facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

W dniu 10 października gościliśmy w naszej szkole pana Rafała Dobrowolskiego - przedstawiciela Stowarzyszenia Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, który przybliżył uczniom temat Powstania Warszawskiego. W interesujący sposób opowiedział o działaniach powstańczych, umundurowaniu i uzbrojeniu powstańców, o nadziei i radości Polaków na początku sierpnia 1944 roku oraz tragicznych skutkach powstania. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć broń z czasów II wojny światowej. Uczestnicząc w takich zajęciach, pamiętając o wydarzeniach sprzed 75 lat oddajemy hołd Bohaterom z 1944 roku.

      

 

Rekordy Meetingu, Rekordy Życiowe, czołowe lokaty, 20 medali ( 7 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych) i II lokata w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo najlepsi zawodnicy nagrodzeni za najlepsze wyniki meetingu: Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Dudkiewicz Maja, Kucharczyk Paweł, Włodarczyk Michał.

Bardzo udane były również występy większości zawodników z roczników 2007/08 (15 osób) na wszystkich dystansach zawartych w programie zawodów.
Na wyróżnienie zasługują: Szymon Królik (2007) – super sprint na 50 m.dow. Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – najwszechstronniejszy sprinter w grupie, Eryk Osóbka-Morawski (2008) – trzykrotny złoty medalista zawodów, Maciej Czajka (2008) – duże postępy.
Pozostali także ustanawiali swoje rekordy życiowe. Stworzyła się zgrana grupa, z którą można racjonalnie pracować.

To w skrócie sobotnia zdobycz naszych pływaków którzy ekipą złożoną z uczniów klas 3,4,5,6,7,8 w Warszawie wystartowali w sobotę na Warszawiance.
Wszystkie info w linku http://megatiming.pl/contest/609946ab-cbd1-40b7-abd6-b9c86782e84c
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka Puchar Sprintu IV edycja Warszawianka
 
 

Europejski Dzień Języków świętowaliśmy hucznie w nasze szkole już po raz drugi. Tym razem uczniowie, wraz z wychowawcami i przy dużym wsparciu rodziców, przygotowali stoiska kilku mniej znanych europejskich krajów. Portugalia, Islandia, Holandia, Dania, Estonia, Szwajcaria, Chorwacja i Cypr to kraje, które tego dnia poznawaliśmy i oglądaliśmy z różnych stron, a także smakowaliśmy ich kulinarnej różnorodności. Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach tańca i rozwiązywali ciekawe zadania w trakcie gry terenowej w szkole. Jej tematyka była bardzo bogata, od zagadnień kulturowych i geograficznych, poprzez rozszyfrowywanie haseł napisanych w języku Brailla i NATO, aż po zadania związane z ekologią. Przysłowiową wisienką na torcie i nagrodą po wyczerpującym dniu był profesjonalny pokaz tańca flamenco. To był fascynujący, ciekawy, kolorowy i wyjątkowy szkolny dzień!

Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i obecnym podczas tego dnia w szkole BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Bez Waszej pomocy, to świętowanie nie byłoby tak okazałe.

Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków  Europejski Dzień Języków

 

2 października uczniowie klas 5 wzięli udział w grze miejskiej Konspiracja w czasie II wojny. W trakcie gry w miejscach na Starówce związanych z Powstaniem Warszawskim wykonywali różne zadania: cenzurowali listy i pełnili funkcję listonosza wojennego, tworzyli tylpę, rzucali zośkami do celu. Dotarli na wieżę Kościoła NMP, gdzie rozszyfrowali szyfr wojenny. Zapoznali się z katalogiem konspiratora i tekstem ślubowania Szarych Szeregów. Sprawdzili swoją wiedzę o II wojnie światowej rozwiązując quiz. Dzięki tym działaniom mogli poczuć się jak harcerze, łącznicy, konspiratorzy z czasów wojennych. Było dużo emocji, zaangażowania, ale przede wszystkim była to doskonała lekcja historii.

Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V  Gra miejska kl. V

 

W klasach 5b, 5c, 6b świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.

Tak chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami dykcyjnymi, że zaprosiliśmy również uczniów klasy 3b, którzy jako słuchacze nie pozostali w cieniu i również uraczyli nas kilkoma odczytanymi rozdziałami.

Wniosek jest prosty - wydarzenie na pewno wpisze się na stałe do naszej działalności dydaktycznej ☺️

Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania

 

Reprezentacja naszej szkoły MISTRZAMI DZIELNICY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.
Teraz uczniowie z klasy 7c i 8b będą reprezentować naszą dzielnicę w WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY.
Gratulacje i życzymy powodzenia!

Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy  Piłkarze mistrzami dzielnicy

 

W ramach projektu Archi-przygody klasa 5D co tydzień uczestniczy w warsztatach architektonicznych prowadzonych na terenie szkoły przez architektkę p. Edytę Skibę. Uczniowie kl. 5D mają okazję w twórczy sposób poznać tajniki pracy architekta i spojrzeć w zupełnie inny niż dotychczasowy sposób na otaczającą nas przestrzeń: budynki i przestrzenie miejskie, kolory elewacji, plany budowlane itd. Dzieci dobrze się bawią, a przy okazji nabierają wrażliwości na niuanse architektoniczne.

Archi-przygody w klasie 5D  Archi-przygody w klasie 5D  Archi-przygody w klasie 5D  Archi-przygody w klasie 5D

 

Kto ma najszybsze dziewczyny??? POLONIA WARSZAWA !!!
Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich.
Zdobywamy 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) plus 11 miejsc w finałach A i 5 finałów B
Drużynowo III miejsce w Polsce .
Sztafety kraulowe dziewcząt okazują się najszybsze w kraju.
Nasza młodzież pokazuje się z jak najlepszej strony. Nabieramy doświadczenia, walczymy jak lwy przez trzy dni zawodów i wyciągamy wnioski na przyszłość. Każdy z zawodników zasługuje na pochwałę za piękny sezon oraz pewność siebie w najtrudniejszych momentach na zawodach.
Medaliści:
Sztafety dziewcząt: 4x200 dowolnym I oraz 4x100 zmiennym I (Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Górska Zofia, Wolska Pola)
Sztafeta 4x100 dowolnym I (Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Górska Zofia, Gajcy Natalia)
Apanas Karolina II 100 motylkowym I 50 motylkowym 6 miejsce 100 dowolnym 8 miejsce 50 dowolnym
Klusek Aleksandra I 200 dowolnym 4 miejsce 100 dowolnym 5 miejsce 400 dowolnym 6 miejsce 800 dowolnym
Kucharczyk Paweł 5 miejsce 200 klasycznym 9 miejsce 100 klasycznym
Górska Zofia 12 miejsca 200 800 dowolnym 14 miejsce 400 dowolnym
Olewniczak Maciej 9 miejsce 400 zmiennym 11 miejsce 200 motylkowym
Ozimek Magda 19 miejsce 200 motylkowym
Pieniążek Wojciech 10 miejsce 100 motylkowym
Sztafeta chłopców 4x100 zmiennym 8 miejsce(Bolek Stanisław, Kucharczyk Paweł, Olewniczak Maciej, Wenerski Eryk)
Sztafeta 4x200 dowolnym 9 miejsce (Roch Szewczyk, Kucharczyk Paweł, Bolek Stanisław, Olewniczak Maciej)
Ponadto z rekordami życiowymi startowali: Jan Kruszewski, Pabisiak Helena.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za wsparcie logistyczne.

Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich

 

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wakacyjnych podróżach i słonecznych dniach przyszedł czas na nowe wyzwania oraz przygody.
Podczas uroczystości Dyrektor Beata Orczyk przywitała uśmiechniętych uczniów i nauczycieli. Społeczność uczniowska oraz Rodzice poznali nowych belfrów, którzy poszerzyli grono pedagogiczne szkoły przy Ciasnej. Z radością powitano także uczniów, którzy postanowili rozpocząć naukę w naszej szkole.
Poza radosnymi nastrojami nie zabrakło zadumy. Uczciliśmy chwilą ciszy pamięć walczących podczas II wojny światowej, której 80 rocznica przypadła dzień wcześniej.
Życzymy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom sukcesów, wytrwałości i zadowolenia.

Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego  Rozpoczęcie roku szkolnego  

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony