facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wyjścia i wycieczki

Klasa 3b, w jesienny październikowy dzień odwiedziła Bullerbyn. W Teatrze Syrena obejrzeliśmy spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Lisa oprowadziła nas po swojej zagrodzie, zapoznała z kolegami, dziadziusiem ... Wszyscy świetnie się bawiliśmy, najbardziej podobała nam się scena z szewcem. Polecamy wszystkim ten spektakl.

Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b

 

W środę 9-tego października klasy siódme "a" i "d" uczestniczyły w lekcji w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła w Parku Miniatur na Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie poznali i obejrzeli miniatury przedwojennych budynków, które nie zostały odbudowane w wolnej Warszawie. Lekcja była bardzo ciekawa, przewodnik przybliżył uczniom jak wyglądała przedwojenna stolica i jak żyli jej mieszkańcy.

7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur

 

Sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, miały miejsce na stadionie stołecznej AWF. Uczniowie naszej szkoły (chłopcy) reprezentowali dzielnicę Śródmieście. Finalnie w kategorii dzieci zajęli 4 miejsce w Warszawie, a w kategorii młodzież 5 miejsce. Skład reprezentacji dzieci: Sebastian Romanowski, Kacper Burdzanowski z klasy 5e, Franciszek Rzeszutek, Szymon Todzia, Karol Winiarek, Maciej Olszewski, Marceli Jaśkiewicz z klasy 6d, Stefan Bieniecki 6b, Olaf Khan, Łukasz Żagan klasa 7c. Skład reprezentacji młodzież: Deniz Kacar, Karol Skalski, Kacper Chechłacz, Aleksander Popecki, Piotr Damięcki, Oliwier Suwiński, Igor Lemański z klasy 7c, Maciej Urbański 7b, Oliwier Sawicki 8b.
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku w Warszawie.

Odbyły się też indywidualne biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów - Karolina Mróz 8b, z klasy 7c Deniz Kacar, Karol Skalski, Nikodem Karwowski, z klasy 6d Franciszek Rzeszutek, Karol Winiarek, Szymon Todzia, Dawid Radomski, Igor Kubica.
Ogromny sukces Deniza Kacara, który zajął pierwsze miejsce w Warszawie! GRATULACJE!!!

 Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM

 

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach organizowanych przez warszawskich naukowców. Odbyły się one w ramach Festiwalu Nauki, którego celem jest rozpowszechnianie i udostępnianie wiedzy i najnowszych odkryć.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w najróżniejszych instytucjach naukowych i edukacyjnych, odwiedzili pracownie i laboratoria doświadczalne. Mieli okazję odwiedzić Narodowe Centrum Badań Jądrowych uczestnicząc w zajęciach Eksperyment LHCb na Wielkim Zderzaczu Handornów w CERN (8B). Na Akademii Wychowania Fizycznego usłyszeli ciekawostki o sporcie osób niepełnosprawnych (7A). Na zajęciach w Instytucie Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN zgłębiali tajniki komórki (5E). Wydział Geodezji i Kartografii PW oczarował dzieci Baśniami tysiąca i jednej mapy (8A). W Archiwum Państwowym zastanawiali się jaka kiedyś była Warszawa (7D, 8B). Uczniowie klasy 6A mierzyli góry na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Piłkarze z klasy 7C byli zachwyceni izolowaniem barwników biorących udział w fotosyntezie na Wydziale Biologii UW. Klasa 3B zachwycona była zajęciami „Mikrofauna w powiększeniu - poznać to znaczy zrozumieć i polubić" w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Klasa 8A zastanawiała się co łączy gitarę i fizykę biorąc udział w pokazie doświadczeń fizycznych na temat fal dźwiękowych pod czujnym okiem profesjonalisty na Wydziale Fizyki UW. Uczniowie odkrywali też tajemnice mózgu w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN i konstruowali komórkę zwierzęcą w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego.

Lekcje w takiej formie praktycznej ukazały młodym uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka okazuje się znakomitą przygodą, którą mogli przeżyć sami!

Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki

 

Dnia 1 października klasa 6c wybrała się do Centrum Nauki Kopernik, w którym czekało wiele atrakcji. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować oraz odkrywać tajniki różnych dziedzin życia. Była to przednia zabawa!

6c w CNK  6c w CNK  6c w CNK  6c w CNK

 

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Klasa 3b odwiedziła z tej okazji Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Tam "zrobiliśmy krok w przeszłość" i mieliśmy okazję obejrzeć bardzo stare obrazy, meble, naczynia. Obrazy Jacka Malczewskiego były naszym przewodnim motywem. Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia tego właśnie muzeum.

Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b

 

Festiwal nauki do duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Każdy może poczuć się, jak naukowiec i wykonać interesujące doświadczenia. Nasza klasa wybrała się więc do Instytutu Medycyny Doświadczalnej PAN, na lekcję "Tajemnice mózgu". Było super! Dowiedzieliśmy się, jak działa nasz wewnętrzny komputer i z czego jest zrobiony. Można go było też obejrzeć pod mikroskopem. Dziwne, że wszyscy mamy w głowie coś takiego! Uzbrojeni z mini-neuron, którego sami wyprodukowaliśmy, powróciliśmy na zajęcia szkolne. Po co? Oczywiście - ćwiczyć mózgi!

Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a

 

W klasach 5b, 5c, 6b świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.

Tak chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami dykcyjnymi, że zaprosiliśmy również uczniów klasy 3b, którzy jako słuchacze nie pozostali w cieniu i również uraczyli nas kilkoma odczytanymi rozdziałami.

Wniosek jest prosty - wydarzenie na pewno wpisze się na stałe do naszej działalności dydaktycznej ☺️

Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania

 

W środę klasy 3a i 3b były w Teatrze RAMPA na przedstawieniu, musicalu pt. „Awantura o Basię” na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego. Jest to zabawna i wzruszająca historia Basi Bzowskiej, która po śmierci mamy trafia do różnych opiekunów, a w drugiej części pomaga odnalezionemu ojcu odzyskać pamięć. Ciekawe kostiumy i piękne piosenki wywoływały śmiech i żywe reakcje widowni. A jeszcze ta Basia, czyli sympatyczna dziewczynka w tej roli. Brawo!

3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA  

 

We wtorek klasa 3a była na wycieczce w ZOO i brała udział w zajęciach pt. „Mikrofauna w powiększeniu” w ramach Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska (dosłownie!) bezkręgowce: patyczaki, straszyki, próchnojady, krocionogi, karaczany oraz ślimaka olbrzymiego. W pawilonie bezkręgowców można było zobaczyć szarańcze, skorpiony, tarantule i ptaszniki. Przy okazji wizyty w ZOO uczniowie obserwowali zwierzęta na wybiegach i innych pawilonach. Bezkręgowce odczarowane i nie są wcale takie straszne.

Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a

 

Podkategorie

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony