20 kwietnia odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość - podsumowanie konkursów dzielnicowych dla uczniów klas trzecich Mistrz Ortografii i Wzorowy Matematyk pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Było wielu gości, a wśród nich Pan Krzysztof Czubaszek, który wraz z Panią dyrektor Beatą Orczyk wręczał laureatom piękne statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Bardzo cieszymy się, ponieważ w gronie nagrodzonych był uczeń naszej szkoły - Jan Paweł Podsiadły z klasy 3d, zdobywca I miejsca w konkursie matematycznym. Były fanfary dla zwycięzców, gromkie brawa, radosny występ artystyczny klasy 2a oraz wspaniały poczęstunek dla gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe słowa. Laureatom życzymy sukcesów na etapie warszawskim.

Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych  Uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych

W środę 11 kwietnia w MDK Muranów pani dyrektor Beata Orczyk rozdała nagrody za przepiękne prace plastyczne wykonane w technice origami. W konkursie brali udział uczniowie z 10 śródmiejskich placówek. Laureatom gratulujemy!!!

Najważniejsze w życiu człowieka jest zdrowie, dlatego w klasach 3a, 3c, 3d odbyły się zorganizowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy warsztaty żywieniowe " Wiem, co jem!". Razem z naszymi gośćmi, samodzielnie przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Było pyszne, pachnące i baaardzo zdrowe! Znalazło się w nim ciemne pieczywo, pasta jajeczna, sałatka owocowo - warzywna i wiele innych pyszności. Super - zabawą , było krojenie, mieszanie, przelewanie i skubanie warzyw! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i umycie produktów.

Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d  Wiem, co jem! - warsztaty dla klas 3a, 3c, 3d

Jak co roku, na wiosnę kiedy przyroda budzi się do życia - p. pielęgniarka Janina Bulicz spotyka się z klasami 0 - III na bardzo ważnym apelu zdrowotnym - Chroń się przed kleszczami!. Dowiedzieliśmy się, jakimi zwierzętami są kleszcze, dlaczego piją naszą krew, jakimi chorobami mogą nas zarazić i jak się zabezpieczyć przed ich ugryzieniami. Na specjalnym pokazie obejrzeliśmy film edukacyjny Jak usunąć kleszcza. Bądź ostrożny, uważaj na kleszcze!

Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!  Apel zdrowotny - Chroń się przed kleszczami!

11 kwietnia 2018r. klasy trzecie przystąpiły do międzyszkolnego konkursu Wzorowy Matematyk. Ze względu na umiejętności i kompetencje kształtowane przez ten konkurs, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Śródmieście – Pan Krzysztof Czubaszek. Matematyka sprawiła uczniom większy problem niż ortografia, dlatego do etapu dzielnicowego przeszło tylko 43 uczniów z 10 szkół śródmiejskich. Do rozwiązania było 4 zadania tekstowe o podwyższonym stopniu trudności oraz jedno zadanie rachunkowe na kolejność wykonywania działań. Zadania tylko pozornie były proste, choć takie odczucia po konkursie miała większość piszących. Trzeba było wykazać się uważnym czytaniem ze zrozumieniem i umiejętnością wnioskowania.

Śródmiejski konkurs Wzorowy Matematyk  Śródmiejski konkurs Wzorowy Matematyk  Śródmiejski konkurs Wzorowy Matematyk  Śródmiejski konkurs Wzorowy Matematyk

Szkolny talent show po raz pierwszy
na deskach teatru WARSawa.
Zgłoś swój udział do 13 kwietnia!

Zapoznaj się z REGULAMINEM!

5 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się IX edycja konkursu dla uczniów klas trzecich Mistrz Ortografii. Honorowy patronat nad naszym konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Śródmieście – Pan Krzysztof Czubaszek. Do konkursu przystąpiło 11 śródmiejskich szkół. Etap dzielnicowy pisało 100 uczniów. Dyktando dotyczyło książek i czytelnictwa. Komisja sprawdziła prace i wyłoniła 16 laureatów.

Śródmiejski konkurs Mistrz Ortografii  Śródmiejski konkurs Mistrz Ortografii  Śródmiejski konkurs Mistrz Ortografii  Śródmiejski konkurs Mistrz Ortografii

Zawodnicy i zawodniczki walczyli dzielnie w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Drużynowo chłopcy zajęli II miejsce, dziewczynki zaś III miejsce wśród najlepszych szkół w Warszawie.
Indywidualnie:
Pola Wolska - złoty medal 50 klasycznym
Apanas Karolina - złoty medal 50 dowolnym
Kozłowski Staniasław - złoty medal 50 klasycznym
Osóbksa Morawski Eryk - brązowy medal 25 grzbietowym
Bolek Stanisław - brązowy medal 50 dowolnym
Sztafeta chłopców 8 x 25 dowolnym srebrny medal

WOM  WOM  WOM

W tym tygodniu klasa 3c wybrała się w podróż do Ameryki Północnej. Oprócz zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Meksyku, USA i Kanadzie, rozmów o zwyczajach Indian i Innuitów, dotarliśmy do pól kukurydzy. To amerykańskie zboże przybyło do Europy z Meksyku ponad 200 lat temu, natomiast Majowie i Aztekowie czcili je już 4000 lat temu. Nam kukurydza bardzo smakowała, bo zamieniliśmy ją w popcorn, smacznego! PS popcorn był pyszny i zniknął tak szybko, że fotograf nie zdążył go uwiecznić:)

Lekcje o Ameryce Północnej w 3c  Lekcje o Ameryce Północnej w 3c  Lekcje o Ameryce Północnej w 3c  Lekcje o Ameryce Północnej w 3c

Nareszcie jest! Jeszcze mroźna, jeszcze wieje zimny wiatr, ale my już w klasach 0 - III ją znaleźliśmy - Panią Wiosnę! Odświętnie ubrani, w kolorowych opaskach na głowach, rozśpiewanie powitaliśmy pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Klasa 3c wystąpiła z wesołym programem muzyczno - literackim, a następnie uśmialiśmy się z żartów o wiośnie i odgadliśmy wiele zagadek przyrodniczych. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy prezentację o zwiastunach wiosny. Mamy nadzieję, że niebawem będzie już ciepło i wiosennie!

Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3  Pierwszy dzień wiosny w klasach 0-3