W tym tygodniu na lekcjach religii z klasami pierwszymi, wędrowaliśmy Warszawską Starówką w poszukiwaniu śladów Boga. Na naszym szlaku był kościół pod wezwaniem Ducha Świętego ojców paulinów, św. Jacka ojców dominikanów, Stygmatów św. Franciszka ojców franciszkanów oraz św. Kazimierza sióstr sakramentek. Poznaliśmy historię tych kościołów i ich wystrój.
Wiemy też, że w pobliżu naszej szkoły na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Freta, w XIV wieku zbudowano kościół św. Jerzego jako azyl dla rycerzy. Istniał do końca wieku XIX. Dziś nie ma po nim śladu.
Poznając te historyczne miejsca, odkrywaliśmy ślady Boga w miejscach, które na co dzień mijamy.
s.Paula Nikiel

Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.  Warszawska Starówka pełna śladów Boga.