facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, nadszedł czas na podsumowania. Dziś na apelu klas 0-3, trenerzy i nauczyciele wręczyli nagrody za wyróżniające się wyniki sportowe i konkursy. Pani bibliotekarka nagrodziła najlepszych czytelników, zwycięzców gier planszowych i gry miejskiej. Oto lista laureatów wszystkich konkursów przeprowadzonych w drugim semestrze:

W środę, 20 czerwca rodzice uczniów klasy 2a zostali zaproszeni na prawie premierę lub (jeśli ktoś woli) otwartą próbę generalną przedstawienia pt.: "Zamieszanie w krainie bajek". Okazało się, że uczniowie tej klasy to budząca się do aktywności trupa teatralna z prawdziwego zdarzenia. Fantastycznie wczuli się w kreowane przez siebie postaci i dali rodzicom i nauczycielom chwilę wspaniałej rozrywki.
Zachęcamy do kolejnych występów.
 
Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a
 
 

W tym roku szkolnym Patrona Szkoły uczciliśmy czwartą już grą miejską Śladami Jana Kilińskiego. Brały w niej udział trzyosobowe reprezentacje klasowe. Pod okiem opiekunów odwiedziliśmy 6 miejsc związanych z Janem Kilińskim zlokalizowanych na Starym Mieście. Organizatorzy zadbali byśmy rozwijali naszą kreatywność. Nie zabrakło również zadań na spostrzegawczość i szybkość. Niestety polegliśmy na pytaniach dotyczących Jana Kilińskiego. Wyniki są następujące:

Dzień Patrona  Dzień Patrona  Dzień Patrona  Dzień Patrona

Ostatnio w szkolnej świetlicy od rana pachniało truskawkami. Truskawkowe dania, truskawkowe stroje i nastroje - po prostu ŚWIĘTO TRUSKAWKI!!!
Tego dnia wszystkie dzieci przebywające w świetlicy miały okazję wykonać i spróbować: naleśników z świeżym dżemem truskawkowym lub musem truskawkowym, koktajlu truskawkowego z miętą, deseru ze świeżych truskawek z bitą śmietaną i granolą, herbatników maczanych w truskawkowym sosie, a także makaronu z truskawkowym błotkiem. Mmm, pychota! Zjedliśmy 16 kg tych pysznych owoców.
Pani Jola Krasuska przygotowała dla nas prezentację z garścią informacji na temat truskawek i ich pochodzenia. Czy wiedzieliście, że truskawki to gatunek wyprodukowany przez botaników i pochodzi z połączenia dwóch gatunków poziomek??? My nie wiedzieliśmy.
 
Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień
 
 

13 czerwca odbyły się rozgrywki finałowe w zakręconą grę logiczną pentago. Z 30 regularnych graczy troje awansowało do finału. Decydujące starcie pokazało, że mistrzem został Bartosz Malus z kl. 3C, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce dla Marianny Wyrzykowskiej z kl. 5D, a trzecie dla Nikodema Sowy z kl. 2A . Gratulujemy!

Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago  Finał Pentago

 

Bombowy finisz na koniec sezonu zaliczyli nasi 13-letni pływacy. W Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików 13 letnich,  dominując całe zawody i konkurencję. W tym roku w mistrzostwach brało udział 121 klubów. Pierwszy Rekord Polski wywalczyła cała drużyna zdobywając najwięcej punktów w  7-letniej historii zawodów. W dwóch rundach odbywających się w marcu i w czerwcu 2018r. zdobyliśmy  32 513pkt. Dwa pozostałe Rekordy Polski ustanowiły dziewczęta w sztafetach 4x50 m st. dowolnym z czasem 1:56:10 w składzie: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Sójka Eliza, Górska Zofia, oraz 4x50 m st. zmiennym z czasem 2:07:07 w składzie: Wolska Pola, Grabiszewska Maja, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra. Obecnie 13-latkowie Polonii ze Szkoły Podstawowej nr 158 są niedoścignioną ekipą w całej Polsce. Indywidualnie medale dodatkowo zdobywali:  Apanas Karolina (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), Kozłowski Stanisław (2 srebrne), Wolska Pola (1 brązowy). Zwycięską drużynę, dokładając punkty do klasyfikacji generalnej uzupełnili: Grabiszewska Martyna, Bolek Stanisław, Topczewski Konstantyn, Pieniążek Wojciech, Olewniczak Maciej, Gajcy Natalia, Szewczyk Roch, Czeredys Eryk, Pabisiak Helena, Kucharczyk Paweł.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!!

Trenerzy Wojciech Kobylarczyk i Piotr Piotrowski

 

8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Pobijamy rekord w czytaniu w jednym momencie". Dokładnie o 10.00 na boisku szkolnym zgromadziły się 352 osoby – każda z ulubioną książką. „Jak nie czytam, jak czytam”. Pokazaliśmy dorosłym, jak się czyta książki. Cieszymy się, że również nasi nauczyciele usiedli razem z nami i czytali. Rekord z zeszłego roku wynosi 459409 uczniów. A w tym roku? Organizatorzy jeszcze tego nie policzyli. Akcję można śledzić na:
https://czytamy.org/mapa

 

7 czerwca, podczas zajęć świetlicowych, wychowawcy zorganizowali na szkolnym boisku zajęcia terenowe, mające przybliżyć uczniom rzeczywistość dzieci żyjących w Warszawie, w czasie okupacji. Zajęcia zostały przygotowane w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła. Dzieci z klas I-V miały okazję pograć w "zośkę", nauczyć się bandażowania i opatrywania ran, własnoręcznie wykonać stemple z ziemniaków lub szmacianą lalkę, a także wczuć się w rolę małego dywersanta, malującego na murach Znak Polski Walczącej. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Gra   Gra   Gra   Gra

 

W naszej szkole odbyła się debata po hasłem "Czy znamy i przestrzegamy prawa i obowiązki uczniów?". W spotkaniu brali udział przedstawiciele klas IV-VII, którzy dyskutowali na ważny dla nas wszystkich temat. Uczniowie, ku naszej ogromnej dumie, wykazali się dużą znajomością panujących w szkole zasad oraz obowiązków statutowych. Wypowiadano się również na temat tego, jak stosowanie i przestrzeganie prawa funkcjonuje w "domu" Jana Kilińskiego. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak możemy usprawnić niektóre elementy życia szkolnego, aby wszystkim żyło się lepiej. Największą radość sprawiły nam jednak wypowiedzi naszych uczniów, którzy wykazali się  ogromną dojrzałością oraz wnikliwością w obserwowaniu życia szkolnego na co dzień.  

Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia  Debata nt. praw i obowiązków ucznia

 

Z okazji Dnia Dziecka klasa 3c wybrała się na wyjście integracyjne na lody. Jak co roku odwiedziliśmy piękną kawiarnię Bombonierkę przy ul. Freta. Tam zaszaleliśmy i każdy zjadł po 3 kulki lodów z bitą śmietaną. Wyjście udało nam się, a pogoda dopisała!

Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c  Dzień Dziecka w 3c

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony