Akcje

Komu pomaga Szkolne Koło Wolontariatu?
Polakom mieszkającym na dawnych Kresach Wschodnich
Do kiedy trwa akcja?
Do 7 marca
Co zbieramy?
a) chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne)
b)podstawowe medykamenty (witaminy, wodę utlenioną, środki opatrunkowe, żele)
c) materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).
d) doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią.
Gdzie i komu oddajemy potrzebne artykuły?
Klasy 1-3: p. Renata Chmielarz
Klasy 4-7: p. Joanna Matryba

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza Nakrętkowy Konkurs
Cel: Zbieramy plastikowe nakrętki, które później zostaną sprzedane a uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Patryka - podopiecznego Szkoły Twórczej Nauki Vinci.

Jak zbierać nakrętki?: Nakrętki należy zbierać z podziałem na klasy. Powinny być one magazynowane w workach foliowych, odpowiednio w poszczególnych klasach.

Do kiedy trwa akcja?: 14 marca

W czwartek 28 grudnia 2018 r. zakończyliśmy akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej. Wszystkie zebrane akcesoria medyczno- opatrunkowe spakowane zostały do trzech dużych kartonów (razem 23 kg) i Pocztą Polską wysłane do Poznania. Przy okazji informujemy, że dla polskich misjonarzy na Ukrainie, udało się zebrać 19 strojów komunijnych oraz dodatków do stroju. Sprawiliśmy wielką radość dzieciom, których nie stać jest na zakup czy uszycie stroju.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym dzieło pomocy. Liczymy na dalszą współpracę przy organizacji akcji charytatywnych.

Opatrunek na Ratunek   Opatrunek na Ratunek   Opatrunek na Ratunek

Z dumą pragniemy poinformować, iż dzięki wielkiemu sercu całej społeczności szkolnej, rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły udało nam się przekazać świąteczne podarunki dla Domu Dziecka znajdującego się przy ulicy Międzyparkowej 5. Ten symboliczny gest napawa nas wielką radością. Stanowi akt ludzkiej miłości i empatii, czyli wartości, które staramy się krzewić i pielęgnować wśród naszych uczniów. Za okazane serce serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w świąteczną akcję.

Dary dla Domu Dziecka  Dary dla Domu Dziecka  Dary dla Domu Dziecka  Dary dla Domu Dziecka

Rozpoczynamy w naszej szkole nową akcję "Opatrunek na ratunek".
Akcja potrwa do końca grudnia 2017 r.
Wracający z misji wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio i sami misjonarze piszą do nas listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.
Co jest potrzebne?
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.
O jakie dokładnie rzeczy chodzi?
Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.
Gdzie dostarczyć zebrane opatrunki?
Zebrane opatrunki przynosimy do s. Pauli, p. Renatki Chmielarz lub p. Joanny Matryby.