facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

 • 1.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg

Rok szkolny 2018/2019

 

 

Ogólnoświatowa akcja Godzina Kodowania –  3-7 grudnia 2018 r.

W Tygodniu Informatycznym (3-7 grudnia 2018 r.) próbowaliśmy swoich sił w kodowaniu. Wyjęliśmy z szafy wszystkie dostępne w bibliotece laptopy i programowaliśmy. Radość była wielka bo udało się rozwiązać sporo zagadek.


Kiermasz taniej książki –  19 listopada - 14 grudnia 2018 r.

Zdobywamy fundusze na zakup nowych książek, dlatego gościmy w bibliotece książki z zaprzyjaźnionej księgarni.


Spotkanie z autorką książek - p. Joanną Papuzińską –  23 listopada 2018 r.

Na zaproszenie uczniów kl. 3A przybyła do biblioteki szkolnej bardzo dobrze nam znana z naszego podręcznika pani profesor Joanna Papuzińska. Mogliśmy zapytać naszego gościa o różne sprawy. Najbardziej ciekawiła nas książka "Asiunia". Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z tak wspaniałą postacią.


Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników–  13 listopada 2018 r. - 24 stycznia 2018 r.

W ramach konkursu uczniowie czytają wybrane książki i rozwiązują testy. Do 16 stycznia trzeba zaliczyć 6 testów.


Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej –  9 listopada 2018 r.

Podczas szkolnych uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbył się finał konkursu recytatorskiego w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. 4-5

I miejsce - Kuba Zwolak 5D

II miejsce - Jan Paweł Podsiadły 4D

III miejsce - Adam Litwiniak 5D

 

Kl. 6-8

I miejsce - Zofia Górska 7B

II miejsce - Maria Kucharczyk 7A

III miejsce - Maria Werner-Malento 6D

wyróżnienie - Krzysztof Polkowski 6B.


Gra szkolna dla kl. 2-4   W Niepodległej –   26 października 2018 r.

Na pierwszym piętrze odbyła się gra dla uczniów kl. 2-4 dotycząca odzyskania niepodległości. Uczniowie dobrani w małe zespoły, rozwiązywali różnorodne zadania związane z Polską. Wyniki:

I miejsce - drużyna z kl. 4D w składzie: Amelka, Nikola i Janek

II miejsce - drużyna z kl. 2A w składzie: Oliwia, Damian i Aiden

III miejsce - drużyna z kl. 3A w składzie: Maryna i Iga.

Najwyższą średnią punktów uzyskała kl. 3A


Spotkanie z podróżnikiem i autorem książek p. Krzysztofem Petkiem –   22 października 2018 r.

Uczniowie kl. 1-4 uczestniczyli w spotkaniu autorskim połączonym z prezentacją najnowszej książki Amulet pecha.


Pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1–   19 października 2018 r.

19 października nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1A, 1B, 1C.


Międzyszkolny konkurs fotograficzny Moja Niepodległość –  do 5 października 2018 r.

Na konkurs wysłaliśmy 8 prac:

1. Jakub Czeremuszkin kl. 7B Cytadela

2. Piotr Terlecki kl.1B Pomnik Marii Konopnickiej

3. Stefan Wardzyński kl. 3A Mój Powstaniec z karabinem

4. Zofia Zalewska kl. 3A Zosia i Krzyś śladami Generała Piłsudskiego

5. Sebastian Ostrowicz-Barów kl. 2A Pamiętamy o Niepodległej

6. Maciej Kollwitz kl. 6C Wojna widziana oczami ludzi

7. Adam Litwiniak kl. 5D Obrońca Warszawy

8. Robert Paczyński kl. 4E Gotowi by bronić


 

 

Opracowywanie podręczników –  do 13 września 2018 r.

Przygotowaliśmy dla uczniów 5032 sztuki podręczników oraz 3206 sztuk ćwiczeń. Do 13 września uczniowie wypożyczyli zestawy podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2018/2019.

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

  Gra miejska "Śladami Jana Kilińskiego" –  13 czerwca 2018 r.

Dzień Patrona Szkoły uczciliśmy czwartą już grą miejską Śladami Jana Kilińskiego. Brały w niej udział trzyosobowe reprezentacje klasowe. Pod okiem opiekunów odwiedziliśmy 6 miejsc związanych z Janem Kilińskim zlokalizowanych na Starym Mieście.

Wyniki: Klasy 1-3
1. 1B
2. 3B
3. 1A
         Klasy 4-7
1. 4D
2. 7B
3. 5D


  Bijemy rekord czytania w jednym momencie –  8 czerwca 2018 r.

W ogólnopolskiej akcji wzięliśmy udział po raz drugi. W tym roku szkolnym na boisku zgromadziły się 352 osoby, każda z ulubioną książką. 

 


 

  Szkolne mistrzostwa w szybkim czytaniu ze zrozumieniem–  23 - 29 maja 2018 r.

W konkursie udział wzięło 121 uczniów z kl. 2-7. Najpierw należało jak najszybciej przeczytać tekst, a potem zakreślić właściwe odpowiedzi do podanych pytań - oczywiście bez zaglądania do tekstu.

 


Architektoniczna gra miejska. Uczniowie z Varsavianistycznej szkoły uczestniczyli w Architektonicznej Grze Miejskiej organizowanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Uczniowie, podzieleni na zespoły 4-5 osobowe musieli odnaleźć 6 punktów, przy których czekały osoby z zadaniami do wykonania. Gra rozgrywała się na Mariensztacie, a start i meta były w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie klasy 7A wędrowali sami, natomiast młodsze klasy pod opieką p. Małgosi i p. Lucyny. Rozwiązywaliśmy zagadki architektoniczne przedstawiane w różnej formie: odnajdywanie fragmentów budowli, określanie kierunków parków, koło fortuny, dedukcyjna układanka, puzzle, nazwy ulic pochodzące od zawodów. Wszystkim grupom udało się sprostać zadaniom. Najszybciej i do mety dotarli: Michał Sienkiewicz, Bartosz Bujanowicz, Natalia Sobieszyńska i Dominika Maćkula z kl. 7A. Oni również zdobyli maksymalną ilość punktów. W Galerii dla wszystkich czekało ostatnie zadanie: zbudowanie makiet budynków na podstawie projektów. Zwycięzcy otrzymali nagrody specjalne, a pozostali uczestnicy inne upominki. –  11 maja 2018 r.


Gramy w PENTAGO. Na przerwach układamy kulki w genialnie zakręconej grze logicznej – od 10 maja 2018 r.  Zwycięzcami rozgrywek zostali:

I miejsce - Bartosz Malus kl. 3C

II miejsce - Marianna Wyrzykowska kl. 5D

III miejsce - Nikodem Sowa kl. 2A


 

  Przerwowy happening Z Warszawą na ty–  24 kwietnia 2018 r.

Za każde wykonane zadanie nauczyciele na karcie uczestnika stawiali pieczątki. Wyzwania były następujące: śpiewana Warszawa, interaktywne quizy, książki o Warszawie, parki, rymowany wiersz, krzyżówka historyczna, wykreślanka, quiz w języku angielskim. W zabawie udział wzięło 162 uczniów z kl. 4-7. Wszystkie stemple zdobyli:

 • Aniela Bielawska kl. 6A
 • Antonina Jażdżyk kl. 6A
 • Ola Urbańska kl. 5A
 • Patryk Czyrynda kl. 4D
 • Natalia Juszczyk kl. 5B
 • Zuzanna Jarzyna kl. 5B
 • Krzysztof Polkowski kl. 5B
 • Wilena Karnacewicz kl. 7A
 • Daria Marczak kl. 7A.

 Najbardziej aktywną klasą okazała się 4D. Nagrody specjalne za najlepiej wykonane zadania otrzymali:

 • Michał Sienkiewicz z kl. 7A za zadanie dotyczące parków
 • Natalia Juszczyk 5B i Ola Urbańska 5A za dokładne rymy
 • Aniela Bielawska 6A za kartę katalogową
 • Aniela Bielawska 6A za quiz w języku angielskim.

III gra miejska dla kl. 5 Poznajemy Warszawę poprzez legendyUczniowie korzystając z planu miasta, w ciągu dwóch lekcji musieli dotrzeć do 6 wyznaczonych miejsc na terenie Starówki. Przy każdym punkcie były do wykonania różnorodne polecenia. Podsumowanie gry wykazało, że najwięcej punktów zdobyła kl. 5B (45,75), drugie miejsce dla kl. 5D (43,5 p.) a trzecie kl. 5A (36,5 p.) – od 23 kwietnia 2018 r. 


Warszawski konkurs recytatorski Witaj majowa jutrzenko– 21 kwietnia 2018 r.

 Szkołę na Ciasnej reprezentowali:

 • Daniel Runo z kl. 3A
 • Mikołaj Ostałowski z kl. 3A
 • Marcel Napłoszek z kl. 3C
 • Aleksander Yankilewich z kl. 4D
 • Maria Werner-Malento z kl. 5D

 Uczniowie wyrecytowali wiersze patriotyczne, bowiem to konkurs dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Niestety tym razem nikt nie zakwalifikował się do finału.


Warszawski konkurs Czytam, więc jestem. W SP 139 odbyły się przesłuchania VIII edycji konkursu recytatorsko-fotograficznego „Czytam, więc jestem”. Do konkursu zgłosili się: Filip Tapert i Maria Kucharczyk z kl. 6A. Filip zdobył wyróżnienie! – 19 kwietnia 2018 r.

 


 Warszawa - dama w biało-czerwonej sukni. Na konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zawieźliśmy prace 9 uczniów: Natalia Juszczyk kl.5B – kategoria plastyczna; Marianna Wyrzykowska 5D, Maria Werner-Malento 5D, Bartłomiej Należyty 5B – kategoria fotograficzna; Piotr Tarasiewicz 3C, Maja Bieniecka 3C, Franek Potrzebowski 3C, Mateusz Bukowski 3C, Marcel Napłoszek 3C – kategoria plastyczna kl. 1-3. Niestety żadna z prac nie zdobyła uznania komisji – do 20 marca 2018 r.


 Turniej szachowy. Z inicjatywy uczniów rozgrywamy turniej szachowy – od 21 marca 2018 r.

 


Na imieninach u Marszałka. Uczniowie, których prace plastyczne zakwalifikowały się do finału konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było. Józef Piłsudski” uczestniczyli w imieninach Marszałka. Podczas spotkania w Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego zapoznaliśmy się ze zwyczajem obchodzenia imienin „Dziadka”, przedstawionym przez licealistów. Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło Piłsudczyka, który wygłosił przemowę. Na konkurs wpłynęło 437 prac ze szkół podstawowych. Co prawda żadna z naszych nie zdobyła uznania komisji, ale zobaczyliśmy nagrodzone znaczki i jak to na imieninach bywa, napiliśmy się herbaty, skosztowaliśmy ciast. – 16 marca 2018 r. 

 


Szkolny turniej warcabowy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: kl. 1-3: Nikodem Sowa 2A, Antoni Maksimczuk 1A, Michał Szymanik 2A; kl. 4-5: Olek Orełko 4D, Jan Klimczewski 5A; kl. 6-7: Krystian Kopeć 6A. – 12 lutego - 19 marca 2018 r.

 


 Spotkanie z podróżnikiem - p. Krzysztofem Petkiem, autor książki Spokojne wakacje spotkał się z uczniami kl. 1-4 w sali gimnastycznej – 15 lutego 2018 r.

 


Warsztaty w Bibliotece Muzeum Warszawy przygotowujące do konkursu literackiego, połączone ze zwiedzaniem Muzeum – 11 stycznia 2018 r.


Szkolny etap stołecznego konkursu wiedzy dla kl. 3: „Warszawa jest wielka”  organizowany przez SP 46 (12-15.12.2017 r.). 3 osoby z największą ilością punktów zakwalifikowały się do etapu warszawskiego: Maksymilian Matecki, Łukasz Moździer i Jan Podsiadły z 3D.


VI warszawski konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było… zawski konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było... " Józef Piłsudski organizowany przez LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. (21.11.2017 – 4.01.2018 r.) Z 19 zgłoszonych prac komisja szkolna wybrała regulaminowych 5: Daria Marczak 7A, Maciej Gawliński 7A, Grigorij Bogatyrew 6B, Oliwier Wydrzyński 6B, Mateusz Gwizdak 5B.


Zgadnij, kto jest kim? – konkurs z okazji 60-lecia szkoły polegający na rozpoznaniu nauczycieli. I miejsce – Ania Kalisz i Karolina Mróz kl. 6B; II miejsce 2. Karolina Apanas kl. 6B, Oliwier Wydrzyński kl. 6B, Patrycja Beder kl. 5B, Kuba Legenza kl. 5B; III miejsce Natalia Juszczyk kl. 5B


Zakup nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Do 15 listopada 2017 r. biblioteka szkolna wykorzystała otrzymaną pomoc finansową i zakupiła ponad 1000 nowych książek. Teraz czeka je opracowywanie i wypożyczanie!

 


Konkurs recytatorski  Polskiej Poezji Patriotycznej dla kl. 4-7.  10 listopada 2017 r. z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości 22 uczniów przy licznie zgromadzonej publiczności, przystąpiło do recytacji utworów patriotycznych. I miejsce - Aleksander Yankielevich 4D, II miejsce -  Zofia Kuich 7A, III - miejsce Maria Werner-Malento. Wyróżnienia: Bartosz Gałkowski 5D, Marianna Sidor 5A, Julis Ślińska 7A.

 


Konkurs Nowe przygody znanych książkowych bohaterów dla kl. 1-7.  W bibliotece od 6 listopada można poczytać historie bohaterów znanych lektur. Nagrody w kl. 1-3 zdobyli: I miejsce - Maria Artymowska, II miejsce - Jeremi Patucha. Klasy 4-7: I miejsce - Anna Kalisz, II miejsce - Stanisław Patucha.

 


Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. 31 października do biblioteki zawitały postacie bajkowe, które zapoznały pierwszaków z zasadami wypożyczania książek i korzystania z czytelni. Uczniowie kl. 6A, w krótkim przedstawieniu opowiedzieli, co przeżywają książki, gdy je dzieci zabierają do domu. 

 


Gra miejska dla kl. 6 Literacka Starówka. 25 października drużyny klas szóstych uczestniczyły w grze organizowanej przez zespół humanistyczny. W tym roku pogoda nie była sprzyjająca, ale wszyscy dotarli do wyznaczonych punktów. Zadania teoretyczne rozwiązywaliśmy w salach lekcyjnych. Poziom trzech z czterech grup był wyrównany. Oznacza to, że zdecydowanie wygrała kl. 6A.

 


Gra terenowa W poszukiwaniu Wiślanego Skarbu. 26 października 2017 r. uczniowie zdobywający odznakę Młodego Przyjaciela Warszawy uczestniczyli w grze przygotowanej przez Fundaję Pociechom w ramach I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego.

 


Wystawa misyjna. W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego s. Paula przygotowała wystawę gromadząc eksponaty ze wszystkich stron świata. 

 


Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla kl. 4-7. Konkurs dla kl. 4-5 odbył się na drugiej lekcji w sali gimnastycznej. Jury wydało następujący werdykt: I miejsce – Krzysztof Polkowski z kl. 5B – zdobył maksymalną ilość punktów! II miejsce – Jakub Zwolak z kl. 4D; III miejsce – Tomasz Wyrzykowski z kl. 5D.

Zwycięzcy kl. 6-7 czytali podczas czwartej lekcji w holu drugiego piętra. Wśród nich komisja wytypowała: I miejsce – Zosia Kuich z kl. 7A; II miejsce – Maria Kucharczyk z kl. 6A; III miejsce – Stefan Wlazeł z kl. 6B.

 


Lekcja biblioteczna: Jak korzystać ze słownika frazeologicznego? - 13 października 2017 r. nauczyciel bibliotekarz poprowadził lekcję w kl. 6A.

 


Lekcja biblioteczna: Pracujemy ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych. - 13 października 2017 r. nauczyciel bibliotekarz poprowadził lekcję w kl. 5B.

 


Lekcja biblioteczna: Pracujemy ze słownikiem języka polskiego - 10 października 2017 r. nauczyciel bibliotekarz poprowadził lekcję w kl. 6A.

 


Rozwijanie zainteresowań czytelniczych: Książki dla dzieci i młodzieży - 10 paździrnika 2017 r. nauczyciel bibliotekarz poprowadził godzinę wychowawczą w kl. 7A.

 


Rozwijanie kompetencji czytelniczych: Mikołajek, kto to taki? - lekcja biblioteczna przeprowadzona 9 października 2017 r. przez nauczyciela bibliotekarza w kl. 5D.

 


Projekt "Mikołajek" w kl. 3B. 9 października uczniowie kl. 3B wybrali się do kina na film "Mikołajek". Następnie zapoznali się z fragmentami książek Sempe i Goscinnego o chłopcu o tym samym imieniu. Kolejnym etapem było wykonanie plakatów reklamujących książki o Mikołajku, które są dostępne w naszej bibliotece.

 


Konkurs na zabawną instrukcję, jak trafić do biblioteki szkolnej - biblioteka szkolna przeprowadziła się do innego pomieszczenia, napisz, narysuj, jak do niej trafić. Termin oddawania prac 30 września 2017 r.

 


 Festiwal Zup Świata. 28 września 2017 r. z kl. 7A uczestniczyliśmy w warsztatach  "Nie marnuj jedzenia" na dziedzińcu Centralnej Biblioteki Rolniczej.

 


Festiwal Zup Świata. 27 września 2017 r. z kl. 3B uczestniczyliśmy w warsztatach z Mamadu "Różnorodność Afryki". Odbyły się one na dziedzińcu Centralnej Biblioteki Rolniczej.

 


 Festiwal Zup Świata. 26 września 2017 r. nauczyciel bibliotekarz zorganizował wyjście kl. 3A na warsztaty pt. "Jak powstaje chleb?", które odbyły się na dziedzińcu Centralnej Biblioteki Rolniczej.

 


Lekcja historii: Palcem po mapie - 26 września 2017 r. nauczyciel bibliotekarz przeprowadził lekcję z wykorzystaniem księgozbioru w kl. 4C.

 


Opracowywanie podręczników. W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie (428) otrzymali dotacyjne podręczniki. We wrześniu wypożyczyłam 3059 podręczników i rozdałam 2035 ćwiczeń.

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony