Świetlica aktualności

Tym razem odwiedziła nas w Zerówce mama Julka, która jest fryzjerką. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska jej pracy. Każde z dzieci mogło spróbować strzyżenia sztucznych włosów zwanych peruką, a także ufarbować je specjalną farbą do włosów. Dowiedzieliśmy się, jak prostuje się włosy urządzeniem o nazwie prostownica oraz jak skręcić włosy, aby powstały z nich piękne loki. Doskonale się przy tym bawiliśmy. Kto wie, może ktoś z nas w przyszłości wybierze właśnie ten zawód...?

Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer

27.03.2019 część kl. 2b odbyła warszaty w stolarni "FabLab - wbijaj!" mieszczącej się przy Starej Prochowni na Starówce. Dzieci wierciły dziury wiertarką, pracowały z imadłem, wbijały gwoździe i wygładzały powierzchnię drewnianą papierem ściernym. Praca chwilami wymagała sporo siły i cierpliwości. Można powiedzieć, że dosłownie lał się pot i sypały się wióry! ;) A jak pachniało drewnem... Efektem końcowym tej pracy były piękne przyborniki - pieski na kredki i ołówki. Na koniec dzieci solidnie posprzątały stanowiska pracy. To była wspaniała lekcja .

Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b

Tata Julka z kl. "0" jest operatorem kamery. Dzięki niemu poznawaliśmy tajniki tego zawodu. Każdy chciał z bliska obejrzeć profesjonalną kamerę i zobaczyć, jak jest zbudowana. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pracuje się z kamerą, jak należy ją trzymać i w jaki sposób kierować, aby filmowany materiał był dobrze ujęty. To była super przygoda :)

Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?

Dbając o czystość naszej planety kl. "0" wykonała Marzannę z materiałów ekologicznych. Klasy 1 a i c również wykonały piękne, kolorowe Marzanny, które symbolizowały odejście zimy i nadejście wiosny. Zbiórka przed szkołą! Każdy chce nieść Marzannę, aby wrzucić ją do Wisły - niech popłynie do morza... Trochę szkoda, bo zimę też lubimy! :)

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

22 marca klasy 2a i 2b wybrały się na spacer nad Wisłę, aby powitać wiosnę. Symboliczne "topienie Marzanny" oraz śpiewanie wiosennych piosenek było wesołym akcentem podczas tej wycieczki. Jedna z kukiełek - Marzanna wykonana z ekologicznych materiałów, popłynęła wraz z prądem rzeki w kierunku morza. Emocjonujące chwile zostały "rozładowane" na placu zabaw w "Strefie Rodziny" :)

powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie

20 marca kl. 2b odwiedziła MDK "Muranów", gdzie odbyła warszaty plastyczne. Na zajęciach dzieci składały papierowe rybki techniką "origami". Następnie wycinały różnorodne elementy z kolorowego papieru imitujące piasek, wodorosty lub wodne zwierzątka i naklejały na dużym formacie kart. W ten sposób powstały kolorowe akwaria. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b

Uczniowie z klasy 2a podczas ostatnich zajęć teatralnych przedstawili na scenie wiersz Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio". Na scenie pojawiły sie przeróżne ptaki z barwnym upierzeniem. Było pięknie i kolorowo, a każdy młody aktor interpretował swój fragment jak najlepiej potrafił. Było to ciekawe doświadczenie i każdy mógł się poczuć jak artysta z prawdziwego teatru.

Warsztaty teatralne -   Warsztaty teatralne -   Warsztaty teatralne -

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

Podczas zajęć w pracowni stolarskiej FabLab na "Starówce" uczniowie wykonali jeżyki z drewna będące jednocześnie przybornikami na ołówki lub kredki.  Satysfakcja była ogromna, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie. Każdy uczestnik przy pomocy papieru ściernego wygładzał krawędzie, nawiercał otwory, wbijał kołki stolarskie.

Z pewnością jest to ciekawe doświadczenie, a jeżyk pamiątką na lata!

Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego
we współpracy z MDK Muranów