Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego  Zakończenie roku szkolnego

W poniedziałek 17 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel dla klas 0-3. Tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przypomniano i utrwalono wszystkie zasady, o których trzeba pamiętać, żeby bezpiecznie wypoczywać i świetnie się bawić. Dzieci z klasy 2b zaprezentowały wierszyk, a dzieci z 1b i 1c zaśpiewały wakacyjną piosenkę. Bądźmy bezpieczni! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !!!!

Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3   Apel klas 0-3

13 czerwca z samego rana, klasy 0-3 świętowały Dzień Patrona Szkoły. W zeszytach zostawiły ślad działań na poszczególnych punktach gry przygotowanej przez uczniów kl. 8A pod opieką p. Małgorzaty Słonawskiej. Pogoda sprzyjała wyjściu na boisko, więc wszystkie zadania zostały wykonane bardzo dobrze. Pochwała należy się kl. 0A, która wykazała się znajomością miejsc związanych z Janem Kilińskim!

Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3  Dzień Patrona szkoły w kl. 0-3

W piątek, 14 maja w Dzień Truskawkowy, w naszej świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody za kulturalne zachowanie i zaangażowanie w życie świetlicy. Nawet największe urwisy otrzymały upominki ;)

Następnie odbyła się truskawkowa uczta! Każdy mógł delektować się pysznymi truskawkami, truskawkowym ciastem oraz dla ochłody orzeźwiającym musem truskawkowym z kruszonym lodem. Mmmmniam!

Ozdabianie prezentu i kwiaty - to wszystko dla Mam... Bo dzieci lubią obdarowywać i sprawiać radość bliskim :)

Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a  Kwiaty dla Mamy - kl. 3a

W klasach 0-3 odbyły się warsztaty „Pierwsza pomoc – ratujemy i uczymy ratować” prowadzone przez p. pielęgniarkę J. Bulicz. W czasie spotkań dzieci dowiedziały się jak należy się zachować i jakie działania podjąć w sytuacji zagrażającej życiu innego człowieka. Uczniowie zostali zapoznani z filmem edukacyjnym pt. „Doktor Kręciołek uczy ratować” oraz otrzymali materiały dydaktyczne.

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

W środę 12.06 odbył się apel podsumowujący osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 klas 0-3. Zostały rozdane nagrody za konkurs plastyczny.
W konkursie „Mistrz ortografii” klas 2 nagrodzeni zostali: I miejsce – Jacek Janczewski  z 2a i Stanisław Kaszczuk z 2b; II miejsce – Emilia Czapska i Wiktor Jakubowski z 2a, Klemens Nowicki i Luiza Jurkowska z 2b; III miejsce – Julia Kardyś i Antoni Maksimczuk z 2a, Aleksander Tabor i Jan Owczarczyk z 2b.
W konkursie „Supermatematyk” klas drugich zagrodzeni zostali: I miejsce – Stanisław Kaszczuk z 2b; II miejsce – Julia Kardyś z 2a i Tymoteusz Dudkowski z 2b; III miejsce – Wiktor jakubowski z 2a oraz wyróżnienie otrzymali: Mikołaj Flis i Antoni maksimczuk z 2a, Franciszek Grądzki i Aleksander Tabor z 2b.
Wręczono również nagrody za czytelnictwo. Systematyczny czytelnik: 1. Wysokińska Emilia (129 ks.) – 3A; 2. Kosim Małgorzata (86 ks.) – 1B; 3. Czerniga Agata i  Durbacz Pola (64 ks.) – 3A.
Bardzo dobre wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2018/2019: Jeżewska Blanka (60 ks.) – 3A; Łukasiewicz Małgorzata (50 ks.) – 3A; Pochwalska Zuzanna (41 ks.) – 1B; Hejnrych Jowita (29 ks.) – 1B. Najwyższa średnia wypożyczeń na ucznia przypadła klasie 3A - 26 książek!

Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3  Apel podsumowujący klas 0-3

7 czerwca o godzinie 10.00 wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Pobijania Rekordu Czytania w jednym momencie. W tym roku towarzyszył nam upał, więc skryliśmy się w cieniu drzew. Osób czytających było 360. To o 8 więcej niż w zeszłym roku. Sprawozdanie z akcji można śledzić na stronie: https://czytamy.org/sprawozdanie/2019/11597/Szkola-Podstawowa-nr-158-im-Jana-Kilinskiego-w-Warszawie

Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam  Jak nie czytam, jak czytam

W dniu 06.06 odbył się apel porządkowy dla klas 0-3 pt. ”Prawa Dziecka”. Najważniejsze informacje na temat międzynarodowej konwencji ONZ oraz praw, które mają dzieci zostały zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej. Uczniowie z klasy 3a odczytali wiersz Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, natomiast dzieci z kasy 1b zaśpiewały piosenkę pt. ”Marzenia”. Apel prowadziła p. Renata Chmielarz.

Prawa Dziecka - apel klas 0-3  Prawa Dziecka - apel klas 0-3  Prawa Dziecka - apel klas 0-3  Prawa Dziecka - apel klas 0-3

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 0 -III uczestniczyły w szkolnym projekcie "Dzieciaki ze Starówki". Naszym zadaniem było uczestniczenie w wycieczkach tematycznych związanych z warszawską Starówką zapalenie zniczy pamięci przy Pomniku Małego Powstańca, udział w lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim oraz wykonanie plakatów związanych ze Starówką. Nasze "Dzieciaki ze Starówki" napisały piękne wiersze o Warszawie, zaśpiewały piosenki, zadeklamowały wiersze i obejrzały prezentację o starej i nowej Warszawie. A dlaczego to wszystko, bo nasza szkoła znajduje się w sercu Warszawy, blisko Starego i Nowego Miasta, a warto wiedzieć skąd się wywodzimy.

Zakończenie projektu  Zakończenie projektu  Zakończenie projektu  Zakończenie projektu