facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

  • GP WMOZP roczniki 2008, 2007;   03 – 04 marca 2020
  • „Od młodzika do olimpijczyka” roczniki 2008, 2007;   07 marca 2020

- znakomite występy zawodników-uczniów z klas 6b i 5b z roczników 2007, 2008,

- na wyróżnienie zasługują medaliści ww.imprez: Mateusz Redziński vel Rydzyński – super wyniki w sprintach kraulowych (50 i 100 m), Eryk Osóbka – Morawski  - poprawione znacząco sprinty kraulowe (50 i 100 m) oraz „motyl”, Ania Tomkiel – super niespodzianka w „motylu”, Maciej Czajka – solidny w „żabie”, Piotr Polkowski – wschodząca „gwiazdka” w sprincie kraulowym,

- bardzo dobre wyniki uzyskali również: Szymon Królik (kraul i „motyl”), Dagmara Samborska czyniąca ogromne postępy,

- należy pamiętać, że są jeszcze zawodnicy, którzy również ustanawiali rekordy życiowe: Staś Patucha, Stefan Bieniecki, Krzysiek Stańczyk, Robert Ciura, Szymon Starzyński oraz Wiktoria Kijewska, Pola Godlewska i Gosia Dołowy,

Gratulacje dla wszystkich zawodników startujących w ostatnich imprezach, „tak trzymać” !!!

Trener Andrzej Gozdalik

zawody 2007, 2008

 

GP WMOZP 2005-2006
12 medali: Klusek Aleksandra- najlepsza zawodniczka, Kucharczyk Paweł- najlepszy zawodnik, Wilanowska Karina, Apanas Karolina, 
Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt (Krawczyk Maja, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra, Tupalska Oliwia) - 1 m-ce
Sztafeta 4 x 100 zmiennym dziewcząt 2 skład ( Wilanowska Karina, Błaszczyk Wiktoria, Ozimek Magda, Kacar Melis) - 
Sztafeta 4 x 100 zmiennym chłopców (Bolek Stanisław, Kucharczyk Paweł, Wenerski Eryk, Fronczak Antoni)
Ponadto nowe rekordy życiowe zanotowali: Polkowski Krzysztof, Kruszewski Jan, Czarnomski Mateusz, Bartłomiejczyk Jakub i Ignacy, Maciąg Alan, Weikum Kacper, Urbański Maciej)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Trenerzy Wiesiołek Magdalena, Kobylarczyk Wojciech

 GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006  GP WMOZP 2005-2006

 

Komisja w składzie: Natalia Szatkowska, Joanna Matryba oraz Katarzyna Reszczyńska-Urban z przyjemnością ogłasza laureatów Szkolnego Konkursu Literackiego „Nasza zagrożona planeta”:

I miejsce – Maciej Olszewski (kl. 6D)
II miejsce – Krystian Nowak (kl. 6D)
III miejsce – Kacper Świdziński (kl. 6B)
wyróżnienie – Zosia Górska (kl. 8B)
wyróżnienie – Witold Kowalski (kl. 5E)
wyróżnienie – Jan Żywek (kl. 6B)

Wiersze finalistów zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej szkoły (zgodnie z podanym regulaminem konkursu). Dyplomy i upominki książkowe zostaną wręczone na jednym z najbliższych apeli szkolnych.

Dziękujemy za wszystkie prace! Gratulujemy wszystkim młodym, wrażliwym poetom, a szczególnie zwycięzcom konkursu!

 

7 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Prezentację przygotowała i przeprowadziła Magdalena Kawka wspólnie z Matyldą Zahorowską. Prezentacja ta została stworzona na wewnątrzszkolny konkurs pt. Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzięki temu przedsięwzięciu przypomnieliśmy uczniom o istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu  Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W ostatni piątek przed feriami tradycyjnie podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów w I semestrze. Wszystkim naszym uczniom należy się pochwała, bowiem średnia ocen klas 4 – 8 wyniosła 4.0.
Najlepszą klasą na tym poziomie okazała się 4a, która osiągnęła wynik 4,61. Gratulujemy!
Nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody za osiągnięcia w konkursach matematycznych, polonistycznych i z j. angielskiego. Trenerzy podziękowali wyróżniającym się piłkarzom, siatkarzom oraz pływakom. A opiekunki Samorządu Uczniowskiego pochwaliły aktywnych społeczników.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów - zasłużyliście na pochwałę i odpoczynek.
Udanych ferii!

Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru  Podsumowanie I semestru 

 

W dniu 3 lutego 2020 roku pani Anna Szafińska prowadziła warsztaty na temat depresji u dzieci i młodzieży dla uczniów klas 6, 7 i 8. Uczniowie poznali przyczyny, objawy choroby oraz sposoby jej zapobiegania. Zachęcani byli do dbania o właściwą dietę, aktywność fizyczną, wypoczynek, rozwój zainteresowań, dbanie o relacje z innymi ludźmi.

Na świecie na depresję choruje około 350 mln ludzi. Depresja jest najczęściej diagnozowana u osób w przedziale wiekowym od 20 do 40 roku życia. Częściej zapadają na nią kobiety niż mężczyźni. W Polsce dotyczy ona około 1,5 miliona osób. Badania wykazują, że wzrasta liczba dzieci, chorujących na depresję.

 

 

 

 

Dnia 05.02.2020 r. naszą szkołę odwiedził komisarz Policji p. M. Żórawski. Powiedział kilka słów na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Spotkania odbyły się osobno dla klas 0-3 i 4-8. Mimo, że za oknem brak zimowej aury, a co za tym idzie mniejsze ryzyko niebezpieczeństwa związanego z zimowymi aktywnościami, to jednak komisarz przestrzegł uczniów przed innymi grożącymi niebezpieczeństwami (np. cyberprzemoc, nieznajomi) i możliwymi konsekwencjami popełnionych wykroczeń. Przypomniał też gdzie i jak szukać pomocy w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa.

 Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji  Spotkanie z komisarzem Policji

 

W sobotę klasy 7 i 8 wraz z trenerami mieli przyjemność gościć na treningu Bartosza Kizierowskiego. Trener Bartek przeprowadził warsztaty z kraula sprinterskiego przekazując mnóstwo nowych ćwiczeń i ciekawostek na temat ścigania się na krótkich dystansach

Warsztaty z mistrzem. Warsztaty z mistrzem. Warsztaty z mistrzem.

 

Nasi uczniowie z klas 5e i 6d zakończyli styczniowe zmagania w piłce halowej. Polonia 2008 prowadzona przez trenerów Damiana Miśkurkę i Mateusza Piwko zajęła odpowiednio drugie (Polonia 2) i czwarte miejsce (Polonia 1).

Dodatkowo organizatorzy wyróżnili trzech naszych zawodników:
⭐️ Antoni Chmielewski - najlepszy zawodnik turnieju
⭐️ Franciszek Rzeszutek (6d) - wyróżniający się zawodnik drużyny Polonia 1
⭐️ Antoni Piekarek - wyróżniający się zawodnik drużyny Polonia 2

Warto zaznaczyć także, że w niedzielę zagraliśmy mecz sparingowy z drużyną AP Wilki. W trwającym blisko półtorej godziny spotkaniu, popisaliśmy się wieloma udanymi zagraniami. Brawa dla wszystkich!

Halowe srebro w Białej Podlaskiej   Halowe srebro w Białej Podlaskiej   Halowe srebro w Białej Podlaskiej

 

Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach warszawskiej Akcji Zima w Mieście w tym roku ponownie odbędzie się w naszej szkole.
W ramach ferii od 10.02 do 21.02.2020, wypoczynek będzie podzielony na dwa turnusy ( Turnus I 10-14.02; Turnus II 17-21.02).

Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie rozpocznie się 14.01.2020 r. o godz. 12:00 poprzez stronę internetową www.warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl do 21.01.2020r. do 12:00.
Rejestracji dokonujemy, po uprzednim założeniu konta, za pomocą numeru PESEL dziecka (w przypadku braku numeru PESEL należy się skonsultować z kierownikiem wypoczynku w naszej szkole - p. Pauliną Montewką).
24.01.2020r. pojawi się informacja o uczniach zakwalifikowanych. Po otrzymaniu takiej informacji opiekunowie ucznia zobowiązani będą pobrać z systemu kartę kwalifikacyjną, uiścić opłatę za opiekę (10zł/dzień) i wyżywienie (10zł/dzień) i do dnia 31.01.2020r. przekazać dokumenty do placówki.
03.02.2020r. przedstawiona zostanie lista uczniów przyjętych do akcji Zima w mieście, następnie po aktualizacji wykazu miejsc rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
W ramach wypoczynku uczniowie będą pod stałą opieką opiekunów i instruktora sportowego na terenie placówki i poza nią w godz. 7:30 - 17:00. Na ten czas przewidziane zostały liczne wyjścia kulturalne i edukacyjne oraz zajęcia interaktywne i sportowe organizowane na terenie szkoły.

Zachęcamy do sprawnego logowania, ponieważ ilość przydzielonych miejsc jest ograniczona. W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z kierownikiem wypoczynku - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zima w mieście 

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony