facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy VIa i VIIa wzięły udział w warsztatach na temat Afryki prowadzonych przez tzw. Żywe Książki w Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Poznały historię trudnej drogi do Polski Elmiego, uchodźcy z Somalii. Elmi z wykształcenia jest weterynarzem, absolwentem Uniwersytetu w Mogadiszu (Gaheyr – to po somalijsku uniwersytet). Dwa lata pracował jako weterynarz w Somalii. W Polsce przebywa już 24 lata. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Somalijskiego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak różnorodna jest Afryka. Zapoznali się z warunkami życia, poznali somalijską kulturę tradycyjną i współczesną, język i literaturę. Ciekawostką okazała się informacja, że Dirie Waris, autorka autobiograficznej powieści Kwiat pustyni mieszka w Polsce. Na zakończenie warsztatów uczniowie porównywali szkoły i sposoby spędzania wolnego czasu. Uświadomili sobie, że optymizm i radość ich rówieśników z Afryki nie zależy od warunków, w jakich żyją.

Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'  Zajęcia 'Jesteśmy różni, a tacy podobni'

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony