facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

W sobotę 9.06.2018 r. byłam na wycieczce - pielgrzymce w Niepokalanowie, którą zorganizowała dla scholanek s. Paula. Towarzyszyła i pomagała nam mama Ani Ruby - p. Dorota.
Wsiadłyśmy o 8:35 do pociągu. Jechałyśmy około godziny. Na początku wycieczki obejrzałyśmy Panoramę Tysiąclecia, gdzie były śliczne figurki postaci historycznych. W tle, lektor opowiadał całą historię Polski. Potem poszłyśmy na Mszę dziękczynną. Po Mszy zjadłyśmy drugie śniadanie i weszłyśmy obejrzeć pokój św. Maksymiliana. Było tam proste łóżko, stolik z krzesłem i półka- bardzo skromne wyposażenie. Poszłyśmy również do muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzonej przez franciszkanów. Po muzeum siostra Paula zabrała nas na lody do Zielonej Budki. Każdy dostał po 2 kulki. Po lodach poszłyśmy do muzeum świętego Maksymiliana i muzeum misyjnego. Był tam jego pasiak, obrazy z obozu w Oświęcimiu oraz pamiątki z różnych krajów. Gdy obejrzałyśmy całe muzeum poszłyśmy do księgarni, gdzie można było sobie kupić pamiątki. Popołudniowym pociągiem wróciłyśmy do Warszawy.
Ta wycieczka bardzo mi się podobała i myślę, że pozostałym dziewczętom również.
PS. Zapraszam do obejrzenia foto relacji przygotowanej przez naszą absolwentkę Patrycję Zabudowską.
Opr. Anna Kalisz (korekta s. Paula)
Foto: Patrycja Zabudowska 

Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa

 

06.06.2018 roku klasa 4c wraz z wychowawczynią z okazji minionego Dnia Dziecka wybrała się na integracyjne wyjście do warszawskiego ZOO. Uczniowie rozpoczęli swoją wędrówkę po ogrodzie od przywitania się z różowymi ptakami - flamingami.
Dzielnie pokonywali dosyć długą trasę, ale za to usianą atrakcjami. Z pewnością najwięcej uśmiechu sprawił im widok figlujących małp, czy walczącego z konarem kangura. Wycieczkę uwieńczyły smaczne i kręcone lody, obsypane różnokolorowymi posypkami, które klasa zjadła ze smakiem.

4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO  4c z wizytą w ZOO

 

30 maja 2018 roku dziewięcioosobowa delegacja z klas 7 wraz z panią od plastyki wybrała się na happening pt.: „100 metrów na 100-lecie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Wydarzenie miało miejsce w Parku Saskim, w którym to przedstawiciele kilku różnych szkół mieli za zadanie na papierze o długości 100 metrów namalować za co kochają Polskę. Akcja związana była z obchodami 100-lecia niepodległości Polski. Oprócz pracy twórczej uczniowie mieli również czas na rekreację i odpoczynek na kocyku.

Happening malarski  Happening malarski  Happening malarski  Happening malarski

 

Z okazji Dnia Dziecka klasa 5b była w Centrum Rozrywki Ale Zebra. Uczniowie skorzystali z przygotowanych atrakcji: Escape Room, Laser Tag Dżungli, Bumper Cars, Laserowego Labiryntu i Strefy Gier. Było dużo śmiechu, emocji, radości. Wszyscy wspaniale się bawili.

5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra  5b w Centrum Rozrywki Ale Zebra

 

Pod koniec maja klasa 5d wraz ze swoją wychowawczynią w ramach Varsavianistycznej Szkoły odwiedziła różne miejsca w okolicy, gdzie można spędzać wolny czas . Interesowały nas miejsca gdzie można uprawiać sport. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od bocznego boiska Polonii, gdzie trenują uczniowie z naszej szkoły. Później byliśmy w parku Traugutta, gdzie znajduje się ogólnodostępna bieżnia i siłownia na wolnym powietrzu. Kolejne odwiedzane miejsca to również siłownie na świeżym powietrzu: przy basenie na ulicy Inflanckiej, przy muzeum" Polin" i w parku Krasińskich. Ostatnim punktem wyjścia był plac zabaw w parku Krasińskich, z wieloma przyrządami do kształtowania zwinności tj. liny, zjeżdżalnie itp. W naszej najbliższej okolicy jest dużo miejsc gdzie można czynnie uprawiać sport.

5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy  5d na tropie sportowych miejsc w okolicy

 

30 maja 2018 r. klasa 5c wybrała się na jednodniową wycieczkę do Twierdzy Modlin.  Program wycieczki składał się z dwóch części: historyczno – krajoznawczej oraz przygodowej. Najpierw uczniowie zwiedzili obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy: Kasyno Oficerskie, Działobitnię  Gen. Dehna, Schron Płk Piętki, Bramę Północną, Bramę Ks. Poniatowskiego, Redutę Napoleona. Później chłopcy uczestniczyli w grze terenowej oraz zawodach strzeleckich. Strzelali z różnych pozycji do tarcz ustawionych w odpowiedniej odległości zależnej od stopnia ich umiejętności.

5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin  5c w Twierdzy Modlin

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie kl. VI-VII oglądali w Muzeum Narodowym wystawę Paderewski oraz wzięli udział w lekcji Wirtuoz i polityk, czyli niezwykły człowiek na niezwykłe czasy. Lekcja w MN przybliżyła im postać Ignacego Paderewskiego, który okazał się człowiekiem wszechstronnym – politykiem, artystą, kolekcjonerem. Oglądając pamiątki po wirtuozie, uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: czy dążenie do przywrócenia niepodległości ojczyzny zawsze oznacza walkę z bronią w ręku?

Paderewski w Muzeum Narodowym  Paderewski w Muzeum Narodowym  Paderewski w Muzeum Narodowym  Paderewski w Muzeum Narodowym

W ciepłe majowe dni klasy 4c oraz 6a wybrały się na dwudniową wycieczkę autokarową do Gniezna i Torunia. Uczniowie mogli zapoznać się z początkiem historii Polski podążając szlakiem Piastów. Po drodze, będąc w biskupińskim rezerwacie archeologicznym, uczniowie przyjrzeli się bliżej życiu pierwszych osadników na terenie dzisiejszej Polski. W drugim dniu pobytu, dzieci poznawały różne toruńskie zakątki z nieodłącznym punktem programu, czyli pokazem astronomicznym w Planetarium. Uczniowie oczywiście nie mogli wyjechać z miasta piernika bez własnoręcznie zrobionych łakoci. Było SUPER!!!

Wycieczka 4c i 6a do Torunia  Wycieczka 4c i 6a do Torunia  Wycieczka 4c i 6a do Torunia  Wycieczka 4c i 6a do Torunia

 

Uczniowie z klas 6a i 7a wybrali się do Belwederu - Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, na której zgromadzono min. ok. 3 tysięcy pamiątek po Marszałku: obrazów, portretów, medali pamiątkowych z jego wizerunkiem. Zainteresowała nas sala historii Orderu Wojennego Virtuti Militari.

7a w Belwederze  7a w Belwederze  7a w Belwederze  6a w Belwederze

Klasy VIa i VIIa wzięły udział w warsztatach na temat Afryki prowadzonych przez tzw. Żywe Książki w Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Poznały historię trudnej drogi do Polski Elmiego, uchodźcy z Somalii. Elmi z wykształcenia jest weterynarzem, absolwentem Uniwersytetu w Mogadiszu (Gaheyr – to po somalijsku uniwersytet). Dwa lata pracował jako weterynarz w Somalii. W Polsce przebywa już 24 lata. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Somalijskiego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak różnorodna jest Afryka. Zapoznali się z warunkami życia, poznali somalijską kulturę tradycyjną i współczesną, język i literaturę. Ciekawostką okazała się informacja, że Dirie Waris, autorka autobiograficznej powieści Kwiat pustyni mieszka w Polsce. Na zakończenie warsztatów uczniowie porównywali szkoły i sposoby spędzania wolnego czasu. Uświadomili sobie, że optymizm i radość ich rówieśników z Afryki nie zależy od warunków, w jakich żyją.

Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony