23 czerwca 2017 17:48 | Aktualności

Słoneczny patrol w naszej szkole

Lato, lato powiedz przecie,

ile jezior jest na świecie?

Ile lasów? Ile mórz?

Lato, lato przyjdź tu już!

Wakacje — nadchodzą wielkimi krokami. Słońce coraz mocniej ogrzewa nas swoimi promykami, zachęca do spacerów. Uczniowie czekają na ostatni dzwonek, aby opuścić szkolne mury.  Myślą o najbardziej upragnionym czasie w roku, czyli o wakacjach! Jedni już dzisiaj planują wylegiwanie się nad wodą, inni wolą  niezapomniane wędrówki po górach czy rowerowe wyprawy w nieznane. Jednak  podstawową zasadą udanych wakacji  jest zachowanie bezpieczeństwa, o którym przypomniały nam ratowniczki z klasy 6a podczas apelu na temat Bezpiecznych wakacji. Dziewczęta przedstawiły podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z uroków lata nad wodą, w górach, w lesie czy podczas rowerowych wycieczek. Przypomniały numery telefonów ratunkowych WOPR-u, GOPR-u. Przestrzegały przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nierozważnych turystów. Na zakończenie szef ratowników p. Małgorzata Słonawska sprawdziła stan przygotowania uczniów Szkoły Podstawowej nr 158 do bezpiecznych wakacji. Ratowniczki uznały, że uczniowie dobrze znają zasady  i na pewno je spędzą bezpiecznie. Wszystkim zebranym złożyły życzenia miłego odpoczynku.

Niech ten wakacyjny czas

minie nam bezpiecznie,

aby móc we wrześniu znów,

powitać szkołę radośnie .

Zdjęcia: