Klasy 0-3

Klasa 3b, w jesienny październikowy dzień odwiedziła Bullerbyn. W Teatrze Syrena obejrzeliśmy spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Lisa oprowadziła nas po swojej zagrodzie, zapoznała z kolegami, dziadziusiem ... Wszyscy świetnie się bawiliśmy, najbardziej podobała nam się scena z szewcem. Polecamy wszystkim ten spektakl.

Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b  Wizyta w Bullerbyn kl. 3b

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Klasa 3b odwiedziła z tej okazji Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Tam "zrobiliśmy krok w przeszłość" i mieliśmy okazję obejrzeć bardzo stare obrazy, meble, naczynia. Obrazy Jacka Malczewskiego były naszym przewodnim motywem. Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia tego właśnie muzeum.

Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b  Krok w przeszłość klasy 3b

Festiwal nauki do duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Każdy może poczuć się, jak naukowiec i wykonać interesujące doświadczenia. Nasza klasa wybrała się więc do Instytutu Medycyny Doświadczalnej PAN, na lekcję "Tajemnice mózgu". Było super! Dowiedzieliśmy się, jak działa nasz wewnętrzny komputer i z czego jest zrobiony. Można go było też obejrzeć pod mikroskopem. Dziwne, że wszyscy mamy w głowie coś takiego! Uzbrojeni z mini-neuron, którego sami wyprodukowaliśmy, powróciliśmy na zajęcia szkolne. Po co? Oczywiście - ćwiczyć mózgi!

Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a  Tajemnice mózgu - wyjście klasy 2a

W środę klasy 3a i 3b były w Teatrze RAMPA na przedstawieniu, musicalu pt. „Awantura o Basię” na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego. Jest to zabawna i wzruszająca historia Basi Bzowskiej, która po śmierci mamy trafia do różnych opiekunów, a w drugiej części pomaga odnalezionemu ojcu odzyskać pamięć. Ciekawe kostiumy i piękne piosenki wywoływały śmiech i żywe reakcje widowni. A jeszcze ta Basia, czyli sympatyczna dziewczynka w tej roli. Brawo!

3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA  3a i 3b w Teatrze RAMPA

We wtorek klasa 3a była na wycieczce w ZOO i brała udział w zajęciach pt. „Mikrofauna w powiększeniu” w ramach Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska (dosłownie!) bezkręgowce: patyczaki, straszyki, próchnojady, krocionogi, karaczany oraz ślimaka olbrzymiego. W pawilonie bezkręgowców można było zobaczyć szarańcze, skorpiony, tarantule i ptaszniki. Przy okazji wizyty w ZOO uczniowie obserwowali zwierzęta na wybiegach i innych pawilonach. Bezkręgowce odczarowane i nie są wcale takie straszne.

Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a  Mikrofauna w powiększeniu i 3a

W środę 25 września klasa 2b w ramach 23 Festiwalu Nauki wybrała się do Instytutu Nenckiego na lekcję festiwalową  pt. ”Skonstruuj komórkę zwierzęcą”. W czasie zajęć została przedstawiona budowa komórki, następnie każdy uczeń zbudował z niezbędnych elementów jej model. Temat lekcji spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Było super!

2a na wycieczce w ramach FN  2a na wycieczce w ramach FN  2a na wycieczce w ramach FN  2a na wycieczce w ramach FN

W piękny wrześniowy dzień klasa 3b udała się na warsztaty edukacyjne "Akademia piekarza" do Piekarni - Cukierni "Grzybki" na Okęciu. Było wspaniale, oprócz zajęć dydaktycznych o zbożach, mące, zakwasie, żniwach, młynach...mieliśmy okazję zwiedzić prawdziwą piekarnię, zobaczyć, jak powstaje chleb i samodzielnie wykonać bułeczki, precelki, rogaliki, które dostaliśmy do domu. Na zakończenie każdy z nas sam przygotował swoją pizzę, pizzę zjedliśmy ze smakiem na miejscu. W piekarni Grzybki spotkaliśmy wspaniałych, miłych ludzi, a za wycieczkę dziękujemy p. Agnieszce Szczygieł.

Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni

Uczniowie klas 3a, 3b, 2c i 4a tradycyjnie na początku września zapalili znicze pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Oddając hołd bohaterom II Wojny Światowej odśpiewaliśmy hymn narodowy i przypomnieliśmy historię powstania Pomnika Małego Powstańca.

Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci