facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Uczniowie klas 0-3 wysłuchali pięknie recytowanych wierszy o tematyce patriotycznej. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Iwona Wójcik, Pani Małgorzata Słonawska oraz Pani Agnieszka Krysik wybrało zwycięzców: I miejsce – Tomasz Piekut z klasy 2c, II miejsce – Zuzanna Zawiślak z klasy 2a, III miejsce – Tomasz Olszewski z klasy 0. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Bartniczak z kl. 1a, Agata Godlewska z kl. 1b, Zuzanna Pochwalska z kl. 2b, Oliwia Kochanowska z kl. 3a i Franciszek Grądzki z kl. 3b. Dodatkowo klasa „0” wyrecytowała wiersz pt. „Kto ty jesteś?”, a wszyscy zgromadzeni wysłuchali pieśni legionowych.

     

 

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególnie ważny moment dla każdego Polaka. W tym roku szkolne obchody tego święta były bardzo uroczyste. Klasy 3a i 6a przygotowały montaż poetycko-muzyczno-taneczny. Nasi uczniowie dostarczyli odbiorcom wiele wzruszeń. Swoim występem pokazali, że słowa patriotyzm, ojczyzna i honor odgrywają w życiu człowieka niezwykle ważną rolę. Po apelu cała społeczność szkolna śmiało może wypowiedzieć hasło kończące dzisiejsze przedstawienie: "Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni".

Podziękowania składamy wszystkim występującym, p. Ewie Pasternak, p. Natalii Żaczyńskiej, p. Joannie Matrybie, p. Agnieszcze Jaśkiewicz, p. Joli Krasuskiej, p. Agnieszcze Kowalik, p. Michałowi Pieńkowskiemu oraz obsłudze technicznej uroczystości: Jankowi Klimczewskiemu i Stanisławowi Borowieckiemu.

Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości

 

Listopadowe święta skłaniają nas do zadumy i przemyśleń o mijającym czasie. Nasze dzieciństwo - to przecież już przeszłość, dlatego 3b przyniosła na zajęcia lekcyjne zdjęcia z dzieciństwa. Było sporo zabawy i radości, bo nie wszystkich udało nam się rozpoznać. Teraz robimy z rodzicami drzewa genealogiczne, poznajemy nasze rodzinne korzenie.

Powrót do przeszłości w 3b  Powrót do przeszłości w 3b  Powrót do przeszłości w 3b

 

W naszej szkole staramy się wspierać zdolnych uczniów. Amelia Orłowska-Szczepaniak z klasy 5D oraz Antoni Baranowski z klasy 5E występowali dzisiaj w finale dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w MDK Muranów. Amelka i Antek występowali na prawdziwej scenie w świetle reflektorów przed publicznością i komisją złożoną z artystów teatralnych. Spisali się wspaniale! Ich polonistka p. Natalia Szatkowska jest z nich bardzo dumna.

Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów

 

W dniu 4 listopada 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci postaw patriotycznych oraz przypomnienie drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów. W eliminacjach obowiązywał podział na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 -6 oraz klasy 7 i 8. Komisja Konkursowa oceniała: dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością oraz dykcję i opanowanie tekstu.

Wyniki konkursu

Kategoria klasy 4 – 6
I miejsce -Pola Godlewska, kl. 5b,
II miejsce – Antoni Baranowski, kl. 5e,
III miejsce – Agata Czerniga, kl. 4a,
Wyróżnienia: Julia Otulak z kl. 4a, Maja Zawadzka z kl. 5d, Karol Chilarzewski z kl. 5e, Helena Batory z kl. 5b

Kategoria klasy 7 i 8
I miejsce – Maria Werner – Malento, kl. 7d
Wyróżnienia: Zuzanna Jarzyna z kl. 7b, Mateusz Borysiuk z kl. 7d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego

 

Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na grzybki. Goszczą one w naszych domach w różnej postaci, w naszej klasie natomiast zagościły w niezwykle oryginalnej odsłonie:) Zerówkowicze wykonali je za pomocą ziemniaka i pietruszki podczas pracy konstrukcyjno-plastycznej. Efekt zaskoczył małych grzybiarzy, a same cudne okazy zagościły w naszym kąciku przyrody.

Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0  Grzybobranie w kl.0

 

 

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adam Borkowski 7C, Adrian Bodziony, Patryk Czyrynda, Jan Glowacki, Igor Kubica, Adam Litwiniak , Maciej Olszewski, Szymon Todzia z klasy 6D, wywalczyli brązowy medal w zawodach unihokeja w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży.
Wielkie brawa za walkę !!!
Gratulacje!

3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju

 

W dniach 29 i 30 października pani Pielęgniarka przeprowadziła w klasach pierwszych pogadanki na temat „Higieny jamy ustnej”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo myć zęby, jakie produkty wzmacniają zęby, a jakie są dla nich szkodliwe oraz jak powstaje próchnica. 

Higiena jamy ustnej w klasach pierwszych  Higiena jamy ustnej w klasach pierwszych  Higiena jamy ustnej w klasach pierwszych  Higiena jamy ustnej w klasach pierwszych

 

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do kampanii BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Dzieci z klasy 1a wykonały kartki dla Powstańców warszawskich wyrażając swoją wdzięczność za poświęcenie i walkę. Niektóre osoby samodzielnie lub z pomocą nauczyciela próbowały napisać coś od siebie, inne wykorzystały przygotowane materiały, które ozdobiły wg własnego pomysłu. Każda kartka została ozdobiona elementami patriotycznymi. Wszystkie wykonane przez dzieci kartki trafią do Powstańców.

Kampania BohaterON w kl.1a  Kampania BohaterON w kl.1a  Kampania BohaterON w kl.1a  Kampania BohaterON w kl.1a

 

 

Dzieci z klasy 1a mają już za sobą pierwsze spotkanie z lekturą pt. "Plastusiowy pamiętnik". Najpierw pilnie słuchały przygód Plastusia, a potem wykonały z plasteliny swoje Plastusie. Wszystkie były wyjątkowe. Można je zobaczyć na wystawie w sali nr 11 do połowy listopada.

Plastuś w 1a  Plastuś w 1a  Plastuś w 1a

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony