facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Szkoła Podstawowa Nr 158 w Warszawie prowadzi nabór do Klas PŁYWACKICH  1 i 4 w roku szkolnym 2019/2020.

Chcielibyśmy zaoferować Wam rozpoczęcie edukacji w szkole, która od lat pielęgnuje tradycje pięknego sportu pływackiego. Oferujemy połączenie edukacji wraz z nauką pływania w ramach zajęć edukacyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży poparte wieloma sukcesami sportowymi. Dbamy również o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Uczymy się w ślicznej, kameralnej i odnowionej szkole, pływamy na niedawno wyremontowanej pływalni Polonia. 
 
Serdecznie zapraszamy sprawne, zdyscyplinowane i radosne dzieciaki - przyjdźcie, zobaczcie, zapytajcie i dajcie się namówić!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nabory 1, 4

 

 

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do programu Zima w mieście. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, więc zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się zarejestrować, tych którzy nie zdążyli w terminie złożyć dokumentów, albo dzieci, które dopiero teraz zdecydowały się dołączyć do nas w czasie ferii.

Rekrutacja uzupełniająca (logowanie w systemie) trwa do 16.01 (środa) godz. 11.00

Zima w mieście

 

Ludzie, anioły, diabły... na szkolnej scenie teatralnej zaroiło się od nieziemskich postaci. Tym razem to nauczyciele przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie w prezencie dla uczniów i rodziców. Było świątecznie; chwilami refleksyjnie, chwilami śmiesznie. Pan "od matematyki" w diabelskim przebraniu, pani wicedyrektor jako dyrygent anielskiego chóru, trenerzy w królewskim pochodzie, bosy pastuszkowie, nagła wizyta "śmierci"...
Niezapomniane chwile!

  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka

 

W dniu 2 stycznia 2019 r. o godz. 13:00, po zalogowaniu się na konto będzie widoczna informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu kandydata do Programu. Uczniowie zakwalifikowani będą mieli możliwość pobrania karty kwalifikacyjnej.

W terminie od 3 stycznia 2019 r. do 10 stycznia 2019 r. do godz. 12.00 należy potwierdzić wolę uczestnictwa w Programie "Zima w Mieście" dostarczając kartę kwalifikacyjną oraz potwierdzenie opłaty za żywienie lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat, jest to warunek przyjęcia do Programu "Zima w Mieście". 

Karty kwalifikacyjne i potwierdzenie opłaty za posiłki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki w sekretariacie szkoły.

Nr konta i informacje dotyczące opłat za żywienie: https://szwajcarka.net/zima-w-miescie/

Ostateczną decyzje o przyjęciu ucznia do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2019 podejmuje organizator wypoczynku.

 

 Zima w mieście

https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action

W miniony weekend startowaliśmy w międzynarodowych zawodach w Olsztynie. Zgromadziliśmy aż 47 medali i zawodnicy mogą się pochwalić gradem rekordów życiowych. Kolejne bariery zostały pokonane i mamy apetyt na więcej. Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Odbieraliśmy również nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom za stworzenie wspaniałej atmosfery. W drużynie siła!

Grand Prix Olsztyn Grand Prix Olsztyn Grand Prix Olsztyn Grand Prix Olsztyn

 

Od 3-7 grudnia braliśmy udział w ogólnoświatowej akcji Hour of Code. Na przerwach próbowaliśmy swoich sił w kodowaniu/programowaniu. Nawet Minecraft powrócił i zaproponował zupełnie nową aktywność na rzecz Godziny Kodowania! Była również Anna i Elza oraz Angry Birds. Niektórym udało się zdobyć oryginalny certyfikat.
Zapraszam do dalszej nauki poprzez zabawę: godzinakodowania.pl 

Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece  Godzina Kodowania w bibliotece

 

6 grudnia tradycyjnie odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj, który z samego rana nieoczekiwanie zawitał także do świetlicy. Każde z dzieci, które akurat u nas przebywało obdarowane zostało słodkim upominkiem. Po tak energetycznej przekąsce dzieci miały mnóstwo energii do wykonywania świątecznych ozdób. Jak widać na zdjęciach wielu Świetlików zamieniło się tego dnia w pomocników św. Mikołaja.

                                    Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja  Poranna wizyta św. Mikołaja

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła weźmie udział w akcji "Zima w mieście". W planach mamy zajęcia na terenie szkoły, jak i wyjścia poza szkołę (do kina, na pływalnię i inne). W czasie akcji będzie działała szkolna stołówka (śniadanie i obiad).
Zapisy poprzez system rekutacji rozpoczną się dla Państwa 04 grudnia o godz 12.00 i potrwają do 13 grudnia 2018 godz. 12.00 (www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl). Dziecko będzie można zapisać na jeden lub dwa tygodnie ferii (28.01-8.02.2019).
Liczba miejsc jest ograniczona, ale mamy nadzieję, że wystarczy dla wszystkich zainteresowanych.
Serdecznie zapraszamy

Zima w mieście

 

Dnia 20.11.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w tenisie stołowym dziewcząt w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Giera klasa 6A oraz Natalia Skorupa klasa 5C. Ostatecznie po emocjonującej, zaciętej rywalizacji nasze uczennice zajęły 2 miejsce, ustępując jedynie zawodniczkom z SP 48.
Dziękujemy za wspaniałą walkę do ostatniego seta !!!

Turniej tenisa stołowego  Turniej tenisa stołowego  Turniej tenisa stołowego  Turniej tenisa stołowego

 

16 listopada 2018 r. placówki ubiegające się o certyfikat "Varsavianistyczna Szkoła" brały udział w corocznym spotkaniu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Oprócz złożenia wiązanki kwiatów i wpisu do księgi pamiątkowej, nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy. Uroczystość zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współpracy z Garnizonem Warszawa.

 Spotkanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza  Spotkanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza  Spotkanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza  Spotkanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza

  

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony