facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

W szkole cicho i pusto, ale w 2a smutno nie jest. Spotykamy się bardzo często na lekcjach online. Choć nikt nie może w ten sposób pograć w berka i złapać kolegi, to jednak możemy pogadać, zobaczyć się, powygłupiać, a nawet spróbować zjeść "wirtualne" cukierki. ;) Cały czas też dzielnie się uczymy! I nie tylko ortografii i liczenia, ale też nowych technologii. Pochwalimy się, że ZOOM’a obsługujemy już bardzo dobrze. Często spotykamy się też na zajęciach świetlicowych, odrabiamy lekcje, rysujemy i wycinamy. Razem zawsze raźniej! Trzymajcie się zdrowo! Pozdrawia Was 2a :)

Kl. 2a pracuje zdalnie  Kl. 2a pracuje zdalnie

 

    

Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku szkolnym do akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”.
W ośmiu klasach dzięki zaangażowaniu chętnych nauczycieli i wychowawców odbyły się lekcje, które przybliżyły uczniom ideę honorowego krwiodawstwa.
Uczniowie klas: 2a, 3a, 5a, 5e, 6b i 8a mieli lekcje na ten temat na Ciasnej.
Uczniowie klas: 1a i 1b uczestniczyli we wspólnej lekcji online poświęconej temu tematowi.
Dzieci dowiedziały się na czym polega oddawanie krwi, czy boli, kto może oddać krew, jak się trzeba przygotować do tego i czy w ogóle jest to potrzebne.
Po obejrzeniu filmu edukacyjnego był czas na dyskusje, quiz i inne zadania.
Okazało się też, że niektórzy rodzice, dziadkowie są Honorowymi Dawcami Krwi. Niektórzy uczniowie widzieli już u swoich najbliższych legitymacje honorowego krwiodawstwa lub odznaczenia. To pokazuje, że idea krwiodawstwa jest obecna wśród wielu.
Oprócz wiedzy w głowach, uczniom zostały też pamiątki w postaci dłuuuugich czerwonych ołówków.

Mam nadzieję, że działania w ramach tej akcji edukacyjnej przyniosą w przyszłości realne decyzje, które powiększą grono krwiodawców.

Koordynator akcji w SP 158
Agnieszka Szczygielska

Twoja krew, moje życie  Twoja krew, moje życie  Twoja krew, moje życie  Twoja krew, moje życie  Twoja krew, moje życie

 

 

Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a

Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a

Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a  Podsumowanie projektu 1a

 

Na razie nie spotykamy w szkole, ale widzimy się często. Dzielnie uczymy się obsługi nowych narzędzi i technologii. :-) Ostatnio oglądaliśmy reklamy telewizyjne. Nie, nie były to wcale przerwy w maratonach filmowych. Uczyliśmy się, w jaki sposób jesteśmy przez nie manipulowani. Z wielkim zdziwieniem obejrzeliśmy, z czego robi się np. lody do reklam. Zgadniecie? Z ziemniaków! Idealne kulki, które się nie roztapiają od świateł w studio, to tak naprawdę farbowane puree z kartofli. Oczywiście są ładnie pokolorowane dzięki wymieszaniu z farbą. Wyglądają wyjątkowo apetycznie! A zjedlibyście coś takiego? Chyba nie... Co zrobić, by zwrócić Waszą uwagę w sklepie? Może promocja? Przy zakupie 5 mrożonych groszków dostaniesz drewnianą łyżkę? Ale, czy potrzebujesz takiej ilości groszku? Łyżkę producent groszku kupuje w hurcie po 50 gr. za sztukę. Warto się zastanowić nad zakupem. Jeśli któryś produkt jest "gratis", to tak naprawdę jego cena została wliczona w koszt drugiego produktu. A teraz 2a zaprasza do galerii prac. Przed Wami - oczywiście reklamy!

Co to jest reklama - zajęcia online w kl.2a  Co to jest reklama - zajęcia online w kl.2a  Co to jest reklama - zajęcia online w kl.2a  Co to jest reklama - zajęcia online w kl.2a

 

Z okazji DNIA ZIEMI uczniowie klasy 3a przygotowali różnego rodzaju prace plastyczne – rysunki i projekty w formie plakatów, „coś z niczego” – maszyny przyszłości, roboty (Kucharzobot, Teleporter i Maszyna, z którą się nie nudzisz) oraz ciekawy pomysł na kwietnik. Oto wernisaż prac część 2, podziwiajcie.

Dzień Ziemi w 3a  Dzień Ziemi w 3a  Dzień Ziemi w 3a  Dzień Ziemi w 3a

 

 

Uczniowie klasy 1a są w trakcie realizacji projektu przyrodniczego ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Teraz online :)

Projekt dotyczy troski o dom wszystkich ludzi czyli Ziemię. Dzieci w ramach projektu wchodzą w świat ekologii, który zaczyna się od tego co najbliżej nas, a ma wpływ na całą planetę. Projekt uczy postaw proekologicznych, rozwija wyobraźnię, kreatywność, kształtuje umiejętność prezentacji wyników działań, uświadamia, że mamy realny wpływ na to, co się dzieje tu i teraz, a potem w przyszłości.

Projekt rozpoczęliśmy w styczniu, a kończymy w kwietniu.
W każdym miesiącu jest temat przewodni, do którego są zadania, nad którymi pracujemy wspólnie, indywidualnie lub w grupach.
STYCZEŃ Ziemia jako planeta
LUTY Segregacja śmieci
MARZEC Recykling
KWIECIEŃ Świętujemy Światowy Dzień Ziemi

W związku z obecną sytuacją nasze działania uległy modyfikacji, ale nasz projekt trwa :)

Jeśli chcecie zobaczyć, co robiliśmy do tej pory, to zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików z poszczególnych miesięcy. Prezentują one niektóre efekty działań w naszym projekcie.

Miłego oglądania życzą uczniowie klasy 1 a razem z wychowawczynią.

FILM 1                FILM 2                FILM 3              FILM 4           Życzenia dla Ziemi

 

Koronawirus opanował świat, więc zostaliśmy pozamykani w domach. Każdy dobrze wie, że prawdziwi sportowcy nie wytrzymają bez ruchu, więc pozostajemy aktywni zgodnie z zasadą #zostanwdomu. Nasi trenerzy stają na głowie, żebyśmy utrzymywali formę - wspólne treningi (transmisje live), filmy instruktażowe z trenerami w roli głównej (niektórzy to prawdziwe "gwiazdy jutuba";). Zresztą sami zobaczcie jak trenują pływacy z klas najmłodszych i najstarszych.

https://youtu.be/7gE-W9binj0

https://www.facebook.com/sp158.waw/videos/504113083828115/

https://www.facebook.com/sp158.waw/videos/530215811258057/

https://www.facebook.com/UKPPolonia/videos/249669529386848/

Tęsknimy za Wami, za hałasem i niezapomnianym zapachem chloru :) 

 

W tych dziwnych czasach uczniowie klasy 3a wykonują swoje prace plastyczne i nie tylko siedząc w domu, wykazując się przy tym kreatywnością i pomyslowością. Prace wykonywane są różnymi technikami i jest ich już tak dużo, że powstał mały wernisaż. Oto on, podziwiajcie! :)

 Wernisaż prac klasy 3a  Wernisaż prac klasy 3a  Wernisaż prac klasy 3a  Wernisaż prac klasy 3a

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Klasy trzecie w marcu miały zaplanowane wyjścia na lekcje muzealne w Zamku Królewskim, które się nie odbyły. A teraz Zamek Królewski w Warszawie udostępnia swoje zbiory wirtualnie pod hasłem #Zostanwdomu Z@mek online. W ramach tego cyklu prezentuje nagrania poświęcone historii zamku, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki. Można również odwiedzić online inne muzea, oferta jest bardzo szeroka. A oto inne propozycje. :)
Na stronie www.empik.com>premium, Empik bezpłatnie udostępnia ebooki i audiobooki na 60 dni. Każdy może znaleźć coś dla siebie do czytania lub słuchania, jest np. „Afryka Kazika”, „Akademia Pana Kleksa”. W czasie kwarantanny można obejrzeć spektakle on-line np. Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz innych teatrów, na które wcześniej nie było czasu; wejść na stronę www.lasy.gov.pl 
Można wrócić do zapomnianych gier towarzyskich, tj. Inteligencja, statki z użyciem tylko kartki i długopisu.
A oto pliki PDF - lektura: „Pilot i ja” (coś starszego) oraz propozycje dla młodszych i starszych uczniów lubiących matematykę: „Zadania bez nudy” i książka pt. „Matematyka jest wszędzie”.

PILOT I JA - Adam Bahdaj

ZADANIA BEZ NUDY

MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

 

06.03.2020r. odbył się apel zdrowotny dla klas 0-3 pt. "Hałas - nasz wróg". Pani Pielęgniarka wytłumaczyła uczestnikom apelu czym jest hałas, zapoznała dzieci z budową ucha oraz w jaki sposób uciążliwe i szkodliwe dźwięki oddziałują na narząd słuchu, a także inne zmysły i części organizmu człowieka. Poinformowała również, jak należy dbać o higienę ucha. Na koniec zachęciła dzieci do ograniczenia hałasu w szkole. Uczniowie klasy 2b zaprezentowali wiersz oraz hasła promujące walkę z hałasem.
Opiekun Małego Samorządu przypomniał wytyczne GIS dotyczące zapobiegania zakażeniu koronawirusem i przypomniał instrukcję właściwego mycia rąk.

Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony