dni otwarte

Aktualności

W zeszłym tygodniu Pani Hania z MDK przy ul. Łazienkowskiej poprowadziła w klasie 3a warsztaty o sowach żyjących w Polsce. Dzieci dowiedziały się, gdzie i jak żyją sowy, poznały różne gatunki tego nocnego łowcy. Na koniec zajęć każdy wykonał swoją sowę z rolki. Ciekawe czym zaskoczy nas Pani Hania na następnych zajęciach:):):)

Sowy w klasie 3a  Sowy w klasie 3a  Sowy w klasie 3a  Sowy w klasie 3a

Bezpieczeństwo, to najważniejsza sprawa w szkole i poza nią. Klasa 1a uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych ze Strażą Miejską - Spotkanie z nieznajomym. Oglądaliśmy filmy edukacyjne o tym, jak zachować się, gdy jesteśmy sami w domu i ktoś zapukał do drzwi, gdy ktoś zaprasza nas do swojego domu lub proponuje przejażdżkę samochodem albo zaczepia nas na ulicy i w Internecie. Dzieci znakomicie odpowiadały na trudne pytania i na zakończenie zajęć dostały pochwałę za dobre zachowanie. Podobne zajęcia odbyły się również w klasie 1b.

Zajęcia 1a ze Strażą Miejską  Zajęcia 1a ze Strażą Miejską  Zajęcia 1a ze Strażą Miejską  Zajęcia 1a ze Strażą Miejską

Klasa 2a bawiła się karnawałowo w piękny poniedziałkowy dzień. Były pomysłowe stroje i dużo muzyki oraz duże i słodkie.... co nieco. Wybraliśmy króla i królową balu oraz najlepszego tancerza. Były tańce normalne, szalone, znane i nieznane. Można też było zamówić piosenkę na życzenie. :)
Natomiast klasa 3a w ostatki bawiła się cały dzień! Były słodkości, napoje i owoce. Jeśli dodać do tego playlistę, stworzoną przez dzieci, impreza nie mogła się nie udać. ;-)

Ostatki w 2a i 3a  Ostatki w 2a i 3a  Ostatki w 2a i 3a  Ostatki w 2a i 3a

Jeszcze w tamtym tygodniu zima nie odpuszczała. Dzieci z klas pierwszych korzystając z jej uroków lepiły bałwany, śnieżki, tunele i bawiły się z pingwinami:) Z wielką ochotą przygotowywały jedzenie dla ptaków. Zobaczcie sami:):):)

Zima w klasach 1  Zima w klasach 1  Zima w klasach 1 Zima w klasach 1

W naszej świetlicy urządziliśmy ostatkowy bal karnawałowy pod hasłem "Kocie ostatki". Działo się wiele.....tańce - hulańce, konkursy, quizy, kocie zabawy i poczęstunek. Szaleństwom  nie było końca:):):) Wszyscy bawiliśmy się świetnie - zobaczcie sami!!!!

Kocie ostatki  Kocie ostatki  Kocie ostatki  Kocie ostatki

Dzieci z klasy 3a otrzymały nietypowe zadanie. Każdy wylosował zjawisko przyrodnicze, po czym przygotował się w domu do przedstawienia zagadnienia całej klasie. Jak to jest poprowadzić lekcję? Emocje były skrajne - od Super, nie było tak źle! do nawet „Myślałem, że umrę, ale jakoś przeżyłem i było O.K.” :-)  Co prezentowaliśmy klasie? Pani Iza zadbała, by hasła brzmiały zupełnie obco, dzięki czemu trzeba było trochę poszperać w atlasach i encyklopediach. ;-) Co to jest pył diamentowy, halo, chwała poranna, widmo Brockenu, latarnia Maracaibo, a może ognie św. Elma? Zbadajcie! Naprawdę warto! :-)

Zjawiska przyrodnicze - prezentacje w 3a  Zjawiska przyrodnicze - prezentacje w 3a  Zjawiska przyrodnicze - prezentacje w 3a  Zjawiska przyrodnicze - prezentacje w 3a

Grube i miękkie, cienkie i chrupiące, klasyczne lub wyszukane...Większość ludzi na świecie uwielbia konsumować to danie:):)W naszej świetlicy świętowaliśmy Tydzień Pizzy. W każdej klasie dzieci przygotowały Pizzę w swoich ulubionych smakach używając dodatków, które lubią.  Było bardzo smacznie, kolorowo i pysznie!!!

Margherita, Capricossia, Diavola  Margherita, Capricossia, Diavola  Margherita, Capricossia, Diavola  Margherita, Capricossia, Diavola

Klasa 1a zabrała się za plastelinowe "Kuchenne rewolucje"! Po kilku zajęciach o porcelanie, glinie, szkle... nasza klasa postanowiła ulepić z plasteliny filiżanki, talerzyki, kubeczki, sztućce, garnki i ... Pracowaliśmy dzielnie i na naszym szkolnym parapecie można podziwiać piękne projekty kuchennych zasobów. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i ćwiczenie rączek w wylepianiu, rolowaniu, doklejaniu i lepieniu.

Plastelinowe   Plastelinowe   Plastelinowe   Plastelinowe

Z okazji „tłustego czwartku” w kilku klasach w 1a, b i c, 2b i 3c odbyły się bale klasowe. Oprócz obowiązkowych pączków, faworków i innych słodkości, niektórzy uczniowie mieli okazję zaprezentować wspaniałe stroje. Były tańce indywidualne i grupowe, korowody oraz różnego rodzaju konkursy. Mimo, że nie mógł się odbyć coroczny bal klas 0-3, wszyscy doskonale się bawili, co można sprawdzić na załączonych zdjęciach. :)

Roztańczony tłusty czwartek  Roztańczony tłusty czwartek  Roztańczony tłusty czwartek  Roztańczony tłusty czwartek

Ostatnio w 2a były panie ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy o emocjach, tych przyjemnych oraz tych trudniejszych do przeżywania i wyrażania. Dzieci poznając pewną historię, zobaczyły, że wyrażanie złości może być takie, że nie krzywdzi nikogo. Uczyliśmy się, jak najlepiej poradzić sobie ze złością, którą czasami czujemy… To bardzo ważne!  Zajęcia ze Strażą Miejską o przemocy odbyły się również w klasie 2b.

Straż Miejska w 2a  Straż Miejska w 2a  Straż Miejska w 2a  Straż Miejska w 2a

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej