facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

10 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu biblijnego, którego zakres obejmował treść i przesłanie zawarte w Ewangelii św. Mateusza. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach:

  • poziom pierwszy - indywidualne osiągnięcia uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII
  • poziom drużynowy

W etapie szkolnym przeprowadzonym w macierzystych szkołach wzięło udział 150 uczniów z 15 szkół.  Na finał dojechało 54 reprezentantów z ośmiu szkół warszawskich, ze szkoły z Radzymina, Romanowa, Izabelina, Piastowa oraz…. z Torunia i okolic - z miejscowości Przysiek.

Patronat honorowy nad konkursem objął:

  • Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - ks. Prał. Stefan Kotwiński
  • Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej - ks. kan. dr Marek Przybylski.

Jury przyznało trzy nagrody drużynowe oraz siedem nagród indywidualnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki i słodkości.

Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny  Konkurs biblijny

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 28 marca w naszej szkole klasy 6a, 6b, 6d, 7a, 8a i 8c uczestniczyły w zajęciach poświęconych Żołnierzom Wyklętym przeprowadzonych przez przedstawiciela Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”. Pan Rafał Dobrowolski w bardzo ciekawy sposób opowiedział o powojennym podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, przedstawił historię Żołnierzy Wyklętych, bojowników walczących z ustrojem komunistycznym po II wojnie światowej. Prowadzący przybliżył sytuację społeczno-polityczną, która ukształtowała losy Żołnierzy Wyklętych oraz politykę władz komunistycznej Polski wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego: propagandowe oczernianie, okrutne, bezprawne sądzenie i karanie oraz usuwanie z pamięci społecznej. Zaprezentował także używaną przez nich broń: pistolety niemieckie, sowieckie oraz angielskie, karabiny, granaty obronne i zaczepne. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, a na koniec zajęć mogli z bliska zobaczyć prezentowaną broń.

   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych   Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych 

 

 

Dziewczęta I miejsce i awans do finałów (Maja Bieniecka, Maja Dudkiewicz, Wiktoria Kijewska, Pola Godlewska, Antonina Maciejewską, Zofia Taraszkiewicz, Zuzanna Jarzyna, Karina Wilanowska).
Chłopcy również I miejsce i awans do finałów (Tymon Janus, Michał Włodarczyk, Eryk Osóbka-Morawski, Maciej Czajka, Beniamin Ziołecki, Mateusz Redziński vel Rydzyński, Kacper Weikum, Antoni Fronczak). Gratulacje zawodnicy, gratulacje trenerzy!

Zawody pływackie Zawody pływackie Zawody pływackie

 

Świetlica wzięła udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym na szczeblu międzymiastowym, zorganizowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym zaszczytne miejsca zajęły:

Lena Maciejczak z kl. 2b - III-cie miejsce,

Julia Kardyś z kl. 2a - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom! :)

Konkurs Fundacji BGK   Konkurs Fundacji BGK

 

OPIS PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ - PŁYWANIE

 

28 lutego w całej Polsce odbyły się etapy powiatowe projektu Wielka Liga Czytelników.
Nasze dwie drużyny :
- kl. 1-4: Mikołaj Ostałowski 4A, Sebastian Banasiuk 4B, Julia Otulak 3A
- kl. 5-8: Amelia Żabińska 5C, Antonina Kaczmarek 6D
pojechały do SP 48, w której odbył się test dla powiatu wołomińskiego i m. st. Warszawy. W konkursie wzięło udział 14 drużyn klas młodszych i 20 drużyn klas starszych.
Wyniki wkrótce.

Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy  Wielka Liga - etap powiatowy

 

W najbliższych dniach w świetlicy będziemy obchodzić Dni Języka Narodowego. Z tej okazji zostaliśmy obdarowani przez tatę Jeremiego z klasy 1c niezwykłym prezentem - trzema egzemplarzami "Małego Księcia": w języku polskim, w gwarze wielkopolskiej oraz w gwarze śląskiej. 'Książę Szaranek, przełożony na gwarę wielkopolską przez Juliusza Kubla, został także opatrzony dedykacją dla dzieciaków z naszej szkoły przez samego autora przekładu.
Dziękujemy!!!
                                                             
 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Zima w mieście, która w czasie ferii odbywała się w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach robotyki, warsztatach robienia mydełek, filcowych breloczków, warsztatach kulinarnych "Wiem co jem" i nauki języka chińskiego. Dzieci mogły się wyszaleć w sali zabaw Fikołki i na naszej sali gimnastycznej, podczas festynu na Solcu, na lodowisku i pływalni.

Ciekawą ofertę stanowiły wyjścia do kina, do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polin, ZOO, Łazienek i wielu innych miejsc.

Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami jeden, albo dwa tygodnie ferii. Mamy nadzieję, że się podobało i będziecie z nami w przyszłości.

 

Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście Zima w mieście

 

Pomysły były niesamowicie zaskakujące! Kucyki, warkoczyki, wstążki, kolory i dużo, dużo innych!
Nie tylko dzieci wkręciły się w zabawę. Nauczyciele także zaszaleli! ? Bo grunt to mieć do siebie dystans!

Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci   Dzień szalonych fryzur i paznokci

 

„Wtedy jest Boże Narodzenie”, gdy w różnych trudnych sytuacjach może narodzić się Jezus w sercu każdego z nas - uczniowie klas 5-8 przekonywali społeczność szkolną podczas szkolnego apelu w środę przed feriami. Inspiracją dla młodzieży był wiersz Matki Teresy z Kalkuty pod tytułem „Wtedy jest Boże narodzenie”.

Przedstawione scenki dotyczyły problemów spotykanych przez uczniów w codziennych sytuacjach w relacjach z innymi uczniami i nauczycielami. Wydawałoby się, że tak jak nie było miejsca w gospodzie dla Jezusa, tak również w w sercach bohaterów przedstawionych obrazów nie było miejsca na zrozumienie, pojednanie, zainteresowanie drugą osobą, wzajemną przyjaźń i wspólne dzielenie radości....

Okazało się, że uśmiech i wyciągnięta pomocna dłoń, chwila w której słucha się z pokorą drugiej osoby pomagają w budowaniu dobrych relacji z drugim człowiekiem – kolegą, koleżanką....bo „Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.” napisała autorka wiersza.

Podczas apelu uczniowie śpiewali także kolędy, które przypominały, że należy dzielić się radością i pokojem, płynącymi z narodzin Jezusa w Betlejem, z każdym spotkanym człowiekiem.....

„Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”  „Wtedy jest Boże Narodzenie”

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony