Tym razem odwiedziła nas w Zerówce mama Julka, która jest fryzjerką. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska jej pracy. Każde z dzieci mogło spróbować strzyżenia sztucznych włosów zwanych peruką, a także ufarbować je specjalną farbą do włosów. Dowiedzieliśmy się, jak prostuje się włosy urządzeniem o nazwie prostownica oraz jak skręcić włosy, aby powstały z nich piękne loki. Doskonale się przy tym bawiliśmy. Kto wie, może ktoś z nas w przyszłości wybierze właśnie ten zawód...?

Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice? Fryzjer

27.03.2019 część kl. 2b odbyła warszaty w stolarni "FabLab - wbijaj!" mieszczącej się przy Starej Prochowni na Starówce. Dzieci wierciły dziury wiertarką, pracowały z imadłem, wbijały gwoździe i wygładzały powierzchnię drewnianą papierem ściernym. Praca chwilami wymagała sporo siły i cierpliwości. Można powiedzieć, że dosłownie lał się pot i sypały się wióry! ;) A jak pachniało drewnem... Efektem końcowym tej pracy były piękne przyborniki - pieski na kredki i ołówki. Na koniec dzieci solidnie posprzątały stanowiska pracy. To była wspaniała lekcja .

Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b  Warsztaty stolarskie kl. 2b

Tata Julka z kl. "0" jest operatorem kamery. Dzięki niemu poznawaliśmy tajniki tego zawodu. Każdy chciał z bliska obejrzeć profesjonalną kamerę i zobaczyć, jak jest zbudowana. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pracuje się z kamerą, jak należy ją trzymać i w jaki sposób kierować, aby filmowany materiał był dobrze ujęty. To była super przygoda :)

Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?  Z cyklu: Czym zajmują się nasi rodzice?

Dbając o czystość naszej planety kl. "0" wykonała Marzannę z materiałów ekologicznych. Klasy 1 a i c również wykonały piękne, kolorowe Marzanny, które symbolizowały odejście zimy i nadejście wiosny. Zbiórka przed szkołą! Każdy chce nieść Marzannę, aby wrzucić ją do Wisły - niech popłynie do morza... Trochę szkoda, bo zimę też lubimy! :)

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!  Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

22 marca klasy 2a i 2b wybrały się na spacer nad Wisłę, aby powitać wiosnę. Symboliczne "topienie Marzanny" oraz śpiewanie wiosennych piosenek było wesołym akcentem podczas tej wycieczki. Jedna z kukiełek - Marzanna wykonana z ekologicznych materiałów, popłynęła wraz z prądem rzeki w kierunku morza. Emocjonujące chwile zostały "rozładowane" na placu zabaw w "Strefie Rodziny" :)

powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie  powitanie wiosny przez klasy drugie

20 marca kl. 2b odwiedziła MDK "Muranów", gdzie odbyła warszaty plastyczne. Na zajęciach dzieci składały papierowe rybki techniką "origami". Następnie wycinały różnorodne elementy z kolorowego papieru imitujące piasek, wodorosty lub wodne zwierzątka i naklejały na dużym formacie kart. W ten sposób powstały kolorowe akwaria. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b  Rybki origami kl. 2b

26 marca odbył się w naszej szkole dzielnicowy etap konkursu „Mistrz ortografii” dla klas trzecich. Tematem przewodnim dyktand były w tym roku „Krajobrazy Polski”. W konkursie wzięło udział 45 uczniów reprezentujących szkoły: SP 1, SP 12, SP 29, SP 32, SP 34, SP 41, SP 48, SP 75, SP 203, SP 210, SP 220. Komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu warszawskiego. I miejsce: Martyna Rudowska SP 220; II miejsce: Nikodem Jakubiak SP 220; III miejsce: Ksawery Jamka SP 12, Marta Soszyńska SP 75 i Hanna Skokowska SP 75. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Mistrz ortografii  Mistrz ortografii  Mistrz ortografii  Mistrz ortografii

Ostatnio odbył się apel klas 0-3 dotyczący „kleszczy”. W czasie prelekcji i filmu dzieci zostały zapoznane z chorobami odkleszczowymi. Pani Pielęgniarka przekazała informacje, jak należy się chronić przed kleszczami. Mały Samorząd przypomniał również o bezpieczeństwie w czasie przerw i konkursie plastycznym.

Apel klas 0-3 - kleszcze  Apel klas 0-3 - kleszcze  Apel klas 0-3 - kleszcze  Apel klas 0-3 - kleszcze

Rozstrzygnięcia konkursu plastycznego z języka angielskiego „Winter dictionary”. I miejsce: Fryderyk Barycki 1c, Mateusz Szyszko 1b, Filip Bojanowski 1a; II miejsce: Martyna Gołda 3a, Pola Durbacz 3a, Luiza Jurkowska 2b, Franciszek Grądzki 2b; III miejsce: Wiktor Jakubowski 2a, Julia Jaworska 1a, Oliwia Kochanowska 2a; wyróżnienie: Franciszek Ziołecki 1c, Leonard Stolarczyk 1a

Winter dictionary  Winter dictionary  Winter dictionary  Winter dictionary

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK