facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

 

OPIS PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ - PŁYWANIE

 

28 lutego w całej Polsce odbyły się etapy powiatowe projektu Wielka Liga Czytelników.
Nasze dwie drużyny :
- kl. 1-4: Mikołaj Ostałowski 4A, Sebastian Banasiuk 4B, Julia Otulak 3A
- kl. 5-8: Amelia Żabińska 5C, Antonina Kaczmarek 6D
pojechały do SP 48, w której odbył się test dla powiatu wołomińskiego i m. st. Warszawy. W konkursie wzięło udział 14 drużyn klas młodszych i 20 drużyn klas starszych.
Wyniki wkrótce.

Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy

 

W najbliższych dniach w świetlicy będziemy obchodzić Dni Języka Narodowego. Z tej okazji zostaliśmy obdarowani przez tatę Jeremiego z klasy 1c niezwykłym prezentem - trzema egzemplarzami "Małego Księcia": w języku polskim, w gwarze wielkopolskiej oraz w gwarze śląskiej. 'Książę Szaranek, przełożony na gwarę wielkopolską przez Juliusza Kubla, został także opatrzony dedykacją dla dzieciaków z naszej szkoły przez samego autora przekładu.
Dziękujemy!!!
                                                             
 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Zima w mieście, która w czasie ferii odbywała się w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach robotyki, warsztatach robienia mydełek, filcowych breloczków, warsztatach kulinarnych "Wiem co jem" i nauki języka chińskiego. Dzieci mogły się wyszaleć w sali zabaw Fikołki i na naszej sali gimnastycznej, podczas festynu na Solcu, na lodowisku i pływalni.

Ciekawą ofertę stanowiły wyjścia do kina, do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polin, ZOO, Łazienek i wielu innych miejsc.

Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami jeden, albo dwa tygodnie ferii. Mamy nadzieję, że się podobało i będziecie z nami w przyszłości.

 

Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście

 

Pomysły były niesamowicie zaskakujące! Kucyki, warkoczyki, wstążki, kolory i dużo, dużo innych!
Nie tylko dzieci wkręciły się w zabawę. Nauczyciele także zaszaleli! 😉 Bo grunt to mieć do siebie dystans!

Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci

 

„Wtedy jest Boże Narodzenie”, gdy w różnych trudnych sytuacjach może narodzić się Jezus w sercu każdego z nas - uczniowie klas 5-8 przekonywali społeczność szkolną podczas szkolnego apelu w środę przed feriami. Inspiracją dla młodzieży był wiersz Matki Teresy z Kalkuty pod tytułem „Wtedy jest Boże narodzenie”.

Przedstawione scenki dotyczyły problemów spotykanych przez uczniów w codziennych sytuacjach w relacjach z innymi uczniami i nauczycielami. Wydawałoby się, że tak jak nie było miejsca w gospodzie dla Jezusa, tak również w w sercach bohaterów przedstawionych obrazów nie było miejsca na zrozumienie, pojednanie, zainteresowanie drugą osobą, wzajemną przyjaźń i wspólne dzielenie radości....

Okazało się, że uśmiech i wyciągnięta pomocna dłoń, chwila w której słucha się z pokorą drugiej osoby pomagają w budowaniu dobrych relacji z drugim człowiekiem – kolegą, koleżanką....bo „Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.” napisała autorka wiersza.

Podczas apelu uczniowie śpiewali także kolędy, które przypominały, że należy dzielić się radością i pokojem, płynącymi z narodzin Jezusa w Betlejem, z każdym spotkanym człowiekiem.....

„Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”

 

Szkoła Podstawowa Nr 158 w Warszawie prowadzi nabór do Klas PŁYWACKICH  1 i 4 w roku szkolnym 2019/2020.

Chcielibyśmy zaoferować Wam rozpoczęcie edukacji w szkole, która od lat pielęgnuje tradycje pięknego sportu pływackiego. Oferujemy połączenie edukacji wraz z nauką pływania w ramach zajęć edukacyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży poparte wieloma sukcesami sportowymi. Dbamy również o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Uczymy się w ślicznej, kameralnej i odnowionej szkole, pływamy na niedawno wyremontowanej pływalni Polonia. 
 
Serdecznie zapraszamy sprawne, zdyscyplinowane i radosne dzieciaki - przyjdźcie, zobaczcie, zapytajcie i dajcie się namówić!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nabory 1, 4

 

 

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do programu Zima w mieście. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, więc zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się zarejestrować, tych którzy nie zdążyli w terminie złożyć dokumentów, albo dzieci, które dopiero teraz zdecydowały się dołączyć do nas w czasie ferii.

Rekrutacja uzupełniająca (logowanie w systemie) trwa do 16.01 (środa) godz. 11.00

Zima w mieście

 

Ludzie, anioły, diabły... na szkolnej scenie teatralnej zaroiło się od nieziemskich postaci. Tym razem to nauczyciele przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie w prezencie dla uczniów i rodziców. Było świątecznie; chwilami refleksyjnie, chwilami śmiesznie. Pan "od matematyki" w diabelskim przebraniu, pani wicedyrektor jako dyrygent anielskiego chóru, trenerzy w królewskim pochodzie, bosy pastuszkowie, nagła wizyta "śmierci"...
Niezapomniane chwile!

  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka  Nauczycielskie Jasełka

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony