Świetlica aktualności

Niespodzianka od Świetlicy w SP158 w Warszawie. Sprawdźcie swoją wiedzę o bajkowych misiach.

Dziś Miś obchodzi swoje święto!!! To kolejna rocznica powstania tej maskotki, która jest przyjacielem małych i dużych. Jemu można się wypłakać, nigdy nie grymasi, zawsze nas wysłucha i ukoi przed snem. Dziś Miś jest bardzo szczęśliwy, dzieci przygotowały specjalnie z tej okazji piękne prace i zdjęcia. Zobaczcie sami!!!

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej kolejnej akcji:):):)

Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia

Nasza świetlica w ramach akcji "Talerz warzyw" obchodziła Europejski Dzień Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji dzieci, rodzice i nauczyciele przygotowali zdrowe, pięknie wyglądające dania i przekąski. Na talerzach można było dostrzec różnorodne kształty: paski, kółka, figurki, stworki i potworki!!! Było kolorowo, smacznie i zdrowo!!!

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkoły na Ciasnej serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w naszą akcję:):):)

Talerz warzyw  Talerz warzyw  Talerz warzyw  Talerz warzyw

U nas nigdy nie jest nudno!!! Dzieci z klasy 2a biorąc udział w różnych projektach łączą zabawę z nauką. Poznali kreatywne techniki plastyczne, jak również dowiedziały się: Co ma wspólnego koncentracja z mózgiem?. Teraz możemy obejrzeć efekty ich pracy. Zobaczymy czym nas zaskoczą następnym razem. Bądźcie z nami!!!!

Zabawa z nauką w klasie 2a  Zabawa z nauką w klasie 2a  Zabawa z nauką w klasie 2a  Zabawa z nauką w klasie 2a

Co się w świetlicy ostatnio działo!!! Dzieci z klas IA i C, IIA i IIIA przyrządzali zdrowe dania z dyni i ziemniaka w ramach projektu "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu". 8 listopada kraje europejskie obchodzą "Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania" do którego się przyłączyliśmy. Powstały pyszne frytki z dyni i ziemniaka z rozmarynem i tymiankiem ze szkolnego ogródka, chrupiące placki ziemniaczane z czosnkiem a na deser zdrowe ciasto dyniowe. Ale pachniało i smakowało!!!

@SZKOLANAWIDELCU#DOBRZEJEMY#TALERZWARZYW

Królowa dynia i Król ziemniak   Królowa dynia i Król ziemniak  Królowa dynia i Król ziemniak Królowa dynia i Król ziemniak

W klasie 2b dzieci mają mnóstwo pomysłów. Ostatnio wymyśliły, że wykonają piękne, kolorowe laurki oraz prace plastyczno - techniczną pt. "Miasto" z różnych samodzielnie przygotowanych materiałów. Zauważyliśmy również, że wśród uczniów jest wielu przyszłych ogrodników. Ciekawe czym nas zaskoczą niebawem!!!

Jesienne zabawy w klasie 2b  Jesienne zabawy w klasie 2b  Jesienne zabawy w klasie 2b  Jesienne zabawy w klasie 2b

W ramach programu "Dobrze Jemy" prowadzonego przez Fundację Szkoła na widelcu uczniowie klasy 3b podjęli się wykonania Piramidy Zdrowego Żywienia. Samodzielnie wykonali wszystkie półprodukty potrzebne do przygotowania plakatu, jak również dowiedzieli się czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i dlaczego tak bardzo ważne jest, żeby dieta człowieka była różnorodna. Było zabawnie i kolorowo!!!

@SZKOLANAWIDELCU#DOBRZEJEMY#TALERZWARZYW

Szkoła na widelcu w klasie 3B  Szkoła na widelcu w klasie 3B  Szkoła na widelcu w klasie 3B  Szkoła na widelcu w klasie 3B

Klasa IB 22 października pierwszy raz uczestniczyła w zajęciach w ramach projektu "Warszawska Energia - od poznania do eko - działania. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze prąd, czym jest zwarcie, jak działa bateria. Wspólnie budowali
z przygotowanych elementów bezpieczne obwody zamknięte. To były bardzo ciekawe i interesujące zajęcia, ciekawe o czym dowiemy się na kolejnych warsztatach:):):).

Turniej Warszawska Energia kl. 2b  Warszawska Energia  Turniej Warszawska Energia kl. 2b  Turniej Warszawska Energia kl. 2b

Czas płyn ie tak szybko!!! Październik już prawie za nami!!! W klasie 2a bardzo dużo się dzieje, dzieci biorą udział w trzech projektach; Międzynarodowy Projekt Plastyczny pt."Kreatywne prace plastyczne", na których dowiadują się, że do stworzenia cudownej pracy nie potrzeba wielu materiałów; Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. "Jak radzić sobie z emocjami" - uczniowie poznali techniki koncentracji oraz Co łączy galaretkę z mózgiem?; Warszawski Projekt Edukacyjny pt. "Po Warszawie pieszo i na kółkach" - po tych zajęciach uczniowie potrafią odnaleźć i naprawić uszkodzenie w dętce rowerowej.

Nowości w 2a  Nowości w 2a  Nowości w 2a  Nowości w 2a

Warsztaty przyrodnicze w klasie Ia i Ic poprowadziła Pani Hania Batko z MDK przy ul. Łazienkowskiej. Dzieci obserwowały budowę ślimaka i jego czynności życiowe na żywych organizmach. Ciekawe czym zaskoczy ich prowadząca kolejnym razem:):):)

Ślimak, ślimak pokaż rogi  Ślimak, ślimak pokaż rogi  Ślimak, ślimak pokaż rogi  Ślimak, ślimak pokaż rogi

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej