facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Od wielu dni poznajemy w szkole historię związaną z początkami państwa polskiego. Wiemy już, kim był książę Mieszko I, kto był pierwszym królem Polski i dlaczego po dynastii Piastów na tron wstąpili Jagiellonowie. Niestety, nie możemy przenieść się do tamtych czasów, by porozmawiać lub choć zobaczyć naszych władców i współczesnych im ludzi. Spróbowaliśmy się więc im przyjrzeć w inny sposób. Wystawa "Średniowiecze" w Muzeum Narodowym to niemal prawdziwa podróż wehikułem czasu. Tym bardziej, że modelami dla artystów byli zwykli ludzie żyjący w XII-XV w. Mogliśmy więc przyjrzeć się baczniej licznym postaciom biblijnym i świętych. Największe wrażenie zrobiło na nas to, że wszystkie eksponaty są tu autentyczne. Znaleźliśmy też chwilę, by obejrzeć znaną nam dotąd jedynie z ilustracji "Bitwę pod Grunwaldem" J. Matejki. Nikt z nas nie spodziewał się, że obraz jest tak GIGANTYCZNY. :-0

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony