Cóż to był za fantastyczny dzień!!!. W poniedziałek klasa IA, IB i IIIA skorzystała z pięknej i słonecznej pogody.  Wspólnie odwiedzili Park Krasińskich, a zabaw było co nie miara. Bądźcie z nami i odwiedźcie naszą galerię:):):)

Zabawy w Parku Krasińskich  Zabawy w Parku Krasińskich  Zabawy w Parku Krasińskich  Zabawy w Parku Krasińskich

Fioletowo, śliwkowo,  słodko i pachnąco. Tak w świetlicy spędzaliśmy piątek: piekąc śliwkowe ciasta, gotując knedle i smażąc pyszne powidła. Sami zobaczcie:):):)

Dzień śliwki  Dzień śliwki  Dzień śliwki  Dzień śliwki

Pandemia daje się nam we znaki już parę miesięcy. Nie udało się w związku z tym zorganizować lekcji w Muzeum Ziemi. Nasze rozwiązanie? :-) Muzeum przyszło do 3a. :-) Na lekcję o jaskiniach, wulkanach i powstawaniu skał p. Iza przywiozła kilka kilogramów minerałów. Oglądaliśmy przez lupy kamienie chyba we wszystkich możliwych kolorach. Okrzyk 3a: JEST TEŻ ZŁOTO! - kolejny raz wywołałby uśmiech poszukiwaczy tego cennego kruszcu. To piryt, nazywany też złotem głupców, gdyż często bywa mylony ze złotem. Prawdziwe złoto jest miękkie, jak plastelina. ;-)

Minerały w kl.3a  Minerały w kl.3a  Minerały w kl.3a  Minerały w kl.3a

Dzień Kropki to dzień kreatywności i twórczości. Pamiętajmy, że wszelkie ograniczenia istnieję tylko w naszych głowach. Wspierajmy nasze dzieci, by nie bały się eksperymentować, fantazjować, wymyślać, realizować najbardziej szalone pomysły i sięgać po więcej:):):):)

Dzień kropki  Dzień kropki  Dzień kropki  Dzień kropki

Nasza klasa 1 a, już od końca sierpnia wspaniale pracuje i bawi się w naszej szkole. Przez ostatnie 2 tygodnie poznaliśmy kilka liter i cyferek, rysujemy, konstruujemy, uważnie pracujemy na lekcjach, a po minach widać, że w naszej szkole jest nam wspaniale, pozdrawiamy inne pierwszaki.:)

Zajęcia klasy 1a  Zajęcia klasy 1a  Zajęcia klasy 1a  Zajęcia klasy 1a

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie klas 0-1 wzięli udział w zajęciach adaptacyjnych. Dzieci miały okazję poznać swoich wychowawców, sale lekcyjne, wybierały swoje szafki, przyklejały znaczki klasowe i ogólnie świetnie się bawiły.

Zajęcia adaptacyjne kl.1  Zajęcia adaptacyjne kl.1  Zajęcia adaptacyjne kl.1  Zajęcia adaptacyjne kl.1

W piątek klasy 0-1 miały spotkanie z Policjantem, na którym omawiane były zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Policjant sprawdzał znajomość zachowania się na przejściu dla pieszych, omawiał znaki drogowe oraz pytał "na co musi uważać każdy rowerzysta?". Dzieci wykazały się szeroką wiedzą w ty zakresie.

Spotkanie z Policjantem kl.0-1  Spotkanie z Policjantem kl.0-1  Spotkanie z Policjantem kl.0-1  Spotkanie z Policjantem kl.0-1

•    2 ołówki miękkie, gumka, temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie - 2 sztuki,
•    kredki ołówkowe (najlepiej typu Bambino),
•    blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy A4, blok techniczny kolorowy A3,
•    papier kolorowy ksero, ryza papieru ksero
•    plastelina,
•    farby plakatowe, pędzle (cienki i gruby),
•    bibuła karbowana – 5 kolorów,
•    teczka na gumkę w formacie A4,
•    chusteczki nawilżone,
•    chusteczki higieniczne wyciągane,
•    ręcznik papierowy,
•    buty zmienne,
•    strój na zajęcia sportowe + obuwie (w podpisanym worku).
      Pakiet Edukacyjny – „Elementarz sześciolatka” wyd. Nowa Era

•    W plecaku – piórnik: ołówki, gumka, temperówka, linijka, nożyczki, klej w sztyfcie;
•    kredki świecowe lub kredki ołówkowe,
•    16-kartkowy zeszyt w kratkę do matematyki,
•    16-kartkowy zeszyt w kratkę przeznaczony na dzienniczek,
•    16-kartkowy zeszyt w 3 linie (linie w dwóch kolorach lub w jednym kolorze, ale z wyraźnie pogrubionym polem środkowym – to ułatwi dzieciom pisanie).
•    Na półce – papier ksero,
•    blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4, blok techniczny A4,
•    papier kolorowy do wycinania i wyklejania,
•    pastele olejne, plastelina,
•    dodatkowe zeszyty 16-kartkowe w kratkę i w 3 linie,
•    strój gimnastyczny (w podpisanym worku) – biała koszulka i granatowe spodenki, buty sportowe.
•    W szatni – obuwie na zmianę oraz podpisany duży worek na buty.
•    Strój galowy – dziewczynki: biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka; chłopcy: biała koszula i ciemne spodnie.
Przy wyborze plecaka prosimy o zwrócenie uwagi na to, aby był lekki. Piórnik powinien być jak najprostszy; „piętrowe” piórniki z kilkoma suwakami zajmują dużo miejsca w plecaku i sprawiają dzieciom kłopot w użytkowaniu.  Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.
Podręczniki (poza religią) uczniowie otrzymają nieodpłatnie ze szkoły.

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej