Świetlica aktualności

Klasa 2a całkiem niedawno odwiedziła MDK "Muranów" uczestnicząc w zajęciach teatralnych. Pani Asia zaczarowała dzieci muzyką Vivaldiego, przy której uczestnicy improwizowali ruchem elementy jesieni. Jak się okazuje sztuka teatralna wcale nie jest łatwa, dlatego wszyscy postanowili dużo ćwiczyć by być coraz lepszym)))

Zajęcia teatralne 2a  Zajęcia teatralne 2a  Zajęcia teatralne 2a  Zajęcia teatralne 2a

W piątek 25 października świetlicę odwiedził Pan Kacper z Fundacji ,,Rasowy kundel''. Rozmawialiśmy o opiece nad zwierzakami i adopcji zwierząt ze schroniska. Trochę też rysowaliśmy.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji zbierania darów na rzecz schroniska dla szczeniąt w Judytowie. Dary zbieramy do końca października.

Rasowy kundel   Rasowy kundel   Rasowy kundel   Rasowy kundel

Jesień to wytężony czas prac ogrodowych, ale w naszej świetlicy mamy wielu świetnych małych ogrodników. Dzieci bardzo chętnie grabią i sprzątają liście, przycinają trawę wokół palisady, czyszczą rabatki. Są przy tym bardzo uśmiechnięte i zadowolone :)

Jesienne porządki  Jesienne porządki  Jesienne porządki  Jesienne porządki

Tydzień dyniowy w świetlicy. Zapachniało czosnkiem, imbirem i cynamonem. W środę ugotowaliśmy przepyszną zupę dyniową z babtatem i mlekiem kokosowym. Byli tacy smakosze, którzy zjedli kilka dokładek, tak smakowało!!!

Zupa dyniowa  Zupa dyniowa  Zupa dyniowa    Zupa dyniowa

Klasa 2a i 3a na warsztatch przyrodniczych Klubu Panda w MDK im. W. Broniewskiego  poznała niektóre gatunki drzew iglastych i liściastych oraz ich cechy charakterystyczne. Pani Hania opowiadała uczniom o rekordach drzew. Najstarszym drzewem w Polsce jest cis pospolity i liczy ponad 1300 lat!!!, a najwyższym drzewem na świecie jest Hyperion mierzący 115,55 metrów!!! Ale ciekawostki!

MDK Łazienkowska 2a i 3a  MDK Łazienkowska 2a i 3a  MDK Łazienkowska 2a i 3a  MDK Łazienkowska 2a i 3a

W październiku klasa 6c zadbała o to by nasz ogródek szkolny był solidnie przygotowany do zimy. Dwie godziny intensywnej pracy; grabienie, kopanie, sadzenie. Wiosną będziemy zachwyceni efektami ich pracy. Dziękujemy rodzicom za zakup roślin !!!

Klasa 6c w ogrodzie  Klasa 6c w ogrodzie   Klasa 6c w ogrodzie  Klasa 6c w ogrodzie

W naszej  świetlicy odbywają się zajęcia piłki nożnej dla dziewczyn. Ktoś zapyta: Czy dziewczyny mogą grać w piłkę nożną?  - oczywiście, że tak, dziewczyny mogą wszystko!!!

Piłka nożna dziewczyn  Piłka nożna dziewczyn  Piłka nożna dziewczyn  Piłka nożna dziewczyn

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2c chętnie odpoczywają na kole gier planszowych. Uwielbiają poznawać nowe gry i chętnie ze sobą rywalizują.

Koło gier planszowych w 2c  Koło gier planszowych w 2c  Koło gier planszowych w 2c

W dniu 09.10.2019 klasa IIC odwiedziła stolarnię Fablab przy ul. Starej w Warszawie. Dzieci samodzielnie wykonywały drewniane jeże na kredki. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Dzieci mogły używać wiertarek i młotków przez co świetnie się bawili.

Zajęcia Fablab klasa 2c  Zajęcia Fablab klasa 2c  Zajęcia Fablab klasa 2c  Zajęcia Fablab klasa 2c

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest u dzieci rozwój naturalnej pasji odkrywania świata poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia, które ukazują zjawiska z najbliższego otoczenia. Podczas zajęć uczniowie odkrywają, badają i wyciągają wnioski. Dzieciom towarzyszą wielkie emocje.
Tym razem w świetlicy eksperyment🌋 oraz eksperyment kolorowa tęcza🌈 na talerzu.

Eksperymenty w świetlicy  Eksperymenty w świetlicy  Eksperymenty w świetlicy  Eksperymenty w świetlicy

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej