23 czerwca 2017 16:05 | Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 7.06 obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczniowie  tradycyjnie wzięli udział  już w III Grze miejskiej Śladami Jana Kilińskiego.  W tym roku we wspólnej zabawie uczestniczyły wszystkie klasy. Oczywiście najmłodsi uczestnicy mieli zadania dostosowane do swoich wiadomości i umiejętności. Na punktach kontrolnych klasy I-II układały z puzzli obraz z Janem Kilińskim, na zdjęciu pomnika  Naszego Patrona wyszukiwały zmienione elementy jego ubrania, musiały też odszyfrować wiadomość. Uczniowie z klas III - VI musieli sprostać trudniejszym zadaniom. W tym roku układali Historyczne puzzle tematycznie związane z insurekcją warszawską, wykazywali się znajomością  biografii Jana Kilińskiego, a w zaprzyjaźnionej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży poszukiwali książek z wiadomościami o Naszym Patronie.  Przemierzyły też wzdłuż i wszerz jego pomnik. Obliczały jego obwód, pole podstawy, a uczniowie klas VI liczyli, ile płytek terakoty potrzebnych jest, aby zmienić wygląd jego cokołu.  Największą popularnością wśród wszystkich uczestników cieszył się punkt pani pielęgniarki, na którym sprawdzała nie tylko umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale i opatrywania ran. Nie obyło się też bez drobnych wpadek, np. nie wszystkim udało się rozwiązać wszystkie zadania, a dziewczęta z VIa w poszukiwaniu punktu kontrolnego dokładnie przeszukały Park Krasińskich.

Wyniki III Gry miejskiej Śladami Jana Kilińskiego

kl. I-III                                                             kl. IV-VI

I m-ce kl. 2a                                                     kl. 6b  I gr.

II m-ce kl. 3b                                                    kl. 6a II gr.

III m-ce kl. 2b                                                   kl. 6a  I gr.

Cieszymy się, że podczas gier uczniowie nie tylko poszerzają swoją wiedzę na temat Jana Kilińskiego i insurekcji warszawskiej, ale i lepiej poznają  Warszawę. Zapraszamy na kolejną grę już za rok!

M.S., L.Z.

Zdjęcia: