facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

Grand Prix Polski Kozienice
7-8 klasa brała udział w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i od razu pokazaliśmy się z najlepszej strony. Rekordy życiowe czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych
Tarasiewicz Klaudia-najlepsza zawodniczka 15-letnia; Klusek Aleksandra- druga zawodniczka 14-letnia; Apanas Karolina- czwarta zawodniczka 14-letnia; Kucharczyk Paweł- drugi zawodnik 14-letni; Pieniążek Wojciech - czwarty zawodnik 14-letni.
Całe zestawienie z GP w linku http://live.megatiming.pl/grab…/…/02_24_kozienice/index.html
Zapraszamy do lektury. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy
 
Zawody Kozienice Zawody Kozienice
 

W „Pucharze Sprintu” w pływaniu (Puławy – 8 grudnia  2018 r.) uczestniczyło jedenastu zawodników UKP Polonia Warszawa ze Szkoły Podstawowej nr 158 (uczniowie klasy 5b). Bardzo udane starty, wiele rekordów życiowych, waleczna postawa. Szymon Królik (2007) oraz Eryk Osóbka-Morawski (2008) – najlepszymi zawodnikami imprezy w swoich kategoriach wiekowych. Anna Tomkiel (2007) oraz Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – zdobywcami drugich miejsc w swoich kategoriach wiekowych. Cieszą również znaczące postępy, przede wszystkim: Małgosi Dołowy, Stasia Patuchy, Stefana Bienieckiego. Kroku starają się dotrzymać: Robert Ciura, Franek Forczak, Szymon Starzyński oraz Klaudia Baranowska.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, życzenia dalszych postępów, a przede wszystkim tworzenia coraz lepszej atmosfery pracy i współpracy. Wielkie dzięki dla Rodziców za wsparcie i doping w czasie zawodów.

 

Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy

 

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy VIa i VId , wzięli udział w IX Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia pt."Jedzmy zdrowo i kolorowo" , zorganizowanym w Szkole podstawowej nr 29. Nasza reprezentacja to: Marianna Sidor, Emilia Hawryluk i Piotr Gwiazdowski z kl. VIa z wychowawcą Łukaszem Sawoniukiem oraz Antonina Kaczmarek, Natalia Szkomar, Maria Werner-Malento i Marcin Tarczyluk z kl. VId z wychowawczynią Joanną Penkalą-Smolec . Celem imprezy było promowanie zdrowego jedzenia. Szkoły miały za zadanie przygotować plakaty, przepisy prezentowanych potraw, rymowankę oraz stoisko do degustacji. Nasi uczniowie wybrali zdrowe, polskie warzywa i owoce tj. marchewka i jabłko. W naszym menu było: ciasto marchewkowe, szarlotka, babeczki jabłkowe, jabłka w gorzkiej czekoladzie, chipsy z marchewki, słupki z marchewki z dipem czosnkowym i oliwkowym, surówka z marchwi z jabłkiem oraz hit- tłoczony na świeżo sok z marchwi z jabłkiem i cytryną. Wszyscy dobrze się bawili oglądając występ uczniów SP-29 oraz pokaz umiejętności zręcznościowych młodych kelnerów, a przy okazji można było spróbować ciekawych potraw przygotowanych przez uczestników. Na zakończenie każdy uczeń i nauczyciel dostał bardzo oryginalną książkę kucharską.

IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Historii Polski przygotowało interaktywną ekspozycję „Labirynt Niepodległości” w ramach corocznego wydarzenia "Przystanek Niepodległość"
Uczniowie klasy 8b i 8c wzięli udział w grze miejskiej, w trakcie której przypominali sobie ważne dla naszego narodu historyczne momenty. Lekcja muzealna była doskonałym podkreśleniem tego, jak ważna jest tożsamość narodowa i poczucie patriotyzmu. Na zakończenie można było wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

8b i 8c w   8b i 8c w   8b i 8c w   8b i 8c w

 

W ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w sobotę 27.10.2018 r. uczniowie kl. 5A pojechali do Sulejówka do Willi Milusin. Miejsca, w którym w latach 1923-1926 mieszkał Marszałek Józef Piłsudski. Naszą wycieczkę uwieczniliśmy zdjęciami przy pomniku - ławeczce z „Dziadkiem Wodzem i jego córkami”. Podziwialiśmy architekturę dworku, w którym obecnie mieści się Muzeum Józefa Piłsudskiego i obserwowaliśmy budowę nowego muzeum. Wyprawę zakończyliśmy w pizzerii.

5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego

 

Klasa 4c przez dwa tygodnie października rozwiązywała zadania w grze terenowej: "Polsko - węgierski marsz po niepodległość". Za wykonane zadania zgromadziła najwięcej punktów z 44 drużyn jednocześnie wygrywając całą rozgrywkę. W sobotę 27.10.2018 r. w Urzędzie Gminy Bemowo odbyła się impreza kończąca grę, której uczestnicy otrzymali nagrody.

   

 

W dniu 23 października klasa 4c spędziła owocnie czas na warsztatach w Miasteczku rowerowym przy Straży Miejskiej. Warsztaty zaczęły się krótkim wykładem o tym jak korzystać z komunikacji miejskiej i o obowiązku posiadania karty rowerowej od 10 roku życia. Później przeszliśmy na plac gdzie dzieci jeździły rowerami z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Na koniec każdy mógł usiąść na miejscu motorniczego tramwaju. Dzieci wróciły zziębnięte ale zadowolone :)

4c w Miasteczku rowerowym  4c w Miasteczku rowerowym  4c w Miasteczku rowerowym  4c w Miasteczku rowerowym

 

Ostatni słoneczny dzień tej jesieni piłkarze z klasy 5d spędzili zwiedzając pozostałości Twierdzy Modlin, olbrzymiego kompleksu warownego, którego początki sięgają XVII wieku. 19 października, w już mniej słonecznej aurze, klasy 6A oraz 6D wybrały się na wycieczkę do Modlina.
Rozbudowana przez Napoleona w 1806 roku u zbiegu rzek Wisły i Narwi twierdza, miała wybitne walory obronne. Przez lata burzliwej historii przechodziła z rąk do rąk. Po pierwszej wojnie światowej władzę w twierdzy przejęło Wojsko Polskie. Przez jednostki stacjonujące w Modlinie przewinęło się tysiące żołnierzy zawodowych i kilkanaście tysięcy żołnierzy służby zasadniczej. Dzisiaj pozostałości twierdzy można zwiedzać z przewodnikiem. Nam towarzyszył przewodnik z Fundacji Ja Wisła, który barwnie opowiedział o historii i dniu dzisiejszym twierdzy i oprowadził po najciekawszych miejscach fortyfikacji. Zwiedzaliśmy mroczne podziemia,
przedzieraliśmy się przez gęste chaszcze podziwiając przy okazji otaczającą nas naturę. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. 

5d w Twierdzy Modlin  5d w Twierdzy Modlin  Dzień w Twierdzy Modlin  5d w Twierdzy Modlin

 

W minionym tygodniu uczniowie 7a wzięli udział w projekcie "Podchody po warszawsku". Pierwszą częścią spotkania był spacer z przewodnikiem, podczas którego poznaliśmy średniowieczną część Starego Miasta poprzez historię o Jerzym Baryczce. To XVI-wieczny kupiec, któremu uczniowie musieli pomóc odnaleźć zaginiony towar wykorzystując przy tym interaktywną kartę zadań. Towarzyszący nam przewodnik dodatkowo opowiadał o historii poznawanych miejsc, kierował przy rozwiązywaniu zadań i opowiadał ciekawostki. To było nowe spojrzenie na tak już niby dobrze nam znaną przestrzeń warszawskiej Starówki.

Drugą częścią zajęć były warsztaty plastyczne i okazja do przetworzenia zapamiętanych obrazów i wrażeń w plastyczne dzieła odnoszące się do odwiedzanych miejsc. Z powstałych prac powstanie profesjonalna wystawa - "Warszawa oczami dzieci" dla pacjentów szpitala Centrum Zdrowia Dziecka.

Podchody po warszawsku  Podchody po warszawsku  Podchody po warszawsku  Podchody po warszawsku

 

"Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego" podążali uczniowie klasy 8 c podczas gry miejskiej zorganizowanej przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej na Marymoncie razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie.
Trasa gry rozpoczynała się przy kościele Matki Bożej Królowej Polski i prowadziła do Sanktuarium Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki,następnie do Kościoła Wizytek, Bazyliki Archikatedralnej i zakończyła się w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Przy każdym z tych pięciu miejsc nasi uczniowie zmierzyli się z trzema zadaniami dotyczącymi życia kardynała oraz zadaniem dodatkowym poświęconym związkowi miejsca z Wyszyńskim. Dobra współpraca, pomysłowość i spostrzegawczość chłopców oraz szybka orientacja w terenie pozwoliła drużynie zaliczyć poszczególne etapy gry.
Piękna pogoda i cudne, kolorowe krajobrazy sprzyjały spacerowi po Warszawie "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego".

Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony