facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

7 listopada 2017r. klasa 1 b była na wycieczce w Centrum Edukacji Olimpijskiej – PKOL na zajęciach „Maskotka olimpijska twoim przyjacielem”. Naszą przewodniczką była mistrzyni olimpijska w łucznictwie z 1996r. w Atlancie – pani Iwona Dzięcioł. Dowiedzieliśmy się od niej, że symbolem igrzysk jest 5 splecionych ze sobą kół, które reprezentują 5 kontynentów połączonych ideą olimpijską, oznaczają pokój i braterstwo. Inne symbole to flaga olimpijska, ogień pochodzący z Olimpii oraz maskotka.

k1b_1  k1b_2  k1b_22  k1b_9

Pierwszą nieoficjalną maskotką był żywy kundelek Smoky, który pojawił się podczas Olimpiady w Los Angeles w 1932 r., zaś pierwsza oficjalna maskotka to jamnik Waldi na XX Olimpiadzie w Monachium w 1972r. Od tamtej pory maskotki pojawiają się na każdych igrzyskach letnich i zimowych. Na zajęciach mogliśmy obejrzeć krótkie filmiki z historii igrzysk oraz pobawić się maskotkami zgromadzonymi w Centrum Olimpijskim. Wiemy już, że na najbliższych igrzyskach zimowych w Korei Południowej, maskotką będzie biały tygrys Soohorang. To była ciekawa wycieczka.

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony