facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 0-3

Przed samymi świętami klasy 2a i 2b odwiedziły Katedrę Św. Jana i uczestniczyły w warsztatach "Warszawskiego planetarium organowego". Panowie Adam i Dominik zapoznali nas z budową instrumentu muzycznego, jakim są organy. Poznaliśmy możliwości dźwiękowe tego niesamowitego instrumentu, wysłuchaliśmy kolęd i koncertu muzyki Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy wszystkich do Katedry na organizowane tam koncerty organowe.

Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana

 

W ramach podsumowania realizacji programów profilaktycznych uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Urząd Dzielnicy Śródmieście na spotkanie Mikołajkowe. Dnia 7 grudnia uczniowie z klas 1b i 3a uczestniczyli w świątecznych zabawach z Mikołajem. Dzieci bawiły się wspaniale. Oglądały przygotowany dla nich program artystyczny, brały udział w konkursach i zabawach, lepiły pierniczki i wykonywały świąteczne dekoracje. W przerwach posilały się watą cukrową i popcornem. Na koniec Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodycze, co niezmiernie ucieszyło wszystkich obdarowanych. Po wspanialej, pełnej wrażeń wycieczce wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.

Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a

 

Dzieci z klasy 1b wzięły ostatnio udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Odwiedziły scenę teatralną Akademii Teatralnej Collegium Nobilium przy ulicy Miodowej, gdzie spotkały się z Agatką, jej rodziną i zwierzątkami. Grający w sztuce studenci Akademii wywołali uśmiech na wielu twarzach. Dzieci były pod dużym wrażeniem ich gry i umiejętności aktorskich.
W związku ze zbliżającymi się świętami wybrały się do SCEK-u na warsztaty filmowe, gdzie z razem z bohaterami filmu ratowały Mikołaja.
Ostatnimi wydarzeniami były dwa wyjścia do MDK „Muranów”. Podczas pierwszego wszyscy sprawdzili swoje umiejętności programowania w Scratchu. Drugim były zajęcia plastyczne. To były ciekawe i rozwijające spotkania.

Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b

 

Tuż przed mikołajkami klasy 1-3 były na przedstawieniu pt. „Przygoda z Mikołajem”. Uczniowie spotkali tam śnieżynkę Klementynkę, Pana Mroza, Kosmitę, Zorro i sierżanta Garcia oraz oczywiście Mikołaja. Brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Było wesoło i świątecznie.

     

 

Klasa 3a była na zajęciach pt. „Zaczarowany papier” w MDK Muranów. Tym razem dzieci „wyczarowały” z papieru smoki. Różnokolorowe stwory opanowały całą salę i przemieniły pracownię plastyczną w krainę smoków. Było wiele radości i zabawy. Zajęcia bardzo nam się podobały. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a  Zaczarowany papier, zajęcia klasy 3a

 

Dnia 26 listopada w hali sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Konwiktorskiej odbył się coroczny turniej " Od zabawy do sportu " dla uczniów klas II-IV. Naszą szkołę reprezentowali: Jerzy Nadolny, Natalia Bieniecka z kl. IVb, Mateusz Rodowicz, Natalia Królik z kl. IVc , Blanka Jeżewska, Sonia Krukowska, Emilia Wysokińska, Igor Guziak, Stefan Wardzyński z kl. IIIa , Stanisław Kaszczuk z kl. IIb , Jacek Janczewski, Anna Kościesza, Julia Lisicka z kl. IIa . Po sześciu różnorodnych konkurencjach nasi uczniowie zajęli 4 miejsce w dzielnicy. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. Każde dziecko dostało sportowy plecak, słodycze i napój. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku staniemy " na pudle" !

Turniej   Turniej   Turniej   Turniej

 

Listopadowe Święto Niepodległości trwa dalej w klasach drugich i 3a. Właśnie odwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej  "Dziecięce znaki wolności". Lekcja była ciekawa i pouczająca. Obejrzeliśmy obrazy sprzed 100 lat, posłuchaliśmy wierszy i legend powstałych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, byliśmy w "starym kinie", gdzie oglądaliśmy film przedwojenny...Układaliśmy puzzle o znakach wolności. Przypomnieliśmy sobie, co to jest herb, godło i hymn. Analizowaliśmy słowa hymnu i dowiedzieliśmy się o jego historii, a nawet go zaśpiewaliśmy. Pięknie brzmiał w sali tronowej. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do obejrzenia tej właśnie wystawy w Zamku Królewskim.

Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim  Klasy 2-3 w Zamku Królewskim

 

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają psy na przedstawienie teatralne pt. "Ferdynand Wspaniały" przygotowane przez Teatr Edukacji. Klasa 2b z radością (bo my lubimy psy) obejrzała to przedstawienie, gdzie pies - Ferdynand zamienił się w człowieka. Jakie miał przygody, możemy dowiedzieć się z książki Ludwika Jerzego Kerna. Nam najbardziej podobała się podniebna przejażdżka Ferdynanda windą oraz przygoda ze złodziejami. Zapraszamy wszystkich na to  przedstawienie.

Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze  Klasa 2b w teatrze

 

Jesień w pełni, za oknami coraz zimniej. Wszystkie oznaki zmian w przyrodzie klasa 1a obserwowała na lekcji, prowadzonej w Parku Krasińskich. Odszukiwaliśmy poznane wcześniej gatunki drzew, porównywaliśmy liście i obserwowaliśmy ptaki. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nasi skrzydlaci przyjaciele migrują i jak możemy pomóc przetrwać im zimę. Potrafimy też rozpoznać już niektóre z nich, np. duży czarny ptak to gawron, wcale nie kruk - jak często nazywają go dorośli. Postaramy się zapamiętać.

1a śledzi zmiany zachodzące w przyrodzie  1a śledzi zmiany zachodzące w przyrodzie  1a śledzi zmiany zachodzące w przyrodzie  1a śledzi zmiany zachodzące w przyrodzie

 

Klasa 1c z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wybrała się do Muzeum Narodowego. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą wystawę malarstwa i rzeźby zatytułowaną „Polak Mały”. Braliśmy udział w lekcji muzealnej na temat niepodległości. Na koniec naszych zajęć w muzeum przed rzeźbą Józefa Piłsudskiego cała klasa wyrecytowała wiersz „O Marszałku Piłsudskim” i tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą wizytę w Muzeum Narodowym.

Klasa 1c w Muzeum Narodowym  Klasa 1c w Muzeum Narodowym  Klasa 1c w Muzeum Narodowym  Klasa 1c w Muzeum Narodowym

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony