facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

11 maja uczniowie z Varsavianistycznej Szkoły uczestniczyli w Architektonicznej Grze Miejskiej organizowanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Uczniowie, podzieleni na zespoły 4-5 osobowe musieli odnaleźć 6 punktów, przy których czekały osoby z zadaniami do wykonania. Gra rozgrywała się na Mariensztacie, a start i meta były w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie klasy 7A wędrowali sami, natomiast młodsze klasy pod opieką p. Małgosi i p. Lucyny. Rozwiązywaliśmy zagadki architektoniczne przedstawiane w różnej formie: odnajdywanie fragmentów budowli, określanie kierunków do warszawskich parków, koło fortuny, dedukcyjna układanka, puzzle, nazwy ulic pochodzące od zawodów. Wszystkim grupom udało się sprostać zadaniom. Najszybciej do mety dotarli: Michał Sienkiewicz, Bartosz Bujanowicz, Natalia Sobieszyńska i Dominika Maćkula z kl. 7A. Oni również zdobyli maksymalną ilość punktów. W Galerii na wszystkich czekało ostatnie zadanie: zbudowanie makiet budynków na podstawie projektów. Zwycięzcy otrzymali nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy inne upominki. Po trzech godzinach dobrej zabawy, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Architektoniczna gra miejska  Architektoniczna gra miejska  Architektoniczna gra miejska  Architektoniczna gra miejska

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony