Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci 11 lat oraz Młodzików 12 lat

Najważniejsze zawody pływackie w II semestrze roku szkolnego 2018/2019

• Wspaniałe wyniki oraz rekordy życiowe moich podopiecznych.
  • Eryk Osóbka – Morawski - sześciokrotny medalista zawodów w Warszawie: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe (wartościowe rekordy życiowe).
  • Mateusz Redziński vel Rydzyński – czterokrotny medalista zawodów w Wyszkowie: 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe (również wartościowe rekordy życiowe).
  • Robert Ciura – dwukrotny złoty medalista w sztafetach w zawodach w Warszawie.
  • Szymon Królik – dwukrotny medalista w sztafetach: 1 złoty, 1 srebrny zawodów w Wyszkowie.
  • Na szczególne wyróżnienie zasługuje również postawa: Anny Tomkiel, Stasia Patuchy, Małgorzaty Dołowy. Ustanowili oni swoiste, „kosmiczne” rekordy życiowe.
  • Pozostali: Stefan Bieniecki, Szymon Starzyński, Franek Forczak, Magda Kawka, Matylda Zahorowska również mogą pochwalić się rekordami życiowymi.

W sobotę 18. 05. 2019 r. odbył się tradycyjny Rodzinny Piknik Sąsiedzki zorganizowany przez CPS Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego, CWR Rodzinna Warszawa, Ognisko Starówka oraz naszą szkołę. Niestety, pogoda w tym dniu nie sprzyjała imprezom plenerowym, ale i na to byliśmy przygotowani. Wszystkie zaplanowane atrakcje zostały przeniesione do budynku szkoły. Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor SP 158 p. B. Orczyk, Dyrektor CPS p. A. Gawałkiewicz i Kierownik Ogniska Starówka CWR Rodzinna Warszawa p. A. Nowińska serdecznie powitały licznie przybyłych gości. Oficjalnego otwarcia Rodzinnego Pikniku Sąsiedzkiego dokonał Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy p. Aleksander Ferens. Miło nam było również gościć p. Andrzeja Zbądzkiego, przedstawiciela Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, p. Alicję Nowak, w-ce przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych oraz p. Krystiana Sucheckiego, w-ce przewodniczącego Komisji Mieszkaniowej.

16 maja 2019 r. w SP 139 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W części recytatorskiej wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły, a w części fotograficznej 5.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy recytacji laureatów, a także obejrzeliśmy wszystkie prace sleeve face. Nasi uczniowie zdobyli dwie nagrody w części fotograficznej:

• Oliwia Kochanowska z kl. 2A – III miejsce
  • Karol Chilarzewski z kl. 4E – wyróżnienie.

Czytam, więc jestem  Czytam, więc jestem  Czytam, więc jestem

Zdobywamy 8 medali 2 złote 5 srebrnych 1 brązowy. Nasz reprezentacja składała się z uczniów klasy 4b oraz trzech z 5b. Wyniki po obozach są dosyć obiecujące przed zbliżającymi się Ogólnopolskimi Wielobojami Dzieci 10 i 11-letnich.
Wszystkie wyniki w linku http://wmozp.pl/media/live/index.html
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WOM 2008-2009 WOM 2008-2009 WOM 2008-2009 WOM 2008-2009

10 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu biblijnego, którego zakres obejmował treść i przesłanie zawarte w Ewangelii św. Mateusza. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach:

• poziom pierwszy - indywidualne osiągnięcia uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII
  • poziom drużynowy

W etapie szkolnym przeprowadzonym w macierzystych szkołach wzięło udział 150 uczniów z 15 szkół.  Na finał dojechało 54 reprezentantów z ośmiu szkół warszawskich, ze szkoły z Radzymina, Romanowa, Izabelina, Piastowa oraz…. z Torunia i okolic - z miejscowości Przysiek.

Patronat honorowy nad konkursem objął:

• Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - ks. Prał. Stefan Kotwiński
  • Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej - ks. kan. dr Marek Przybylski.

Jury przyznało trzy nagrody drużynowe oraz siedem nagród indywidualnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki i słodkości.

Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 28 marca w naszej szkole klasy 6a, 6b, 6d, 7a, 8a i 8c uczestniczyły w zajęciach poświęconych Żołnierzom Wyklętym przeprowadzonych przez przedstawiciela Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”. Pan Rafał Dobrowolski w bardzo ciekawy sposób opowiedział o powojennym podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, przedstawił historię Żołnierzy Wyklętych, bojowników walczących z ustrojem komunistycznym po II wojnie światowej. Prowadzący przybliżył sytuację społeczno-polityczną, która ukształtowała losy Żołnierzy Wyklętych oraz politykę władz komunistycznej Polski wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego: propagandowe oczernianie, okrutne, bezprawne sądzenie i karanie oraz usuwanie z pamięci społecznej. Zaprezentował także używaną przez nich broń: pistolety niemieckie, sowieckie oraz angielskie, karabiny, granaty obronne i zaczepne. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, a na koniec zajęć mogli z bliska zobaczyć prezentowaną broń.

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziewczęta I miejsce i awans do finałów (Maja Bieniecka, Maja Dudkiewicz, Wiktoria Kijewska, Pola Godlewska, Antonina Maciejewską, Zofia Taraszkiewicz, Zuzanna Jarzyna, Karina Wilanowska).
Chłopcy również I miejsce i awans do finałów (Tymon Janus, Michał Włodarczyk, Eryk Osóbka-Morawski, Maciej Czajka, Beniamin Ziołecki, Mateusz Redziński vel Rydzyński, Kacper Weikum, Antoni Fronczak). Gratulacje zawodnicy, gratulacje trenerzy!

Zawody pływackie Zawody pływackie Zawody pływackie

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

OPIS PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ - PŁYWANIE