facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

Uczniowie z klasy 8a wraz z nauczycielami j. obcych brali udział w językowej grze miejskiej realizowanej przez Polskie Forum Migracyjne w ramach kampanii #EUandME i we współpracy z Komisją Europejską w Polsce. Gra polegała na rozwiązywaniu zadań w obcych językach, animowanych przez migrantów i migrantki - z Gruzji, Ukrainy, Syrii, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii... Były to piękne spotkania ponad językami i ponad kulturami!
Odwiedziliśmy Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa oraz Punkt Informacyjny Unii Europejskiej. Gra była po prostu rewelacyjna i wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale mieli też niecodzienne okazje do wzmocnienia swoich kompetencji językowych i przełamywania barier w posługiwaniu się językami obcymi. Dziękujemy organizatorom za świetną formę nauki i restauracji Falafel Bejrut za pyszny poczęstunek!

Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)  Językowa gra miejska 8a (fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry)

fot. Krzysztof Kuczyk, Cukry

 

10 października uczniowie klas  5c i 5e wyjechali na wycieczkę do Torunia. W ciągu dwóch dni zwiedzili średniowieczną architekturę miasta, ruiny zamku krzyżackiego, bulwary nad Wisłą. Obejrzeli seans o planetach i obiektach kosmicznych w toruńskim Planetarium, uczestniczyli w warsztatach robienia pierników i w ich degustacji w Muzeum Piernika, oraz zwiedzili Muzeum Baśni i Legend.

5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu  5c i 5e w Toruniu

 

W środę 9-tego października klasy siódme "a" i "d" uczestniczyły w lekcji w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła w Parku Miniatur na Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie poznali i obejrzeli miniatury przedwojennych budynków, które nie zostały odbudowane w wolnej Warszawie. Lekcja była bardzo ciekawa, przewodnik przybliżył uczniom jak wyglądała przedwojenna stolica i jak żyli jej mieszkańcy.

7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur  7a i 7d w Parku Miniatur

 

Sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, miały miejsce na stadionie stołecznej AWF. Uczniowie naszej szkoły (chłopcy) reprezentowali dzielnicę Śródmieście. Finalnie w kategorii dzieci zajęli 4 miejsce w Warszawie, a w kategorii młodzież 5 miejsce. Skład reprezentacji dzieci: Sebastian Romanowski, Kacper Burdzanowski z klasy 5e, Franciszek Rzeszutek, Szymon Todzia, Karol Winiarek, Maciej Olszewski, Marceli Jaśkiewicz z klasy 6d, Stefan Bieniecki 6b, Olaf Khan, Łukasz Żagan klasa 7c. Skład reprezentacji młodzież: Deniz Kacar, Karol Skalski, Kacper Chechłacz, Aleksander Popecki, Piotr Damięcki, Oliwier Suwiński, Igor Lemański z klasy 7c, Maciej Urbański 7b, Oliwier Sawicki 8b.
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku w Warszawie.

Odbyły się też indywidualne biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów - Karolina Mróz 8b, z klasy 7c Deniz Kacar, Karol Skalski, Nikodem Karwowski, z klasy 6d Franciszek Rzeszutek, Karol Winiarek, Szymon Todzia, Dawid Radomski, Igor Kubica.
Ogromny sukces Deniza Kacara, który zajął pierwsze miejsce w Warszawie! GRATULACJE!!!

 Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM  Biegi Przełajowe WOM

 

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach organizowanych przez warszawskich naukowców. Odbyły się one w ramach Festiwalu Nauki, którego celem jest rozpowszechnianie i udostępnianie wiedzy i najnowszych odkryć.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w najróżniejszych instytucjach naukowych i edukacyjnych, odwiedzili pracownie i laboratoria doświadczalne. Mieli okazję odwiedzić Narodowe Centrum Badań Jądrowych uczestnicząc w zajęciach Eksperyment LHCb na Wielkim Zderzaczu Handornów w CERN (8B). Na Akademii Wychowania Fizycznego usłyszeli ciekawostki o sporcie osób niepełnosprawnych (7A). Na zajęciach w Instytucie Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN zgłębiali tajniki komórki (5E). Wydział Geodezji i Kartografii PW oczarował dzieci Baśniami tysiąca i jednej mapy (8A). W Archiwum Państwowym zastanawiali się jaka kiedyś była Warszawa (7D, 8B). Uczniowie klasy 6A mierzyli góry na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Piłkarze z klasy 7C byli zachwyceni izolowaniem barwników biorących udział w fotosyntezie na Wydziale Biologii UW. Klasa 3B zachwycona była zajęciami „Mikrofauna w powiększeniu - poznać to znaczy zrozumieć i polubić" w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Klasa 8A zastanawiała się co łączy gitarę i fizykę biorąc udział w pokazie doświadczeń fizycznych na temat fal dźwiękowych pod czujnym okiem profesjonalisty na Wydziale Fizyki UW. Uczniowie odkrywali też tajemnice mózgu w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN i konstruowali komórkę zwierzęcą w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego.

Lekcje w takiej formie praktycznej ukazały młodym uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka okazuje się znakomitą przygodą, którą mogli przeżyć sami!

Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki

 

Dnia 1 października klasa 6c wybrała się do Centrum Nauki Kopernik, w którym czekało wiele atrakcji. Uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować oraz odkrywać tajniki różnych dziedzin życia. Była to przednia zabawa!

6c w CNK  6c w CNK  6c w CNK  6c w CNK

 

W klasach 5b, 5c, 6b świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania.

Tak chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami dykcyjnymi, że zaprosiliśmy również uczniów klasy 3b, którzy jako słuchacze nie pozostali w cieniu i również uraczyli nas kilkoma odczytanymi rozdziałami.

Wniosek jest prosty - wydarzenie na pewno wpisze się na stałe do naszej działalności dydaktycznej ☺️

Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania  Dzień głośnego czytania

 

24 września w ramach Festiwalu Nauki klasa 5a uczestniczyła w zajęciach "Do domu po nocy, czyli skąd nietoperz wie, gdzie mieszka". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o latających ssakach i ich niezwykłych umiejętnościach, o zasadzie działania echolokacji. Poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak to jest możliwe, że nietoperze potrafią po ciemku wrócić tam, gdzie mieszkają? Czy po prostu mają dużo szczęścia, czy też jakiś zmysł podpowiada im, którędy do domu? Skąd wiedzą, gdzie spędzić zimę? Braliśmy udział w ciekawych konkursach pozwalających im poznać zasadę echolokacji i zrozumieć świat nietoperzy. Było dużo emocji i zabawy. Z zajęć wyszliśmy wzbogaceni o wiedzę na temat tych niezwykłych ssaków, jakimi są nietoperze.

5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach

 

20 września uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami dołączyli do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata zainaugurowanej w Australii w 1989 roku. Wzrost świadomości ekologicznej oraz alarmujące informacje w sprawach klimatycznych sprawiają, że z roku na rok uczestników akcji na całym świecie przybywa. Również i nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do programu ekologicznego.
Dzięki wspólnej akcji sprzątania Parku Traugutta i Pani Ani Kwiatkowskiej uczniowie potrafią wymienić co najmniej 5 zasad ,,Jak być ekologicznym na co dzień?''.
To co najważniejsze to aktywizacja i edukacja mieszkańców Ziemi w sprawach ekologicznych.
Chrońmy nasze środowisko! Zostań ekologicznym konsumentem - segregującym i produkującym mało śmieci.

 

12 września klasa 8b wraz z opiekunami wybrała się do Room Escape.
Dzięki wspólnej zabawie uczniowie rozwinęli swoje umiejętności pracy w grupie oraz poznali praktyczne zastosowanie wiedzy, którą codziennie zdobywają w szkole!
Było warto zwłaszcza że pokoje Rycerski, Wehikuł Czasu i Muzeum to 60 minut Niezapomnianej Przygody ;-)
Z pozdrowieniami dla szkoły, naszych Rodziców i Nauczycieli ze SP nr 158 klasa 8b na załączonym zdjęciu.

 

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony