Świetlica aktualności

W środę, 20 czerwca rodzice uczniów klasy 2a zostali zaproszeni na prawie premierę lub (jeśli ktoś woli) otwartą próbę generalną przedstawienia pt.: "Zamieszanie w krainie bajek". Okazało się, że uczniowie tej klasy to budząca się do aktywności trupa teatralna z prawdziwego zdarzenia. Fantastycznie wczuli się w kreowane przez siebie postaci i dali rodzicom i nauczycielom chwilę wspaniałej rozrywki.
Zachęcamy do kolejnych występów.

Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a  Przedstawienie 2a

Ostatnio w szkolnej świetlicy od rana pachniało truskawkami. Truskawkowe dania, truskawkowe stroje i nastroje - po prostu ŚWIĘTO TRUSKAWKI!!!
Tego dnia wszystkie dzieci przebywające w świetlicy miały okazję wykonać i spróbować: naleśników z świeżym dżemem truskawkowym lub musem truskawkowym, koktajlu truskawkowego z miętą, deseru ze świeżych truskawek z bitą śmietaną i granolą, herbatników maczanych w truskawkowym sosie, a także makaronu z truskawkowym błotkiem. Mmm, pychota! Zjedliśmy 16 kg tych pysznych owoców.
Pani Jola Krasuska przygotowała dla nas prezentację z garścią informacji na temat truskawek i ich pochodzenia. Czy wiedzieliście, że truskawki to gatunek wyprodukowany przez botaników i pochodzi z połączenia dwóch gatunków poziomek??? My nie wiedzieliśmy.

Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień  Truskawkowy Dzień

7 czerwca, podczas zajęć świetlicowych, wychowawcy zorganizowali na szkolnym boisku zajęcia terenowe, mające przybliżyć uczniom rzeczywistość dzieci żyjących w Warszawie, w czasie okupacji. Zajęcia zostały przygotowane w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła. Dzieci z klas I-V miały okazję pograć w "zośkę", nauczyć się bandażowania i opatrywania ran, własnoręcznie wykonać stemple z ziemniaków lub szmacianą lalkę, a także wczuć się w rolę małego dywersanta, malującego na murach Znak Polski Walczącej. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Gra   Gra   Gra   Gra

W kwietniu otrzymaliśmy od firmy Tomaszewski - producenta i dystrybutora roślin, fantastyczny prezent. Były to zioła, krzewy i kwiaty. Dzieci, pod opieką wychowawców ochoczo zabrały się do sadzenia. Dzięki temu dziś szkołę ozdabiają skrzynki z kolorowymi bratkami, mamy zalążek zielonego zakątka, a zioła rozrosły się bujnie w dwóch wielkich skrzyniach.,
Bardzo dziękujemy!!!

Rośliny od firmy Tomaszewski  Rośliny od firmy Tomaszewski  Rośliny od firmy Tomaszewski  Rośliny od firmy Tomaszewski

Dnia 9 maja podczas zajęć świetlicowych klasa 3b wraz z p. Teresą Szwedek i p. Agnieszką Wasilewską wybrała się na spacer na Rynek Starego Miasta zakończony rysowaniem z natury fontanny ukazującej warszawską Syrenkę. Wyjście odbyło się w ramach kontynuacji zdobywania certyfikatu Varsawianistycznej Szkoły.

3b odwiedza warszawską Syrenkę  3b odwiedza warszawską Syrenkę  3b odwiedza warszawską Syrenkę  3b odwiedza warszawską Syrenkę

W czwartek 26 kwietnia dzieci z klasy 2a i 3a były na warsztatach przyrodniczych "Straszne zwierzę to mnie bierze" w Miasteczku Przyrody przy MDK Łazienkowska.

Warsztaty przyrodnicze   Warsztaty przyrodnicze   Warsztaty przyrodnicze   Warsztaty przyrodnicze

We wtorek 24.04 w ramach obchodów Dnia Ziemi chłopcy ze świetlicy (klasy 3a i 3d) wykonali hotel dla owadów.
Hotel dla owadów na Dzień Ziemi  Hotel dla owadów na Dzień Ziemi  Hotel dla owadów na Dzień Ziemi  Hotel dla owadów na Dzień Ziemi

W dniu 23 kwietnia klasa 1a wyruszyła na spacer po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich. Tym razem poznawały "Warszawską Syrenkę ". Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem. W świetlicy wykonały prace plastyczno-technicze związane z legendą.
Niedługo wyruszamy szlakiem kolejnej legendy.

1a poznaje Warszawską Syrenkę  1a poznaje Warszawską Syrenkę  1a poznaje Warszawską Syrenkę  1a poznaje Warszawską Syrenkę

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w ostatnią sobotę pracowali w pocie czoła, by upiększyć nasze tereny zielone. Było pracowicie, gorąco, a dzięki szarlotce pani Joli, także pysznie.

Ogródkowa sobota  Ogródkowa sobota  Ogródkowa sobota  Ogródkowa sobota

W środę 11 kwietnia w MDK Muranów pani dyrektor Beata Orczyk rozdała nagrody za przepiękne prace plastyczne wykonane w technice origami. W konkursie brali udział uczniowie z 10 śródmiejskich placówek. Laureatom gratulujemy!!!