Aktualności

100 lecie odzyskania Niepodległości. Sprawa bliska wszystkim Polakom. Brawa dla dzieciaków, rodziców i nauczycieli za walkę do ostatnich metrów podczas 30 Biegu Niepodległości.

Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości  Bieg Niepodległości

11 Listopada to jeden z najważniejszych dni w naszym kalendarzu. Obchodzimy wtedy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku 11 Listopada to dzień wyjątkowy, ponieważ celebrowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W naszej szkole wszystkie uroczystości odbyły się już w piątek 9 listopada, ale przygotowania trwały przez cały tydzień. Na korytarzu II piętra została zorganizowana wystawa pt. Ojcowie niepodległości, a w gablotach zaprezentowano rodzinne pamiątki związane tematycznie ze 100-leciem wolnej Polski. Oglądać można m. in. dawne monety i banknoty, odznaczenia Edwarda Osóbki-Morawskiego, dokumenty, flagę Polski, która została zabrana na misję w kosmosie. Na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się przygotowane przez uczniów plakaty prezentujące regiony naszego kraju, osiągnięcia, najwybitniejszych Polaków. Znalazły tu też miejsce życzenia skierowane dla Jubilatki od społeczności szkolnej.

100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8  100-lecie Niepodległości w klasach 4-8

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbył się finał konkursu recytatorskiego dla klas 4-5 oraz 6-8.

Oto wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej:

Kl. 4-5
I miejsce - Kuba Zwolak z kl. 5D
II miejsce - Jan Paweł Podsiadły z kl. 4D
III miejsce - Adam Litwiniak z kl. 5D

kl. 6-8
I miejsce - Zofia Górska z kl. 7B
II miejsce - Maria Kucharczyk z kl. 7A
III miejsce Maria Werner-Malento z kl. 6D
wyróżnienie - Krzysztof Polkowski z kl. 6B

Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8  Finał konkursu recytatorskiego kl. 4-5 oraz 7-8

Klasa 4c przez dwa tygodnie października rozwiązywała zadania w grze terenowej: "Polsko - węgierski marsz po niepodległość". Za wykonane zadania zgromadziła najwięcej punktów z 44 drużyn jednocześnie wygrywając całą rozgrywkę. W sobotę 27.10.2018 r. w Urzędzie Gminy Bemowo odbyła się impreza kończąca grę, której uczestnicy otrzymali nagrody.

2 miesiące przygotowań, dziesiątki godzin prześpiewanych w szkole i w domu. Prośby, żądania i wymuszenia, by jednak zaśpiewać tak, jak wymyśliła sobie p. Kowalik. Tak wyglądały przygotowania do przesłuchania w Ogólnopolskim Konkursie "Do hymnu". Hymn państwowy, "Rota" i "Żeby Polska była Polską" zabrzmiały dziś na Ciasnej w obecności komisji konkursowej.

Kochani! Cała ta ciężka praca nie poszła na marne. Uczestniczyliśmy bowiem w niezwykłym wydarzeniu. Największy w historii szkoły chór dostarczył przeżyć nieporównywalnych z niczym. Przybyliście na czas, pięknie ubrani, mocno przejęci i niezwykle poruszeni. Pokazaliście, że Ciasna to szkoła MISTRZÓW! Ja pozostaję pod ogromnym wrażeniem Waszego wykonania! Dziękuję! I gratuluję, bo jurorzy również byli pod wrażeniem.
Agnieszka Kowalik

Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU  Konkurs DO HYMNU

W ubiegłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody i zgodnie z zaleceniem ministerstwa edukacji, lekcja wychowania fizycznego dziewcząt z klasy 7a , miała miejsce w siłowni na świeżym powietrzu przy ul. Bugaj.

Lekcja W-F w 7a  Lekcja W-F w 7a  Lekcja W-F w 7a  Lekcja W-F w 7a

We wtorek (23.10) uczniowie klasy 8b wzięli udział w zajęciach metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Ich towarzyszami byli młodsi koledzy i koleżanki z klasy 2b. Zajęcia prowadzone przez Panią Annę Klimko-Sztolcman, miały na celu pokazać Maluchom, że w szkole mogą liczyć na pomoc starszych uczniów. Dla ósmoklasistów była to doskonała lekcja odpowiedzialności ale też dobrej zabawy. Kolejne okazja do wspólnego spędzenia czasu już 6 listopada.

Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b  Zabawy 2b i 8b

22 października odbyły się pierwsze apele tematyczne dla kl. 4-8 przygotowane przez klasy 5D oraz 7B. Motywem przewodnim tych spotkań były prawa dziecka. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat praw oraz quiz wiedzy. Również po raz pierwszy na apelu został wykorzystany najnowszy sprzęt multimedialny. Dziękujemy kolegom i koleżankom za przypomnienie nam naszych praw.
Przy okazji wspólnych apeli rozdano również dyplomy i nagrody dla zwycięskich klas za stoiska krajów przygotowane na Europejski Dzień Języków.

Apel klas 4-8 - Prawa dziecka  Apel klas 4-8 - Prawa dziecka  Apel klas 4-8 - Prawa dziecka  Apel klas 4-8 - Prawa dziecka

22 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa - p. Krzysztofa Petka - podróżnika i autora ponad 26 książek. Pan Krzysztof opowiadał nam o swoich przygodach w różnych zakątkach świata. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia i filmy z wielu wypraw. Dowiedzieliśmy się również, skąd autor czerpie pomysły do swoich książek. Spotkanie promowało najnowszą książkę "Amulet pecha".

Krzysztof Petek - spotkanie  Krzysztof Petek - spotkanie  Krzysztof Petek - spotkanie  Krzysztof Petek - spotkanie

Uczniowie z klas 0 - 8 wzięli udział w świetlicowej galerii fotografii wakacyjnej pt. "Razem zwiedzaliśmy cały świat". Zgromadziliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć dostarczonych przez naszych uczniów. Pokazaliście swoje wspomnienia z wakacji, które spędzaliście w różnych miejscach Polski, a czasami w najdalszych zakątkach świata. Wasze wakacje zapewne były wyjątkowe i pełne przyjemnych wrażeń, co pokazują wykonane przez Was zdjęcia. Można podziwiać je na tablicach szkolnych korytarzy, na parterze.

Miłym akcentem było uhonorowanie wszystkich uczestników galerii dyplomem oraz słodkim upominkiem :)