facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wyjścia i wycieczki

Lekcje muzealne w Zamku Królewskim są pełne niespodzianek. Uczniowie klasy 2b przekonali się o tym, biorąc udział w poszukiwaniach Skarbów Króla Jegomości. Przemierzali długie  korytarze i przepiękne komnaty w poszukiwaniu złota, srebra i drogich kamieni. Jednak okazało się, że prawdziwymi skarbami, które odnaleźli było: zdrowie, rodzina, uczciwość, wiedza itp.

Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim  Kl. 2b poszukuje skarbów w Zamku Królewskim

 

Dzieci z klasy 2 b bardzo lubią spotkania ze sztuką, dlatego z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl w Teatrze Dramatycznym pt. ”Kopciuszek”. Świetnie grający i śpiewający aktorzy, choreografia oraz ciekawe dekoracje przeniosły widzów w świat, w którym dobro wygrywa ze złem.

Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka  Kl. 2b z wizytą u Kopciuszka

 

"Zerówkowicze" udali się pod pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy walczących o Polskę. Wizyta w tak ważnym miejscu wiąże się z tradycją zapalenia znicza, tak też się stało. Dzieci doskonale wiedzą, że w tak szczególnych miejscach jak pomnik czy tablica pamiątkowa zachowujemy się z powagą, szacunkiem i dumą jak przystało na prawdziwych patriotów.

Kl. 0 pamięta o bohaterach  Kl. 0 pamięta o bohaterach  Kl. 0 pamięta o bohaterach

 

W dniu 29 października klasa 1b była na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom legendę o Bazyliszku. Po wysłuchaniu legendy każde dziecko wykonało lusterko aby obronić się przed stworem. Wyruszyliśmy na wędrówkę po zamkowych komnatach w poszukiwaniu Bazyliszka. W zamkowych podziemiach zamiast stwora z legendy znaleźliśmy SMOKA. Okazało się, że Bazyliszek nigdy nie mieszkał w zamku, tylko w kamienicy na ul. Krzywe Koło. W drodze powrotnej poszliśmy na Krzywe Koło, ale na szczęście tam również nie znaleźliśmy żadnych śladów Bazyliszka.

1b na spotkaniu z Bazyliszkiem  1b na spotkaniu z Bazyliszkiem  1b na spotkaniu z Bazyliszkiem  1b na spotkaniu z Bazyliszkiem

 

30 października klasa 3a była na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Oprócz stałych ekspozycji mieliśmy możliwość wzięcia udziału w pokazie naukowym na temat zmysłów. Byliśmy w Teatrze Robotycznym na przedstawieniu pt. „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”, a następnie na pokazie i filmie pt. „Polaris. Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy” w Planetarium. Najfajniejsze jest w Centrum to, że wszystko można dotykać i próbować. Najbardziej wszystkim podobał się pokój strachu oraz powietrzna fontanna. Wycieczka była super!

3a w Centrum Nauki Kopernik  3a w Centrum Nauki Kopernik  3a w Centrum Nauki Kopernik  3a w Centrum Nauki Kopernik

   

Jak Wojtek został strażakiem...czytaliśmy kiedyś w książce, a teraz my - 3b zostaliśmy strażakami w rzeczywistości. Dzięki uprzejmości mamy Krzysia - p. Agnieszki Skockiej wzięliśmy udział w warsztatach o bezpieczeństwie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Oprócz profesjonalnych wiadomości o zachowaniu bezpieczeństwa w sytuacjach niebezpiecznych, mieliśmy okazję zwiedzić salę z wozami strażackimi, centrum zarządzania, pokój, w którym pali się i wszędzie jest dym. Dziękujemy pani Agnieszce, prezenty zachowamy dla bezpieczeństwa!

3b w Szkole Głównej Służby Pożarniczej  3b w Szkole Głównej Służby Pożarniczej  3b w Szkole Głównej Służby Pożarniczej  3b w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

 

Uczniowie z klasy 8a wraz z nauczycielami j. obcych brali udział w językowej grze miejskiej realizowanej przez Polskie Forum Migracyjne w ramach kampanii #EUandME i we współpracy z Komisją Europejską w Polsce. Gra polegała na rozwiązywaniu zadań w obcych językach, animowanych przez migrantów i migrantki - z Gruzji, Ukrainy, Syrii, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii... Były to piękne spotkania ponad językami i ponad kulturami!
Odwiedziliśmy Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa oraz Punkt Informacyjny Unii Europejskiej. Gra była po prostu rewelacyjna i wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale mieli też niecodzienne okazje do wzmocnienia swoich kompetencji językowych i przełamywania barier w posługiwaniu się językami obcymi. Dziękujemy organizatorom za świetną formę nauki i restauracji Falafel Bejrut za pyszny poczęstunek!

Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)

fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry

 

Ponieważ zrobiło się cieplej, nasza klasa wybrała się do Paku Krasińskich na lekcję przyrody. Uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew, co czasem było dość trudne. Jeśli w atlasie były ilustracje podobnych liści, trzeba było sprawdzić, jak wyglądają owoce. I tu mamy dla Was ciekawostkę. Owoc, to nie tylko jabłko lub śliwka. Owocem będzie też np. kasztan, żołądź, orzech lub popularny klonowy "nosek".

Kl. 2a rozpoznaje gatunki drzew  Kl. 2a rozpoznaje gatunki drzew  Kl. 2a rozpoznaje gatunki drzew  Kl. 2a rozpoznaje gatunki drzew

 

W tym tygodniu wyszliśmy do Teatru Capitol na przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Ponieważ wszystko dzieję się w Nibylandii, podążaliśmy w wyobraźni za bohaterami przedstawienia. Piotruś naprawdę latał nad sceną, a kapitan Jakub Hak wspaniale władał szpadą. Całe szczęście, że Piotruś posługiwał się orężem równie sprawnie... Bawiliśmy się bardzo dobrze, ale chyba najwięcej emocji wzbudził u wielu z nas pocałunek Piotrusia z dziewczynką Wendy. Cała sala wydała wielkie jęki: "O nie! Co ONI robią!"

Kulturalne wyjście kl.2a do Teatru Capitol  Kulturalne wyjście kl.2a do Teatru Capitol

 

Kolejne wyjście związane z rozwijaniem artystycznych zainteresowań to koncert pt. ”Wspomnienie o Fryderyku Chopinie” w SCEK-u. W czasie koncertu dzieci wysłuchały przepięknego Nokturnu e-moll op. 72, Etiudy f-moll, Koncertu skrzypcowego oraz brawurowo wykonanej Arii Elwiry z opery „Purytanie”. Emocje po koncercie znalazły odzwierciedlenie w ciekawych pracach wykonanych na warsztatach plastycznych rozwijających dziecięcą twórczość. Prace te zostaną zaprezentowane w naszej szkole przy Ciasnej.

Kl. 2b na zajęciach artystycznych w SCEK-u  Kl. 2b na zajęciach artystycznych w SCEK-u  Kl. 2b na zajęciach artystycznych w SCEK-u  Kl. 2b na zajęciach artystycznych w SCEK-u

 

Podkategorie

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony