facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Aktualności

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególnie ważny moment dla każdego Polaka. W tym roku szkolne obchody tego święta były bardzo uroczyste. Klasy 3a i 6a przygotowały montaż poetycko-muzyczno-taneczny. Nasi uczniowie dostarczyli odbiorcom wiele wzruszeń. Swoim występem pokazali, że słowa patriotyzm, ojczyzna i honor odgrywają w życiu człowieka niezwykle ważną rolę. Po apelu cała społeczność szkolna śmiało może wypowiedzieć hasło kończące dzisiejsze przedstawienie: "Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni".

Podziękowania składamy wszystkim występującym, p. Ewie Pasternak, p. Natalii Żaczyńskiej, p. Joannie Matrybie, p. Agnieszcze Jaśkiewicz, p. Joli Krasuskiej, p. Agnieszcze Kowalik, p. Michałowi Pieńkowskiemu oraz obsłudze technicznej uroczystości: Jankowi Klimczewskiemu i Stanisławowi Borowieckiemu.

Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości  Apel z okazji Dnia Niepodległości

 

W naszej szkole staramy się wspierać zdolnych uczniów. Amelia Orłowska-Szczepaniak z klasy 5D oraz Antoni Baranowski z klasy 5E występowali dzisiaj w finale dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w MDK Muranów. Amelka i Antek występowali na prawdziwej scenie w świetle reflektorów przed publicznością i komisją złożoną z artystów teatralnych. Spisali się wspaniale! Ich polonistka p. Natalia Szatkowska jest z nich bardzo dumna.

Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów  Festiwal Młodych Talentów

 

W dniu 4 listopada 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci postaw patriotycznych oraz przypomnienie drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów. W eliminacjach obowiązywał podział na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 -6 oraz klasy 7 i 8. Komisja Konkursowa oceniała: dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością oraz dykcję i opanowanie tekstu.

Wyniki konkursu

Kategoria klasy 4 – 6
I miejsce -Pola Godlewska, kl. 5b,
II miejsce – Antoni Baranowski, kl. 5e,
III miejsce – Agata Czerniga, kl. 4a,
Wyróżnienia: Julia Otulak z kl. 4a, Maja Zawadzka z kl. 5d, Karol Chilarzewski z kl. 5e, Helena Batory z kl. 5b

Kategoria klasy 7 i 8
I miejsce – Maria Werner – Malento, kl. 7d
Wyróżnienia: Zuzanna Jarzyna z kl. 7b, Mateusz Borysiuk z kl. 7d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego

 

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adam Borkowski 7C, Adrian Bodziony, Patryk Czyrynda, Jan Glowacki, Igor Kubica, Adam Litwiniak , Maciej Olszewski, Szymon Todzia z klasy 6D, wywalczyli brązowy medal w zawodach unihokeja w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży.
Wielkie brawa za walkę !!!
Gratulacje!

3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju  3 miejsce w unihokeju

 

W miniony piątek odbyło się spotkanie z najbardziej utytułowanym pływakiem klubu UKP Polonia Warszawa Bartoszem Kizierowskim - olimpijczykiem z Sydney. Bartek opowiadał o swojej karierze sportowej, studiach w Stanach i trenerskich aspiracjach. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest żywienie oraz systematyczność w pływaniu. Podkreślał jak wysoką wartość ma relacja z trenerem oraz silna, zgrana, wspierająca się drużyna. Nasi uczniowie na pewno otrzymali dużą dawkę wiedzy i motywacji do dalszej pracy.  

Spotkanie z Bartoszem Kizierowskim  Spotkanie z Bartoszem Kizierowskim  Spotkanie z Bartoszem Kizierowskim  Spotkanie z Bartoszem Kizierowskim

 

Nasi uczniowie na etapie finałowym zakończyli międzyszkolne zawody piłki nożnej w Warszawie. Reprezentując dzielnicę Śródmieście zajęliśmy czwarte miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. 

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, czego efektem był wysoki poziom techniczo-taktyczny reprezentantów szkół. Nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, zostawiając wiele serca na boisku. Dodatkowo na słowa uznania zasługuje fakt, że niemal cały skład stanowili zawodnicy z rocznika 2006. Brawo za sportową postawę! - komentuje trener Maciej Wesołowski.

WOM piłka nożna  WOM piłka nożna  WOM piłka nożna

 

W październiku klasa 6c zadbała o to by nasz ogródek szkolny był solidnie przygotowany do zimy. Dwie godziny intensywnej pracy; grabienie, kopanie, sadzenie. Wiosną będziemy zachwyceni efektami ich pracy. Dziękujemy rodzicom za zakup roślin !!!

Klasa 6c w ogrodzie  Klasa 6c w ogrodzie   Klasa 6c w ogrodzie  Klasa 6c w ogrodzie  

 

Tradycji, i to sportowej, stało się zadość. Po raz kolejny rozegraliśmy spotkanie Nauczyciele vs Uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Emocjonujący mecz odbył się przy udziale licznej publiczności - uczniowie dopingowali w specjalnie wyznaczonej strefie dla kibiców. Widzowie mogli podziwiać ofensywny styl gry obydwu drużyn, czego efektem było aż jedenaście zdobytych goli. Nauczyciele zwyciężyli 7:4, ale to nie wynik był tego dnia najważniejszy.
Wielkie słowa uznania należą się uczniom za walkę do ostatniego gwizdka sędziego, a nauczycielom za wzorową współpracę w drużynie.
Świetna integracja i zabawa - było super!

Mecz nauczyciele vs uczniowie  Mecz nauczyciele vs uczniowie  Mecz nauczyciele vs uczniowie  Mecz nauczyciele vs uczniowie

 

11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII c razem z panią Katarzyną Reszczyńską-Urban przygotowali krótkie przedstawienie. Chłopcy wcielili się w role nauczycieli i zaprezentowali różne pomysły na lekcje historii czy języka polskiego. Pokazali, że wszyscy możemy uczyć się od siebie nawzajem, a klasa piłkarska potrafi być zgraną drużyną nie tylko na boisku. Gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej

 

4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach obchodów egzaminatorzy - wytypowani uczniowie klas piątych sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów szkoły. Każdy mógł zdobyć odznakę "Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wieść głosi, że będzie ją można wykorzystać w sytuacji podbramkowej :)

Na drugiej lekcji odbył się konkurs dla klas piątych "Wokół Tabliczki Mnożenia". Pięcioosobowe reprezentacje klas zmierzyły się z różnego rodzaju nietypowymi zadaniami matematycznymi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - klasa Vc - 22 punkty
II miejsce - klasa Ve - 18 punktów
III miejsce klasa Vd - 15 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom, szczególnie reprezentacji klasy Ve, która walczyła w okrojonym składzie (dwie osoby zamiast pięciu).

Kolejne sprawdzanie znajomości tabliczki już na ... lekcjach matematyki :)

Dzień Tabliczki Mnożenia  Dzień Tabliczki Mnożenia  Dzień Tabliczki Mnożenia  Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony