facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Wyjścia i wycieczki

W poniedziałek i wtorek uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami udali się pod pomniki poświęcone Bohaterom Powstania Warszawskiego. Zostały zapalone znicze. W ten sposób uczczono pamięć wszystkich, którzy zginęli w walce o naszą Ojczyznę. Pamiętamy!

Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3

 

 

 

Tuż przed wakacjami klasa 1a miała przedsmak letnich podróży. Odwiedziliśmy bowiem daleką Wenezuelę! Na szczęście nie musieliśmy przy tym spędzić całego dnia w samolocie. :-) Na spotkanie z kulturą Wenezueli wyruszyliśmy pieszo ze szkoły. A było warto. Posłuchaliśmy języka Indian Ameryki Południowej, z którego nic nie zrozumieliśmy, ale brzmiał ciekawie. Poznaliśmy wenezuelską baśń o drapieżnej pumie. Mieliśmy też możliwość spróbowania kawałka "księżyca" z baśni. Co prawda nie przypomina tego, który widzimy nocą, ale przynajmniej był smaczny. Następne spotkania z kulturami świata już w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli

 

WieloCOOLturowa gra miejska przygotowana przez Fundację Polskie Forum Migracyjne rozpoczęła się w Synagodze Nożyków przy pl. Grzybowskim. Mogliśmy się tam wiele dowiedzieć na temat religijnych tradycji żydowskich. Następnie odwiedziliśmy Centrum Kultury Austriackiej, a tam odkrywaliśmy co czuje nowo przybyły uchodźca i jak można mu pomóc. Następnie poszliśmy do syryjskiej restauracji "Niedaleko Damaszku", gdzie przy bliskowschodnim poczęstunku właściciel opowiadał o Syrii, jej historii i wielokulturowości. Wycieczka zakończyła się odpoczynkiem w Parku Krasińskich, gdzie miło spędziliśmy czas chłodząc się na 'pluskowisku'.
Gra terenowa była interesująca ponieważ mieliśmy szansę dowiedzieć się czegoś o innych kulturach i religiach. Była to też miła i odprężająca przerwa od szkolnych zajęć.
tekst - Maria Kucharczyk, 7a
zdjęcia - Miłosz Kamiński, 7a

WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a

 

W czwartek klasa 2a była na wycieczce w Centrum Pieniądza w NBP, gdzie poznała historię banku w Polsce oraz jak zmieniały się banknoty i kto od pięćdziesięciu lat je projektuje. Widzieliśmy banknot o nominale 2 miliony, najnowszy 500zł i różne monety kolekcjonerskie. Uczyliśmy się również, jak rozpoznać, czy banknot jest prawdziwy (np. znak wodny, nitka zabezpieczająca) oraz wykonaliśmy kilka zadań. W skarbcu mogliśmy podnieść złotą sztabę o wadze 12kg (niewielu się to udało) i wartości 2 milionów. Wycieczka była udana i wszystkim się podobała. Polecamy!

Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza

 

Za chwilę wakacje! Przedsmakiem letniego wypoczynku była wycieczka 1a. To był dzień nastawiony na zabawę! Odwiedziliśmy jeden z większych w naszym mieście placów zabaw, były lody i lekcja przedsiębiorczości w stadninie. "Gwoździem programu" okazała się jazda konna. Niektórzy z lękiem, inni dzielnie podchodzili do zwierząt. Udało nam się też pokarmić konie i pogłaskać króliki. Było super! Na koniec każdy upiekł swoją kiełbaskę nad ogniskiem, choć mamy wrażenie, że gdyby położyć je na patelni i wystawić na słońce - efekt byłby podobny. :-)

Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a

 

W ostatni czwartek klasa 2a była na warsztatach pt. „Integracja w Metrze”. Warsztaty prowadzili p. Sebastian ociemniały z psem przewodnikiem rasy chesapeak retriever i p. Jowita jeżdżąca na wózku inwalidzkim. Uczniowie dowiedzieli się, jak pomagać osobom niepełnosprawnym, co oznacza „biała laska” – międzynarodowy symbol osób niewidomych. Mieli również możliwość poczuć się, jak osoby niepełnosprawne, ćwiczyły jazdę na wózku oraz chodziły w specjalnych okularach imitujących np. kurzą ślepotę, widzenie lunetowe lub całkowitą utratę wzroku. Na zakończenie pracownik metra omówił zasady zachowania w metrze (pas bezpieczeństwa, telefon bezpieczeństwa). Warsztaty bardzo się wszystkim podobały.

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

 

Z okazji Dnia Dziecka klasy 2b, 1b oraz 2a odwiedziły staromiejską kawiarnię Bombonierka, gdzie jak co roku przy pucharze lodów świętowały ten wyjątkowy dla dzieci dzień. Lody były pyszne, 3-gałkowe z bitą śmietaną, posypką i polewą. Nastroje radosne, a pogoda wspaniała. (Tylko 2a nie uwieczniła tej chwili na zdjęciach, dlatego ich zdjęcia jest symboliczne.) ... :)

Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody

 

Uczniowie z klasy 7a świętowali Dzień Dziecka wspinając się w strefie Fun Climb w Centrum Wspinaczkowym Murall. 20 wspinaczkowych przeszkód do pokonania, z których każda stanowiła inne wyzwanie! A dla odważnych i tych mniej odważnych, którzy zdecydowali się swoje lęki pokonać, do wykonania był Skok Tarzana do Banana. Brzmi zagadkowo? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym

 

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 5 czerwca wybraliśmy się na kręgle. Niektórzy z nas grali już w tę grę, ale dla większości jest to pierwsza wizyta w kręgielni. Towarzyszyły nam radość, dobry humor, uśmiechy i trochę rywalizacji. Po wspaniałej zabawie, żeby ochłodzić emocje poszliśmy na pyszne lody. 

Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA

 

W sobotę 1 czerwcaw Dzień Dziecka, na stadionie "Orlik" w parku Agrykola odbył się turniej dla uczniów klas I -III, podsumowujący program "Od zabawy do sportu". Naszą szkołę reprezentowali: Agata Czerniga, Blanka Jeżewska, Nikodem Sowa i Antoni Tomaszewski z klasy 3a, Julia Lisicka, Jacek Janczewski z klasy 2a ,Stanisław Kaszczuk z klasy 2b, Filip Bojanowski, Maria Batory z klasy 1c oraz Jowita Hejnrych, Wojciech Kuś z klasy 1b . Zawody składały się z pięciu konkurencji, w których trzeba było wykazać się szybkością, zwinnością oraz precyzją i umiejętnością współpracy w drużynie. Finalnie nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce w dzielnicy na 13 startujących zespołów .
BRAWO !!! To duży sukces i jest to najlepszy wynik od kilku lat. GRATULACJE !

Finał   Finał   Finał   Finał

 

Podkategorie

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony