We wtorek 26 marca 2019r. o godz. 13.00 odbędzie się
w naszej szkole dzielnicowy etap konkursu
dla klas trzecich „Mistrz ortografii”
Zapraszamy!

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

Podczas zajęć w pracowni stolarskiej FabLab na "Starówce" uczniowie wykonali jeżyki z drewna będące jednocześnie przybornikami na ołówki lub kredki.  Satysfakcja była ogromna, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie. Każdy uczestnik przy pomocy papieru ściernego wygładzał krawędzie, nawiercał otwory, wbijał kołki stolarskie.

Z pewnością jest to ciekawe doświadczenie, a jeżyk pamiątką na lata!

Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a

20 marca odbył się w naszej szkole dzielnicowy etap konkursu „Wzorowy matematyk” dla klas trzecich. W tym roku zadania nie były trudne, trzeba było jednak uważnie przeczytać ich treść i zastanowić się nad rozwiązaniem. W konkursie wzięło udział 59 uczniów reprezentujących szkoły: SP 1, SP 12, SP 29, SP 32, SP 34, SP 48, SP 75, SP 203, SP 210, SP 220. Komisja konkursowa wyłoniła 15 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu warszawskiego.
I miejsce (19 pkt): Gustaw Regent-Nguyen SP 1, Igor Czarnowski i Danie Wrennall SP 12, Anna Bogucka SP 29, Pola Durbacz i Emilia Wysokińska SP 158, Alan Kaczmarek SP 220; II miejsce (18 pkt): Blanka Jeżewska i Małgorzata Łukasiewicz SP 158; III miejsce (17 pkt): Stanisław Kaszczuk SP 158, Tytus Szmytrowski i Wojciech Waszczykowski SP 220 oraz (16 pkt): Karolina Sawczuk SP 12, Filip Bąk SP 32, Nikodem Jakubiak SP 220.  Wszystkim laureatom gratulujemy!

Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego
we współpracy z MDK Muranów
zaprasza do udziału
VIII EDYCJI ŚRÓDMIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ORIGAMI

„Z wizytą w warszawskim ZOO,
w świecie zwierząt”

SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

>> POBIERZ <<

Nasza klasa miała dziś ciekawą lekcję muzyki. Często odwiedzamy online sale koncertowe, czasami wychodzimy też na koncerty, podczas których słuchamy muzyki "na żywo". Dziś za to "dołączyliśmy" do muzyków Filharmonii i wraz z nimi postaraliśmy się zagrać fragmenty "Czterech pór roku" A. Vivaldiego. Podzieliliśmy się na trzy grupy, by w odpowiednim momencie wykonać partie: skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasów. Wcześniej uczyliśmy się rozpoznawania tych instrumentów - jednak w wykonaniu solistów. Teraz musieliśmy wykazać się czujnością, by grać w odpowiednim momencie. Było to o tyle trudne, że często słuchać było partie wszystkich 3 grup instrumentów strunowych smyczkowych, a czasem tylko jedną. Bardzo ucieszyła nas też wizyta naszego kolegi - Gniewka. :-) Od razu przyjęliśmy go do orkiestry 1a. Po lekcji był czas na wspólna zabawę. Było super!

Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!

Pierwsze Grand Prix WMOZP rocznika 2009 w pływaniu Pierwsze 200-setki pierwsze osobne sztafety,mnóstwo rekordów życiowych oraz miejsc medalowych i nagradzanych dyplomami.
Pełne wyniki które uzyskały nasze asy z 4-tej klasy na http://wmozp.pl/wp-content/uploads/zawody/876/wyniki.htm
Miejsca nagradzane medalami i dyplomami zajmowali: Dudkiewicz Maja, Bieniecka Maja, Zalewska Zofia, Włodarczyk Michał, Janus Tymon, Nadolny Jerzy, Tarasiewicz Piotr oraz sztafety 4x50dowolnym dziewczat i chłopców.
Reszta naszych szybkich grzecznych niebezpiecznych to Gronkowska Aleksandra, Walkowska Julia, Banasiuk Sebastian, Leokadia Artecka, Potrzebowski Franciszek, Bolek Franciszek, Stańczyk Jakub, Sieczek Bartosz oraz Zabrocki Mikołaj
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Każdy wie, że pieniądze nie są najważniejsze, ale warto umieć je wydawać rozsądnie. Dlatego klasa 2b udała się do sklepu i miała trudne matematyczne zadanie do wykonania. Każdy z uczniów powinien wydać 5zł na przynajmniej trzy dowolne rzeczy. Liczenia było sporo, bo liczyliśmy grosze. Nasza matematyka w działaniu udała się, bo większość dzieci kupiła to, co chciała. Dziękujemy pracownikom sklepu za pomoc i wyrozumiałość.

Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach

100 lat Polsko! Niedawne świętowanie setnych urodzin Niepodległej było dla nas okazją do przypomnienia ważnych dla Polski wydarzeń, począwszy od legendarnego Lecha, poprzez uchwalenie Konstytucji 3 Maja, aż po czasy marszałka Józefa Piłsudskiego. Bardzo ciekawej lekcji muzealnej towarzyszyła wystawa we wspaniałych wnętrzach Zamku Królewskiego. Nie zabrakło więc starych dzieł sztuki, ale też zdjęć i filmów z okresu XIX i początków XX w. Zajęcia te polecamy też klasom starszym.

Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim

8 marca odbył się apel dla klas 0-3 promujący zdrowie i dotyczył edukacji antynikotynowej. Pani Pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia tytoniu. Dzieci zostały zapoznane z definicją zdrowia WHO. Program "Nie pal przy mnie, proszę" ma na celu kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia oraz wykształcenie postawy obrony przed biernym paleniem.