facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 0-3

21 marca klasa 1c wyruszyła w teren na poszukiwanie "Pani Wiosny". Filip z Fryderykiem i Frankiem, jako pierwsi w parku znaleźli kwitnące krokusy. Natomiast  dziewczynki odnalazły małe kotki wierzbowe oraz przebiśniegi. W parku nieopodal Teatru „Rampa” znaleźliśmy fantastyczny plac zabaw, gdzie mogliśmy się pobawić. Po zabawie w parku udaliśmy się do teatru na sztukę pt. "Dzień dziecka". Przedstawienie było bardzo ciekawe bardzo się nam podobało. Po przedstawieniu pan, który zajmował się w teatrze dźwiękiem opowiedział nam, na czym polega jego praca. Po wyjściu z teatru wróciliśmy do szkoły. Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy bardzo miło.

Poszukiwania wiosny klasy 1c  Poszukiwania wiosny klasy 1c  Poszukiwania wiosny klasy 1c  Poszukiwania wiosny klasy 1c

 

Ostatnio klasa 2a w trakcie wycieczki do Zamku Królewskiego mogła sprawdzić swoją wiedzę historyczną – spojrzeć inaczej na Barbakan, mury i staromiejskie kamieniczki. W Zamku Królewskim poszukiwaliśmy portretów Króla Jegomości. Najwięcej jest ich oczywiście w sali marmurowej, w której centralne miejsce zajmuje portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w stroju koronacyjnym. W sali balowej malowidło na suficie przedstawia Zeusa, a w przedsionku sali tronowej wiszą obrazy przedstawiające Kazimierza Wielkiego, Jana III Sobieskiego, Zygmunta Starego. Na zakończenie lekcji w pracowni każdy mógł narysować swój portret króla.

2a w Zamku Królewskim  2a w Zamku Królewskim  2a w Zamku Królewskim  2a w Zamku Królewskim

 

Każdy wie, że pieniądze nie są najważniejsze, ale warto umieć je wydawać rozsądnie. Dlatego klasa 2b udała się do sklepu i miała trudne matematyczne zadanie do wykonania. Każdy z uczniów powinien wydać 5zł na przynajmniej trzy dowolne rzeczy. Liczenia było sporo, bo liczyliśmy grosze. Nasza matematyka w działaniu udała się, bo większość dzieci kupiła to, co chciała. Dziękujemy pracownikom sklepu za pomoc i wyrozumiałość.

Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach  Klasa 2b na zakupach

 

100 lat Polsko! Niedawne świętowanie setnych urodzin Niepodległej było dla nas okazją do przypomnienia ważnych dla Polski wydarzeń, począwszy od legendarnego Lecha, poprzez uchwalenie Konstytucji 3 Maja, aż po czasy marszałka Józefa Piłsudskiego. Bardzo ciekawej lekcji muzealnej towarzyszyła wystawa we wspaniałych wnętrzach Zamku Królewskiego. Nie zabrakło więc starych dzieł sztuki, ale też zdjęć i filmów z okresu XIX i początków XX w. Zajęcia te polecamy też klasom starszym.

Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim  Znaki wolności - 1a w Zamku Królewskim

 

W czwartek 24 stycznia kilkoro dzieci z klasy 1b wybrało się do Przedszkola nr 206 przy ul. Franciszkańskiej. Uczniowie z uśmiechem zabrali ze sobą różne książki z ciekawostkami, które pięknie odczytali przedszkolakom. Wszyscy pokonali tremę i cieszyli się ze swojego sukcesu. Przedszkolaki były zainteresowane, ponieważ informacje czytane przez starszych kolegów były dla nich bardzo ciekawe. Wkrótce spotkamy się kolejny raz!

Klasa 1b z wizytą w przedszkolu  Klasa 1b z wizytą w przedszkolu  Klasa 1b z wizytą w przedszkolu

 

W zeszłym tygodniu byliśmy na koncercie. Muzyka na żywo brzmi inaczej, niż ta z płyty. Można też przyjrzeć się, jak należy grać na danym instrumencie. Artyści zaprezentowali nam skoczne melodie z różnych stron świata. Szkoda, że nie mogliśmy zatańczyć! Na koncercie należy zachowywać się przecież bardzo kulturalnie...

Klasa 1a na koncercie  Klasa 1a na koncercie  Klasa 1a na koncercie  Klasa 1a na koncercie

 

Przed samymi świętami klasy 2a i 2b odwiedziły Katedrę Św. Jana i uczestniczyły w warsztatach "Warszawskiego planetarium organowego". Panowie Adam i Dominik zapoznali nas z budową instrumentu muzycznego, jakim są organy. Poznaliśmy możliwości dźwiękowe tego niesamowitego instrumentu, wysłuchaliśmy kolęd i koncertu muzyki Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy wszystkich do Katedry na organizowane tam koncerty organowe.

Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana  Klasy 2a i 2b w Katedrze Św. Jana

 

W ramach podsumowania realizacji programów profilaktycznych uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Urząd Dzielnicy Śródmieście na spotkanie Mikołajkowe. Dnia 7 grudnia uczniowie z klas 1b i 3a uczestniczyli w świątecznych zabawach z Mikołajem. Dzieci bawiły się wspaniale. Oglądały przygotowany dla nich program artystyczny, brały udział w konkursach i zabawach, lepiły pierniczki i wykonywały świąteczne dekoracje. W przerwach posilały się watą cukrową i popcornem. Na koniec Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodycze, co niezmiernie ucieszyło wszystkich obdarowanych. Po wspanialej, pełnej wrażeń wycieczce wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły.

Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a  Mikołajki w OSiRze klasy 1b i 3a

 

Dzieci z klasy 1b wzięły ostatnio udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Odwiedziły scenę teatralną Akademii Teatralnej Collegium Nobilium przy ulicy Miodowej, gdzie spotkały się z Agatką, jej rodziną i zwierzątkami. Grający w sztuce studenci Akademii wywołali uśmiech na wielu twarzach. Dzieci były pod dużym wrażeniem ich gry i umiejętności aktorskich.
W związku ze zbliżającymi się świętami wybrały się do SCEK-u na warsztaty filmowe, gdzie z razem z bohaterami filmu ratowały Mikołaja.
Ostatnimi wydarzeniami były dwa wyjścia do MDK „Muranów”. Podczas pierwszego wszyscy sprawdzili swoje umiejętności programowania w Scratchu. Drugim były zajęcia plastyczne. To były ciekawe i rozwijające spotkania.

Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b  Wyjścia i zajęcia klasy 1b

 

Tuż przed mikołajkami klasy 1-3 były na przedstawieniu pt. „Przygoda z Mikołajem”. Uczniowie spotkali tam śnieżynkę Klementynkę, Pana Mroza, Kosmitę, Zorro i sierżanta Garcia oraz oczywiście Mikołaja. Brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Było wesoło i świątecznie.

     

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony