facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

We wtorek 20.02 klasa 1 A była na wycieczce w Zamku Królewskim. Była to kolejna lekcja z cyklu „Legendy Warszawy – Bazyliszek”. Uczniowie poznali legendę, następnie wykonali lusterko chroniące przed zabójczym wzrokiem smoka oraz wyruszyli na jego poszukiwania. Wędrowali po komnatach zamkowych, sali tronowej, sypialni ostatniego króla, ale Bazyliszka znaleźli dopiero w jednym z lochów zamkowych. (Podobno smok za czasów Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pełnił funkcję strażnika skarbów.) Tu dzieci zadawały pytania smokowi i okazało się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

Klasa 1 a poznaje legendy Warszawy  Klasa 1 a poznaje legendy Warszawy  Klasa 1 a poznaje legendy Warszawy  Klasa 1 a poznaje legendy Warszawy

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony