facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 0-3

W poniedziałek i wtorek uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami udali się pod pomniki poświęcone Bohaterom Powstania Warszawskiego. Zostały zapalone znicze. W ten sposób uczczono pamięć wszystkich, którzy zginęli w walce o naszą Ojczyznę. Pamiętamy!

Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3  Wyjście klas 1-3

 

 

 

Tuż przed wakacjami klasa 1a miała przedsmak letnich podróży. Odwiedziliśmy bowiem daleką Wenezuelę! Na szczęście nie musieliśmy przy tym spędzić całego dnia w samolocie. :-) Na spotkanie z kulturą Wenezueli wyruszyliśmy pieszo ze szkoły. A było warto. Posłuchaliśmy języka Indian Ameryki Południowej, z którego nic nie zrozumieliśmy, ale brzmiał ciekawie. Poznaliśmy wenezuelską baśń o drapieżnej pumie. Mieliśmy też możliwość spróbowania kawałka "księżyca" z baśni. Co prawda nie przypomina tego, który widzimy nocą, ale przynajmniej był smaczny. Następne spotkania z kulturami świata już w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli  Spotkanie 1 z kulturą Wenezueli

 

W czwartek klasa 2a była na wycieczce w Centrum Pieniądza w NBP, gdzie poznała historię banku w Polsce oraz jak zmieniały się banknoty i kto od pięćdziesięciu lat je projektuje. Widzieliśmy banknot o nominale 2 miliony, najnowszy 500zł i różne monety kolekcjonerskie. Uczyliśmy się również, jak rozpoznać, czy banknot jest prawdziwy (np. znak wodny, nitka zabezpieczająca) oraz wykonaliśmy kilka zadań. W skarbcu mogliśmy podnieść złotą sztabę o wadze 12kg (niewielu się to udało) i wartości 2 milionów. Wycieczka była udana i wszystkim się podobała. Polecamy!

Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza  Klasa 2a w Centrum pieniądza

 

Za chwilę wakacje! Przedsmakiem letniego wypoczynku była wycieczka 1a. To był dzień nastawiony na zabawę! Odwiedziliśmy jeden z większych w naszym mieście placów zabaw, były lody i lekcja przedsiębiorczości w stadninie. "Gwoździem programu" okazała się jazda konna. Niektórzy z lękiem, inni dzielnie podchodzili do zwierząt. Udało nam się też pokarmić konie i pogłaskać króliki. Było super! Na koniec każdy upiekł swoją kiełbaskę nad ogniskiem, choć mamy wrażenie, że gdyby położyć je na patelni i wystawić na słońce - efekt byłby podobny. :-)

Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a  Wizyta w Stadninie koni 1a

 

W ostatni czwartek klasa 2a była na warsztatach pt. „Integracja w Metrze”. Warsztaty prowadzili p. Sebastian ociemniały z psem przewodnikiem rasy chesapeak retriever i p. Jowita jeżdżąca na wózku inwalidzkim. Uczniowie dowiedzieli się, jak pomagać osobom niepełnosprawnym, co oznacza „biała laska” – międzynarodowy symbol osób niewidomych. Mieli również możliwość poczuć się, jak osoby niepełnosprawne, ćwiczyły jazdę na wózku oraz chodziły w specjalnych okularach imitujących np. kurzą ślepotę, widzenie lunetowe lub całkowitą utratę wzroku. Na zakończenie pracownik metra omówił zasady zachowania w metrze (pas bezpieczeństwa, telefon bezpieczeństwa). Warsztaty bardzo się wszystkim podobały.

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

 

Z okazji Dnia Dziecka klasy 2b, 1b oraz 2a odwiedziły staromiejską kawiarnię Bombonierka, gdzie jak co roku przy pucharze lodów świętowały ten wyjątkowy dla dzieci dzień. Lody były pyszne, 3-gałkowe z bitą śmietaną, posypką i polewą. Nastroje radosne, a pogoda wspaniała. (Tylko 2a nie uwieczniła tej chwili na zdjęciach, dlatego ich zdjęcia jest symboliczne.) ... :)

Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody  Obchody Dnia Dziecka - wyjście na lody

 

W sobotę 1 czerwcaw Dzień Dziecka, na stadionie "Orlik" w parku Agrykola odbył się turniej dla uczniów klas I -III, podsumowujący program "Od zabawy do sportu". Naszą szkołę reprezentowali: Agata Czerniga, Blanka Jeżewska, Nikodem Sowa i Antoni Tomaszewski z klasy 3a, Julia Lisicka, Jacek Janczewski z klasy 2a ,Stanisław Kaszczuk z klasy 2b, Filip Bojanowski, Maria Batory z klasy 1c oraz Jowita Hejnrych, Wojciech Kuś z klasy 1b . Zawody składały się z pięciu konkurencji, w których trzeba było wykazać się szybkością, zwinnością oraz precyzją i umiejętnością współpracy w drużynie. Finalnie nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce w dzielnicy na 13 startujących zespołów .
BRAWO !!! To duży sukces i jest to najlepszy wynik od kilku lat. GRATULACJE !

Finał   Finał   Finał   Finał

 

Podczas zajęć lekcyjnych 1a zmierzyła się dzielnie ze światem owadów. Obyło się bez krzyków przerażenia, choć głowa np. modliszki w powiększeniu zachęcająco nie wygląda... Wiedzę wzbogaciliśmy też podczas projekcji filmu "Mikrokosmos". Potem, uzbrojeni w lupy, z zaciętością badaczy przyrody, wyruszyliśmy na zajęcia w terenie. Udało nam się dostrzec pająki, mszyce, mrówki, pszczoły, trzmiele i całą masę owadziego rodu. Wykonaliśmy też im zachwycające portrety. Najdzielniejsi nawet wzięli niektórych nowych "przyjaciół" do ręki! Odważni... ;-)

Niesamowity świat owadów, 1a na lekcji pryrody  Niesamowity świat owadów, 1a na lekcji pryrody  Niesamowity świat owadów, 1a na lekcji pryrody  Niesamowity świat owadów, 1a na lekcji pryrody

 

Ostatnio klasa 2a była na dwóch zajęciach w SCEK-u. Pierwsze, to koncert pt. „Kręć się, kręć, wrzeciono… - poznajemy twórczość Stanisława Moniuszki”. 5 maja przypadała 200-setna rocznica urodzin, a rok 2019 jest Rokiem Moniuszkowskim. Pieśni w czasie koncertu wykonywali młodzi adepci wydziału wokalnego. Następnymi zajęciami były zajęcia filmowe z cyklu „Mali pasjonaci kina”. Oglądaliśmy film pt. „I ty możesz zostać bohaterem”, opowiadający o spełnianiu marzeń i pasji.

Klasa 2a na zajęciach w SCEK-u  Klasa 2a na zajęciach w SCEK-u  Klasa 2a na zajęciach w SCEK-u  Klasa 2a na zajęciach w SCEK-u

 

Klasa 2B wzięła udział w warsztatach "Laboratorium ciemności" organizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Zajęcia były pracowite, bo oprócz instrukcji pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym mieliśmy okazję sprawdzić, jak działają nasze zmysły, co dzisiejsze technologie proponują ludziom niewidzącym, jak na specjalnej maszynie do pisania napisać swoje imię i wiele ciekawych ćwiczeń związanych z przybliżeniem nam codziennego życia osoby niepełnosprawnej. Od dziś na pewno postaramy się, żeby zawsze pomagać osobom potrzebującym wsparcia i będziemy otwarci na innych ludzi.

klasa 2b w   klasa 2b w   klasa 2b w   klasa 2b w

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony