facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

Wszyscy uczniowie pilnie pracują w swoich domach, a uczniowie z 8a wybrali się na wycieczkę! Choć… wciąż siedząc w swoich pokojach. Fundacja Polskie Forum Migracyjne tym razem zorganizowało grę językową online.

Zajęcia miały interaktywną formę. Uczniowie spotkali się na komunikatorze Zoom z trenerką PFM oraz 2 nauczycielami języków obcych. Mieli do wykonania interaktywne zadania online, w trakcie których musieli posługiwać się językami obcymi (tymi, których się uczą lub których zupełnie nie znają) oraz przywoływać swoje wiadomości na temat Unii Europejskiej. Wykorzystywali też  rozmaite aplikacje do nauki języków obcych. Poszło im naprawdę świetnie!

Oto ich wrażenia:
„ Gra była interesująca, nauczyłam się nowych rzeczy i miło spędziłam czas.” Duha

„Bawiłem się świetnie… Poznałem kilka zwrotów w j. ukraińskim. Taka gra to wspaniała forma nauki przez zabawę.” Maks

„Gra mi się bardzo podobała. To coś lepszego niż ciągłe siedzenie na komputerze nad lekcjami” Krystian

„Podczas gry świetnie się bawiłem… każdy członej drużyny dobrze pracował i mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy” Marcin

„Gra mimo, że przez Internet, to wyszła bardzo naturalnie. Kontakt z opiekunami był bardzo dobry i wszyscy byli otwarci na nasze pytania i pomocni.” Maria

„Bardzo dobrze się bawiłam, dowiedziałam się i nauczyłam dużo ciekawych rzeczy” Wiktoria

 8a na wycieczce? Dlaczego nie?  8a na wycieczce? Dlaczego nie?  8a na wycieczce? Dlaczego nie?  8a na wycieczce? Dlaczego nie? 

 

Jest czas na ciężką pracę, ale jest też moment na dobrą zabawę. W myśl tej zasady zawodnicy z Polonii 2008 udali się w minioną sobotę do parku trampolin Hangar 646.
Dla naszych uczniów z klas 5e i 6d był to świetny trening dla mięśni, a przede wszystkim kapitalny sposób na integrację oraz budowanie dobrej atmosfery w drużynie. Po tym spotkaniu podopieczni trenerów Damiana Miśkurki i Mateusza Piwko udali się na 9. galę MKS Polonia Warszawa.
To był bardzo dobry weekend!

Piłkarze w parku trampolin  Piłkarze w parku trampolin  Piłkarze w parku trampolin  Piłkarze w parku trampolin

 

 

29 listopada w SP nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego, odbył się X Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia, w którym wzięła udział także nasza szkoła.

Każda szkoła musiała przygotować stanowisko promujące zdrową żywność, które obsługiwało 6 uczniów i 2 nauczycieli. Uczniowie klasy 6B i 6C przygotowali plakaty, rymowanki i wierszyki zachęcające do zdrowego trybu życia. Na naszym stole pojawiły się także produkty i potrawy niskotłuszczowe z owoców i warzyw, wraz z przepisami.
Podczas imprezy dzieci wspólnie przyrządzały posiłki, brały udział w różnych zabawach m.in. wyścig z ziemniakiem, a na koniec obejrzały występ przygotowany przez uczniów szkoły SP29 i otrzymały drobne upominki.
Podczas całej wizyty każdy mógł spróbować potraw z każdego stanowiska, a były wyjątkowo smaczne smile

X Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  X Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  X Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  X Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

 

Klasa 6B odwiedziła Muzeum Flipperów. Na początek pomysłodawcy opowiedzieli nam historię miejsca, pokazali wszystkie automaty, później odpowiadali na wszystkie pytania. Na koniec - to na co wszyscy czekali - powrót do lat 80 i 90, czyli gra na maszynach, praktycznie nigdzie już niedostępnych. Zabawy, mini turnieje i wyzwania nie miały końca. Dzieci świetnie się bawiły smile

6b w Muzeum Flipperów  6b w Muzeum Flipperów  6b w Muzeum Flipperów  6b w Muzeum Flipperów

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za udział w Akcji Pomagamy- Wspomagamy na rzecz Fundacji dla szczeniąt Judytowo. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem -  następna zbiórka za rok. Serdeczne podziękowania dla pana Adama Cholewińskiego, który dostarczył do celu zebrane przez nas datki. Dziękujemy!!!

Finał Akcji Pomagamy- Wspomagamy  Finał Akcji Pomagamy- Wspomagamy  Finał Akcji Pomagamy- Wspomagamy  Finał Akcji Pomagamy- Wspomagamy

 

W czwartek 14-tego listopada klasa 7d z wychowawcą Joanną Penkalą-Smolec, była w Escape Room na ul. Inżynierskiej 1. Uczniowie podzieleni na 3 zespoły rozwiązywali zagadki w następujących pokojach:
1. RYCERSKI
2. WEHIKUŁ CZASU
3. MUZEUM
Wszystkie grupy zadania wykonały przed czasem co, jest udokumentowane na zdjęciach. Zabawa była znakomita i wszyscy wrócili na lekcje w świetnych humorach.

7d w Escape Room  7d w Escape Room  7d w Escape Room  7d w Escape Room

 

W dniu 18 listopada klasa 5c uczestniczyła w warsztatach pt. „Ciecz nienewtonowska i inne wodne eksperymenty” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej części zajęć uczniowie obserwowali eksperymenty, obrazujące właściwości wody. Wyjaśnione zostały pojęcia takie jak: gęstość, ciśnienie, stany skupienia wody. Omawiane były zjawiska krążenia wody w przyrodzie, wyrównywania poziomu przez wodę w zamkniętym akwenie. W drugiej części zajęć każdy uczeń przygotowywał ciecz nienewtonowską, mieszając mąkę i wodę w odpowiedniej proporcji. W czasie ubijania ciecz stawała się twarda, ale pozostawiona na chwilę w spokoju rozlewała się między palcami. Warsztaty dla dzieci i młodzieży na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego to połączenie nauki ze świetną zabawą.

5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki

 

Uczniowie z klasy 8a wraz z nauczycielami j. obcych brali udział w językowej grze miejskiej realizowanej przez Polskie Forum Migracyjne w ramach kampanii #EUandME i we współpracy z Komisją Europejską w Polsce. Gra polegała na rozwiązywaniu zadań w obcych językach, animowanych przez migrantów i migrantki - z Gruzji, Ukrainy, Syrii, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii... Były to piękne spotkania ponad językami i ponad kulturami!
Odwiedziliśmy Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa oraz Punkt Informacyjny Unii Europejskiej. Gra była po prostu rewelacyjna i wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale mieli też niecodzienne okazje do wzmocnienia swoich kompetencji językowych i przełamywania barier w posługiwaniu się językami obcymi. Dziękujemy organizatorom za świetną formę nauki i restauracji Falafel Bejrut za pyszny poczęstunek!

Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)

fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry

 

10 października uczniowie klas  5c i 5e wyjechali na wycieczkę do Torunia. W ciągu dwóch dni zwiedzili średniowieczną architekturę miasta, ruiny zamku krzyżackiego, bulwary nad Wisłą. Obejrzeli seans o planetach i obiektach kosmicznych w toruńskim Planetarium, uczestniczyli w warsztatach robienia pierników i w ich degustacji w Muzeum Piernika, oraz zwiedzili Muzeum Baśni i Legend.

5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu

 

W środę 9-tego października klasy siódme "a" i "d" uczestniczyły w lekcji w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła w Parku Miniatur na Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie poznali i obejrzeli miniatury przedwojennych budynków, które nie zostały odbudowane w wolnej Warszawie. Lekcja była bardzo ciekawa, przewodnik przybliżył uczniom jak wyglądała przedwojenna stolica i jak żyli jej mieszkańcy.

7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony