facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

"Świat rycerzy, księżniczek i świętych" to temat lekcji muzealnej, na której była klasa 2a w Muzeum Narodowym. Pośród eksponatów mających ponad 500 lat wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o prastarych grodach, zamkach, władcach i ich dworach oraz zwykłych ludziach żyjących w epoce średniowiecza. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, jak chociażby tego, że niektóre damy miały przy paskach sukni torebeczki z rybich pęcherzy. :-0  Poznaliśmy modę tamtych czasów i panujące wówczas obyczaje. Na koniec zwiedziliśmy jeszcze część sal ze zgromadzonymi eksponatami z tej epoki. Niektórzy z nas dziwili się, że wszystko jest tak bardzo stare i dotrwało do naszych czasów. Podziwialiśmy też kunszt artystów, którzy zamieniali drewno w prawdziwe cuda. Nam, choćby odrobinę podobnych, nie udałoby się zrobić nawet z miękkiej plasteliny.

Kl. 2a w Muzeum Narodowym  Kl. 2a w Muzeum Narodowym  Kl. 2a w Muzeum Narodowym  Kl. 2a w Muzeum Narodowym

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony