Wycieczki

8 października dzieci z 2a były na niezwykłej lekcji w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, niezwykłej z kilku powodów... Była to lekcja w kinie i była to lekcja o czymś bardzo ważnym - o PRZYJAŹNI. Czy przyjaciel rozumie bez słów?  Co decyduje o przyjaźni? Kto może się przyjaźnić? Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Szukaliśmy odpowiedzi na te pytanie w sobie i wokół siebie zainspirowani filmem pt. "Pajęczyna Charlotty". Na koniec lekcji tworzyliśmy komiksy o przyjaźni. Chętne osoby zaprezentowały swoje pomysły. Okazało się, że oprócz ludzi, zwierząt i roślin mogą dzięki dziecięcej wyobraźni przyjaźnić się również konsole... :)

Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a

Kodeks rycerski, obyczaje średniowiecznych dworów i ekwipunek rycerza to tematyka, która pasjonuje nie tylko najmłodszych. Aby zgłębić tajniki, jaką drogę trzeba przejść, by zostać pasowanym na rycerza, wybraliśmy się na Zamek Królewski. Okazało się, że na razie pisany nam los paziów, a jeśli nauka będzie nam dobrze szła i z ochotą będziemy pokonywali swoje słabości, mamy szansę już za parę lat stać się rycerskim giermkiem. Czeka nas wtedy czyszczenie zbroi, opiekowanie się koniem, usługiwanie rycerzowi oraz żmudne ćwiczenia z mieczem, toporem, kopią... A, jeszcze musimy się dużo modlić, pościć i honorowo stawać do walki z silniejszym przeciwnikiem. Trudne jest życie rycerza.:-)

Dzień 5 października klasa 3a spędziła w biegu, z planem miasta w jednej ręce i zegarkiem w drugiej. Reprezentowaliśmy bowiem naszą szkołę w grze miejskiej "Urodziny Starówki dla Polski i świata". Wystartowaliśmy tuż przed 10:00 spod Kolumny Zygmunta i przez parę godzin szukaliśmy skazanych punktów na planie Starego Miasta, by rozwiązać zagadki i udzielić poprawnych odpowiedzi na pytania, które otrzymaliśmy w karcie zadań. Nie było łatwo, nieraz musieliśmy bardzo wytężać wzrok - np. zliczyć wszystkie syreny zdobiące wskazaną ulicę i szybko określać kierunki dalszej trasy. Często natykaliśmy się na grupy innych uczestników zabawy z wielu warszawskich szkół - były to głównie klasy starsze. Rywalizacja była więc duża. Walczyliśmy dzielnie i zrealizowaliśmy wszystkie zadania. Teraz czekamy na wyniki. :-)

Jak wspaniale wybrać się do kina na warsztaty filmowe w SCEK-u. Cała sala kinowa była tylko dla nas, obejrzeliśmy film pt. „Fernando”, rozmawialiśmy o współpracy, akceptacji i wzajemnym zrozumieniu, dowiedzieliśmy się, jak powstaje film. Nasza klasa świetnie dała sobie radę i nawet dostaliśmy pochwałę od Pani prowadzącej zajęcia!

Brawo 1a!

2 października klasa 6e upamiętniła 76 rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego i Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy zapalają znicz przy Pomniku Powstania Warszawskiego.

Jesienny spacer po Powązkach. 30 września uczniowie klasy 6e odwiedzili jedną z najstarszych nekropolii w Polsce. Podczas lekcji plenerowej odwiedzili groby żołnierzy powstań narodowych, działaczy niepodległościowych wybitnych pisarzy, poetów, uczonych i artystów.

jesienny spacer

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej