Aktualności

W ramach Mikołajek odbyło się w klasie 1b ozdabianie pierników. To prawdziwa radość! Polecamy! Specjalne podziękowania od dzieci i wychowawcy dla Rodziców, którzy wspaniałe pomagali w tym twórczym działaniu. :)

Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b  Kolorowe pierniczki w klasie 1b

W dniu imienin Mikołaja uczniowie klas 0-3 od samego rana czekali na niego. Na przykład w klasie 1b pojawił się wielki czerwony worek z prezentami. W innych klasach na uczniów czekały słodkie niespodzianki. Następnie Mikołaj osobiście odwiedził każdą klasę wręczając każdemu czekoladowego Mikołaja. Wszyscy się świetnie bawili. Było wesoło i słodko. Dziękujemy Mikołaju!

Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3

Od 3-7 grudnia braliśmy udział w ogólnoświatowej akcji Hour of Code. Na przerwach próbowaliśmy swoich sił w kodowaniu/programowaniu. Nawet Minecraft powrócił i zaproponował zupełnie nową aktywność na rzecz Godziny Kodowania! Była również Anna i Elza oraz Angry Birds. Niektórym udało się zdobyć oryginalny certyfikat.
Zapraszam do dalszej nauki poprzez zabawę: godzinakodowania.pl

Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W zaczarowany świat magii i wróżb 30 listopada przenieśli się uczniowie i rodzice z klasy 0a. Poznaliśmy historię powstania tego święta oraz najbardziej popularne wróżby i zabawy andrzejkowe. Na brzozowej miotle bawiliśmy się przy wesołej i skocznej muzyce.

Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a  Andrzejki w klasie 0a

6 grudnia tradycyjnie odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który z samego rana nieoczekiwanie zawitał także do świetlicy. Każde z dzieci, które akurat u nas przebywało obdarowane zostało słodkim upominkiem. Po tak energetycznej przekąsce dzieci miały mnóstwo energii do wykonywania świątecznych ozdób. Jak widać na zdjęciach wielu Świetlików zamieniło się tego dnia w pomocników św. Mikołaja.

Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja

Przedświąteczny czas w świetlicy to m.in. pieczenie pierników. Piekli je więc także najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności, czyli Zerówka i to wspólnie ze swoimi rodzicami. 6-latkowie ochoczo wałkowali i wycinali przeróżne kształty, a rodzina wraz z wychowawczynią Panią Teresą dawała instrukcje i w razie potrzeby służyła pomocą. Podczas pieczenia pachniało niesamowicie. Każdy, kto wchodził do świetlicy mógł poczuć zapach piernikowych przypraw, jak cynamon, kardamon i goździki...

Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce  Rodzinne pieczenie pierników w Zerówce

Przy okazji „Mikołajek” odbyło się święto pływania dla klas 1 -3, czyli cykliczne zawody Kiliński Cup o Puchar Dyrektor SP158. Jak zwykle frekwencja była wyśmienita – wystartowało ponad 80 dzieci, a trybuny były zapełnione radosnymi kibicami.

Większość zawodników po raz pierwszy wystartowało w zawodach i mimo tremy wszyscy popłynęli świetnie. Każdy został zwycięzcą, otrzymał medal i worek treningowy ze słodką niespodzianką.

Aż łza się w oku kręci na myśl ilu rodziców wystartowało w sztafetach rodzinnych. To znak, że Jesteście Państwo z nami, że potraficie się bawić i Jesteście bohaterami w oczach dzieci.

Nowością był wyścig Trenerzy vs Rodzice. Nie jest ważne kto wygrał, ważne jest, że rodzice, trenerzy i nauczyciele pokazali, że potrafią się bawić (no i pływać). Pani Dyrektor była naszym honorowym starterem!

Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia Pani Dyrektor Beaty Orczyk, pomocy rodziców (słodkie nagrody Tago i nagrody z radia Wawa), a także perfekcyjnej obsługi sędziowskiej (klasa 6b) pod opieką pani Katarzyny Tarasiewicz.

Serdecznie dziękujemy za udział, jeżeli coś było nie tak – napiszcie do organizatora (konstruktywna krytyka jest czymś nieocenionym).

Kiliński Cup Kiliński Cup Kiliński Cup  Kiliński Cup

Koniec listopada to czas wróżb andrzejkowych. Dzieci z klas 1-3 spotkały się w piątkowy poranek i spędziły czas na zabawie. Przy wielu stolikach panie wychowawczynie rozdawały losy z imionami, przyszłymi zawodami lub wróżbami liczbowymi. Wszyscy świetnie się bawili, byli uśmiechnięci i radośni, a wróżby potraktowali „z przymrużeniem oka”.

Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3  Andrzejki klas 1-3

W miesiącu listopadzie pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach 0-3 cykl pogadanek na temat zdrowego odżywiania. Omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia oraz zasady zachowania prawidłowej higieny w przyrządzaniu posiłków.

Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3  Chcę być zdrowym - klasy 1-3

Na ostatnich zajęciach teatralnych wykorzystaliśmy liście zebrane w parku. Wszystkie dokładnie badaliśmy, porównywaliśmy kolory, a nawet wąchaliśmy. ;-) Zamieniliśmy się w drzewa, które gubiły swoje liście na wietrze z gazety. Trudno stać nieruchomo, ale czego się nie robi, by dobrze zaprezentować swoją rolę. Tak niewiele potrzeba, by świetnie się bawić. A Wy udawaliście kiedyś drzewo? Nie? To spróbujcie!

Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a  Barwy końca jesieni w klasie 1a