10 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu biblijnego, którego zakres obejmował treść i przesłanie zawarte w Ewangelii św. Mateusza. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach:

• poziom pierwszy - indywidualne osiągnięcia uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII
  • poziom drużynowy

W etapie szkolnym przeprowadzonym w macierzystych szkołach wzięło udział 150 uczniów z 15 szkół.  Na finał dojechało 54 reprezentantów z ośmiu szkół warszawskich, ze szkoły z Radzymina, Romanowa, Izabelina, Piastowa oraz…. z Torunia i okolic - z miejscowości Przysiek.

Patronat honorowy nad konkursem objął:

• Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - ks. Prał. Stefan Kotwiński
  • Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej - ks. kan. dr Marek Przybylski.

Jury przyznało trzy nagrody drużynowe oraz siedem nagród indywidualnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki i słodkości.

Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny

WYNIKI

Na poziomie drużynowym:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przysieku

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Na poziomie indywidualnym w kategorii wiekowej IV-VI:

I miejsce - Monika Banaszkiewicz (SP w Przysieku)

II miejsce - Maria Werner-Malento (SP 158 Warszawa)

II miejsce - Ignacy Święcki (SP 75 w Warszawie)

III miejsce - Maciej Niziołek (SP 2 w Radzyminie)

Na poziomie indywidualnym w kategorii wiekowej VII-VIII:

I miejsce - Konstancja Więckiewicz (SP 32 w Warszawie)

II miejsce - Zuzanna Kornatowska (SP im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie)

III miejsce - Mateusz Gwiździel (SP Towarzystwa Salezjańskiego im. Dominika Savio w Toruniu).

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!