym jest zdrowa rywalizacja, a także zasada fair play. Program konkurencji sportowych przygotował i przeprowadził p. Przemysław Piotrowski - trener pływania. Zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem, po czym nastąpiła rozgrzewka małych sportowców. Dzięki dobrze dobranej muzyce oraz ciekawym ćwiczeniom, dzieci bez trudu rozpoczęły zmagania w poszczególnych konkurencjach. Staraliśmy się połączyć rywalizację sportową dzieci z dobrą zabawą. Dlatego też konkurencje sportowe były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Zasada fair play nikomu nie była obca – wszyscy przestrzegali ustalonych reguł, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy! W tej olimpiadzie nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami, a zawodnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja. Po wyczerpujących zmaganiach każdy ,,Mały Sportowiec" otrzymał dyplom. Dziękujemy naszym sportowcom za postawę fair play i życzmy im wielu sukcesów nie tylko na polu sportowym.

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków  Olimpiada Sportowa Przedszkolaków  Olimpiada Sportowa Przedszkolaków  Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Zima w mieście, która w czasie ferii odbywała się w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach robotyki, warsztatach robienia mydełek, filcowych breloczków, warsztatach kulinarnych "Wiem co jem" i nauki języka chińskiego. Dzieci mogły się wyszaleć w sali zabaw Fikołki i na naszej sali gimnastycznej, podczas festynu na Solcu, na lodowisku i pływalni.

Ciekawą ofertę stanowiły wyjścia do kina, do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polin, ZOO, Łazienek i wielu innych miejsc.

Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami jeden, albo dwa tygodnie ferii. Mamy nadzieję, że się podobało i będziecie z nami w przyszłości.

 

Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście

 

Pomysły były niesamowicie zaskakujące! Kucyki, warkoczyki, wstążki, kolory i dużo, dużo innych!
Nie tylko dzieci wkręciły się w zabawę. Nauczyciele także zaszaleli! 😉 Bo grunt to mieć do siebie dystans!

Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci

 

Przed feriami odbył się apel „Bezpieczne ferie” dla uczniów klas 0-3. Pani Renata Chmielarz przypomniała ustalone zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie gier i zabaw na korytarzu w czasie przerw. Następnie pani Pielęgniarka przekazała informacje na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Pod koniec spotkania pani dyrektor Beata Orczyk i pani Hanna Zajkowska rozdały dzieciom nagrody za osiągnięcia w konkursach „List do św. Mikołaja” (I miejsce – Franciszek Grądzki kl. 2b, wyróżnienie Hlumchert kl. 2b) oraz Alfik matematyczny klas 2-3 (Wiktor Zahorowski kl. 3a, Wiktor Jakubowski kl. 2a oraz Stanisław Kaszczuk i Tymoteusz Dutkowski kl. 2b). Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych ferii zimowych!

Apel   Apel   Apel   Apel

 

„Wtedy jest Boże Narodzenie”, gdy w różnych trudnych sytuacjach może narodzić się Jezus w sercu każdego z nas - uczniowie klas 5-8 przekonywali społeczność szkolną podczas szkolnego apelu w środę przed feriami. Inspiracją dla młodzieży był wiersz Matki Teresy z Kalkuty pod tytułem „Wtedy jest Boże narodzenie”.

Przedstawione scenki dotyczyły problemów spotykanych przez uczniów w codziennych sytuacjach w relacjach z innymi uczniami i nauczycielami. Wydawałoby się, że tak jak nie było miejsca w gospodzie dla Jezusa, tak również w w sercach bohaterów przedstawionych obrazów nie było miejsca na zrozumienie, pojednanie, zainteresowanie drugą osobą, wzajemną przyjaźń i wspólne dzielenie radości....

Okazało się, że uśmiech i wyciągnięta pomocna dłoń, chwila w której słucha się z pokorą drugiej osoby pomagają w budowaniu dobrych relacji z drugim człowiekiem – kolegą, koleżanką....bo „Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.” napisała autorka wiersza.

Podczas apelu uczniowie śpiewali także kolędy, które przypominały, że należy dzielić się radością i pokojem, płynącymi z narodzin Jezusa w Betlejem, z każdym spotkanym człowiekiem.....

„Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”

 

We wtorek klasę 1b odwiedził niezwykły gość - pan „Kluseczka”. Zaprezentował dzieciom niezwykłe magiczne sztuczki i pokazał jak wygląda prawdziwa pantomima. Wzbudził uśmiech u wszystkich! Chcąc podzielić się radością dzieci z klasy 1b zaprosiły na to spotkanie koleżanki i kolegów z klas 1a i 1c. To było wspaniałe spotkanie!

Klasy pierwsze na spotkaniu z panem   Klasy pierwsze na spotkaniu z panem   Klasy pierwsze na spotkaniu z panem   Klasy pierwsze na spotkaniu z panem

 

Przed feriami zimowymi klasy 1-3 spotkały się na warsztatach "Pierwsza pomoc". Ratownicy medyczni przedstawili nam plan postępowania w razie niebezpiecznego wypadku i udzielania pierwszej pomocy. Wiemy już, kiedy i jak wzywać pomocy, znamy wszystkie telefony alarmowe, umiemy sprawdzić, w jakim stanie jest osoba poszkodowana, a nawet zastosować reanimację. Obejrzeliśmy też, jak należy wykonywać poprawnie opatrunki w razie rany ciętej. Dziękujemy za te zajęcia, bo każdy może komuś uratować życie.

Pierwsza pomoc w klasach 1-3  Pierwsza pomoc w klasach 1-3  Pierwsza pomoc w klasach 1-3  Pierwsza pomoc w klasach 1-3

 

Kiedy po nowym roku pojawił się najprawdziwszy śnieg, stęsknione dzieci mogły w końcu zasmakować zimy, poszaleć na śniegu i ulepić bałwana (a nawet kilka), jak przystało na tę porę roku!

 Ulepimy dziś bałwana...?    Ulepimy dziś bałwana...?    Ulepimy dziś bałwana...?  

 

Szkoła Podstawowa Nr 158 w Warszawie prowadzi nabór do Klas PŁYWACKICH  1 i 4 w roku szkolnym 2019/2020.

Chcielibyśmy zaoferować Wam rozpoczęcie edukacji w szkole, która od lat pielęgnuje tradycje pięknego sportu pływackiego. Oferujemy połączenie edukacji wraz z nauką pływania w ramach zajęć edukacyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży poparte wieloma sukcesami sportowymi. Dbamy również o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Uczymy się w ślicznej, kameralnej i odnowionej szkole, pływamy na niedawno wyremontowanej pływalni Polonia. 
 
Serdecznie zapraszamy sprawne, zdyscyplinowane i radosne dzieciaki - przyjdźcie, zobaczcie, zapytajcie i dajcie się namówić!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nabory 1, 4

 

 

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do programu Zima w mieście. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, więc zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się zarejestrować, tych którzy nie zdążyli w terminie złożyć dokumentów, albo dzieci, które dopiero teraz zdecydowały się dołączyć do nas w czasie ferii.

Rekrutacja uzupełniająca (logowanie w systemie) trwa do 16.01 (środa) godz. 11.00

Zima w mieście

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony