facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

 

20 marca odbył się w naszej szkole dzielnicowy etap konkursu „Wzorowy matematyk” dla klas trzecich. W tym roku zadania nie były trudne, trzeba było jednak uważnie przeczytać ich treść i zastanowić się nad rozwiązaniem. W konkursie wzięło udział 59 uczniów reprezentujących szkoły: SP 1, SP 12, SP 29, SP 32, SP 34, SP 48, SP 75, SP 203, SP 210, SP 220. Komisja konkursowa wyłoniła 15 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu warszawskiego.
I miejsce (19 pkt): Gustaw Regent-Nguyen SP 1, Igor Czarnowski i Danie Wrennall SP 12, Anna Bogucka SP 29, Pola Durbacz i Emilia Wysokińska SP 158, Alan Kaczmarek SP 220; II miejsce (18 pkt): Blanka Jeżewska i Małgorzata Łukasiewicz SP 158; III miejsce (17 pkt): Stanisław Kaszczuk SP 158, Tytus Szmytrowski i Wojciech Waszczykowski SP 220 oraz (16 pkt): Karolina Sawczuk SP 12, Filip Bąk SP 32, Nikodem Jakubiak SP 220.  Wszystkim laureatom gratulujemy!

Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk  Wzorowy matematyk

 

Nasza klasa miała dziś ciekawą lekcję muzyki. Często odwiedzamy online sale koncertowe, czasami wychodzimy też na koncerty, podczas których słuchamy muzyki "na żywo". Dziś za to "dołączyliśmy" do muzyków Filharmonii i wraz z nimi postaraliśmy się zagrać fragmenty "Czterech pór roku" A. Vivaldiego. Podzieliliśmy się na trzy grupy, by w odpowiednim momencie wykonać partie: skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasów. Wcześniej uczyliśmy się rozpoznawania tych instrumentów - jednak w wykonaniu solistów. Teraz musieliśmy wykazać się czujnością, by grać w odpowiednim momencie. Było to o tyle trudne, że często słuchać było partie wszystkich 3 grup instrumentów strunowych smyczkowych, a czasem tylko jedną. Bardzo ucieszyła nas też wizyta naszego kolegi - Gniewka. :-) Od razu przyjęliśmy go do orkiestry 1a. Po lekcji był czas na wspólna zabawę. Było super!

Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!  Koncertowo w klasie 1a!

 

8 marca odbył się apel dla klas 0-3 promujący zdrowie i dotyczył edukacji antynikotynowej. Pani Pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia tytoniu. Dzieci zostały zapoznane z definicją zdrowia WHO. Program "Nie pal przy mnie, proszę" ma na celu kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia oraz wykształcenie postawy obrony przed biernym paleniem.

     

 

1 marca odbył się test online ze znajomości książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Był to test, który pisały drużyny w etapie powiatowym Wielkiej Ligi Czytelników. W szkole udział wzięło 12 osób. Niespodzianki nie było. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w etapie warszawskim, a więc: Sebastian Banasiuk 4b, Mikołaj Ostałowski 4a i Julia Otulak 3a. Natomiast poza drużyną wyniki są następujące: I miejsce – Rozalia Pogorzelska 2a, II miejsce – Julia Kardyś 2a, III miejsce – Pola Durbacz 3a.

Skarpetki - test online klas 1-4  Skarpetki - test online klas 1-4  Skarpetki - test online klas 1-4  Skarpetki - test online klas 1-4

 

W Tłusty czwartek dzieci z klasy 1c smażyły pączki. Pierwszaki odmierzały skrupulatnie wszystkie składniki, a następnie mieszały i ugniatały ciasto. Lepienie pączków było nie lada wyzwaniem, ale łakocie wyszły kształtne i smakowite!

                                           Pączki w kl. 1c  Pączki w kl. 1c  Pączki w kl. 1c

 

Kosmos, obce cywilizacje, roboty i rakiety to jedne z ulubionych tematów w szkole. Na naszych zajęciach teatralnych wykonaliśmy więc niezwykłe rakiety, odbyliśmy podróż na obcą planetę i  nauczyliśmy się korzystać ze spadochronu. Wiedzę o kosmosie wzbogaciliśmy też dzięki fragmentom filmów naukowych. W naszej szkole jest SUPER!!! Przed nami spotkanie z ufoludkami. Trzymajcie więc za nas kciuki.

Zajęcia teatralne klasy 1a  Zajęcia teatralne klasy 1a  Zajęcia teatralne klasy 1a  Zajęcia teatralne klasy 1a

 

Dzieci uwielbiają gry komputerowe i Internet. Choć może być on źródłem rozrywki lub zdobywania wiedzy, może też nieść ze sobą zagrożenia. O "ciemnej stronie Internetu" rozmawialiśmy więc podczas apelu dla klas 1-3. Przedstawiciele klas musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem ułożenia hasła z liter. Niektóre zachowywały się, jak dobrze pracujące programy i dokładnie wiedziały, jak powinny "działać" i gdzie stanąć. Były jednak i takie, które były być może zainfekowane wirusem komputerowym. Na szczęście pozostali uczestnicy zabawy zachowali się, jak doskonały program antywirusowy i pomogli literom odnaleźć właściwe dla nich miejsce. Dziękujemy! Pamiętajmy o wszystkich zasadach bezpieczeństwa, ale w szczególności o tym, by nie ufać poznawanym przez sieć osobom. Nigdy nie wiadomo, kto kryje się pod nickiem. Teraz czekamy na prace konkursowe, które można przesłać online na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bezpieczny Internet w klasach 1-3  Bezpieczny Internet w klasach 1-3  Bezpieczny Internet w klasach 1-3  Bezpieczny Internet w klasach 1-3

 

28 lutego roku obył się apel dla klas 0-3 promujący zdrowy tryb życia pt. "Hałas nasz wróg". Pani Pielęgniarka przygotowała pogadankę i prezentację na temat szkodliwości hałasu na nasz słuch. Klasa 1b przygotowała krótką scenkę o zdrowiu. Mały Samorząd ogłosił konkurs na ciche przerwy w czasie posiłków i na korytarzu. W czasie apelu wręczono również nagrody za czytelnictwo oraz ogłoszony został konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczej "Rośliny chronione - kwiaty" (prace należy wykonać do 18 marca).

Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3

 

Bicie, kopanie, plucie - każdy wie, że to przemoc i tak robić nie wolno. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że agresją mogą być też słowa. Mogą one zranić bardzo mocno. Aby ustrzec się takich sytuacji, w których kogoś ranimy, rozmawialiśmy na temat, jak poradzić sobie z narastającą złością. Uczyliśmy się rozróżniania i nazywania uczuć. Wiemy już też, czym jest rozwiązanie kompromisowe. To ważne, gdy nikt nie czuje się przegrany.

Słowa, które ranią - zaj. prof. kl.1a  Słowa, które ranią - zaj. prof. kl.1a  Słowa, które ranią - zaj. prof. kl.1a  Słowa, które ranią - zaj. prof. kl.1a

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony