facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wyjścia i wycieczki

Przed samymi świętami klasy 2a i 2b odwiedziły Katedrę Św. Jana i uczestniczyły w warsztatach "Warszawskiego planetarium organowego". Panowie Adam i Dominik zapoznali nas z budową instrumentu muzycznego, jakim są organy. Poznaliśmy możliwości dźwiękowe tego niesamowitego instrumentu, wysłuchaliśmy kolęd i koncertu muzyki Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy wszystkich do Katedry na organizowane tam koncerty organowe.

Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana

 

W ramach podsumowania realizacji programów profilaktycznych uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Urząd Dzielnicy Śródmieście na spotkanie Mikołajkowe. Dnia 7 grudnia uczniowie z klas 1b i 3a uczestniczyli w świątecznych zabawach z Mikołajem. Dzieci bawiły się wspaniale. Oglądały przygotowany dla nich program artystyczny, brały udział w konkursach i zabawach, lepiły pierniczki i wykonywały świąteczne dekoracje. W przerwach posilały się watą cukrową i popcornem. Na koniec Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodycze, co niezmiernie ucieszyło wszystkich obdarowanych. Po wspanialej, pełnej wrażeń wycieczce wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.

Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a

 

Dzieci z klasy 1b wzięły ostatnio udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Odwiedziły scenę teatralną Akademii Teatralnej Collegium Nobilium przy ulicy Miodowej, gdzie spotkały się z Agatką, jej rodziną i zwierzątkami. Grający w sztuce studenci Akademii wywołali uśmiech na wielu twarzach. Dzieci były pod dużym wrażeniem ich gry i umiejętności aktorskich.
W związku ze zbliżającymi się świętami wybrały się do SCEK-u na warsztaty filmowe, gdzie z razem z bohaterami filmu ratowały Mikołaja.
Ostatnimi wydarzeniami były dwa wyjścia do MDK „Muranów”. Podczas pierwszego wszyscy sprawdzili swoje umiejętności programowania w Scratchu. Drugim były zajęcia plastyczne. To były ciekawe i rozwijające spotkania.

Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b

 

Tuż przed mikołajkami klasy 1-3 były na przedstawieniu pt. „Przygoda z Mikołajem”. Uczniowie spotkali tam śnieżynkę Klementynkę, Pana Mroza, Kosmitę, Zorro i sierżanta Garcia oraz oczywiście Mikołaja. Brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Było wesoło i świątecznie.

     

 

W „Pucharze Sprintu” w pływaniu (Puławy – 8 grudnia  2018 r.) uczestniczyło jedenastu zawodników UKP Polonia Warszawa ze Szkoły Podstawowej nr 158 (uczniowie klasy 5b). Bardzo udane starty, wiele rekordów życiowych, waleczna postawa. Szymon Królik (2007) oraz Eryk Osóbka-Morawski (2008) – najlepszymi zawodnikami imprezy w swoich kategoriach wiekowych. Anna Tomkiel (2007) oraz Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – zdobywcami drugich miejsc w swoich kategoriach wiekowych. Cieszą również znaczące postępy, przede wszystkim: Małgosi Dołowy, Stasia Patuchy, Stefana Bienieckiego. Kroku starają się dotrzymać: Robert Ciura, Franek Forczak, Szymon Starzyński oraz Klaudia Baranowska.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, życzenia dalszych postępów, a przede wszystkim tworzenia coraz lepszej atmosfery pracy i współpracy. Wielkie dzięki dla Rodziców za wsparcie i doping w czasie zawodów.

 

Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy

 

Klasa 3a była na zajęciach pt. „Zaczarowany papier” w MDK Muranów. Tym razem dzieci „wyczarowały” z papieru smoki. Różnokolorowe stwory opanowały całą salę i przemieniły pracownię plastyczną w krainę smoków. Było wiele radości i zabawy. Zajęcia bardzo nam się podobały. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a

 

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy VIa i VId , wzięli udział w IX Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia pt."Jedzmy zdrowo i kolorowo" , zorganizowanym w Szkole podstawowej nr 29. Nasza reprezentacja to: Marianna Sidor, Emilia Hawryluk i Piotr Gwiazdowski z kl. VIa z wychowawcą Łukaszem Sawoniukiem oraz Antonina Kaczmarek, Natalia Szkomar, Maria Werner-Malento i Marcin Tarczyluk z kl. VId z wychowawczynią Joanną Penkalą-Smolec . Celem imprezy było promowanie zdrowego jedzenia. Szkoły miały za zadanie przygotować plakaty, przepisy prezentowanych potraw, rymowankę oraz stoisko do degustacji. Nasi uczniowie wybrali zdrowe, polskie warzywa i owoce tj. marchewka i jabłko. W naszym menu było: ciasto marchewkowe, szarlotka, babeczki jabłkowe, jabłka w gorzkiej czekoladzie, chipsy z marchewki, słupki z marchewki z dipem czosnkowym i oliwkowym, surówka z marchwi z jabłkiem oraz hit- tłoczony na świeżo sok z marchwi z jabłkiem i cytryną. Wszyscy dobrze się bawili oglądając występ uczniów SP-29 oraz pokaz umiejętności zręcznościowych młodych kelnerów, a przy okazji można było spróbować ciekawych potraw przygotowanych przez uczestników. Na zakończenie każdy uczeń i nauczyciel dostał bardzo oryginalną książkę kucharską.

IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

 

Dnia 26 listopada w hali sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Konwiktorskiej odbył się coroczny turniej " Od zabawy do sportu " dla uczniów klas II-IV. Naszą szkołę reprezentowali: Jerzy Nadolny, Natalia Bieniecka z kl. IVb, Mateusz Rodowicz, Natalia Królik z kl. IVc , Blanka Jeżewska, Sonia Krukowska, Emilia Wysokińska, Igor Guziak, Stefan Wardzyński z kl. IIIa , Stanisław Kaszczuk z kl. IIb , Jacek Janczewski, Anna Kościesza, Julia Lisicka z kl. IIa . Po sześciu różnorodnych konkurencjach nasi uczniowie zajęli 4 miejsce w dzielnicy. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. Każde dziecko dostało sportowy plecak, słodycze i napój. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku staniemy " na pudle" !

Turniej   Turniej   Turniej   Turniej

 

Listopadowe Święto Niepodległości trwa dalej w klasach drugich i 3a. Właśnie odwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej  "Dziecięce znaki wolności". Lekcja była ciekawa i pouczająca. Obejrzeliśmy obrazy sprzed 100 lat, posłuchaliśmy wierszy i legend powstałych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, byliśmy w "starym kinie", gdzie oglądaliśmy film przedwojenny...Układaliśmy puzzle o znakach wolności. Przypomnieliśmy sobie, co to jest herb, godło i hymn. Analizowaliśmy słowa hymnu i dowiedzieliśmy się o jego historii, a nawet go zaśpiewaliśmy. Pięknie brzmiał w sali tronowej. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do obejrzenia tej właśnie wystawy w Zamku Królewskim.

Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim

 

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają psy na przedstawienie teatralne pt. "Ferdynand Wspaniały" przygotowane przez Teatr Edukacji. Klasa 2b z radością (bo my lubimy psy) obejrzała to przedstawienie, gdzie pies - Ferdynand zamienił się w człowieka. Jakie miał przygody, możemy dowiedzieć się z książki Ludwika Jerzego Kerna. Nam najbardziej podobała się podniebna przejażdżka Ferdynanda windą oraz przygoda ze złodziejami. Zapraszamy wszystkich na to  przedstawienie.

Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze

 

Podkategorie

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony