facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 0-3

To była nasza ostatnia wycieczka online w tym roku. Udaliśmy się z wizytą do królewskiego Krakowa. Oglądaliśmy zbiory Zamku na Wawelu, a p. przewodnik opowiedziała nam o tym, jak wyglądało życie ludzi za czasów panowania dynastii Jagiellonów. Bardzo podobały nam się damskie suknie, męskie spodenki pękate, niczym dynia... trochę mniej. :-) A arrasy - cudowne!

3a na Wawelu  3a na Wawelu  3a na Wawelu  3a na Wawelu

 

Ten tydzień to dla 3a czas wielu wirtualnych podróży. Dziś odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Było wesoło i inspirująco, a prowadzący opowiedział nam wiele zaskakujących historii. Myśleliście, że lalka, łódeczka i mały drewniany konik to zabawki naszych czasów? Nic bardziej mylnego. Były znane nawet przed utworzeniem państwa polskiego. Wiemy to, dzięki prowadzonym wciąż badaniom archeologicznym. Na lekcji obejrzeliśmy też broń z okresu pierwszych Piastów. Było super! :-)

Kl.3a na wycieczce online w Gnieźnie  Kl.3a na wycieczce online w Gnieźnie  Kl.3a na wycieczce online w Gnieźnie  Kl.3a na wycieczce online w Gnieźnie

 

We wtorek klasa 1b uczestniczyła w lekcji muzealnej „Zwierzęta duże i małe”, wycieczce online do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Odwiedziliśmy wszystkie kontynenty i poznaliśmy zwierzęta największe, np. słoń afrykański czy płetwal błękitny, w Polsce żubr oraz najmniejsze, np. w Afryce antylopa dikdik, w Polsce ryjówka malutka. Dowiedzieliśmy się o antylopie gerenuk, która żyje w Afryce środkowej i potrafi stanąć na dwóch nogach. Na lekcji online, najpierw w wykreślance poszukiwaliśmy nazw zwierząt leśnych, a następnie poznaliśmy ciekawego ssaka świstaka tatrzańskiego.

Zwierzęta duże i małe, kl.1b  Zwierzęta duże i małe, kl.1b  Zwierzęta duże i małe, kl.1b  Zwierzęta duże i małe, kl.1b

 

To była nasza kolejna wycieczka online. Tym razem zjechaliśmy do jednej z najstarszych na świecie kopalni soli. Obejrzeliśmy przepiękne, wykute pod ziemią sale, w tym kaplicę św. Kingi. Jest cała z soli kamiennej! Nawet kryształki z żyrandola są słone! :-0 Próbowaliśmy polizać ściany, ale ekran laptopa nie smakuje dość dobrze. ;-) Trzeba więc jak najszybciej wybrać się tam osobiście. Czy warto? Zobaczcie sami! :-)

3a w Wieliczce  3a w Wieliczce  3a w Wieliczce  3a w Wieliczce

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasa 3a odwiedziła Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie. Nie mogliśmy się oczywiście zjawić tam osobiście, ale nowe technologie umożliwiają takie wirtualne podróże.
Polecamy zwiedzenie stałych ekspozycji, na których można obejrzeć wiele pamiątek z I i II wojny światowej. Po salach wystawowych poruszamy się intuicyjnie, podążając za strzałkami. Przybliżenie eksponatu - poprzez lupkę lub podgląd (oko). Polecamy!
mczz.wkraj.pl

3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego  3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego  3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego   3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego

 

Klasa 2b w dniu 19 listopada wybrała się na wirtualną wycieczkę do Poznania. Odwiedziliśmy Muzeum „Brama Poznania” i poznaliśmy dawną nazwę miasta - gród. Z legendy dowiedzieliśmy się, że gród o nazwie Poznań założyli bohaterowie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, którzy spotkali się i „rozpoznali” w miejscu istniejącego do dzisiaj miasta. Następnie każdy z uczniów wymyślił jak mogły się potoczyć dalsze losy braci i narysował tę historię. Wszyscy trzej bracia w opowieściach dzieci, przeżyli niezwykłe przygody, łącznie z lądowaniem na księżycu. Zajęcia były bardzo ciekawe, a opowieści pokazały, że uczniowie mają nieograniczoną fantazję.

Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b

 

Dzisiaj klasa 1b była na swojej pierwszej, krótkiej „wycieczce”, wybrała się na spacer po Starówce i zapaliła znicze pod Pomnikiem Małego Powstańca, a wszystko to w ramach tematu „Pamiętamy o tych, którzy odeszli” oraz "Zaklęcie na W". Uczniowie wysłuchali opowieści o historii pomnika i o chłopcu, który jest na nim uwieczniony. Cześć Jego pamięci!

Kl. 1b pod Pomnikiem Małego Powstańca  Kl. 1b pod Pomnikiem Małego Powstańca  Kl. 1b pod Pomnikiem Małego Powstańca  Kl. 1b pod Pomnikiem Małego Powstańca

 

W tym tygodniu wybraliśmy się na zajęcia muzyczne, podczas których poznaliśmy ciekawy instrument. Jaki? To ludzki głos. Tak, to też instrument, który może być używany w najróżniejszy sposób. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, śpiewaliśmy, słuchaliśmy arii operowych. Staraliśmy się też rozpoznawać, czy głos należy do mężczyzny, czy do kobiety - co wcale nie było takie proste. :-)
W związku z pandemią i obostrzeniami, klasa była podzielona na 2 grupy, które miały identyczne zajęcia w sąsiadujących salach. Było więc bezpiecznie, a podczas przerwy - bardzo wesoło, gdyż piwniczne labirynty korytarzy starej kamienicy zapewniły nam moc wrażeń (szczególnie, gdy najodważniejsi gasili światło). ;-)

Muzyczni odkrywcy - 3a na zajęciach w SCEK-u  Muzyczni odkrywcy - 3a na zajęciach w SCEK-u  Muzyczni odkrywcy - 3a na zajęciach w SCEK-u  Muzyczni odkrywcy - 3a na zajęciach w SCEK-u

 

21 października klasa 3c była na warsztatach filmowych - Mali pasjonaci filmu. W czasie warsztatów dowiedzieliśmy się jak powstaje scenariusz filmowy. Zadanie, które musieliśmy wykonać podczas warsztatów to komiks na temat przyjaźni. Rozmawialiśmy o przyjaźni i obejrzeliśmy film pt. „Dzięki Tobie Winn Dixie”. W czasie powrotu do szkoły zatrzymaliśmy koło Syrenki, szukaliśmy również miejsc pamięci związanych z Powstaniem Warszawskim. Wycieczka była super.

Warsztaty filmowe w SCEK-u kl.3c  Warsztaty filmowe w SCEK-u kl.3c  Warsztaty filmowe w SCEK-u kl.3c  Warsztaty filmowe w SCEK-u kl.3c

 

8 października dzieci z 2a były na niezwykłej lekcji w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, niezwykłej z kilku powodów... Była to lekcja w kinie i była to lekcja o czymś bardzo ważnym - o PRZYJAŹNI. Czy przyjaciel rozumie bez słów?  Co decyduje o przyjaźni? Kto może się przyjaźnić? Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Szukaliśmy odpowiedzi na te pytanie w sobie i wokół siebie zainspirowani filmem pt. "Pajęczyna Charlotty". Na koniec lekcji tworzyliśmy komiksy o przyjaźni. Chętne osoby zaprezentowały swoje pomysły. Okazało się, że oprócz ludzi, zwierząt i roślin mogą dzięki dziecięcej wyobraźni przyjaźnić się również konsole... :)

Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a  Zajęcia filmowe w SCEK-u kl.2a

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony