facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

W sobotę 26.05.2018 r. , mimo niesprzyjającej pogody, punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęliśmy Rodzinny Piknik Sąsiedzki „Mama i ja”. Nawet groźne pomruki burzy nie przestraszyły naszych gości, a dobry humor i zapał organizatorów sprawiły, że na Ciasnej zaświeciło słońce.
Piknik zainaugurowała uroczystość wręczenia przez dyrektora szkoły, panią Beatę Orczyk, medali Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 158. Złote medale z podobizną naszego patrona, Jana Kilińskiego, otrzymali:
- p. Anna Gawałkiewicz, dyr. Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego;
- p. Anna Nowińska, kierownik Ogniska „Starówka” CWR Rodzinna Warszawa;
- p. Katarzyna Joanna Wiśniewska, przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów;
- p. Łukasz Kasprzak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich;
- p. Andrzej Zbądzki, z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego;
- Rada Rodziców, na ręce przewodniczącej p. Alicji Brywczyńskiej
- ajent szkolnej stołówki - firma „Szwajcarka”.
Po ceremonii wręczenia medali p. dyr. Beata Orczyk rozpoczęła festyn, życząc wszystkim wspaniałej zabawy.
Wkrótce korytarze szkolne i klasy lekcyjne, gdzie, w związku z deszczem, znalazła się część atrakcji pikniku, wypełniły tłumy gości. Sala gimnastyczna z trudem pomieściła wszystkich, którzy oklaskiwali występy uczestników uczniowskiego „Talent show”. Pokazy rozpoczęli nauczyciele śpiewając specjalnie przygotowaną na tę okazje piosenkę kabaretu OTTO „Wakacje”. W całej szkole zapanowała radosna atmosfera.

Po obejrzeniu części artystycznej goście odkrywali kolejne atrakcje festynu. Podczas, gdy nauczyciele i wolontariusze zajmowali się dziećmi, mamy, w tym wyjątkowym dniu, mogły oddać się przygotowanym specjalnie dla nich, przyjemnościom. Powodzeniem cieszyły się konsultacje kosmetyczne pozwalające na dobranie zabiegów i kosmetyków czy porady dietetyków. Kolejki chętnych ustawiały się do szybkiej metamorfozy wyglądu. Wiele osób chciało mieć kolorową fryzurę, wplecione warkocze czy oryginalny malunek na twarzy, które zachowają nie tylko w pamięci, ale i na pamiątkowym zdjęciu. Duże zainteresowanie wzbudził też krótki kurs samoobrony przeznaczony dla pań. Całe rodziny brały udział w grach i zabawach sportowych, rodzinnym torze przeszkód, rzutach do celu, strzelaniu z łuku czy grze w mega warcaby. Zdobytą za udział w nich szkolną walutę „Ciasna”, można było wymienić na atrakcyjne nagrody. Mali i duzi majsterkowicze w FabLab-ie, mini warsztacie stolarskim, mogli, z pomocą fachowców wykonać proste, drewniane zabawki.
Na wszystkich gości czekał zdrowy i smaczny poczęstunek: przygotowany przez ajenta chłodnik, naleśniki, jarzynowe tarty i napoje, dostarczone przez rodziców owoce i świeżo wyciskane przez nauczycieli soki owocowe.
Około południa przejaśniło się na tyle, że można było część atrakcji przenieść na boisko. Dzieci entuzjastycznie powitały dmuchaną zjeżdżalnię, a uczniowie klasy 7c dali świetny pokaz swoich umiejętności piłkarskich. Rozegrano również tradycyjne już mecze piłki balonowej pomiędzy nauczycielami a rodzicami: tym razem zwyciężyli rodzice. Gratulujemy!
Piknik zakończyliśmy wręczeniem, ufundowanych przez Radę Rodziców, nagród w rozgrywkach sportowych.
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom: Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, Ognisku „Starówka”, Radzie Rodziców przy SP158 oraz sponsorom RR-Avon, Arbonne, Szwajcarce, wszystkim nauczycielom i wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego festynu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się w naszej szkole, bo przecież na Ciasnej zawsze świeci słońce!

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony