facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Bombowy finisz na koniec sezonu zaliczyli nasi 13-letni pływacy. W Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików 13 letnich,  dominując całe zawody i konkurencję. W tym roku w mistrzostwach brało udział 121 klubów. Pierwszy Rekord Polski wywalczyła cała drużyna zdobywając najwięcej punktów w  7-letniej historii zawodów. W dwóch rundach odbywających się w marcu i w czerwcu 2018r. zdobyliśmy  32 513pkt. Dwa pozostałe Rekordy Polski ustanowiły dziewczęta w sztafetach 4x50 m st. dowolnym z czasem 1:56:10 w składzie: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Sójka Eliza, Górska Zofia, oraz 4x50 m st. zmiennym z czasem 2:07:07 w składzie: Wolska Pola, Grabiszewska Maja, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra. Obecnie 13-latkowie Polonii ze Szkoły Podstawowej nr 158 są niedoścignioną ekipą w całej Polsce. Indywidualnie medale dodatkowo zdobywali:  Apanas Karolina (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), Kozłowski Stanisław (2 srebrne), Wolska Pola (1 brązowy). Zwycięską drużynę, dokładając punkty do klasyfikacji generalnej uzupełnili: Grabiszewska Martyna, Bolek Stanisław, Topczewski Konstantyn, Pieniążek Wojciech, Olewniczak Maciej, Gajcy Natalia, Szewczyk Roch, Czeredys Eryk, Pabisiak Helena, Kucharczyk Paweł.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!!

Trenerzy Wojciech Kobylarczyk i Piotr Piotrowski

 

Ostatni dzwonek już zabrzmiał, wakacje stały się dla uczniów tak upragnioną rzeczywistością! Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w piątek 23 czerwca 2018 r. i przebiegała aż w 4 częściach. Najpierw na czas wakacji pożegnali się ze szkołą najmłodsi z kl. I-II, następnie ich starsi koledzy z kl. III, po nich przyszła pora na kl. IV-V, a ostatni świadectwa odebrali najstarsi uczniowie klas VI-VII. Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły p. Beata Orczyk pogratulowała uczniom osiągniętych wyników w nauce i sporcie oraz życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do życzeń przyłączyli się też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pani dyr. B. Orczyk i wychowawcy klas wręczali świadectwa uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Zastępca dyr. p. Anna Gąstał- Kaczmarek z trenerami nagradzali pucharami wyróżniających się sportowców. Następnie p. B. Orczyk najlepszym uczniom na poziomach kl. IV-VI wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 158. Uczniów, którzy osiągnęli 2 i 3 wyniki w klasach, nagrodziła przedstawicielka Rady Rodziców. W zakończeniu roku szkolnego kl. VI-VII wziął udział zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy p. Wojciech Matyjasik, który razem z p. dyr. B. Orczyk wręczał wyróżnienia najlepszym uczniom i sportowcom. Na zakończenie uroczystości p. W. Matyjasik przekazał nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy siostrze Marii Nikiel, która po 13 latach pracy w naszej szkole została przeniesiona do innej placówki.
Rok szkolny 2017/2018 zamykamy z przekonaniem, że wszystko nam się udało. Nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów i mogą się cieszyć każdym wakacyjnym dniem.
Zapraszamy na fotorelację z tej miłej uroczystości. Do zobaczenia za 73 dni!

Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018

Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018  Zakończenie roku szk. 2017/2018

 

W dniu 21 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz ze swymi wychowawcami i trenerami brali udział we Mszy św. dziękczynnej, którą odprawil Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny ks. prał. Stefan Kotwiński.
Zarówno dzieci młodsze jak i starsze pięknie przygotowały oprawę Liturgii: czytania, śpiew psalmu, modlitwę powszechną i niesienie darów. Pomagała s. Paula Nikiel i p. Krzysztof Jabłoński, niemniej nasza młodzież świetnie poradziła sobie z zadaniem. Schola poprowadziła śpiew pieśni, który również wypadł znakomicie. Brawo!
Na zakończenie Szymon Królik z klasy 4 b, w imieniu wszystkich podziękował ks. proboszczowi za modlitwę, ofiarę Mszy św., słowa pouczenia, wsparcia i otuchy. Z Bożym błogosławieństwem ruszamy na wakacje pełne atrakcji.

Niech Aniołowie Stróżowie nie opuszczą nas, abyśmy bezpiecznie i radośnie spędzali ten czas!
s. Paula Nikiel

Dziękczynienie za rok szkolny 2017/2018  Dziękczynienie za rok szkolny 2017/2018  Dziękczynienie za rok szkolny 2017/2018  Dziękczynienie za rok szkolny 2017/2018

 

Dnia 19.06 Reprezentacja Polski w piłce nożnej grała swój pierwszy mecz na mistrzostwach. Aby nadać przedsmak emocji tego dnia w naszej szkole zorganizowany został mecz piłki nożnej Nauczyciele vs Uczniowie!
Dzięki swojemu doświadczeniu oraz niezwykłemu zgraniu zwyciężyła drużyna nauczycieli 9:1.
Zapraszamy na relację zdjęciową z tego wydarzenia.

Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie  Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie  Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie  Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie

 

 Osiągnięcia klas 4-7 w II semestrze  Osiągnięcia klas 4-7 w II semestrze  Osiągnięcia klas 4-7 w II semestrze  Osiągnięcia klas 4-7 w II semestrze

 Koniec roku szkolnego to czas na nagrody i wyróżnienia dla tych, którzy przez cały czas ciężko pracowali, aby osiągnąć sukces w nauce i sporcie. Na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów kl. IV-VII nauczyciele w obecności Dyrekcji Szkoły wręczyli nagrody laureatom konkursów szkolnych i pozaszkolnych, trenerzy przedstawili osiągnięcia pływaków, piłkarzy i siatkarzy. Na zakończenie Klaudia Tarasiewicz, reprezentantka Polski kadry pływaków, podziękowała wszystkim trenerom, nauczycielom i swoim rówieśnikom za wsparcie i umożliwienie łączenia nauki ze sportem.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów, a zwłaszcza uczniom kl. 5c, którzy wygrali konkurs ogłoszony przez Dyrekcję Szkoły na koniec I semestru. Chłopcy z klasy piłkarskiej najbardziej poprawili swoją średnią ocen w porównaniu do I semestru i w nagrodę z wychowawcą zostali zaproszeni na lody przez Dyrekcję Szkoły.
Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku szkolnym lista nagrodzonych uczniów będzie jeszcze dłuższa.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

LISTA LAUREATÓW KONKURSÓW SZKOLNYCH

LISTA LAUREATÓW KONKURSÓW POZASZKOLNYCH

Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze  Osiągnięcia klas 0-3 w drugim semestrze

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, nadszedł czas na podsumowania. Dziś na apelu klas 0-3, trenerzy i nauczyciele wręczyli nagrody za wyróżniające się wyniki sportowe i konkursy. Pani bibliotekarka nagrodziła najlepszych czytelników, zwycięzców gier planszowych i gry miejskiej. Oto lista laureatów wszystkich konkursów przeprowadzonych w drugim semestrze:

W dniach 4-15 czerwca, w kl. 1-4 pielęgniarka Janina Bulicz przeprowadziła pogadankę i pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W czasie zajęć dydaktycznych zapoznała uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku: urazu złamania kończyn, krwotoku z nosa i ran głębokich, oparzeń termicznych, omdleń, zakrztuszenia, nieprzytomnego pacjenta oraz pokazała na fantomie, jak reanimować pacjenta.
Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Mam nadzieję, że przekazana wiedza ułatwi uczniom zachowanie się w różnych sytuacjach pomocy przedmedycznej.
Janina Bulicz

Pierwsza pomoc przedmedyczna  Pierwsza pomoc przedmedyczna  Pierwsza pomoc przedmedyczna  Pierwsza pomoc przedmedyczna

 

Żegnamy rok szkolny i szykujemy się na wymarzone wakacje. Zanim wyruszymy w siną dal, należy przypomnieć sobie, jakie są zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą, na plaży, w lesie, na wsi, w górach i w mieście. Jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi i jakie są telefony alarmowe. O tym wszystkim powiedziała nam pani pielęgniarka Janina Bulicz; klasa 3c wystąpiła z przedstawieniem o słonecznych wakacjach. Mały Samorząd życzy wszystkim  dzieciakom i Rodzicom bezpiecznych wakacji!

Bezpieczne wakacje - apel dla klas 0-3  Bezpieczne wakacje - apel dla klas 0-3  Bezpieczne wakacje - apel dla klas 0-3  Bezpieczne wakacje - apel dla klas 0-3

 

W związku ze zbliżającymi wakacjami klasy 4-7 wzięły udział w apelu pt. „ Bezpieczne wakacje”, który poprowadził funkcjonariusz Policji. Asp. Marcin Żurawski przestrzegł uczniów przed ryzykownymi zachowaniami podczas wakacji i jednocześnie zachęcił do wyzbycia się strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy. W swoim wystąpieniu przytoczył przykłady z życia wzięte, czym przykuł uwagę i wzbudził zainteresowanie tematem uczniów.

Bezpieczne wakacje  Bezpieczne wakacje  Bezpieczne wakacje

  

W środę, 20 czerwca rodzice uczniów klasy 2a zostali zaproszeni na prawie premierę lub (jeśli ktoś woli) otwartą próbę generalną przedstawienia pt.: "Zamieszanie w krainie bajek". Okazało się, że uczniowie tej klasy to budząca się do aktywności trupa teatralna z prawdziwego zdarzenia. Fantastycznie wczuli się w kreowane przez siebie postaci i dali rodzicom i nauczycielom chwilę wspaniałej rozrywki.
Zachęcamy do kolejnych występów.
 
Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a
 
 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony