facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Klasy trzecie w marcu miały zaplanowane wyjścia na lekcje muzealne w Zamku Królewskim, które się nie odbyły. A teraz Zamek Królewski w Warszawie udostępnia swoje zbiory wirtualnie pod hasłem #Zostanwdomu Z@mek online. W ramach tego cyklu prezentuje nagrania poświęcone historii zamku, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki. Można również odwiedzić online inne muzea, oferta jest bardzo szeroka. A oto inne propozycje. :)
Na stronie www.empik.com>premium, Empik bezpłatnie udostępnia ebooki i audiobooki na 60 dni. Każdy może znaleźć coś dla siebie do czytania lub słuchania, jest np. „Afryka Kazika”, „Akademia Pana Kleksa”. W czasie kwarantanny można obejrzeć spektakle on-line np. Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz innych teatrów, na które wcześniej nie było czasu; wejść na stronę www.lasy.gov.pl 
Można wrócić do zapomnianych gier towarzyskich, tj. Inteligencja, statki z użyciem tylko kartki i długopisu.
A oto pliki PDF - lektura: „Pilot i ja” (coś starszego) oraz propozycje dla młodszych i starszych uczniów lubiących matematykę: „Zadania bez nudy” i książka pt. „Matematyka jest wszędzie”.

PILOT I JA - Adam Bahdaj

ZADANIA BEZ NUDY

MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

 

06.03.2020r. odbył się apel zdrowotny dla klas 0-3 pt. "Hałas - nasz wróg". Pani Pielęgniarka wytłumaczyła uczestnikom apelu czym jest hałas, zapoznała dzieci z budową ucha oraz w jaki sposób uciążliwe i szkodliwe dźwięki oddziałują na narząd słuchu, a także inne zmysły i części organizmu człowieka. Poinformowała również, jak należy dbać o higienę ucha. Na koniec zachęciła dzieci do ograniczenia hałasu w szkole. Uczniowie klasy 2b zaprezentowali wiersz oraz hasła promujące walkę z hałasem.
Opiekun Małego Samorządu przypomniał wytyczne GIS dotyczące zapobiegania zakażeniu koronawirusem i przypomniał instrukcję właściwego mycia rąk.

Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie

 

  • GP WMOZP roczniki 2008, 2007;   03 – 04 marca 2020
  • „Od młodzika do olimpijczyka” roczniki 2008, 2007;   07 marca 2020

- znakomite występy zawodników-uczniów z klas 6b i 5b z roczników 2007, 2008,

- na wyróżnienie zasługują medaliści ww.imprez: Mateusz Redziński vel Rydzyński – super wyniki w sprintach kraulowych (50 i 100 m), Eryk Osóbka – Morawski  - poprawione znacząco sprinty kraulowe (50 i 100 m) oraz „motyl”, Ania Tomkiel – super niespodzianka w „motylu”, Maciej Czajka – solidny w „żabie”, Piotr Polkowski – wschodząca „gwiazdka” w sprincie kraulowym,

- bardzo dobre wyniki uzyskali również: Szymon Królik (kraul i „motyl”), Dagmara Samborska czyniąca ogromne postępy,

- należy pamiętać, że są jeszcze zawodnicy, którzy również ustanawiali rekordy życiowe: Staś Patucha, Stefan Bieniecki, Krzysiek Stańczyk, Robert Ciura, Szymon Starzyński oraz Wiktoria Kijewska, Pola Godlewska i Gosia Dołowy,

Gratulacje dla wszystkich zawodników startujących w ostatnich imprezach, „tak trzymać” !!!

Trener Andrzej Gozdalik

zawody 2007, 2008

 

GP WMOZP 2005-2006
12 medali: Klusek Aleksandra- najlepsza zawodniczka, Kucharczyk Paweł- najlepszy zawodnik, Wilanowska Karina, Apanas Karolina, 
Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt (Krawczyk Maja, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Tupalska Oliwia) - 1 m-ce
Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt 2 skład ( Wilanowska Karina, Błaszczyk Wiktoria, Ozimek Magda, Kacar Melis) - 
Sztafeta 4 x 100 zmiennym chłopców (Bolek Stanisław, Kucharczyk Paweł, Wenerski Eryk, Fronczak Antoni)
Ponadto nowe rekordy życiowe zanotowali: Polkowski Krzysztof, Kruszewski Jan, Czarnomski Mateusz, Bartłomiejczyk Jakub i Ignacy, Maciąg Alan, Weikum Kacper, Urbański Maciej)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Trenerzy Wiesiołek Magdalena, Kobylarczyk Wojciech

 GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006

 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce....

Podczas ostatkowej zabawy uczniowie klas I-III brali udział w konkursach, quizach, wykonywali sobie zdjęcia w fotobudce oraz tańczyli w rytm muzyki elektronicznej. Największe emocje wzbudził pokaz doświadczeń z suchym lodem. Nie zabrakło karnawałowych smakołyków. Niech moc będzie z Wami!!!!

Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy

 

Komisja w składzie: Natalia Szatkowska, Joanna Matryba oraz Katarzyna Reszczyńska-Urban z przyjemnością ogłasza laureatów Szkolnego Konkursu Literackiego „Nasza zagrożona planeta”:

I miejsce – Maciej Olszewski (kl. 6D)
II miejsce – Krystian Nowak (kl. 6D)
III miejsce – Kacper Świdziński (kl. 6B)
wyróżnienie – Zosia Górska (kl. 8B)
wyróżnienie – Witold Kowalski (kl. 5E)
wyróżnienie – Jan Żywek (kl. 6B)

Wiersze finalistów zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej szkoły (zgodnie z podanym regulaminem konkursu). Dyplomy i upominki książkowe zostaną wręczone na jednym z najbliższych apeli szkolnych.

Dziękujemy za wszystkie prace! Gratulujemy wszystkim młodym, wrażliwym poetom, a szczególnie zwycięzcom konkursu!

 

Nasi uczniowie z klas 1-5 wzięli udział w prelekcji "Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci", przygotowanej i poprowadzonej przez zawodowego programistę, współpracującego ze szkołą Giganci Programowania. Podczas bardzo zajmującego spotkania, uczniowie utrwalili i poszerzyli wiedzę, dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu, niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz tego, jak bronić się przed atakami hakerskimi. Bardzo dobrze poprowadzona prelekcja skupiła uwagę wszystkich - DZIĘKUJEMY!

Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci

 

7 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Prezentację przygotowała i przeprowadziła Magdalena Kawka wspólnie z Matyldą Zahorowską. Prezentacja ta została stworzona na wewnątrzszkolny konkurs pt. Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzięki temu przedsięwzięciu przypomnieliśmy uczniom o istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W piątek 7 lutego odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Uczniowie klasy 1b zaprezentowali program, na który składały się: scenki przedstawiające niebezpieczne zachowania w czasie zabaw zimowych, których należy się wystrzegać, zaśpiewały piosenkę oraz odczytali przestrogi i zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw w domu i poza domem. Następnie p. Pielęgniarka przypomniała zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie uprawiania sportów zimowych i zasady zdrowego odżywiania. Na koniec rozdano dyplomy i nagrody laureatom różnych konkursów: Informatyczny „Bóbr”, matematycznych: Maks Matematyczny (Tymoteusz Dudkowski z klasy 3b)  i Alfik Matematyczny (Wiktor Jakubowski z klasy 3a) oraz plastycznych. Uczniowie z życzeniami udanych i bezpiecznych ferii rozpoczęli zimowy wypoczynek.

Apel   Apel   Apel   Apel

 

W ostatni piątek przed feriami tradycyjnie podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów w I semestrze. Wszystkim naszym uczniom należy się pochwała, bowiem średnia ocen klas 4 – 8 wyniosła 4.0.
Najlepszą klasą na tym poziomie okazała się 4a, która osiągnęła wynik 4,61. Gratulujemy!
Nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody za osiągnięcia w konkursach matematycznych, polonistycznych i z j. angielskiego. Trenerzy podziękowali wyróżniającym się piłkarzom, siatkarzom oraz pływakom. A opiekunki Samorządu Uczniowskiego pochwaliły aktywnych społeczników.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów - zasłużyliście na pochwałę i odpoczynek.
Udanych ferii!

Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony