facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

W dniu 10 października gościliśmy w naszej szkole pana Rafała Dobrowolskiego - przedstawiciela Stowarzyszenia Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, który przybliżył uczniom temat Powstania Warszawskiego. W interesujący sposób opowiedział o działaniach powstańczych, umundurowaniu i uzbrojeniu powstańców, o nadziei i radości Polaków na początku sierpnia 1944 roku oraz tragicznych skutkach powstania. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć broń z czasów II wojny światowej. Uczestnicząc w takich zajęciach, pamiętając o wydarzeniach sprzed 75 lat oddajemy hołd Bohaterom z 1944 roku.

      

 

Klasa 3b, w jesienny październikowy dzień odwiedziła Bullerbyn. W Teatrze Syrena obejrzeliśmy spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Lisa oprowadziła nas po swojej zagrodzie, zapoznała z kolegami, dziadziusiem ... Wszyscy świetnie się bawiliśmy, najbardziej podobała nam się scena z szewcem. Polecamy wszystkim ten spektakl.

Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b

 

W naszej klasie mieliśmy wyjątkowy dzień. Choć nasza Pani zwykle walczy, by utrzymywać porządek, dziś całą salę opanowały śmieci. Duuużo śmieci! Był jednak ku temu ważny powód. Uczyliśmy się bowiem, jak można dbać o środowisko, wykorzystując ponownie to, co zwykle ląduje w koszu. Z pudeł, puszek, plastikowych butelek, korków i wielu innych odpadków, powstały niesamowite stwory. Zapraszamy do galerii!

2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu

 

W środę 9-tego października klasy siódme "a" i "d" uczestniczyły w lekcji w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła w Parku Miniatur na Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie poznali i obejrzeli miniatury przedwojennych budynków, które nie zostały odbudowane w wolnej Warszawie. Lekcja była bardzo ciekawa, przewodnik przybliżył uczniom jak wyglądała przedwojenna stolica i jak żyli jej mieszkańcy.

7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur

 

Sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, miały miejsce na stadionie stołecznej AWF. Uczniowie naszej szkoły (chłopcy) reprezentowali dzielnicę Śródmieście. Finalnie w kategorii dzieci zajęli 4 miejsce w Warszawie, a w kategorii młodzież 5 miejsce. Skład reprezentacji dzieci: Sebastian Romanowski, Kacper Burdzanowski z klasy 5e, Franciszek Rzeszutek, Szymon Todzia, Karol Winiarek, Maciej Olszewski, Marceli Jaśkiewicz z klasy 6d, Stefan Bieniecki 6b, Olaf Khan, Łukasz Żagan klasa 7c. Skład reprezentacji młodzież: Deniz Kacar, Karol Skalski, Kacper Chechłacz, Aleksander Popecki, Piotr Damięcki, Oliwier Suwiński, Igor Lemański z klasy 7c, Maciej Urbański 7b, Oliwier Sawicki 8b.
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku w Warszawie.

Odbyły się też indywidualne biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów - Karolina Mróz 8b, z klasy 7c Deniz Kacar, Karol Skalski, Nikodem Karwowski, z klasy 6d Franciszek Rzeszutek, Karol Winiarek, Szymon Todzia, Dawid Radomski, Igor Kubica.
Ogromny sukces Deniza Kacara, który zajął pierwsze miejsce w Warszawie! GRATULACJE!!!

 Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM

 

W tym roku, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klas młodszych wybrali się w podróż po Europie. Samoloty lądowały w Hiszpanii, Danii, Szwecji, Niemczech, w Czechach i na Ukrainie. Siedem stolic, siedem państw i siedem klas. Zwiedzający oglądali prezentacje przedstawiające najważniejsze informacje o odwiedzanych krajach, oglądali pamiątki, podziwiali stroje ludowe i próbowali regionalnych potraw. Na zakończenie wszyscy wylądowali w Warszawie, aby wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o odwiedzanych miejscach. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c, ale nagrodę otrzymali wszyscy uczniowie – wspaniałą pizzę ufundowana przez Radę Rodziców. To nie jest nasza ostatnia podróż – na pewno spotkamy się na europejskim szlaku za rok!

Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3

 

Rekordy Meetingu, Rekordy Życiowe, czołowe lokaty, 20 medali ( 7 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych) i II lokata w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo najlepsi zawodnicy nagrodzeni za najlepsze wyniki meetingu: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Dudkiewicz Maja, Kucharczyk Paweł, Włodarczyk Michał.

Bardzo udane były również występy większości zawodników z roczników 2007/08 (15 osób) na wszystkich dystansach zawartych w programie zawodów.
Na wyróżnienie zasługują: Szymon Królik (2007) – super sprint na 50 m.dow. Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – najwszechstronniejszy sprinter w grupie, Eryk Osóbka-Morawski (2008) – trzykrotny złoty medalista zawodów, Maciej Czajka (2008) – duże postępy.
Pozostali także ustanawiali swoje rekordy życiowe. Stworzyła się zgrana grupa, z którą można racjonalnie pracować.

To w skrócie sobotnia zdobycz naszych pływaków którzy ekipą złożoną z uczniów klas 3,4,5,6,7,8 w Warszawie wystartowali w sobotę na Warszawiance.
Wszystkie info w linku http://megatiming.pl/contest/609946ab-cbd1-40b7-abd6-b9c86782e84c
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka
 
 

Europejski Dzień Języków świętowaliśmy hucznie w nasze szkole już po raz drugi. Tym razem uczniowie, wraz z wychowawcami i przy dużym wsparciu rodziców, przygotowali stoiska kilku mniej znanych europejskich krajów. Portugalia, Islandia, Holandia, Dania, Estonia, Szwajcaria, Chorwacja i Cypr to kraje, które tego dnia poznawaliśmy i oglądaliśmy z różnych stron, a także smakowaliśmy ich kulinarnej różnorodności. Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach tańca i rozwiązywali ciekawe zadania w trakcie gry terenowej w szkole. Jej tematyka była bardzo bogata, od zagadnień kulturowych i geograficznych, poprzez rozszyfrowywanie haseł napisanych w języku Brailla i NATO, aż po zadania związane z ekologią. Przysłowiową wisienką na torcie i nagrodą po wyczerpującym dniu był profesjonalny pokaz tańca flamenco. To był fascynujący, ciekawy, kolorowy i wyjątkowy szkolny dzień!

Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i obecnym podczas tego dnia w szkole BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Bez Waszej pomocy, to świętowanie nie byłoby tak okazałe.

Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków

 

W ubiegłym tygodniu w rozgrywanych w Olecku Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach klasycznych do lat 10, grając wśród 34 młodych szachistów z województw: warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego; Witold Kowalski (klasa 5e) zdobył srebrny medal.

Olgierd Kowalski (klasa 1a) 28 września 2019 r. wziął udział w XII Turnieju im. Jana Brustmana w Warszawie-Wesołej i rywalizując w grupie do lat 8 zajął 9 miejsce (startowało 33 zawodników i zawodniczek).

W niedzielę 6 października br. na rozgrywanych w Radzyminie Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w szachach szybkich do lat 11 Witold ponownie zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal.

Ponadto 21 września 2019 r. Witold i Olgierd wzięli udział w III Biegu Pamięci rtm. Witolda Pileckiego w podwarszawskich Markach. Na dystansie 480 metrów zajęli 5 i 35 miejsce w kategorii chłopców do lat 10, uzyskując następujące czasy: Witold – 2:03, Olgierd – 2:44.

BRAWO !!! JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!! GRATULUJEMY !!!

Witold i Olgierd  Witold i Olgierd  Witold i Olgierd  Witold i Olgierd

  

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony