Aktualności

W dniu dzisiejszym nasza skromna 9 osobowa drużyna reprezentowała szkołę i klub na zawodach z cyklu GP Wmozp. Mimo, iż w okrojonym składzie wszyscy dzielnie walczyli  i ostatecznie znaleźliśmy się na  trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej wszystkich klubów. Wśród medalistów znaleźli się Eryk Osóbka Morawski i Maciej Czajka. Ponadto Eryk został najlepszym zawodnikiem całych zawodów. Wszystkim należą się wielkie gratulację za walkę i ustanowienie nowych rekordów życiowych.

ze sportowym pozdrowieniem

Trenerzy

GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008  GP Wmozp 2008

Siódmego lutego uczniowie klas IV-VII mieli okazję do hucznej zabawy podczas balu karnawałowego. Kolorowa sala przyozdobiona pięknymi dekoracjami, świecące koguty i oczywiście didżej. Wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę. Uczniowie wspólnie odtańczyli makarenę, bawili się również w rytmie innych, znanych i lubianych utworów. To była wspaniała zabawa. Nie możemy się doczekać następnego karnawału.

dyskoteka karnawałowa  dyskoteka karnawałowa  dyskoteka karnawałowa  dyskoteka karnawałowa

"Ziarenko czułości" to Jasełka, które w tym roku przygotowały dzieci z klasy 5 a i 5 d z s. Paulą Nikiel.
Tegoroczne Jasełka nawiązywały do programu wychowawczego szkoły. Wyakcentowano potrzeby i oczekiwania każdego dziecka takie jak: troska, czas, czułość, bezpieczeństwo, akceptacja, pomoc, bezinteresowność, zainteresowanie, wsparcie. W czwartek 1 lutego 2018 r. przed południem inscenizację obejrzała społeczność szkolna oraz dzieci z przedszkola nr 206 a na spektakl wieczorny zaproszeni zostali rodzice i goście.

Jasełka   Jasełka   Jasełka   Jasełka

31.01.2018 uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 zebrali się na wyjątkowym apelu podsumowującym pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie zostali wyróżnieni za osiągnięcia edukacyjne oraz sportowe. Trenerzy nagrodzili naszych najlepszych pływaków i piłkarzy. Brawo! Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursach polonistycznych, przyrodniczych, matematycznych i językowych!. Gratulujemy Wam bardzo!
W radosnych nastrojach rozpoczynamy II semestr!

Podsumowanie I semestru klas 4-7  Podsumowanie I semestru klas 4-7  Podsumowanie I semestru klas 4-7  Podsumowanie I semestru klas 4-7

Michał Domaradzki z 4d znalazł się wśród nagrodzonych w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Nasz młody artysta pięknie zagrał "Wśród nocnej ciszy" i zajął III miejsce!  A konkurencja była bardzo liczna i silna ( reprezentowanych było 35 placówek, niektóre przygotowały kilku wykonawców). Bardzo się cieszymy z sukcesu Michała i serdecznie Mu gratulujemy. Chłopak udowodnił, że można być i piłkarzem, i skrzypkiem. A wiemy, że nie są to jedyne jego talenty.

Michał Domaradzki   Michał Domaradzki

4 stycznia uczeń klasy 4d, Michał Domeradzki reprezentował naszą szkołę w XII Mazowieckim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175 na Mokotowie. Michał pięknie wykonał na skrzypcach kolędę "Wśród nocnej ciszy" przy akompaniamencie p. Agnieszki Kowalik. A 10 stycznia skromna, ale wspaniała reprezentacja udała się na II Dzielnicowy Konkurs świąteczny do SP 32 na ul. Lewartowskiego w Warszawie. Agatka Czerniga z 2a i Pola Godlewska z 3b pięknie wykonały w duecie piosenkę pt.: "Cicha noc". Tym razem akompaniowania podjął się Tata Agatki, p. Artur Czerniga.

Występy były bardzo udane. Teraz czekamy na wyniki i po cichu liczymy na nagrody.

Konkursowe kolędowanie  Konkursowe kolędowanie  Konkursowe kolędowanie

We wtorek 19 grudnia przez cały dzień słychać było w naszej szkole kolędy i piosenki świąteczne. W klasach odbywały się spotkania wigilijne z pysznymi potrawami przygotowanymi przez niezastąpionych Rodziców. Zapachy były obłędne. Te radosne spotkania wzbogaciły koncerty świąteczne, które odbyły się również tego dnia. Jak zwykle nie zabrakło talentów, które miały okazję zabłysnąć pięknym śpiewem, grą na instrumentach i tańcem. Było tradycyjnie, z polskimi kolędami. Nie zapomnieliśmy o pięknych zagranicznych utworach wyśpiewanych po angielsku i hiszpańsku. Zrobiło się świątecznie i miło. A piękny śpiew całej szkoły niósł się po korytarzach do popołudnia. A wtedy spotkali się w sali rodzice i nauczyciele, którzy nie tylko podziwiali talenty dzieci, ale też ujawnili swoje ogromne możliwości wokalne. To były niezapomniane spotkania. A pani od muzyki wszystkim wystawia 6! Do zobaczenia za rok…

Świąteczne kolędowanie  Świąteczne kolędowanie  Świąteczne kolędowanie  Koncert wieczorny

16-17 grudnia braliśmy udział w II Międzynarodowym Grand Prix Warmii i Mazur. Podczas dwudniowych zmagań nasi podopieczni pokazali na koniec I części sezonu wysoką formę.Olsztyńska pływalnia okazała się dla nas bardzo przyjazna. Naszych zawodników wspierała również duża grupa kibiców- rodziców którzy wytworzyli na trybunach wspaniałą atmosferę. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 2 miejsce zdobywając 35 medali - 22 złote, 7 srebrnych oraz 6 brązowych.

Zawody w Olsztynie  Zawody w Olsztynie  Zawody w Olsztynie  Zawody w Olsztynie

Przez cały tydzień w świetlicy odbywało się świąteczne pieczenie pierniczków.
Zapachy rozchodziły się po całej szkole i wabiły łakomczuchów.

Świetlicowe pieczenie pierniczków  Świetlicowe pieczenie pierniczków  Świetlicowe pieczenie pierniczków  Świetlicowe pieczenie pierniczków  Świetlicowe pieczenie pierniczków

Kilka dni trwało nasze przygotowanie do wypieku pierników. Najpierw przygotowanie składników. Potem Zarobienie ciasta a za tydzień, czyli dzisiaj formowaliśmy i piekliśmy pierniki. Lukrowanie już w domu. Ale mieliśmy zabawę!

Polecamy wam wykonanie. Jeśli pierniki mają wisieć na choince, należy do uformowanych pierników włożyć kawałek patyczka od szaszłyków i piec z nim. Po upieczeniu patyk wyjąć i otwór na zawieszkę gotowy.

Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne  Pierniki - zajęcia kulinarne