W naszej klasie mieliśmy wyjątkowy dzień. Choć nasza Pani zwykle walczy, by utrzymywać porządek, dziś całą salę opanowały śmieci. Duuużo śmieci! Był jednak ku temu ważny powód. Uczyliśmy się bowiem, jak można dbać o środowisko, wykorzystując ponownie to, co zwykle ląduje w koszu. Z pudeł, puszek, plastikowych butelek, korków i wielu innych odpadków, powstały niesamowite stwory. Zapraszamy do galerii!

2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu  2a produkuje stwory z recyklingu

W tym roku, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klas młodszych wybrali się w podróż po Europie. Samoloty lądowały w Hiszpanii, Danii, Szwecji, Niemczech, w Czechach i na Ukrainie. Siedem stolic, siedem państw i siedem klas. Zwiedzający oglądali prezentacje przedstawiające najważniejsze informacje o odwiedzanych krajach, oglądali pamiątki, podziwiali stroje ludowe i próbowali regionalnych potraw. Na zakończenie wszyscy wylądowali w Warszawie, aby wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o odwiedzanych miejscach. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c, ale nagrodę otrzymali wszyscy uczniowie – wspaniałą pizzę ufundowana przez Radę Rodziców. To nie jest nasza ostatnia podróż – na pewno spotkamy się na europejskim szlaku za rok!

Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3  Dzień Języków w klasach 1-3

Dziś gościła w naszej szkole Siostra Wiktoria, która przyszła podziękować za zebrane i przekazane pieniążki, za które zostały zakupione mundurki (ubranka) dla dzieci. Siostra pracuje w Tanzanii. Opowiedziała nam o życiu w Tanzanii, o działaniu tamtejszej szkoły oraz o szpitalu. Okazało się, że tam życie wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Już same domy mieszkalne bardzo się różnią. W szkole w jednej klasie bywa około 200 uczniów. Na zajęciach jest cisza i spokój. Pomimo trudnych warunków bytowych wszystkie dzieci chodzą pogodne i uśmiechnięte, a dorośli tańczą i śpiewają.

Siostra Wiktoria prowadziła spotkanie najpierw dla klas 1-3 na apelu , a później jeszcze dla klas 5b, 5e, 7a, 7c podczas lekcji. Wszystko okazało się bardzo wiarygodne: potwierdzone zdjęciami, filmami i eksponatami z Tanzanii.

Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii  Wizyta Siostry z Tanzanii

Jeśli szkoła - to książki, zeszyty, piórniki...A wszystko to gdzie? W tornistrze! Jak ważny jest dobry tornister i mądre spakowanie go, dowiedzieliśmy się na apelu zdrowotnym - "Lekki Tornister" przygotowanym przez p.pielęgniarkę - Janinę Bulicz. Pani Janeczka opowiedziała nam o wadach postawy, które są wynikiem noszenia zbyt ciężkich plecaków. Oprócz pokazu poprawnego noszenia tornistra, nasze tornistry zostały zważone i niestety nie wszystkie były lekkie. Wniosek - mądrze pakuj swój plecak!

Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister  Apel klas 1-3 Lekki tornister

W pierwszym tygodniu nauki odbył się apel organizacyjno-porządkowy dla uczniów klas 0-3 pt. ”Bezpieczeństwo w szkole i na drodze”. Na powitanie dzieci z klasy 2b zaśpiewały radosną piosenkę o Tropicielach. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna dotyczącą właściwych zachowań w drodze do szkoły, na boisku, w czasie przerw oraz podczas  jazdy na rowerze. Dzieci wykazały się znajomością przepisów i ustalonych zasad. Wszyscy z uśmiechem przywitali Nowy Rok Szkolny 2019/2020!

Apel 0-3   Apel 0-3   Apel 0-3   Apel 0-3

Uczeń naszej szkoły - Oskar Osuch z klasy 2 b podczas Międzynarodowego Turnieju Chińskiej Sztuki Walki Wushu w mieście Jinjiang w Prowincji Fuijian (Chiny) wystartował w czterech konkurencjach i zdobył cztery złote medale!!!
W turnieju wzięło udział 2600 zawodników w różnych grupach wiekowych. Dodatkowym atutem potwierdzającym wartość zdobytych przez Oskara medali jest fakt, iż w konkurencjach w których startował było ponad 60 zawodników.
Brawo Oskarze! Jesteśmy z Ciebie dumni i serdecznie gratulujemy.

Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wakacyjnych podróżach i słonecznych dniach przyszedł czas na nowe wyzwania oraz przygody.
Podczas uroczystości Dyrektor Beata Orczyk przywitała uśmiechniętych uczniów i nauczycieli. Społeczność uczniowska oraz Rodzice poznali nowych belfrów, którzy poszerzyli grono pedagogiczne szkoły przy Ciasnej. Z radością powitano także uczniów, którzy postanowili rozpocząć naukę w naszej szkole.
Poza radosnymi nastrojami nie zabrakło zadumy. Uczciliśmy chwilą ciszy pamięć walczących podczas II wojny światowej, której 80 rocznica przypadła dzień wcześniej.
Życzymy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom sukcesów, wytrwałości i zadowolenia.

Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego