Świetlica aktualności

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

Podczas zajęć w pracowni stolarskiej FabLab na "Starówce" uczniowie wykonali jeżyki z drewna będące jednocześnie przybornikami na ołówki lub kredki.  Satysfakcja była ogromna, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie. Każdy uczestnik przy pomocy papieru ściernego wygładzał krawędzie, nawiercał otwory, wbijał kołki stolarskie.

Z pewnością jest to ciekawe doświadczenie, a jeżyk pamiątką na lata!

Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a  Wizyta w stolarni kl. 2a

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego
we współpracy z MDK Muranów
zaprasza do udziału
VIII EDYCJI ŚRÓDMIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ORIGAMI

„Z wizytą w warszawskim ZOO,
w świecie zwierząt”

SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

>> POBIERZ <<

W środę, 6 marca cała kl. 2b wzięła udział w zaj. plastycznych w MDK Muranów. Dzieci wykonały zwierzaki z papieru, wśród których były nietoperze, kociaki i psiaki wszelkiej maści, tygrysy, kaczki a nawet pingwiny! Wszyscy pracowali z zacięciem i dobrze się bawili. Było ciekawie, sympatycznie i kolorowo.

2b w MDK Muranów  2b w MDK Muranów  2b w MDK Muranów  2b w MDK Muranów

W Tłusty czwartek dzieci z klasy 1c smażyły pączki. Pierwszaki odmierzały skrupulatnie wszystkie składniki, a następnie mieszały i ugniatały ciasto. Lepienie pączków było nie lada wyzwaniem, ale łakocie wyszły kształtne i smakowite!

Pączki w kl. 1c  Pączki w kl. 1c  Pączki w kl. 1c

20 lutego w MDK Łazienkowska odbył się finałowy turniej programu Warszawska Energia - Przyjazny Transport, w którym uczestniczyły klasy z wielu innych szkół i na który udała się delegacja z kl. 2b. Dzieci zaprezentowały wspólnie wykonaną grę związaną z transportem pt. EKOjazda, która jest kontynuacją wcześniejszych warsztatów i nad którą klasa pracowała w ramach programu.

W środę, 27 lutego, klasa 2a uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych w MDK  przy ul. Fabrycznej. Tematem zajęć były małe, dzikie koty, ale nie tylko... Prowadząca zajęcia, pani Hania, przekazała uczniom wiele ciekawostek związanych z kotami. Uczniowie poznali sposoby komunikowania się kotów oraz mowę kociego ciała...Dowiedzieli się jaka jest różnica między lampartem a jaguarem oraz to, że ludzie stworzyli krzyżówki kotów m.in. leopon czy  tyglew.

W czwartek, 21.02.2019 dzieci z klasy 1a i 1c uczestniczyły w warsztatach, w MDK przy ul. Fabrycznej, których głównym tematem były smoki. Na zajęciach  dzieci zapoznały się z historią smoków chińskich oraz legendą o pierwszym cesarzu. Każdy z uczniów wykonał także swojego własnego, kolorowego smoka, a następnie zaprezentował podczas teatrzyku cieni!

Warsztaty o smokach klas pierwszych  Warsztaty o smokach klas pierwszych  Warsztaty o smokach klas pierwszych  Warsztaty o smokach klas pierwszych

Miksowanie soków z owoców i warzyw oraz reguralne ich picie to najprostsza droga do utrzymania formy, kondycji i zdrowia... I mimo nadal trwajacej zimy, w naszej świetlicy zapachniało znacznie cieplejszą porą roku, ponieważ wykonaliśmy przepyszne smoothie z owoców i warzyw! Wszystkim dzieciom bardzo smakowały i byly w 100% naturalne! Bez cukru i konserwantów oczywiście!

Owocowo-warzywne smoothie w świetlicy  Owocowo-warzywne smoothie w świetlicy  Owocowo-warzywne smoothie w świetlicy  Owocowo-warzywne smoothie w świetlicy

W najbliższych dniach w świetlicy będziemy obchodzić Dni Języka Narodowego. Z tej okazji zostaliśmy obdarowani przez tatę Jeremiego z klasy 1c niezwykłym prezentem - trzema egzemplarzami "Małego Księcia": w języku polskim, w gwarze wielkopolskiej oraz w gwarze śląskiej. 'Książę Szaranek, przełożony na gwarę wielkopolską przez Juliusza Kubla, został także opatrzony dedykacją dla dzieciaków z naszej szkoły przez samego autora przekładu.
Dziękujemy!!!