100 lecie odzyskania Niepodległości. Sprawa bliska wszystkim Polakom. Brawa dla dzieciaków, rodziców i nauczycieli za walkę do ostatnich metrów podczas 30 Biegu Niepodległości.

Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości

Jak co roku z okazji kolejnej, a w tym roku wyjątkowej, bo 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 0-3 zebrały się na konkursie recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie", żeby posłuchać poezji o naszej ojczyźnie.

Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski   Szkolny konkurs recytatorski

Ten szczególny dla wszystkich Polaków dzień - 11 listopada wszyscy uczcimy na swój sposób. W naszej szkole z tej właśnie okazji odbył się konkurs recytatorski, śpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły, bieg z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości, zabawa konstrukcyjna, czyli budowanie przestrzeni z klocków biało-czerwonych oraz degustacja biało-czerwonych kanapek zorganizowana przez Panią Grażynę Tomczyk-Wiślicką. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie dopingując, słuchając, śpiewając i składając sobie życzenia, żeby nasza Polska zawsze była wolna i bezpieczna! Życzymy Wszystkim miłego świętowania!

100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3  100-lecie Niepodległości w klasach 0-3

Świętując 100 rocznicę odzyskania niepodległości klasy 1-4 uczestniczyły w grze szkolnej „W Niepodległej”. W grupach trzyosobowych uczniowie odnajdywali zaszyfrowane miejsca, a w nich wykonywali zadania dotyczące Polski. Karty gry zostały wypełnione. Najwięcej punktów zdobyli: I miejsce - Amelka Orłowska-Szczepaniak, Nikola Zalewska i Jan Podsiadły z kl. 4d; II miejsce – Oliwia Kochanowska, Damian Gawlik i Aiden Johnson z kl. 2a; III miejsce – Martyna Gołda i Iga Falis z kl. 3a. Klasa, która zdobyła w przeliczeniu na grupę najwięcej punktów to kl. 3a. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej  Gra szkolna w Niepodległej

W tym tygodniu w klasach 1-3 trwa akcja pt.”Higiena rąk”. W środę pani pielęgniarka odwiedziła klasę 1a, 1b. Przekazała uczniom informacje o chorobach wywołanych przez brak systematycznej higieny rąk oraz podała wskazówki, jak należy postępować, aby ich uniknąć. Pogadanki były bardzo ciekawe i wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów klas I. Dzieci dowiedziały się co to są wirusy, bakterie i mikroby, a przede wszystkim nauczyły się, jak prawidłowo i skutecznie myć ręce. Wszyscy byli zainteresowani tematem i zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Teraz już każdy wie, jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk.

Higiena rąk w klasach 1-3  Higiena rąk w klasach 1-3  Higiena rąk w klasach 1-3  Higiena rąk w klasach 1-3

30 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika klas pierwszych oraz zerówki. Dzieci w towarzystwie pań ze świetlicy zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom swoje wspaniałe umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Było zabawnie i jednocześnie wzruszająco. Po ślubowaniu dzieci otrzymały  dyplomy, a później wraz z rodzicami udały się na zasłużony, słodki poczęstunek.

Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika  Pasowanie na Świetlika

W klasach 1-3 odbyły się spotkania z panią Pielęgniarką na temat „Higieny jamy ustnej”. Dowiedzieliśmy się, jak zbudowany jest ząb, co mu szkodzi, jak się odżywiać, żeby rósł zdrowo i nie był zagrożony próchnicą. Pani Pielęgniarka przypomniała wszystkim dzieciom na czym polega higiena jamy ustnej, a także jak prawidłowo i skutecznie myć zęby. Temat pogadanki wywołał duże zainteresowanie i zainspirował do zadawania wielu pytań odnośnie zachowania zdrowych zębów oraz zdrowego i racjonalnego odżywiania. Z pewnością wszyscy będziemy pamiętać, jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech.

2 miesiące przygotowań, dziesiątki godzin prześpiewanych w szkole i w domu. Prośby, żądania i wymuszenia, by jednak zaśpiewać tak, jak wymyśliła sobie p. Kowalik. Tak wyglądały przygotowania do przesłuchania w Ogólnopolskim Konkursie "Do hymnu". Hymn państwowy, "Rota" i "Żeby Polska była Polską" zabrzmiały dziś na Ciasnej w obecności komisji konkursowej.

Kochani! Cała ta ciężka praca nie poszła na marne. Uczestniczyliśmy bowiem w niezwykłym wydarzeniu. Największy w historii szkoły chór dostarczył przeżyć nieporównywalnych z niczym. Przybyliście na czas, pięknie ubrani, mocno przejęci i niezwykle poruszeni. Pokazaliście, że Ciasna to szkoła MISTRZÓW! Ja pozostaję pod ogromnym wrażeniem Waszego wykonania! Dziękuję! I gratuluję, bo jurorzy również byli pod wrażeniem.
Agnieszka Kowalik

Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU

We wtorek (23.10) uczniowie klasy 8b wzięli udział w zajęciach metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Ich towarzyszami byli młodsi koledzy i koleżanki z klasy 2b. Zajęcia prowadzone przez Panią Annę Klimko-Sztolcman, miały na celu pokazać Maluchom, że w szkole mogą liczyć na pomoc starszych uczniów. Dla ósmoklasistów była to doskonała lekcja odpowiedzialności ale też dobrej zabawy. Kolejne okazja do wspólnego spędzenia czasu już 6 listopada.

Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b

W naszej szkole od dwóch tygodni trwa akcja "Duży pomaga małemu". Szczególną troską obejmujemy naszych najmłodszych uczniów, którzy dzielnie wpisują się w szkolną rzeczywistość. Chcemy, aby każdy pierwszak wiedział, że na starszego kolegę zawsze może liczyć. Uczniowie klas IV - VIII są jednocześnie wzorem do naśladowania. Pomagają rozebrać się w szatni, podpowiadają, jak zrobić to sprawnie, by nie spóźnić się na lekcję. Starsi uczą się więc, jak mogą nieść pomoc, a młodsi tego, jak być zaradnym i samodzielnym.

Akcja   Akcja   Akcja   Akcja