Jak co roku 6 grudnia odbyły się zawody pływackie Kiliński Cup dla dzieci z klas pływackich 1-3. Dzieciaki świetnie się zaprezentowały, kibice zajęli całe trybuny i głośno wspierali startujących.

Celem zawodów był udział, więc zwycięzcami zostali wszyscy, którzy wystartowali. Zamieszczamy wyniki zawodów z zaznaczeniem, że są to czasy mierzone przez uczniów klasy 7b, a nie związkową komisję sędziowską.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy Dyrekcji szkoły, naszym wiernym Kibicom, Sponsorom i wszystkim, którzy pracowali przy organizacji imprezy.

Zespół trenerów SP158

Kiliński Cup 2019  Kiliński Cup 2019  Kiliński Cup 2019  Kiliński Cup 2019

Mikołajki to czas radości, prezentów i łakoci. Mikołajkową niespodziankę dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców i jej przedstawicielki przyprowadziły do nas Mikołaja, który dla każdego miał coś słodkiego. Dziękujemy!

Uczniowie naszej szkoły mogli też wykonać zdjęcie w scenerii świątecznej, która przeniosła nas do zimowej krainy. Dodatkowo wczoraj i dziś wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wsparli działanie Samorządu Uczniowskiego i sprzedawali pyszne słodkości. Dochód z całej akcji zostanie przeznaczony na szczytny cel, bo jak wszyscy wiemy: "dobro mnoży się, gdy się nim dzieli".

Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki

5 grudnia odbył się apel dla klas 0-3 pt. „Chroń się przed grypą”. Pani Pielęgniarka opowiedziała o przyczynach zakażenia się wirusem grypy i  o jej objawach. Uczniowie opowiadali, jak należy unikać zakażenia się wirusem grypy. Na zakończenie pani Pielęgniarka zademonstrowała za pomocą baniek mydlanych, jak dochodzi do zakażenia się wirusem grypy drogą kropelkową. Uczniowie brali czynny udział w pogadance.

Apel kl. 0-3 pt. Grypa  Apel kl. 0-3 pt. Grypa  Apel kl. 0-3 pt. Grypa  Apel kl. 0-3 pt. Grypa

3 grudnia odbył się apel porządkowy dla klas 0-3 nt. „Świerzbu i świerzbu norweskiego”. Pani Pielęgniarka omówiła, co to za choroba (jest to choroba zakaźna), jakie są objawy oraz drogi zakażenia. Podkreśliła, że najczęstszą przyczyną zakażenia jest bezpośredni kontakt ze skórą osoby zarażonej. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy postąpić w przypadku zarażenia się świerzbem norweskim, jak wygląda leczenie (czyli obowiązkowe przestrzeganie zasad higieny).
W dniach 28.11 – 3.12 zostały przeprowadzone na ten temat pogadanki w klasach 4-8.

Apel klas 0-3 pt. Świerzb  Apel klas 0-3 pt. Świerzb  Apel klas 0-3 pt. Świerzb  Apel klas 0-3 pt. Świerzb

W ostatnim tygodniu listopada w naszej szkole był obchodzony Dzień Zdrowego Odżywiania. Każda klasa miała przydzielone warzywo lub owoc. W rolach głównych występowały: marchewka, gruszka, ogórek, jabłko, winogrono, ananas, mandarynka, pomidor. Uczniowie przygotowali jadłospis, ułożyli rymowanki, robili surówki, degustowali kanapeczki, koreczki oraz prezentowali figurki z warzyw i owoców. Było smacznie i zdrowo.

Dzień zdrowego odżywiania w kl. 0-3  Dzień zdrowego odżywiania w kl. 0-3  Dzień zdrowego odżywiania w kl. 0-3  Dzień zdrowego odżywiania w kl. 0-3

29 listopada na I piętrze w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Andrzejek. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat pochodzenia tego zwyczaju. Następnie wszyscy uczestniczyli w przygotowanych przez poszczególne klasy wróżbach. Zabawa była świetna, a wróżby potraktowane z „przymrużeniem oka”.

Andrzejki w kl. 0-3  Andrzejki w kl. 0-3  Andrzejki w kl. 0-3  Andrzejki w kl. 0-3

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach tanecznych pt. ”Roztańczony WF”. Spotkali się z trenerkami Egurrola Dance Studio, które przeprowadziły pełne muzyki, zabawy i ciekawej choreografii spotkanie. Wszyscy bawili się wspaniale!

Tuż przed Dniem Zdrowego Odżywiania odbyły się w klasach 0-3 pogadanki o zasadach zdrowego żywienia. Pani Pielęgniarka omówiła wszystkie poziomy (i produkty) piramidy żywieniowej, a celem było zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania.

Zasady zdrowego żywienia w kl. 0-3  Zasady zdrowego żywienia w kl. 0-3  Zasady zdrowego żywienia w kl. 0-3  Zasady zdrowego żywienia w kl. 0-3

W dniach 20-22 listopada w klasach 0-3 Pani Pielęgniarka przeprowadziła pogadanki nt. higieny rąk. Opowiedziała o przenoszeniu chorobotwórczych mikroorganizmów poprzez skórę rąk. Uczniowie dowiedzieli się, które z bakterii powodują „choroby brudnych rąk” i jakie stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów pod czujnym okiem Pani Pielęgniarki ćwiczył prawidłowe mycie rąk. Celem przestrzegania higieny rąk jest zmniejszenie ilości mikrobów. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy o zasadach przestrzegania higieny ciała.

Higiena rąk w klasach 0-3  Higiena rąk w klasach 0-3  Higiena rąk w klasach 0-3  Higiena rąk w klasach 0-3

Dnia 26 listopada grupa najmłodszych dzieci z klas 2-4 wzięła udział w corocznym turnieju "Od zabawy do sportu". Sześć trudnych konkurencji zadecydowało o ostatecznym wyniku. W tym roku nasi reprezentanci osiągnęli duży sukces, zajmując drugie miejsce w dzielnicy Śródmieście, na 12 startujących szkół.
Reprezentacja szkoły: Helena Miałkowska, Maria Batory, Filip Bojanowski, Stanisław Kaszczuk, Tymon Grabiszewski, Nikola Grzywacz, Agata Czerniga, Blanka Jeżewska, Martyna Gołda, Emilia Wysokińska, Antoni Tomaszewski, Nikodem Sowa, Alan Wiśniewski.
Gratulujemy sukcesu!!!
Od dawna uczniowie z młodszych klas nie zajęli tak wysokiego miejsca w dzielnicy.

II m-ce w turnieju   II m-ce w turnieju   II m-ce w turnieju   II m-ce w turnieju

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej