facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Klasy trzecie w marcu miały zaplanowane wyjścia na lekcje muzealne w Zamku Królewskim, które się nie odbyły. A teraz Zamek Królewski w Warszawie udostępnia swoje zbiory wirtualnie pod hasłem #Zostanwdomu Z@mek online. W ramach tego cyklu prezentuje nagrania poświęcone historii zamku, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki. Można również odwiedzić online inne muzea, oferta jest bardzo szeroka. A oto inne propozycje. :)
Na stronie www.empik.com>premium, Empik bezpłatnie udostępnia ebooki i audiobooki na 60 dni. Każdy może znaleźć coś dla siebie do czytania lub słuchania, jest np. „Afryka Kazika”, „Akademia Pana Kleksa”. W czasie kwarantanny można obejrzeć spektakle on-line np. Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz innych teatrów, na które wcześniej nie było czasu; wejść na stronę www.lasy.gov.pl 
Można wrócić do zapomnianych gier towarzyskich, tj. Inteligencja, statki z użyciem tylko kartki i długopisu.
A oto pliki PDF - lektura: „Pilot i ja” (coś starszego) oraz propozycje dla młodszych i starszych uczniów lubiących matematykę: „Zadania bez nudy” i książka pt. „Matematyka jest wszędzie”.

PILOT I JA - Adam Bahdaj

ZADANIA BEZ NUDY

MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

 

06.03.2020r. odbył się apel zdrowotny dla klas 0-3 pt. "Hałas - nasz wróg". Pani Pielęgniarka wytłumaczyła uczestnikom apelu czym jest hałas, zapoznała dzieci z budową ucha oraz w jaki sposób uciążliwe i szkodliwe dźwięki oddziałują na narząd słuchu, a także inne zmysły i części organizmu człowieka. Poinformowała również, jak należy dbać o higienę ucha. Na koniec zachęciła dzieci do ograniczenia hałasu w szkole. Uczniowie klasy 2b zaprezentowali wiersz oraz hasła promujące walkę z hałasem.
Opiekun Małego Samorządu przypomniał wytyczne GIS dotyczące zapobiegania zakażeniu koronawirusem i przypomniał instrukcję właściwego mycia rąk.

Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie  Apel kl. 0-3 o hałasie i koronawirusie

 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce....

Podczas ostatkowej zabawy uczniowie klas I-III brali udział w konkursach, quizach, wykonywali sobie zdjęcia w fotobudce oraz tańczyli w rytm muzyki elektronicznej. Największe emocje wzbudził pokaz doświadczeń z suchym lodem. Nie zabrakło karnawałowych smakołyków. Niech moc będzie z Wami!!!!

Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy  Zabawa ostatkowa w świetlicy

 

Nasi uczniowie z klas 1-5 wzięli udział w prelekcji "Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci", przygotowanej i poprowadzonej przez zawodowego programistę, współpracującego ze szkołą Giganci Programowania. Podczas bardzo zajmującego spotkania, uczniowie utrwalili i poszerzyli wiedzę, dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu, niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz tego, jak bronić się przed atakami hakerskimi. Bardzo dobrze poprowadzona prelekcja skupiła uwagę wszystkich - DZIĘKUJEMY!

Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci  Bezpieczny Internet - jak bronić się i unikać zagrożeń czyhających w sieci

 

W piątek 7 lutego odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Uczniowie klasy 1b zaprezentowali program, na który składały się: scenki przedstawiające niebezpieczne zachowania w czasie zabaw zimowych, których należy się wystrzegać, zaśpiewały piosenkę oraz odczytali przestrogi i zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw w domu i poza domem. Następnie p. Pielęgniarka przypomniała zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie uprawiania sportów zimowych i zasady zdrowego odżywiania. Na koniec rozdano dyplomy i nagrody laureatom różnych konkursów: Informatyczny „Bóbr”, matematycznych: Maks Matematyczny (Tymoteusz Dudkowski z klasy 3b)  i Alfik Matematyczny (Wiktor Jakubowski z klasy 3a) oraz plastycznych. Uczniowie z życzeniami udanych i bezpiecznych ferii rozpoczęli zimowy wypoczynek.

Apel   Apel   Apel   Apel

 

Gdzie kończy się nauka, a gdzie  zaczyna się magia? Jedna z możliwych odpowiedzi na to pytanie brzmi: tam, gdzie  wykonywane jest doświadczenie. 

Magnesy są używane w najrozmaitszych  dziedzinach przemysłu. Dziś przekonaliśmy się w jakich warunkach magnes przyciąga różne przedmioty. Wiemy, że siła magnetyczna przenika przez powietrze- to właśnie dzięki temu udało się z powodzeniem przeprowadzić  doświadczenie. Dziś  uczniowie klas drugich przekonali się, czy materiały takie jak: drewno, plastik, papier nie będą stawiać oporu. Najbardziej przyjaznym okazał się metal oraz pochodne…Przekonaliśmy się, że niezależnie od tego, jakiego kształtu jest magnes, ma dwa bieguny. Magnesy wykonane  z materiałów, takich jak np. żelazo,  mają szczególne właściwości.   Dzięki temu przekonaliśmy się, że dzięki tym „magicznym” właściwościom magnesu  możemy  być obserwatorami niezwykłych doświadczeń, takich jak: przyciąganie spinaczy biurowych,  stalowych szpilek. Sprawdziliśmy również kiedy magnes nie przyciąga, oczywiste okazało się, że magnes nie przyciąga drewna, plastiku oraz monet.

Magia magnesu  Magia magnesu  Magia magnesu  Magia magnesu

 

W czwartek 6 lutego uczniowie klasy 1 b z wielką radością i zaangażowaniem przygotowali i piekli bezowe smakołyki - co jak wiemy nie jest wcale proste. Dzieci wykazały się wielkimi zdolnościami kulinarnymi. Swoimi wypiekami poczęstowali wszystkie dzieci i panie ze świetlicy. Czekamy na następne pyszności ))))

Bezowe marzenia  Bezowe marzenia  Bezowe marzenia  Bezowe marzenia

 

29 stycznia Turniej "Eko mobilni na start" zakończył pierwszą edycję programu "Po Warszawie pieszo i na kółkach". Uczniowie klas drugich i trzecich przekonali się, że własne nogi lub transport miejski doprowadzą nas wszędzie gdzie chcemy. Samochody niech zostaną w garażu!!!

Po Warszawie pieszo i na kółkach  Po Warszawie pieszo i na kółkach  Po Warszawie pieszo i na kółkach  Po Warszawie pieszo i na kółkach

 

We wtorek uczniowie klas 0-3 bawili się na balu karnawałowym. Można było spotkać szturmowca, karatekę, księżniczkę, motyla, policjanta, Elsę, jednorożca i wiele innych postaci znanych i nieznanych. Czas spędzony na balu był wyjątkowy.

Bal karnawałowy kl. 0-3  Bal karnawałowy kl. 0-3  Bal karnawałowy kl. 0-3  Bal karnawałowy kl. 0-3

 

Dnia 05.02.2020 r. naszą szkołę odwiedził komisarz Policji p. M. Żórawski. Powiedział kilka słów na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Spotkania odbyły się osobno dla klas 0-3 i 4-8. Mimo, że za oknem brak zimowej aury, a co za tym idzie mniejsze ryzyko niebezpieczeństwa związanego z zimowymi aktywnościami, to jednak komisarz przestrzegł uczniów przed innymi grożącymi niebezpieczeństwami (np. cyberprzemoc, nieznajomi) i możliwymi konsekwencjami popełnionych wykroczeń. Przypomniał też gdzie i jak szukać pomocy w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa.

 Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony