facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

W czwartek, 15.02 nasze uczennice brały udział w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Minisiatkówce Dziewcząt. W rozgrywkach wystartować mogły uczennice z rocznika 2005 i młodsze. W zawodach brało udział osiem środmiejskich szkół podstawowych, a nasze dziewczęta po dzielnej walce zajęły 4 miejsce w grupie i nie zakwalifikowały się do ścisłego finału. 

Mini Siatkówka Dziewcząt_1  Mini Siatkówka Dziewcząt_2  Mini Siatkówka Dziewcząt_4  Mini Siatkówka Dziewcząt_6

7 lutego, w przededniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei, uczniowie klasy 4 d odwiedzili Centrum Olimpijskie w Warszawie.  Podczas zwiedzania mieszczącego się w Centrum Muzeum Sportu i Turystyki przyszli piłkarze poznali historię Igrzysk Olimpijskich od starożytności do czasów współczesnych oraz  zobaczyli m.in., kolekcję medali olimpijskich zdobytych przez polskich sportowców. Na lekcji muzealnej chłopcy rozmawiali o idei olimpijskiej i wspólnie zastanawiali się, co oznacza zasada fair-play, jak rozumie się ją w sporcie i czy znajduje ona zastosowanie w życiu codziennym.

4d w Centrum Olimpijskim  4d w Centrum Olimpijskim  4d w Centrum Olimpijskim  4d w Centrum Olimpijskim

 

W tym tygodniu lekcje wf z dziewczętami z klasy 7a i 6a odbyły się na lodowisku na Rynku Starego Miasta. Joanna Penkala-Smolec, nauczyciel wychowania fizycznego, doskonaliła z uczennicami technikę jazdy na łyżwach. Wszystkich zachęcamy do tej formy ruchu.

Lekcja WF na lodowisku  Lekcja WF na lodowisku  Lekcja WF na lodowisku  Lekcja WF na lodowisku

 

14 stycznia odbył się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Reprezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Nasi uczniowie i niektórzy rodzice wraz z opiekunem koła, wzięli udział w akcji pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”. Na dzieci czekały konkursy i zabawy z nagrodami. Członkowie koła czynnie uczestniczyli w instruktażu pierwszej pomocy. Najwytrwalsi zobaczyli studio telewizyjne, z którego transmitowano przebieg finału WOŚP oraz Pana Jurka Owsiaka.
Wszyscy spędziliśmy ten czas w dobrych nastrojach. Liczymy na powtórkę za rok.

XXVI Finał WOŚP  XXVI Finał WOŚP  XXVI Finał WOŚP  XXVI Finał WOŚP

 

   W nagrodę za wytężoną pracę w I semestrze klasa VIIa wybrała się do Domu Zagadek. Podzieliliśmy się na 3 grupy. Przedstawiciel każdej losował nazwę pokoju, w którym mieliśmy się zmierzyć z zagadkami.
   Dziewczęta wylosowały Kosmiczną podróż i musiały dostać się na Ziemię. Najpierw rozwiązywały zagadki, aby dostać się do kabiny statku kosmicznego, którym wystartowały w Kosmos.  W trakcie swojej podróży odwiedziły 3 inne planety, a na każdej z nich poszukiwały skarbów. Misja załogi zakończyła się szczęśliwie i dziewczęta bezpiecznie wylądowały na naszej planecie.
   Druga grupa połączonych sił dziewcząt i chłopców zmierzyła się z Zagadkami.  Ich zadaniem było rozwiązywanie zagadek, szukanie zaginionych przedmiotów, kluczy i haseł do kłódek. Najlepszą zabawą okazało się strzelanie do celu z pistoletów laserowych.
   Największą tajemnicą dla nas pozostaje wizyta chłopców w Pegazusie. Nie zdradzili nam jego tajemnic. Przyznali się tylko do tego, że nie wiedzieli, co mieli robić, ale dzięki zespołowej pracy pierwsi rozwiązali wszystkie zagadki.
   Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Zrozumieliśmy, że dzięki zespołowej pracy jesteśmy w stanie pokonać wszystkie trudności.
7a w Domu Zagadek  7a w Domu Zagadek  7a w Domu Zagadek  7a w Domu Zagadek
 

11 stycznia 2018 r. uczniowie, którzy zgłosili swój udział w konkursie literackim, wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Bibliotece Muzeum Warszawy. Obejrzeliśmy i dotykaliśmy niektóre eksponaty codziennego użytku mieszkańców dawnej Warszawy. Zwiedziliśmy również wiele gabinetów: sreber, pocztówek, malarstwa, syren, pomników, suwenirów.

Teraz spokojnie możemy wybrać sobie jeden przedmiot i napisać opowiadanie z jego udziałem.

Warsztaty w Muzeum Warszawy  Warsztaty w Muzeum Warszawy  Warsztaty w Muzeum Warszawy  Warsztaty w Muzeum Warszawy

 

Uczniowie klasy VIa wybrali się na wycieczkę do Filtrów Warszawskich na zajęcia z cyklu "Z Wisły do Wisły - podróże z Kropelkiem". Na początku dzieci zapoznały się ze szczegółowym regulaminem dotyczącym pobytu na terenie zabytkowej Stacji Filtrów i z zasadami obowiązującymi podczas zwiedzania. W trakcie warsztatów poświęconych procesom uzdatniania wody uczniowie usłyszeli o drodze, którą musi przebyć woda, aby dotrzeć do kranów w naszych domach i dlaczego warto ją oszczędzać. Poznały też ciekawą historię tego miejsca, a na zakończenie odwiedziły najstarszy, wciąż działający, filtr powolny uruchomiony w 1886 roku, który do złudzenia przypomina komnatę tajemnic z filmu o Harrym Potterze. Na pożegnanie pani przewodnik nagrodziła wszystkich uczniów małymi upominkami.
Dziękujemy mamie Anieli Bielawskiej za zorganizowanie tej ciekawej wycieczki.

6a w Filtrach Warszawskich  6a w Filtrach Warszawskich  6a w Filtrach Warszawskich  6a w Filtrach Warszawskich

 

Dnia 12.12.2017 mieliśmy zaszczyt gościć w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście u Pana Burmistrza Krzysztofa Czubaszka.
Z klas 1-7 została wytypowana delegacja naszych najzdolniejszych pływaków. Dzieci opowiadały o życiu codziennym, treningach oraz największych sukcesach.
Wspólnie stwierdziły że to dzięki współpracy szkoły, rodziców oraz klubu są w stanie łączyć naukę i sport na najwyższym poziomie.
Pan Burmistrz był pod wrażeniem jaki ogrom pracy nasi uczniowie wkładają w rozwój swojej kariery.
Wyraził słowa uznania, że tak zdolna młodzież reprezentuje naszą dzielnicę.
Przepytał nas ze znajomości pracy i funkcjonowania urzędu, a na koniec uhonorował dzieci upominkami i obiecał, że będzie trzymał kciuki za dalsze sukcesy.

Spotkanie z Burmistrzem  Spotkanie z Burmistrzem  Spotkanie z Burmistrzem

 

We wtorek 12 grudnia na hali OSiRu przy ulicy Polnej zorganizowany został "Dzień siatkówki". W imprezie tej wzięli udział uczniowie klasy 4c oraz 7b, na co dzień trenujący piłkę siatkową w naszej szkole. Nasi uczniowie mieli okazję pogłębiać swoje siatkarskie umiejętności pod okiem trenerów klubów UKS "Atena" Warszawa oraz MKS MDK Warszawa. Wydarzenie uświetniały zawodniczki I-ligowego klubu Wisła Warszawa oraz były reprezentant kadry Polski - Marcin Nowak. Dzieci miały okazję zadać sportowcom pytania dotyczące ich ścieżki sportowej, a następnie wysłuchały wykładu na temat zdrowego żywienia przeprowadzonego przez panią dietetyk. Chętni mogli poprosić gwiazdy o autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na każdego uczestnika czekał także słodki upominek, a dla najbardziej aktywnych rzeczowe nagrody.

Dzień siatkówki na Śródmieściu  Dzień siatkówki na Śródmieściu  Dzień siatkówki na Śródmieściu 

 

Klasa 7c wybrała sie 7 grudnia na wycieczkę do siedziby LOT-u. Dowiedzieliśmy się jak skomplikowaną organizacją jest ta instytucja oraz ilu ludzi i jak pracuje na to, by szczęśliwie odleciał i wylądował 1 samolot. W hangarze technicznym czekała na nas mała niespodzianka. Właściwie nie mała, bo był to największy samolot we flocie LOT-u.

Nie udało nam się niestety spotkać ze stewardessą, co bardzo zasmuciło chłopaków :(

7c z wizytą na lotnisku  7c z wizytą na lotnisku  7c z wizytą na lotnisku  7c z wizytą na lotnisku

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony