facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach warszawskiej Akcji Zima w Mieście w tym roku ponownie odbędzie się w naszej szkole.
W ramach ferii od 10.02 do 21.02.2020, wypoczynek będzie podzielony na dwa turnusy ( Turnus I 10-14.02; Turnus II 17-21.02).

Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie rozpocznie się 14.01.2020 r. o godz. 12:00 poprzez stronę internetową www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl do 21.01.2020r. do 12:00.
Rejestracji dokonujemy, po uprzednim założeniu konta, za pomocą numeru PESEL dziecka (w przypadku braku numeru PESEL należy się skonsultować z kierownikiem wypoczynku w naszej szkole - p. Pauliną Montewką).
24.01.2020r. pojawi się informacja o uczniach zakwalifikowanych. Po otrzymaniu takiej informacji opiekunowie ucznia zobowiązani będą pobrać z systemu kartę kwalifikacyjną, uiścić opłatę za opiekę (10zł/dzień) i wyżywienie (10zł/dzień) i do dnia 31.01.2020r. przekazać dokumenty do placówki.
03.02.2020r. przedstawiona zostanie lista uczniów przyjętych do akcji Zima w mieście, następnie po aktualizacji wykazu miejsc rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
W ramach wypoczynku uczniowie będą pod stałą opieką opiekunów i instruktora sportowego na terenie placówki i poza nią w godz. 7:30 - 17:00. Na ten czas przewidziane zostały liczne wyjścia kulturalne i edukacyjne oraz zajęcia interaktywne i sportowe organizowane na terenie szkoły.

Zachęcamy do sprawnego logowania, ponieważ ilość przydzielonych miejsc jest ograniczona. W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z kierownikiem wypoczynku - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zima w mieście 

 

 

Zgodnie z obowiązującym prawem jesteśmy zobowiązani do ograniczenia masy odpadów trafiających na składowiska takich jak: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metal, bioodpady. Sposobem na wypełnienie w/w obowiązków jest między innymi prawidłowa segregacja u źródła, czyli w domach i w szkole.
Dowiedzieliśmy się tego na apelu, który odbył się w zeszły piątek. Na pokazywanym podczas apelu filmie zobaczyliśmy, jak prawidłowo segregować odpady oraz co można wyprodukować z posegregowanych śmieci. Odpadów jest coraz więcej - jedna osoba wytwarza rocznie około 300 kg odpadów. Segregacja jest najważniejszym sposobem zmniejszenia ilości śmieci na naszej planecie.

Apel - zasady segregowania odpadów  Apel - zasady segregowania odpadów  Apel - zasady segregowania odpadów  Apel - zasady segregowania odpadów

 

Przed świętami odbył się coroczny Konkurs piosenki angielskiej „Sing in Winter”, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 1-3. Wszyscy pięknie zaśpiewali angielskie piosenki świąteczne. Jury w składzie p. Agnieszka Kowalik, p. Eliza Czerniga oraz p. Ewa Pasternak przyznały miejsca: w kategorii klas 1 – I miejsce: Lena Antoniuk, Zuzia Osowska, Milena Trzebińska-Kudła („Little Snowflake”) z kl. 1a; II miejsce: Amelia Bartniczak, Marek Sadowski, Franek Brzeziński z kl. 1a; III miejsce: Artur, Paulina, Julka, Laura z kl. 1a; w kategorii klas 2 – I miejsca: Filip Bojanowski, Fryderyk Barycki („Santa Claus is coming to town”) z kl. 2c i Tomasz Piekut („Little Snowflake”) z kl. 2c; II miejsce: Wiktor Bujanowicz, Albin Ociepa, Franek Morawski z kl. 2a; III miejsce: Katalina Vasylenko, Karolina Oczkowska z kl. 2b; w kategorii klas 3 – I miejsce: Olga Godlewska, Emilia Czapska, Julia Lisicka („All I want for Christmas” + taniec) z kl. 3a; II miejsca: Anna Kościesza, Antoni Maksimczuk, Sebastian Ostrowicz-Barów z kl. 3a i Goran Stamatel, Franciszek Grądzki, Aleksander Tabor z kl. 3b oraz Aiden Johnson, Antoni Maksimczuk z kl. 3a; III miejsce: Oliwia Kochanowska, Rozalia Pogorzelska z kl. 3a. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Konkurs piosenki angielskiej   Konkurs piosenki angielskiej   Konkurs piosenki angielskiej   Konkurs piosenki angielskiej

 

Ostatniego dnia przed świętami w klasach 0-3 odbyły się Wigilie. Przy pięknie zastawionych stołach zasiedli uczniowie ze swoimi wychowawcami. Jak nakazuje tradycja był opłatek, życzenia, kolędy, niespodzianki oraz mnóstwo słodkości. Było świątecznie i tak pięknie. Kiedy spotkamy się po świętach będzie już Nowy 2020 Rok.

Wigilie w klasach 0-3  Wigilie w klasach 0-3  Wigilie w klasach 0-3  Wigilie w klasach 0-3

 

6 grudnia po naszej szkole krążył Mikołaj. Zajrzał też do sali nr 11. A wcześniej jego pomocnicy podrzucili małe co nieco pod choinkę. Było radośnie i kolorowo, że HO, HO, HO.
W okresie przedświątecznym znalazło się trochę czasu na wspólne zdobienie pierników w szkole. Każdy z zaangażowaniem i twórczo dekorował swoje pierniczki. Była też współpraca i pomysły wspólne. Pięknie wykonane pierniki trafią w różne miejsca: niektóre na domowe świąteczne stoły, inne na klasową wigilię, a część pierników w słodkich paczuszkach dotrze do chorych w szpitalach za pośrednictwem zaprzyjaźnionej wolontariuszki Fundacji Dr Clown - pani Magdy.

Mikołajki w 1a  Mikołajki w 1a  Mikołajki w 1a  Mikołajki w 1a

 

Popołudniami w klasie „0” dużo się dzieje. W ramach tematu „Poznajemy różne kraje” odbyło się spotkanie z rodowitym Meksykaninem. Dzieci poznały meksykańskie tradycje i zwyczaje, na podstawie filmu pt. „Coco”. Innym razem dzieci miały okazję poznać instrument dęty – waltornia. Piekły również pyszne pierniczki, a później je ozdabiały, a Święty Mikołaj z Meksyku przyniósł im „piniatę” pełną słodyczy. Czas na święta.

Zerówkowe rozmaitości  Zerówkowe rozmaitości  Zerówkowe rozmaitości  Zerówkowe rozmaitości

 

Dzieci z klasy 2a brały udział w projekcie "Klasa z Empatią", którego celem było zmniejszenie lęków u uczniów, poprawa ich samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa w szkole. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do uświadomienia sobie i nazwania lęków. Każdy mógł napisać 1-3 największe lęki, by nie wpisywać tych mniejszych. Okazało się, że u wszystkich przewija się praktycznie to samo. Powtarzające się kategorie to: ciemność (i różne sytuacje z nią związane), samotność (strata bliskich i brak wsparcia, gdy coś dzieje się złego), groźny obcy (prawdziwy i fikcyjny np. z horroru). Omówiliśmy, jak można sobie radzić w sytuacji, gdy lęk już się pojawił i jak można zaradzić, by się nie pojawiał - np. nie oglądać strasznych filmów. Ułożyliśmy też listę osób, które mogą nam pomóc w trudnych dla nas sytuacjach. To dorośli, rówieśnicy, ale i my sami. Potrafimy też rozróżnić, kiedy możemy porozmawiać o naszym problemie z kolegą, ale kiedy trzeba zawiadomić osobę dorosłą.

Klasa z Empatią - certyfikat dla kl. 2a  Klasa z Empatią - certyfikat dla kl. 2a  Klasa z Empatią - certyfikat dla kl. 2a  Klasa z Empatią - certyfikat dla kl. 2a

 

Z wielką radością informujemy o licznych wyróżnieniach naszych podopiecznych na 9. gali Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Warszawa.

Jako pierwszy, honorowe wyróżnienie "Polonia Nigdy Nie Zginie", otrzymał trener Damian Miśkurka (Polonia 2008, klasa piłkarska 5e). Wspomnianą nagrodę przekazała legenda klubu, honorowy prezes, Pan Jerzy Piekarzewski. Dla trenera Damiana to świetne podsumowanie kończącego roku, w którym Polonia 2008 odnotowała czwarty awans z rzędu, w tym przypadku do 1. Ligi Okręgowej (najwyższy poziom rozgrywkowy, trzecie miejsce w rozgrywkach jako beniaminek).  Poza meczami w lidze mzpn z wielkim powodzeniem rywalizowaliśmy na terenie całej Polski w turniejach, tourach i grach towarzyskich.

Miniona gala wielką radość musiała sprawić także Paniom Dyrektor SP 158. Wówczas Pani Beata Orczyk i Pani Anna Gąstał-Kaczmarek przekazały nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników w roku w danych drużynach. Poniżej zestawienie naszych uczniów, którzy wykazali się wysokim poziomem piłkarskim, zaangażowaniem, odnotowując przy tym duży postęp sportowy.

Wyróżnienia indywidualne zawodników:
🎖🏆🖤 Deniz Kacar (2006, 7c)
🎖🏆🖤 Olaf Khan (2007, 7c)
🎖🏆🖤 Adam Borkowski (2007, 7c)
🎖🏆🖤 Franciszek Rzeszutek (2008, 6d)
🎖🏆🖤 Gustaw Lissewski (2009, 5e)
🎖🏆🖤 Kacper Balcerzak (2012, 1b)
🎖🏆🖤 Wiktor Rękawek (2013, "zerówka", najmłodszy z wyróżnionych)

Wielkie brawa! 👏🏻
⚫️⚪️🔴

 

Dzieciaki z klas pływackich - rocznik 2011 wystartowały dziś w zawodach Pierwszy Krok Pływacki II Runda. Dla niektórych poza zawodami Kiliński Cup, był to pierwszy start w prawdziwych zawodach. Głównym celem było nabranie obycia startowego i zapoznanie się z atmosferą i zasadami panującymi podczas zawodów. 

Wszyscy startujący świetnie sobie poradzili, niektórzy odebrali dyplomy z rąk Radosława Kawęckiego (każdy pływak powinien znać to nazwisko!). Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach wystartuje jeszcze więcej dzieci. 

Pierwszy Krok Pływacki rocznik 2011 - II Runda w pływaniu Pierwszy Krok Pływacki rocznik 2011 - II Runda w pływaniu Pierwszy Krok Pływacki rocznik 2011 - II Runda w pływaniu

 

Z okazji Mikołajek w klasach 1-3 dużo się działo. Dzieci przyszły ubrane na czerwono. Każdą klasę odwiedził Mikołaj wraz z rodzicami z Rady Rodziców i wręczył po czekoladowym mikołajku.  W poszczególnych klasach dzieci dostały małe lub duże upominki. Świetlicowy Mikołaj też był hojny i podarował dzieciom gry. Klasa 3a robiła mydełka. Było świątecznie i na luzie. Ho, Ho, Ho…

Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3  Mikołajki w klasach 1-3

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony