facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

 

 

Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego

 

W poniedziałek 17 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel dla klas 0-3. Tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przypomniano i utrwalono wszystkie zasady, o których trzeba pamiętać, żeby bezpiecznie wypoczywać i świetnie się bawić. Dzieci z klasy 2b zaprezentowały wierszyk, a dzieci z 1b i 1c zaśpiewały wakacyjną piosenkę. Bądźmy bezpieczni! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !!!!

Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3  

 

13 czerwca z samego rana, klasy 0-3 świętowały Dzień Patrona Szkoły. W zeszytach zostawiły ślad działań na poszczególnych punktach gry przygotowanej przez uczniów kl. 8A pod opieką p. Małgorzaty Słonawskiej. Pogoda sprzyjała wyjściu na boisko, więc wszystkie zadania zostały wykonane bardzo dobrze. Pochwała należy się kl. 0A, która wykazała się znajomością miejsc związanych z Janem Kilińskim!

Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3

 

W piątek, 14 maja w Dzień Truskawkowy, w naszej świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody za kulturalne zachowanie i zaangażowanie w życie świetlicy. Nawet największe urwisy otrzymały upominki ;)

Następnie odbyła się truskawkowa uczta! Każdy mógł delektować się pysznymi truskawkami, truskawkowym ciastem oraz dla ochłody orzeźwiającym musem truskawkowym z kruszonym lodem. Mmmmniam!

                         Truskawkowe pożegnanie roku szkolnego w świetlicy  Truskawkowe pożegnanie roku szkolnego w świetlicy  Truskawkowe pożegnanie roku szkolnego w świetlicy  Truskawkowe pożegnanie roku szkolnego w świetlicy

 

Ozdabianie prezentu i kwiaty - to wszystko dla Mam... Bo dzieci lubią obdarowywać i sprawiać radość bliskim :)

 Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a

 

W klasach 0-3 odbyły się warsztaty „Pierwsza pomoc – ratujemy i uczymy ratować” prowadzone przez p. pielęgniarkę J. Bulicz. W czasie spotkań dzieci dowiedziały się jak należy się zachować i jakie działania podjąć w sytuacji zagrażającej życiu innego człowieka. Uczniowie zostali zapoznani z filmem edukacyjnym pt. „Doktor Kręciołek uczy ratować” oraz otrzymali materiały dydaktyczne.

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

 

Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat

Najważniejsze zawody pływackie w II semestrze roku szkolnego 2018/2019

  • Wspaniałe wyniki oraz rekordy życiowe moich podopiecznych.
  • Eryk Osóbka – Morawski - sześciokrotny medalista zawodów w Warszawie: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe (wartościowe rekordy życiowe).
  • Mateusz Redziński vel Rydzyński – czterokrotny medalista zawodów w Wyszkowie: 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe (również wartościowe rekordy życiowe).
  • Robert Ciura – dwukrotny złoty medalista w sztafetach w zawodach w Warszawie.
  • Szymon Królik – dwukrotny medalista w sztafetach: 1 złoty, 1 srebrny zawodów w Wyszkowie.
  • Na szczególne wyróżnienie zasługuje również postawa: Anny Tomkiel, Stasia Patuchy, Małgorzaty Dołowy. Ustanowili oni swoiste, „kosmiczne” rekordy życiowe.
  • Pozostali: Stefan Bieniecki, Szymon Starzyński, Franek Forczak, Magda Kawka, Matylda Zahorowska również mogą pochwalić się rekordami życiowymi.

 

Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat  Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat  Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat  Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat

 

W środę 12.06 odbył się apel podsumowujący osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 klas 0-3. Zostały rozdane nagrody za konkurs plastyczny.
W konkursie „Mistrz ortografii” klas 2 nagrodzeni zostali: I miejsce – Jacek Janczewski  z 2a i Stanisław Kaszczuk z 2b; II miejsce – Emilia Czapska i Wiktor Jakubowski z 2a, Klemens Nowicki i Luiza Jurkowska z 2b; III miejsce – Julia Kardyś i Antoni Maksimczuk z 2a, Aleksander Tabor i Jan Owczarczyk z 2b.
W konkursie „Supermatematyk” klas drugich zagrodzeni zostali: I miejsce – Stanisław Kaszczuk z 2b; II miejsce – Julia Kardyś z 2a i Tymoteusz Dudkowski z 2b; III miejsce – Wiktor jakubowski z 2a oraz wyróżnienie otrzymali: Mikołaj Flis i Antoni maksimczuk z 2a, Franciszek Grądzki i Aleksander Tabor z 2b.
Wręczono również nagrody za czytelnictwo. Systematyczny czytelnik: 1. Wysokińska Emilia (129 ks.) – 3A; 2. Kosim Małgorzata (86 ks.) – 1B; 3. Czerniga Agata i  Durbacz Pola (64 ks.) – 3A.
Bardzo dobre wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2018/2019: Jeżewska Blanka (60 ks.) – 3A; Łukasiewicz Małgorzata (50 ks.) – 3A; Pochwalska Zuzanna (41 ks.) – 1B; Hejnrych Jowita (29 ks.) – 1B. Najwyższa średnia wypożyczeń na ucznia przypadła klasie 3A - 26 książek!

Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3

 

7 czerwca o godzinie 10.00 wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Pobijania Rekordu Czytania w jednym momencie. W tym roku towarzyszył nam upał, więc skryliśmy się w cieniu drzew. Osób czytających było 360. To o 8 więcej niż w zeszłym roku. Sprawozdanie z akcji można śledzić na stronie: https://czytamy.org/sprawozdanie/2019/11597/Szkola-Podstawowa-nr-158-im-Jana-Kilinskiego-w-Warszawie

Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony