Klasy 0-3

W tym pięknym wrześniowym dniu - 04 . 09.2018 r. klasy 2a,2b i 3a wybrały się pod Pomnik Małego Powstańca, gdzie zapaliliśmy znicze pamięci. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, p. Ewa Pasternak opowiedziała nam o historii powstania Pomnika Małego Powstańca. Znicze zapaliliśmy w hołdzie dla wszystkich walczących o niepodległość Polski.

Zapalenie zniczy pamięci - 2a,2b,3a  Zapalenie zniczy pamięci - 2a,2b,3a  Zapalenie zniczy pamięci - 2a,2b,3a  Zapalenie zniczy pamięci - 2a,2b,3a

W pierwszym tygodniu nauki klasa 1a udała się pod Pomnik Małego Powstańca, by zapalić "znicze pamięci". Dzieci dowiedziały się, dlaczego postawiono ten pomnik i kogo on przedstawia. Trudno naszym najmłodszym było sobie wyobrazić, co to jest wojna i powstanie. Duże wrażenie zrobiły na nas szczegóły postaci - za duży hełm, buty i koszula. Ten chłopiec na pewno wolałby trzymać w rękach samochodzik, nie karabin. W skupieniu staraliśmy się upamiętnić tych, którzy zginęli podczas walk o ojczyznę.

1a pod Pomnikiem Małego Powstańca  1a pod Pomnikiem Małego Powstańca  1a pod Pomnikiem Małego Powstańca  1a pod Pomnikiem Małego Powstańca