facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

W sobotę 18. 05. 2019 r. odbył się tradycyjny Rodzinny Piknik Sąsiedzki zorganizowany przez CPS Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, CWR Rodzinna Warszawa, Ognisko Starówka oraz naszą szkołę. Niestety, pogoda w tym dniu nie sprzyjała imprezom plenerowym, ale i na to byliśmy przygotowani. Wszystkie zaplanowane atrakcje zostały przeniesione do budynku szkoły. Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor SP 158 p. B. Orczyk, Dyrektor CPS p. A. Gawałkiewicz i Kierownik Ogniska Starówka CWR Rodzinna Warszawa p. A. Nowińska serdecznie powitały licznie przybyłych gości. Oficjalnego otwarcia Rodzinnego Pikniku Sąsiedzkiego dokonał Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy p. Aleksander Ferens. Miło nam było również gościć p. Andrzeja Zbądzkiego, przedstawiciela Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, p. Alicję Nowak, w-ce przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych oraz p. Krystiana Sucheckiego, w-ce przewodniczącego Komisji Mieszkaniowej.

na Ciasnej nawet w pochmurny dzień zawsze świeci słońce  na Ciasnej nawet w pochmurny dzień zawsze świeci słońce  na Ciasnej nawet w pochmurny dzień zawsze świeci słońce  na Ciasnej nawet w pochmurny dzień zawsze świeci słońce

 

Bogaty program pikniku oraz wspomnienia z ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że szkoła wypełniła się tłumem gości. Na korytarzach i w salach lekcyjnych zapanowała radosna atmosfera zabawy. Piknik stał się również okazją do poznania Adasia Wituskiego, ośmioletniego chłopca z Warszawy, któremu w ramach projektu charytatywnego pomagają nasi uczniowie w zebraniu pieniędzy na operację kości strzałkowej lewej stopy. W trakcie trwania pikniku nie brakowało chętnych do udziału w licznych grach planszowych i sportowych przygotowanych dla dużych i małych, nie tylko najmłodsi dobrze bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach w sali gimnastycznej. Powodzeniem cieszyły się salon piękności, tatuaże z henny i malowanie twarzy oraz pracownia artystyczna, w której powstawały oryginalne ozdoby ze sznurków  i koralików. Można było spróbować swoich umiejętności stolarskich w punkcie FABLABu i wykonać hotele dla owadów albo w strefie małego artysty pomalować kamienie do szkolnego ogródka. Pod kierunkiem pracowników Straży Miejskiej można było potrenować na fantomie udzielanie pierwszej pomocy. Duże zainteresowanie wzbudziły występy wokalne uczniów klas 1-3 oraz pokaz iluzjonisty. Szkolna stołówka, pełniąca rolę kawiarenki, stała się miejscem wielu towarzyskich spotkań. Można było raczyć się zdrową żywnością, spróbować wyśmienitych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, kawą, herbatą i grochówką przygotowanymi przez Szwajcarkę. Jak co roku za udział w przygotowanych atrakcjach uczestnicy otrzymywali Ciasne, które wymieniali na przygotowane dla nich nagrody. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku i udzielili wsparcia naszemu przedsięwzięciu. Cieszymy się, że mimo niesprzyjającej aury nasza szkoła wypełniona była gwarem dobrze bawiących się gości. Dzisiaj był najfajniejszy dzień w szkole - tak podsumowała piknik Karolinka z klasy Ib. Kolejny raz przekonaliśmy się, że na Ciasnej zawsze świeci słońce. Do zobaczenia za rok na kolejnym Sąsiedzkim Pikniku Rodzinnym!

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony