W zeszłym tygodniu uczniowie klas 0-3 oraz pracownicy szkoły brali udział w próbnej ewakuacji. Każda klasa po usłyszeniu 3 dzwonków razem z wychowawcą spokojnie wyszła ze swojej sali i udała się drogami ewakuacyjnymi do wyjścia, a następnie do miejsca zbiórki na boisku szkolnym. Po zdaniu meldunku Dyrektorowi szkoły o stanie klasy, uczniowie wrócili do swoich sal.

Próbna ewakuacja klas 0-3  Próbna ewakuacja klas 0-3  Próbna ewakuacja klas 0-3

KSW_2Nie samą piłką młody zawodnik żyje.
W dniu wczorajszym postawiliśmy na wszechstronny rozwój naszych uczniów z klasy 6e.
Piłkarską jednostkę piłkarską zastąpił trening sztuk walki w renomowanym klubie KSW Cross Fight Gym.
W trakcie zajęć dominowały między innymi elementy kick-boxingu i zapasów.
Chłopcy ćwiczyli z wielką pasją i entuzjazmem!
Było super!

⚽️Obozy zimowe piłkarzy⚽️ Zima i śnieg nam nie straszna!
Nasi uczniowie z klas piłkarskich (6e, 7d i 8c) przebywają w bieżącym tygodniu na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej.
Za nami bardzo wartościowe i udane mecze kontrolne z czołowymi drużynami z województwa podkarpackiego.
Integracja, sport i edukacja!
Pozdrowienia z Woli Chorzelowskiej

Powrót do szkoły był wyczekiwany przez dzieciaki, głównie przez pierwszaki. Tęskniły za rówieśnikami, za szkolnymi ławkami i wychowawcami. Aby umilić im jeszcze bardziej powrót do nauczania stacjonarnego na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka - był to „Miś z Ciasnej”! Dzieci były zachwycone, a dla niektórych misie stały się nowymi ulubieńcami. Na dobry początek to był „strzał w dziesiątkę”! Jeszcze jedną niespodzianką dla pierwszaków była książka pt. „Pierwsze abecadło”.

Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych

Nasza szkoła w zimowej odsłonie. Dawno na Ciasnej nie było tyle śniegu.

Zima na Ciasnej  Zima na Ciasnej  Zima na Ciasnej

Wigilie w klasach 1-3Rok temu było tak miło, każda klasa spędziła Wigilię w swojej sali, przy odświętnie udekorowanym stole mogła podzielić się opłatkiem, spróbować słodkości, a nawet obejrzeć Szkolne Jasełka. W tym roku wszystko jest inne. Każdy uczeń klas 1-3 był w swoim domu i z rodzicami zasiadł przed ekranem komputera. Też było miło, były życzenia (w klasie 1b nawet po włosku, chińsku, hiszpańsku i angielsku), śpiewanie indywidualne kolęd, symboliczne dzielenie się opłatkiem. Nic jednak nie zastąpi spotkań w „realu”. Powtarzające się życzenia brzmiały „Zdrowia na Święta oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku”.  Dlatego  „Niechaj Gwiazda Betlejemska (koniunkcja Jowisza i Saturna), która świeci nam o zmroku, zaprowadzi nas do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku”.

Grudniowe wieczory są najdłuższe w całym roku, dlatego w klasie 1a zajęliśmy się konstruowaniem pojazdów śniegowo - lodowych na zimowe ferie oraz wzięliśmy udział w kampanii  - Bądź kumplem, nie dokuczaj!. Natomiast w pierwszym dniu kalendarzowej zimy spotkaliśmy się na klasowej Wigilii, było wspaniale, nasze dobre myśli i życzenia rozjaśniły ciemne, deszczowe, grudniowe niebo. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a

To była nasza ostatnia wycieczka online w tym roku. Udaliśmy się z wizytą do królewskiego Krakowa. Oglądaliśmy zbiory Zamku na Wawelu, a p. przewodnik opowiedziała nam o tym, jak wyglądało życie ludzi za czasów panowania dynastii Jagiellonów. Bardzo podobały nam się damskie suknie, męskie spodenki pękate, niczym dynia... trochę mniej. :-) A arrasy - cudowne!

3a na Wawelu  3a na Wawelu  3a na Wawelu  3a na Wawelu

Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzą dzieci z zespołem wychowawców świetlicy :)

Tuż przed świętami nasza klasa wybrała się na kilka wirtualnych wycieczek i lekcji muzealnych. Jak wyglądało życie ludzi w czasach Piastów? Czy pierwsze narzędzia przypominają te używane obecnie? Jakie zbiory kryje królewski Wawel w Krakowie? To już nie są dla nas tajemnice. Nawet udało nam się utkać własną tkaninę na najprostszych krosnach. Może jeszcze nie dorównują arrasom, ale praktyka czyni mistrza. :-) Zobaczcie sami!

Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej