facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Uczniowie klas 0-3 wysłuchali pięknie recytowanych wierszy o tematyce patriotycznej. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Iwona Wójcik, Pani Małgorzata Słonawska oraz Pani Agnieszka Krysik wybrało zwycięzców: I miejsce – Tomasz Piekut z klasy 2c, II miejsce – Zuzanna Zawiślak z klasy 2a, III miejsce – Tomasz Olszewski z klasy 0. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Bartniczak z kl. 1a, Agata Godlewska z kl. 1b, Zuzanna Pochwalska z kl. 2b, Oliwia Kochanowska z kl. 3a i Franciszek Grądzki z kl. 3b. Dodatkowo klasa „0” wyrecytowała wiersz pt. „Kto ty jesteś?”, a wszyscy zgromadzeni wysłuchali pieśni legionowych.

     

 

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególnie ważny moment dla każdego Polaka. W tym roku szkolne obchody tego święta były bardzo uroczyste. Klasy 3a i 6a przygotowały montaż poetycko-muzyczno-taneczny. Nasi uczniowie dostarczyli odbiorcom wiele wzruszeń. Swoim występem pokazali, że słowa patriotyzm, ojczyzna i honor odgrywają w życiu człowieka niezwykle ważną rolę. Po apelu cała społeczność szkolna śmiało może wypowiedzieć hasło kończące dzisiejsze przedstawienie: "Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni".

Podziękowania składamy wszystkim występującym, p. Ewie Pasternak, p. Natalii Żaczyńskiej, p. Joannie Matrybie, p. Agnieszcze Jaśkiewicz, p. Joli Krasuskiej, p. Agnieszcze Kowalik, p. Michałowi Pieńkowskiemu oraz obsłudze technicznej uroczystości: Jankowi Klimczewskiemu i Stanisławowi Borowieckiemu.

Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości

 

Listopadowe święta skłaniają nas do zadumy i przemyśleń o mijającym czasie. Nasze dzieciństwo - to przecież już przeszłość, dlatego 3b przyniosła na zajęcia lekcyjne zdjęcia z dzieciństwa. Było sporo zabawy i radości, bo nie wszystkich udało nam się rozpoznać. Teraz robimy z rodzicami drzewa genealogiczne, poznajemy nasze rodzinne korzenie.

Powrót do przeszłości w 3b  Powrót do przeszłości w 3b  Powrót do przeszłości w 3b

 

Lekcje muzealne w Zamku Królewskim są pełne niespodzianek. Uczniowie klasy 2b przekonali się o tym, biorąc udział w poszukiwaniach Skarbów Króla Jegomości. Przemierzali długie  korytarze i przepiękne komnaty w poszukiwaniu złota, srebra i drogich kamieni. Jednak okazało się, że prawdziwymi skarbami, które odnaleźli było: zdrowie, rodzina, uczciwość, wiedza itp.

Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim

 

Dzieci z klasy 2 b bardzo lubią spotkania ze sztuką, dlatego z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl w Teatrze Dramatycznym pt. ”Kopciuszek”. Świetnie grający i śpiewający aktorzy, choreografia oraz ciekawe dekoracje przeniosły widzów w świat, w którym dobro wygrywa ze złem.

Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka

 

"Zerówkowicze" udali się pod pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy walczących o Polskę. Wizyta w tak ważnym miejscu wiąże się z tradycją zapalenia znicza, tak też się stało. Dzieci doskonale wiedzą, że w tak szczególnych miejscach jak pomnik czy tablica pamiątkowa zachowujemy się z powagą, szacunkiem i dumą jak przystało na prawdziwych patriotów.

Kl. 0 pamięta o bohaterach  Kl. 0 pamięta o bohaterach  Kl. 0 pamięta o bohaterach

 

W naszej szkole staramy się wspierać zdolnych uczniów. Amelia Orłowska-Szczepaniak z klasy 5D oraz Antoni Baranowski z klasy 5E występowali dzisiaj w finale dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w MDK Muranów. Amelka i Antek występowali na prawdziwej scenie w świetle reflektorów przed publicznością i komisją złożoną z artystów teatralnych. Spisali się wspaniale! Ich polonistka p. Natalia Szatkowska jest z nich bardzo dumna.

Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów

 

W dniu 4 listopada 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci postaw patriotycznych oraz przypomnienie drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów. W eliminacjach obowiązywał podział na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 -6 oraz klasy 7 i 8. Komisja Konkursowa oceniała: dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością oraz dykcję i opanowanie tekstu.

Wyniki konkursu

Kategoria klasy 4 – 6
I miejsce -Pola Godlewska, kl. 5b,
II miejsce – Antoni Baranowski, kl. 5e,
III miejsce – Agata Czerniga, kl. 4a,
Wyróżnienia: Julia Otulak z kl. 4a, Maja Zawadzka z kl. 5d, Karol Chilarzewski z kl. 5e, Helena Batory z kl. 5b

Kategoria klasy 7 i 8
I miejsce – Maria Werner – Malento, kl. 7d
Wyróżnienia: Zuzanna Jarzyna z kl. 7b, Mateusz Borysiuk z kl. 7d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego

 

Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na grzybki. Goszczą one w naszych domach w różnej postaci, w naszej klasie natomiast zagościły w niezwykle oryginalnej odsłonie:) Zerówkowicze wykonali je za pomocą ziemniaka i pietruszki podczas pracy konstrukcyjno-plastycznej. Efekt zaskoczył małych grzybiarzy, a same cudne okazy zagościły w naszym kąciku przyrody.

Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0

 

 

Wielkie święto sportowo-patriotyczne zbliża się wielkimi krokami! I co jest godne podkreślenia, główne role odegrają nasi uczniowie, trenerzy i rodzice.

W sobotę 9 listopada na dwóch boiskach warszawskiej Polonii odbędzie się druga edycja Turnieju Niepodległości o Puchar PGE. Rozgrywki zorganizowane przez Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu "Niezwyciężeni" będą symbolicznym dokończeniem Mistrzostw Polski z 1939 roku.

W turnieju reprezentować będą nas słynący z waleczności Poloniści z roczników 2008 (trenerzy Miśkurka i Piwko) i 2010 (trenerzy Sałański i Moleda).

Kochamy sport i piłkę nożną, ale ze względu na na wyjątkowość wydarzenia, kwestie patriotyczne odegrają tego dnia kluczową rolę.
Zachęcamy do udziału, zwłaszcza, że na kibiców czekają bezpłatne atrakcje oraz emocjonujące spotkania czołowych i najbardziej utytułowanych drużyn w kraju.

Szkoła Podstawowa nr 158 objęła wydarzenia patronatem.
O promocji i szczegółach turnieju będziemy informować także w następnym tygodniu.

9 listopada! Niepodległość, sport i patriotyzm! Rekonstrukcja i dokończenie Mistrzostw Polski z 1939 roku. Świętujmy razem!

(na poniższych zdjęciach grupowe prezentacje naszych zespołów oraz zdjęcie przedstawiające promocję wydarzenia w telewizji)

Turnieju Niepodległości o Puchar PGE  Turnieju Niepodległości o Puchar PGE  Turnieju Niepodległości o Puchar PGE  Turnieju Niepodległości o Puchar PGE

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony