facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach warszawskiej Akcji Zima w Mieście w tym roku ponownie odbędzie się w naszej szkole.
W ramach ferii od 10.02 do 21.02.2020, wypoczynek będzie podzielony na dwa turnusy ( Turnus I 10-14.02; Turnus II 17-21.02).

Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie rozpocznie się 14.01.2020 r. o godz. 12:00 poprzez stronę internetową www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl do 21.01.2020r. do 12:00.
Rejestracji dokonujemy, po uprzednim założeniu konta, za pomocą numeru PESEL dziecka (w przypadku braku numeru PESEL należy się skonsultować z kierownikiem wypoczynku w naszej szkole - p. Pauliną Montewką).
24.01.2020r. pojawi się informacja o uczniach zakwalifikowanych. Po otrzymaniu takiej informacji opiekunowie ucznia zobowiązani będą pobrać z systemu kartę kwalifikacyjną, uiścić opłatę za opiekę (10zł/dzień) i wyżywienie (10zł/dzień) i do dnia 31.01.2020r. przekazać dokumenty do placówki.
03.02.2020r. przedstawiona zostanie lista uczniów przyjętych do akcji Zima w mieście, następnie po aktualizacji wykazu miejsc rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
W ramach wypoczynku uczniowie będą pod stałą opieką opiekunów i instruktora sportowego na terenie placówki i poza nią w godz. 7:30 - 17:00. Na ten czas przewidziane zostały liczne wyjścia kulturalne i edukacyjne oraz zajęcia interaktywne i sportowe organizowane na terenie szkoły.

Zachęcamy do sprawnego logowania, ponieważ ilość przydzielonych miejsc jest ograniczona. W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z kierownikiem wypoczynku - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zima w mieście 

 

 

Polonia 2008 z przytupem rozpoczęła Nowy Rok!

W minioną niedzielę nasi uczniowie z klas 5e i 6d niemal cały dzień spędzili na turnieju halowym OSiR Włochy Cup. Trenerzy Damian Miśkurka, Mateusz Piwko i Jakub Kaźmierczak wystawili do boju aż trzy zespoły. Wszyscy potwierdzili ofensywny i ryzykowny styl gry!  Finał okazał się Meczem Przyjaźni pomiędzy Polonią 1 z Polonią 2 (Polonia 2 wygrała 3:1). Dzielnie walcząca drużyna Polonii 3 zakończyła rozgrywki na fazie grupowej.

Jednak na tym nie koniec wyróżnień. Zgarnęliśmy także dwie nagrody indywidualne:

🧤 Najlepszy bramkarz - Adam Litwiniak
👑 Król strzelców - Antoni Piekarek

Jesteśmy dumni! Brawa! 

 

 

Aż 8 klas z naszej szkoły zostało uhonorowanych certyfikatem "Klasa z empatią" (przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego w ramach ogólnopolskiej akcji skierowanej do szkół). Są to klasy: "0", 2a, 5a, 5b, 5c, 5d, 6b i 8b. Wychowawcy tych klas zrealizowali z uczniami na godzinach wychowawczych ciekawe zadania mające na celu polepszenie samopoczucia dzieci oraz sprzyjające integracji grupy. Brawo dla wychowawców i uczniów! Pamiętajmy, że warto być empatycznym!

 

 

 

 

 

 

Z wielką radością informujemy o licznych wyróżnieniach naszych podopiecznych na 9. gali Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Warszawa.

Jako pierwszy, honorowe wyróżnienie "Polonia Nigdy Nie Zginie", otrzymał trener Damian Miśkurka (Polonia 2008, klasa piłkarska 5e). Wspomnianą nagrodę przekazała legenda klubu, honorowy prezes, Pan Jerzy Piekarzewski. Dla trenera Damiana to świetne podsumowanie kończącego roku, w którym Polonia 2008 odnotowała czwarty awans z rzędu, w tym przypadku do 1. Ligi Okręgowej (najwyższy poziom rozgrywkowy, trzecie miejsce w rozgrywkach jako beniaminek).  Poza meczami w lidze mzpn z wielkim powodzeniem rywalizowaliśmy na terenie całej Polski w turniejach, tourach i grach towarzyskich.

Miniona gala wielką radość musiała sprawić także Paniom Dyrektor SP 158. Wówczas Pani Beata Orczyk i Pani Anna Gąstał-Kaczmarek przekazały nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników w roku w danych drużynach. Poniżej zestawienie naszych uczniów, którzy wykazali się wysokim poziomem piłkarskim, zaangażowaniem, odnotowując przy tym duży postęp sportowy.

Wyróżnienia indywidualne zawodników:
🎖🏆🖤 Deniz Kacar (2006, 7c)
🎖🏆🖤 Olaf Khan (2007, 7c)
🎖🏆🖤 Adam Borkowski (2007, 7c)
🎖🏆🖤 Franciszek Rzeszutek (2008, 6d)
🎖🏆🖤 Gustaw Lissewski (2009, 5e)
🎖🏆🖤 Kacper Balcerzak (2012, 1b)
🎖🏆🖤 Wiktor Rękawek (2013, "zerówka", najmłodszy z wyróżnionych)

Wielkie brawa! 👏🏻
⚫️⚪️🔴

 

Uczniowie klas piłkarskich 5e i 6d mieli okazję poznać swoją dyscyplinę sportu od nieco innej strony. W trakcie treningu naszych chłopców odwiedził sędzia piłkarski Piotr Chojnacki, który "od kuchni" pokazał na czym tak naprawdę polega praca sędziego, i jak trudny jest to zawód. Chłopcy mieli okazję zobaczyć sędziowskie nagrania z meczów piłkarskich, przetestować system głosowy, czy odbyć podstawowe szkolenie z użycia atrybutów arbitra. Co jest bardzo ciekawe, warsztaty odbyły się w wesołej atmosferze. Wiele merytorycznych kwestii zostało połączonych z licznymi anegdotami, które zaciekawiły uczniów.

Panie Piotrze, dziękujemy za super lekcję!
Kto wie, może na zdjęciach znajduje się przyszły słynny arbiter, który właśnie postawił swoje pierwsze kroki na tej trudnej i wymagającej ścieżce?!

Spotkanie z arbitrem  Spotkanie z arbitrem  Spotkanie z arbitrem  Spotkanie z arbitrem 

 

To już oficjalne! MKS Polonia Warszawa została nagrodzona złotą gwiazdką, możliwie najwyższym wyróżnieniem od Polskiego Związku Piłki Nożnej w ramach certyfikacji szkółek.

Gratulacje dla zarządu klubu, trenerów oraz wszelkich dodatkowych specjalistów.
Cieszymy się, że nasza wieloletnia współpraca przy tworzeniu klas o profilach piłkarskich cieszy się wielkim powodzeniem.

Dodatkowo szczególnie chcielibyśmy wyróżnić trenerów odpowiedzialnych za klasy piłkarskie w naszej szkole:
⭐️🏅Michał Maliszewski (klasa 6 i 8; trener koordynator, rocznik 2007 i 2011)
⭐️🏅Maciej Wesołowski (klasa 7; rocznik 2006)
⭐️🏅Damian Miśkurka (klasa 5, rocznik 2008)
⭐️🏅Jakub Kaźmierczak (klasa 4; rocznik 2009)

Jesteśmy dumni! ⚽

Trenerzy piłki nożnej  Trenerzy piłki nożnej  Trenerzy piłki nożnej  Trenerzy piłki nożnej

 

 

Mikołajki to czas radości, prezentów i łakoci. Mikołajkową niespodziankę dla wszystkich uczniów przygotowała Rada Rodziców i jej przedstawicielki przyprowadziły do nas Mikołaja, który dla każdego miał coś słodkiego. Dziękujemy!

Uczniowie naszej szkoły mogli też wykonać zdjęcie w scenerii świątecznej, która przeniosła nas do zimowej krainy. Dodatkowo wczoraj i dziś wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wsparli działanie Samorządu Uczniowskiego i sprzedawali pyszne słodkości. Dochód z całej akcji zostanie przeznaczony na szczytny cel, bo jak wszyscy wiemy: "dobro mnoży się, gdy się nim dzieli".

Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki  Mikołajki

 

 

W piątek 29. listopada uczniowie klas 4 i 5 spotkali się z bohaterami programu Misja Skarb. Poznali poszukiwaczy skarbów Killera, Prospektora i Mario, którzy należą do Stowarzyszenia Eksploracyjnego na Rzecz Ratowania Zabytków SAKWA. Bohaterowie programu od lat zajmują się odkrywaniem znalezisk historycznych na terenie Polski i dokonali już wielu ciekawych odkryć . Nie było z nimi Cichego, ale uczniowie mieli możliwość zadania mu pytań telefonicznie. Spotkanie miało formę wywiadu, każdy z uczestników mógł zadać przygotowane przez siebie pytanie. Dzięki temu wiele zagadek zostało rozwiązanych. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła ich pasja do poszukiwania skarbów, jak się poznali, czy każda misja skończyła się sukcesem, co czują podczas schodzenia do ukrytych pod ziemią tuneli, jakie mają najbliższe plany. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, który wykorzystują przy poszukiwaniu przedmiotów lub miejsc o wartości historycznej. Największą niespodzianką było wspólne poszukiwanie skarbów na szkolnym boisku.

To było niezwykłe spotkanie! Okazało się, że wielu naszych uczniów pasjonuje się historią i jest wielbicielami rozwiązywania zagadek. Miło nam, że zdjęcia ze spotkania w naszej szkole znalazły się na oficjalnej stronie https://www.facebook.com/Misja-skarb-serial-telewizyjny-FOKUS-TV-105035956994885/

      

 

Czy w 90 minut możemy odbyć wyprawę w kosmos? Oczywiście, że tak! Wyruszyli w nią uczniowie klasy 4a podczas warsztatów z klockami Lego Technic. W trakcie zajęć odbyli fascynującą podróż kosmiczną, poznając planety Układu Słonecznego. Chcąc je dokładnie poznać, konstruowali pojazdy kosmiczne i urządzenia, za pomocą których w przyszłości odkryją tajemnice niezbadanych dotąd planet. W ten sposób w praktyczny sposób przyswajali sobie wiedzę o świecie przyrody i technologii, uczyli się współpracy. Mieli też możliwość wykazania się swoją pomysłowością i kreatywnością.
Ciekawe czy któryś z uczniów odbędzie taką podróż w przyszłości?

Wyprawa w kosmos 4a  Wyprawa w kosmos 4a  Wyprawa w kosmos 4a  Wyprawa w kosmos 4a

 

„Jest tysiące chorób, ale tylko jedno zdrowie”

27 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania. Każda klasa przygotowała potrawę charakterystyczną dla wylosowanego państwa oraz przydzielonego warzywa czy też owocu. Kolorowe sałatki i koktajle cieszyły się ogromnym powodzeniem. Uczniowie i uczennice stworzyli również jadłospisy i rymowanki. Realizując swoje zadania, wykazali się kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole. Dziękujemy wszystkim za współprace. Było pięknie… zdrowo i smacznie! 

Dzień Zdrowego Odżywiania  Dzień Zdrowego Odżywiania  Dzień Zdrowego Odżywiania  Dzień Zdrowego Odżywiania

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony