Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego

W poniedziałek i wtorek uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami udali się pod pomniki poświęcone Bohaterom Powstania Warszawskiego. Zostały zapalone znicze. W ten sposób uczczono pamięć wszystkich, którzy zginęli w walce o naszą Ojczyznę. Pamiętamy!

Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3

W poniedziałek 17 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel dla klas 0-3. Tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przypomniano i utrwalono wszystkie zasady, o których trzeba pamiętać, żeby bezpiecznie wypoczywać i świetnie się bawić. Dzieci z klasy 2b zaprezentowały wierszyk, a dzieci z 1b i 1c zaśpiewały wakacyjną piosenkę. Bądźmy bezpieczni! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !!!!

Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3

Tuż przed wakacjami klasa 1a miała przedsmak letnich podróży. Odwiedziliśmy bowiem daleką Wenezuelę! Na szczęście nie musieliśmy przy tym spędzić całego dnia w samolocie. :-) Na spotkanie z kulturą Wenezueli wyruszyliśmy pieszo ze szkoły. A było warto. Posłuchaliśmy języka Indian Ameryki Południowej, z którego nic nie zrozumieliśmy, ale brzmiał ciekawie. Poznaliśmy wenezuelską baśń o drapieżnej pumie. Mieliśmy też możliwość spróbowania kawałka "księżyca" z baśni. Co prawda nie przypomina tego, który widzimy nocą, ale przynajmniej był smaczny. Następne spotkania z kulturami świata już w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli

WieloCOOLturowa gra miejska przygotowana przez Fundację Polskie Forum Migracyjne rozpoczęła się w Synagodze Nożyków przy pl. Grzybowskim. Mogliśmy się tam wiele dowiedzieć na temat religijnych tradycji żydowskich. Następnie odwiedziliśmy Centrum Kultury Austriackiej, a tam odkrywaliśmy co czuje nowo przybyły uchodźca i jak można mu pomóc. Następnie poszliśmy do syryjskiej restauracji "Niedaleko Damaszku", gdzie przy bliskowschodnim poczęstunku właściciel opowiadał o Syrii, jej historii i wielokulturowości. Wycieczka zakończyła się odpoczynkiem w Parku Krasińskich, gdzie miło spędziliśmy czas chłodząc się na 'pluskowisku'.
Gra terenowa była interesująca ponieważ mieliśmy szansę dowiedzieć się czegoś o innych kulturach i religiach. Była to też miła i odprężająca przerwa od szkolnych zajęć.
tekst - Maria Kucharczyk, 7a
zdjęcia - Miłosz Kamiński, 7a

WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a

13 czerwca z samego rana, klasy 0-3 świętowały Dzień Patrona Szkoły. W zeszytach zostawiły ślad działań na poszczególnych punktach gry przygotowanej przez uczniów kl. 8A pod opieką p. Małgorzaty Słonawskiej. Pogoda sprzyjała wyjściu na boisko, więc wszystkie zadania zostały wykonane bardzo dobrze. Pochwała należy się kl. 0A, która wykazała się znajomością miejsc związanych z Janem Kilińskim!

Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3

W piątek, 14 maja w Dzień Truskawkowy, w naszej świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody za kulturalne zachowanie i zaangażowanie w życie świetlicy. Nawet największe urwisy otrzymały upominki ;)

Następnie odbyła się truskawkowa uczta! Każdy mógł delektować się pysznymi truskawkami, truskawkowym ciastem oraz dla ochłody orzeźwiającym musem truskawkowym z kruszonym lodem. Mmmmniam!

Ozdabianie prezentu i kwiaty - to wszystko dla Mam... Bo dzieci lubią obdarowywać i sprawiać radość bliskim :)

Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a