facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wyjścia i wycieczki

W sobotę 9.06.2018 r. byłam na wycieczce - pielgrzymce w Niepokalanowie, którą zorganizowała dla scholanek s. Paula. Towarzyszyła i pomagała nam mama Ani Ruby - p. Dorota.
Wsiadłyśmy o 8:35 do pociągu. Jechałyśmy około godziny. Na początku wycieczki obejrzałyśmy Panoramę Tysiąclecia, gdzie były śliczne figurki postaci historycznych. W tle, lektor opowiadał całą historię Polski. Potem poszłyśmy na Mszę dziękczynną. Po Mszy zjadłyśmy drugie śniadanie i weszłyśmy obejrzeć pokój św. Maksymiliana. Było tam proste łóżko, stolik z krzesłem i półka- bardzo skromne wyposażenie. Poszłyśmy również do muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzonej przez franciszkanów. Po muzeum siostra Paula zabrała nas na lody do Zielonej Budki. Każdy dostał po 2 kulki. Po lodach poszłyśmy do muzeum świętego Maksymiliana i muzeum misyjnego. Był tam jego pasiak, obrazy z obozu w Oświęcimiu oraz pamiątki z różnych krajów. Gdy obejrzałyśmy całe muzeum poszłyśmy do księgarni, gdzie można było sobie kupić pamiątki. Popołudniowym pociągiem wróciłyśmy do Warszawy.
Ta wycieczka bardzo mi się podobała i myślę, że pozostałym dziewczętom również.
PS. Zapraszam do obejrzenia foto relacji przygotowanej przez naszą absolwentkę Patrycję Zabudowską.
Opr. Anna Kalisz (korekta s. Paula)
Foto: Patrycja Zabudowska 

Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa

 

Klasa 1b przedłużyła sobie przyjemności związane z Dniem Dziecka i kilka dni później wybrała się na wycieczkę po Starówce. Najpierw coś dla ducha, czyli wystawa w Instytucie Słowackim przy ul. Krzywe Koło - Baśniowy świat Petera Uchnara. Obejrzeliśmy piękne ilustracje do książek w bardzo przyjaznym dla nas miejscu, które już kiedyś odwiedziliśmy. Potem rozkosze dla podniebienia, czyli lody, gofry i rurki; dla każdego coś dobrego:)

1b przedłuża sobie Dzień Dziecka  1b przedłuża sobie Dzień Dziecka  1b przedłuża sobie Dzień Dziecka  1b przedłuża sobie Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka 3b świętowała w tym roku w Stajni Agmaja. Były więc konne przejażdżki i oprowadzenie po stajni. Sporo dowiedzieliśmy się o tym, jak wygląda opieka nad koniem. Należy mu czyścić sierść i kopyta, dbać, by się nie przeziębił. Okazuje się też, że choć to duże zwierzę, to bywa niezwykle płochliwe. Czasem wystarczy nawet  niespodziewany przelot ptaka, by koń poniósł - czyli zaczął w przestrachu przed siebie galopować, w ogóle nie zważając na krzyki jeźdźca... :-) Nasze wysiłki prostego siedzenia w siodle wzmacnialiśmy pyszną kiełbaską pieczoną nad ogniskiem. Bardzo dziękujemy Rodzicom za tak udany dzień!

Dzień Dziecka w 3b  Dzień Dziecka w 3b  Dzień Dziecka w 3b  Dzień Dziecka w 3b

 

W tym tygodniu na lekcjach religii z klasami pierwszymi, wędrowaliśmy Warszawską Starówką w poszukiwaniu śladów Boga. Na naszym szlaku był kościół pod wezwaniem Ducha Świętego ojców paulinów, św. Jacka ojców dominikanów, Stygmatów św. Franciszka ojców franciszkanów oraz św. Kazimierza sióstr sakramentek. Poznaliśmy historię tych kościołów i ich wystrój.
Wiemy też, że w pobliżu naszej szkoły na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Freta, w XIV wieku zbudowano kościół św. Jerzego jako azyl dla rycerzy. Istniał do końca wieku XIX. Dziś nie ma po nim śladu.
Poznając te historyczne miejsca, odkrywaliśmy ślady Boga w miejscach, które na co dzień mijamy.
s.Paula Nikiel

Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  

 

06.06.2018 roku klasa 4c wraz z wychowawczynią z okazji minionego Dnia Dziecka wybrała się na integracyjne wyjście do warszawskiego ZOO. Uczniowie rozpoczęli swoją wędrówkę po ogrodzie od przywitania się z różowymi ptakami - flamingami.
Dzielnie pokonywali dosyć długą trasę, ale za to usianą atrakcjami. Z pewnością najwięcej uśmiechu sprawił im widok figlujących małp, czy walczącego z konarem kangura. Wycieczkę uwieńczyły smaczne i kręcone lody, obsypane różnokolorowymi posypkami, które klasa zjadła ze smakiem.

4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO

 

30 maja 2018 roku dziewięcioosobowa delegacja z klas 7 wraz z panią od plastyki wybrała się na happening pt.: „100 metrów na 100-lecie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Wydarzenie miało miejsce w Parku Saskim, w którym to przedstawiciele kilku różnych szkół mieli za zadanie na papierze o długości 100 metrów namalować za co kochają Polskę. Akcja związana była z obchodami 100-lecia niepodległości Polski. Oprócz pracy twórczej uczniowie mieli również czas na rekreację i odpoczynek na kocyku.

Happening malarski  Happening malarski  Happening malarski  Happening malarski

 

Z okazji Dnia Dziecka klasa 5b była w Centrum Rozrywki Ale Zebra. Uczniowie skorzystali z przygotowanych atrakcji: Escape Room, Laser Tag Dżungli, Bumper Cars, Laserowego Labiryntu i Strefy Gier. Było dużo śmiechu, emocji, radości. Wszyscy wspaniale się bawili.

5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra

 

Pod koniec maja klasa 5d wraz ze swoją wychowawczynią w ramach Varsavianistycznej Szkoły odwiedziła różne miejsca w okolicy, gdzie można spędzać wolny czas . Interesowały nas miejsca gdzie można uprawiać sport. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od bocznego boiska Polonii, gdzie trenują uczniowie z naszej szkoły. Później byliśmy w parku Traugutta, gdzie znajduje się ogólnodostępna bieżnia i siłownia na wolnym powietrzu. Kolejne odwiedzane miejsca to również siłownie na świeżym powietrzu: przy basenie na ulicy Inflanckiej, przy muzeum" Polin" i w parku Krasińskich. Ostatnim punktem wyjścia był plac zabaw w parku Krasińskich, z wieloma przyrządami do kształtowania zwinności tj. liny, zjeżdżalnie itp. W naszej najbliższej okolicy jest dużo miejsc gdzie można czynnie uprawiać sport.

5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy

 

30 maja 2018 r. klasa 5c wybrała się na jednodniową wycieczkę do Twierdzy Modlin.  Program wycieczki składał się z dwóch części: historyczno – krajoznawczej oraz przygodowej. Najpierw uczniowie zwiedzili obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy: Kasyno Oficerskie, Działobitnię  Gen. Dehna, Schron Płk Piętki, Bramę Północną, Bramę Ks. Poniatowskiego, Redutę Napoleona. Później chłopcy uczestniczyli w grze terenowej oraz zawodach strzeleckich. Strzelali z różnych pozycji do tarcz ustawionych w odpowiedniej odległości zależnej od stopnia ich umiejętności.

5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin

 

Nasza klasa zaczyna już czuć zbliżające się wakacje. Humory nam bardzo dopisują. Większość z nas zastanawia się, na co wydać otrzymaną na komunię gotówkę. :-) A może niekoniecznie to musi być nowy telefon lub PSP? Dziś, podczas wyjścia do Muzeum Archeologicznego, mieliśmy okazję odbyć całkiem realistyczną podróż w czasie - aż do Polski pierwszych Piastów. Niewiele pozostało po naszych przodkach. Tym cenniejsze jest każde znalezisko. Oglądaliśmy więc głównie wyroby z metali, kamienia, szkła i ceramikę. Dawni mistrzowie musieli ciężko pracować w swoich warsztatach, gdyż procesy produkcyjne nie były tak uproszczone, jak teraz. Praca archeologa, odkrywanie, badanie takich znalezisk jest pasjonująca. Ileż Polska kryje skarbów! Może więc zafundujemy sobie wycieczkę po Polsce i nieznanych nam miejsc? Nie trzeba wyjeżdżać podczas wakacji na drugi koniec świata, by zapamiętać ten czas do końca życia. :-)
Podczas zajęć wykonaliśmy dla naszych Mam przepiękną biżuterię - według wzorów starożytnych. Wierzymy, że prezenty bardzo się im spodobają. Dużo pracy włożyliśmy w ich wykonanie.

3b w Muzeum Archeologicznym  3b w Muzeum Archeologicznym  3b w Muzeum Archeologicznym  3b w Muzeum Archeologicznym

 

Podkategorie

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony