facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

W dniu 10 października gościliśmy w naszej szkole pana Rafała Dobrowolskiego - przedstawiciela Stowarzyszenia Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, który przybliżył uczniom temat Powstania Warszawskiego. W interesujący sposób opowiedział o działaniach powstańczych, umundurowaniu i uzbrojeniu powstańców, o nadziei i radości Polaków na początku sierpnia 1944 roku oraz tragicznych skutkach powstania. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć broń z czasów II wojny światowej. Uczestnicząc w takich zajęciach, pamiętając o wydarzeniach sprzed 75 lat oddajemy hołd Bohaterom z 1944 roku.

      

 

W naszej klasie mieliśmy wyjątkowy dzień. Choć nasza Pani zwykle walczy, by utrzymywać porządek, dziś całą salę opanowały śmieci. Duuużo śmieci! Był jednak ku temu ważny powód. Uczyliśmy się bowiem, jak można dbać o środowisko, wykorzystując ponownie to, co zwykle ląduje w koszu. Z pudeł, puszek, plastikowych butelek, korków i wielu innych odpadków, powstały niesamowite stwory. Zapraszamy do galerii!

2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu

 

W tym roku, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klas młodszych wybrali się w podróż po Europie. Samoloty lądowały w Hiszpanii, Danii, Szwecji, Niemczech, w Czechach i na Ukrainie. Siedem stolic, siedem państw i siedem klas. Zwiedzający oglądali prezentacje przedstawiające najważniejsze informacje o odwiedzanych krajach, oglądali pamiątki, podziwiali stroje ludowe i próbowali regionalnych potraw. Na zakończenie wszyscy wylądowali w Warszawie, aby wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o odwiedzanych miejscach. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c, ale nagrodę otrzymali wszyscy uczniowie – wspaniałą pizzę ufundowana przez Radę Rodziców. To nie jest nasza ostatnia podróż – na pewno spotkamy się na europejskim szlaku za rok!

Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3

 

Rekordy Meetingu, Rekordy Życiowe, czołowe lokaty, 20 medali ( 7 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych) i II lokata w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo najlepsi zawodnicy nagrodzeni za najlepsze wyniki meetingu: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Dudkiewicz Maja, Kucharczyk Paweł, Włodarczyk Michał.

Bardzo udane były również występy większości zawodników z roczników 2007/08 (15 osób) na wszystkich dystansach zawartych w programie zawodów.
Na wyróżnienie zasługują: Szymon Królik (2007) – super sprint na 50 m.dow. Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – najwszechstronniejszy sprinter w grupie, Eryk Osóbka-Morawski (2008) – trzykrotny złoty medalista zawodów, Maciej Czajka (2008) – duże postępy.
Pozostali także ustanawiali swoje rekordy życiowe. Stworzyła się zgrana grupa, z którą można racjonalnie pracować.

To w skrócie sobotnia zdobycz naszych pływaków którzy ekipą złożoną z uczniów klas 3,4,5,6,7,8 w Warszawie wystartowali w sobotę na Warszawiance.
Wszystkie info w linku http://megatiming.pl/contest/609946ab-cbd1-40b7-abd6-b9c86782e84c
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka
 
 

Europejski Dzień Języków świętowaliśmy hucznie w nasze szkole już po raz drugi. Tym razem uczniowie, wraz z wychowawcami i przy dużym wsparciu rodziców, przygotowali stoiska kilku mniej znanych europejskich krajów. Portugalia, Islandia, Holandia, Dania, Estonia, Szwajcaria, Chorwacja i Cypr to kraje, które tego dnia poznawaliśmy i oglądaliśmy z różnych stron, a także smakowaliśmy ich kulinarnej różnorodności. Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach tańca i rozwiązywali ciekawe zadania w trakcie gry terenowej w szkole. Jej tematyka była bardzo bogata, od zagadnień kulturowych i geograficznych, poprzez rozszyfrowywanie haseł napisanych w języku Brailla i NATO, aż po zadania związane z ekologią. Przysłowiową wisienką na torcie i nagrodą po wyczerpującym dniu był profesjonalny pokaz tańca flamenco. To był fascynujący, ciekawy, kolorowy i wyjątkowy szkolny dzień!

Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i obecnym podczas tego dnia w szkole BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Bez Waszej pomocy, to świętowanie nie byłoby tak okazałe.

Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków

 

2 października uczniowie klas 5 wzięli udział w grze miejskiej Konspiracja w czasie II wojny. W trakcie gry w miejscach na Starówce związanych z Powstaniem Warszawskim wykonywali różne zadania: cenzurowali listy i pełnili funkcję listonosza wojennego, tworzyli tylpę, rzucali zośkami do celu. Dotarli na wieżę Kościoła NMP, gdzie rozszyfrowali szyfr wojenny. Zapoznali się z katalogiem konspiratora i tekstem ślubowania Szarych Szeregów. Sprawdzili swoją wiedzę o II wojnie światowej rozwiązując quiz. Dzięki tym działaniom mogli poczuć się jak harcerze, łącznicy, konspiratorzy z czasów wojennych. Było dużo emocji, zaangażowania, ale przede wszystkim była to doskonała lekcja historii.

Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V

 

Pamiętacie przerwy z hasłem “ Ciastko sobie kupujesz, dzieciom w Tanzanii naukę fundujesz”? Akcję w której piekliśmy ciasteczka i sprzedawaliśmy? Kupowaliście wtedy ciastka, ciasteczka, galaretki i inne pyszności? Tym samym wrzuciliście do skarbonki swój grosik na misje.

Dziś gościła w naszej szkole Siostra Wiktoria, która przyszła podziękować za zebrane i przekazane pieniążki, za które zostały zakupione mundurki (ubranka) dla dzieci. Siostra pracuje w Tanzanii. Opowiedziała nam o życiu w Tanzanii, o działaniu tamtejszej szkoły oraz o szpitalu. Okazało się, że tam życie wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Już same domy mieszkalne bardzo się różnią. W szkole w jednej klasie bywa około 200 uczniów. Na zajęciach jest cisza i spokój. Pomimo trudnych warunków bytowych wszystkie dzieci chodzą pogodne i uśmiechnięte, a dorośli tańczą i śpiewają.

Siostra Wiktoria prowadziła spotkanie najpierw dla klas 1-3 na apelu , a później jeszcze dla klas 5b, 5e, 7a, 7c podczas lekcji. Wszystko okazało się bardzo wiarygodne: potwierdzone zdjęciami, filmami i eksponatami z Tanzanii.

Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii

 

Jeśli szkoła - to książki, zeszyty, piórniki...A wszystko to gdzie? W tornistrze! Jak ważny jest dobry tornister i mądre spakowanie go, dowiedzieliśmy się na apelu zdrowotnym - "Lekki Tornister" przygotowanym przez p.pielęgniarkę - Janinę Bulicz. Pani Janeczka opowiedziała nam o wadach postawy, które są wynikiem noszenia zbyt ciężkich plecaków. Oprócz pokazu poprawnego noszenia tornistra, nasze tornistry zostały zważone i niestety nie wszystkie były lekkie. Wniosek - mądrze pakuj swój plecak!

Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister

 

W klasach 5b, 5c, 6b świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.

Tak chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami dykcyjnymi, że zaprosiliśmy również uczniów klasy 3b, którzy jako słuchacze nie pozostali w cieniu i również uraczyli nas kilkoma odczytanymi rozdziałami.

Wniosek jest prosty - wydarzenie na pewno wpisze się na stałe do naszej działalności dydaktycznej ☺️

Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania

 

Reprezentacja naszej szkoły MISTRZAMI DZIELNICY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.
Teraz uczniowie z klasy 7c i 8b będą reprezentować naszą dzielnicę w WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY.
Gratulacje i życzymy powodzenia!

Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony