facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

W sobotę 9.06.2018 r. byłam na wycieczce - pielgrzymce w Niepokalanowie, którą zorganizowała dla scholanek s. Paula. Towarzyszyła i pomagała nam mama Ani Ruby - p. Dorota.
Wsiadłyśmy o 8:35 do pociągu. Jechałyśmy około godziny. Na początku wycieczki obejrzałyśmy Panoramę Tysiąclecia, gdzie były śliczne figurki postaci historycznych. W tle, lektor opowiadał całą historię Polski. Potem poszłyśmy na Mszę dziękczynną. Po Mszy zjadłyśmy drugie śniadanie i weszłyśmy obejrzeć pokój św. Maksymiliana. Było tam proste łóżko, stolik z krzesłem i półka- bardzo skromne wyposażenie. Poszłyśmy również do muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzonej przez franciszkanów. Po muzeum siostra Paula zabrała nas na lody do Zielonej Budki. Każdy dostał po 2 kulki. Po lodach poszłyśmy do muzeum świętego Maksymiliana i muzeum misyjnego. Był tam jego pasiak, obrazy z obozu w Oświęcimiu oraz pamiątki z różnych krajów. Gdy obejrzałyśmy całe muzeum poszłyśmy do księgarni, gdzie można było sobie kupić pamiątki. Popołudniowym pociągiem wróciłyśmy do Warszawy.
Ta wycieczka bardzo mi się podobała i myślę, że pozostałym dziewczętom również.
PS. Zapraszam do obejrzenia foto relacji przygotowanej przez naszą absolwentkę Patrycję Zabudowską.
Opr. Anna Kalisz (korekta s. Paula)
Foto: Patrycja Zabudowska 

Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa  Pielgrzymka do Niepokalanowa

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony