W zeszłym tygodniu uczniowie klas 0-3 oraz pracownicy szkoły brali udział w próbnej ewakuacji. Każda klasa po usłyszeniu 3 dzwonków razem z wychowawcą spokojnie wyszła ze swojej sali i udała się drogami ewakuacyjnymi do wyjścia, a następnie do miejsca zbiórki na boisku szkolnym. Po zdaniu meldunku Dyrektorowi szkoły o stanie klasy, uczniowie wrócili do swoich sal.

Próbna ewakuacja klas 0-3  Próbna ewakuacja klas 0-3  Próbna ewakuacja klas 0-3

Powrót do szkoły był wyczekiwany przez dzieciaki, głównie przez pierwszaki. Tęskniły za rówieśnikami, za szkolnymi ławkami i wychowawcami. Aby umilić im jeszcze bardziej powrót do nauczania stacjonarnego na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka - był to „Miś z Ciasnej”! Dzieci były zachwycone, a dla niektórych misie stały się nowymi ulubieńcami. Na dobry początek to był „strzał w dziesiątkę”! Jeszcze jedną niespodzianką dla pierwszaków była książka pt. „Pierwsze abecadło”.

Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych  Misie z Ciasnej w klasach pierwszych

Nasza szkoła w zimowej odsłonie. Dawno na Ciasnej nie było tyle śniegu.

Zima na Ciasnej  Zima na Ciasnej  Zima na Ciasnej

Wigilie w klasach 1-3Rok temu było tak miło, każda klasa spędziła Wigilię w swojej sali, przy odświętnie udekorowanym stole mogła podzielić się opłatkiem, spróbować słodkości, a nawet obejrzeć Szkolne Jasełka. W tym roku wszystko jest inne. Każdy uczeń klas 1-3 był w swoim domu i z rodzicami zasiadł przed ekranem komputera. Też było miło, były życzenia (w klasie 1b nawet po włosku, chińsku, hiszpańsku i angielsku), śpiewanie indywidualne kolęd, symboliczne dzielenie się opłatkiem. Nic jednak nie zastąpi spotkań w „realu”. Powtarzające się życzenia brzmiały „Zdrowia na Święta oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku”.  Dlatego  „Niechaj Gwiazda Betlejemska (koniunkcja Jowisza i Saturna), która świeci nam o zmroku, zaprowadzi nas do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku”.

Grudniowe wieczory są najdłuższe w całym roku, dlatego w klasie 1a zajęliśmy się konstruowaniem pojazdów śniegowo - lodowych na zimowe ferie oraz wzięliśmy udział w kampanii  - Bądź kumplem, nie dokuczaj!. Natomiast w pierwszym dniu kalendarzowej zimy spotkaliśmy się na klasowej Wigilii, było wspaniale, nasze dobre myśli i życzenia rozjaśniły ciemne, deszczowe, grudniowe niebo. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a  Grudniowe wieczory w 1a

Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzą dzieci z zespołem wychowawców świetlicy :)

Tuż przed świętami nasza klasa wybrała się na kilka wirtualnych wycieczek i lekcji muzealnych. Jak wyglądało życie ludzi w czasach Piastów? Czy pierwsze narzędzia przypominają te używane obecnie? Jakie zbiory kryje królewski Wawel w Krakowie? To już nie są dla nas tajemnice. Nawet udało nam się utkać własną tkaninę na najprostszych krosnach. Może jeszcze nie dorównują arrasom, ale praktyka czyni mistrza. :-) Zobaczcie sami!

Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a  Warsztat tkacki w 3a

Są takie święta w roku, na które wszyscy czekają!!!. Choinka pachnie lasem, a na niej błyszczy mnóstwo ozdób, przygotowane potrawy należy skosztować, ponieważ to przynosi szczęście, w tle słychać śpiewane kolędy. Te wszystkie tradycje tworzą czas pełen magii, ciepła, miłości i serdeczności. Zobaczcie co przygotowali nasi uczniowie i nauczyciele, żeby nadchodzące święta były wyjątkowe:):):)

Magia Świąt Bożego Narodzenia  Magia Świąt Bożego Narodzenia  Magia Świąt Bożego Narodzenia  Magia Świąt Bożego Narodzenia

Świetlica szkolna wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów do wykonania kartki z życzeniami na Boże Narodzenie dla 4 letniego Bartosza i 6 letniej Wiktorii Reńda rodzeństwa z Gozdowa k. Sierpca. Bartosz jest dzieckiem niepełnosprawnym ma rozszczep kręgosłupa i nie chodzi. Ostatnio przeszedł operację stop, dzięki której będzie mógł poruszać się samodzielnie. Własnoręcznie wykonana kartka sprawi, że ten magiczny czas będzie dla dzieci wyjątkowo radosny. Dzieci bardzo lubią bajki ''Psi Patrol'' i ''Krainę lodu'', więc kartka może zawierać bohaterów z tych kreskówek. Zdjęcie wykonanej kartki należy przesłać do 18 grudnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesłane zdjęcia kartek zostaną wydrukowane i przesłane Bartoszowi i Wiktorii

Wiele mówiliśmy o ciężkiej pracy górników, bogactwach naturalnych i ich wykorzystaniu przez ludzi. Niestety, obecnie wydobycie surowców i produkcja energii powodują katastrofalne skutki dla środowiska. Czy ludzkość się opamięta, czy zdobycze cywilizacji w końcu nas zniszczą? Świat za 1000 lat oczami dzieci z 3a to różne wersje naszej przyszłości. Czy wrócimy do jaskiń, czy zdobędziemy kosmos?

Świat za 1000 lat wg 3a  Świat za 1000 lat wg 3a  Świat za 1000 lat wg 3a  Świat za 1000 lat wg 3a

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej