28 listopada klasa 1 a wybrała się do Zamku Królewskiego, by spotkać się z ... warszawską Syrenką. Spotkanie było pełne wrażeń i ciekawostek. Podczas zajęć dzieci poznały legendę o warszawskiej Syrence i odnalazły jej wizerunki w zamkowych komnatach. Przekonały się też, że Zamek jest miejscem nierozerwalnie związanym z historią Warszawy. Dzieci obejrzały również mini przedstawienie teatralne "O WARSZAWSKIEJ SYRENIE". Syrenka, którą dzieci spotkały we wnętrzach Zamku Królewskiego, powiedziała swoją niezwykłą historię przybycia do Warszawy. Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego na warszawskim herbie jest ona przedstawiona z mieczem i tarczą.

Kl. 1a na spotkaniu z warszawską Syrenką  Kl. 1a na spotkaniu z warszawską Syrenką  Kl. 1a na spotkaniu z warszawską Syrenką  Kl. 1a na spotkaniu z warszawską Syrenką

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej