facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

Klasy 4-7

WieloCOOLturowa gra miejska przygotowana przez Fundację Polskie Forum Migracyjne rozpoczęła się w Synagodze Nożyków przy pl. Grzybowskim. Mogliśmy się tam wiele dowiedzieć na temat religijnych tradycji żydowskich. Następnie odwiedziliśmy Centrum Kultury Austriackiej, a tam odkrywaliśmy co czuje nowo przybyły uchodźca i jak można mu pomóc. Następnie poszliśmy do syryjskiej restauracji "Niedaleko Damaszku", gdzie przy bliskowschodnim poczęstunku właściciel opowiadał o Syrii, jej historii i wielokulturowości. Wycieczka zakończyła się odpoczynkiem w Parku Krasińskich, gdzie miło spędziliśmy czas chłodząc się na 'pluskowisku'.
Gra terenowa była interesująca ponieważ mieliśmy szansę dowiedzieć się czegoś o innych kulturach i religiach. Była to też miła i odprężająca przerwa od szkolnych zajęć.
tekst - Maria Kucharczyk, 7a
zdjęcia - Miłosz Kamiński, 7a

WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a  WieloCOOLturowa gra miejska 7a

 

Uczniowie z klasy 7a świętowali Dzień Dziecka wspinając się w strefie Fun Climb w Centrum Wspinaczkowym Murall. 20 wspinaczkowych przeszkód do pokonania, z których każda stanowiła inne wyzwanie! A dla odważnych i tych mniej odważnych, którzy zdecydowali się swoje lęki pokonać, do wykonania był Skok Tarzana do Banana. Brzmi zagadkowo? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym  7a w Centrum Wspinaczkowym

 

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 5 czerwca wybraliśmy się na kręgle. Niektórzy z nas grali już w tę grę, ale dla większości jest to pierwsza wizyta w kręgielni. Towarzyszyły nam radość, dobry humor, uśmiechy i trochę rywalizacji. Po wspaniałej zabawie, żeby ochłodzić emocje poszliśmy na pyszne lody. 

Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA  Klasy 4a i 5b w HULAKULA

 

W dniach 8-10 maja 2019 r. klasa 5c i 6a przebywała na zielonej szkole w Biebrzańskim Parku Narodowym. Napięty plan wycieczki nie pozwalał im na nudę. Uczniowie odwiedzili znaczące miejsca na historycznej mapie Polski, czyli twierdzę zaporową w Osowcu  oraz Wiznę. Oprócz tego swoje oczy mogli nacieszyć pięknem przyrody malowniczych rozlewisk Biebrzy i Narwii. Uczniowie chętnie zapoznali się z ważnymi dla tego regionu okazami przyrody, zwłaszcza podczas wizyty w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Oczywiście najważniejszym punktem programu był spacer po kładkach nad bagiennym terenem Narodowego Parku Biebrzańskiego. Niestety nie udało się spotkać największego zwierzęcia tych rejonów - łosia, ale za to uczniowi mogli z bliska przyjrzeć się "niebezpiecznej" rosiczce. I na koniec ciekawostka. Jaki ptak widnieje w logo Biebrzańskiego Parku Narodowego? Klasa 5c i 6a już wie!

5c i 6a w BNP  5c i 6a w BNP  5c i 6a w BNP  5c i 6a w BNP

 

W poniedziałek 20 maja klasy 7a i 6d wyjechały wraz z wychowawczyniami p. Elizą Czernigą, Joanną Penkalą-Smolec i Agnieszką Jaśkiewicz na czterodniową wycieczkę na Podlasie. Zamieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Bora Zdrój" w miejscowości Lewkowo Nowe. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Klasy uczestniczyły w warsztatach decoupage dla dziewcząt, artystycznym wypalaniu w drewnie dla chłopców, rzeźbieniu w glinie oraz wypiekaniu bułek w prawdziwym piecu chlebowym. Uczniowie poznali specyfikę Podlasia i wielokulturowość regionu zwiedzając skansen Ojcowizna oraz oglądając szlak cerkiewny.

Kolejnym punktem programu była Puszcza Białowieska, gdzie obejrzeliśmy Zagrodę Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, a zakończyliśmy zwiedzanie ponad 3 kilometrowym marszem w rezerwacie Puszczy Białowieskiej szlakiem nazwanym Żebra Żubra. Ostatnim punktem programu wycieczki było coś dla ciała, czyli zajęcia i relaks w aquaparku w Hajnówce. Pobyt był bardzo udany. Wszyscy zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do Warszawy. Teraz czeka nas intensywna praca, bo zakończenie roku już blisko!

6d i 7a na Podlasiu  6d i 7a na Podlasiu  6d i 7a na Podlasiu  6d i 7a na Podlasiu 

 

Grand Prix Polski Kozienice
7-8 klasa brała udział w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i od razu pokazaliśmy się z najlepszej strony. Rekordy życiowe czołowe lokaty w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych
Tarasiewicz Klaudia-najlepsza zawodniczka 15-letnia; Klusek Aleksandra- druga zawodniczka 14-letnia; Apanas Karolina- czwarta zawodniczka 14-letnia; Kucharczyk Paweł- drugi zawodnik 14-letni; Pieniążek Wojciech - czwarty zawodnik 14-letni.
Całe zestawienie z GP w linku http://live.megatiming.pl/grab…/…/02_24_kozienice/index.html
Zapraszamy do lektury. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy
 
Zawody Kozienice Zawody Kozienice
 

W „Pucharze Sprintu” w pływaniu (Puławy – 8 grudnia  2018 r.) uczestniczyło jedenastu zawodników UKP Polonia Warszawa ze Szkoły Podstawowej nr 158 (uczniowie klasy 5b). Bardzo udane starty, wiele rekordów życiowych, waleczna postawa. Szymon Królik (2007) oraz Eryk Osóbka-Morawski (2008) – najlepszymi zawodnikami imprezy w swoich kategoriach wiekowych. Anna Tomkiel (2007) oraz Mateusz Redziński vel Rydzyński (2007) – zdobywcami drugich miejsc w swoich kategoriach wiekowych. Cieszą również znaczące postępy, przede wszystkim: Małgosi Dołowy, Stasia Patuchy, Stefana Bienieckiego. Kroku starają się dotrzymać: Robert Ciura, Franek Forczak, Szymon Starzyński oraz Klaudia Baranowska.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, życzenia dalszych postępów, a przede wszystkim tworzenia coraz lepszej atmosfery pracy i współpracy. Wielkie dzięki dla Rodziców za wsparcie i doping w czasie zawodów.

 

Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy Puchar sprintu Puławy

 

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy VIa i VId , wzięli udział w IX Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia pt."Jedzmy zdrowo i kolorowo" , zorganizowanym w Szkole podstawowej nr 29. Nasza reprezentacja to: Marianna Sidor, Emilia Hawryluk i Piotr Gwiazdowski z kl. VIa z wychowawcą Łukaszem Sawoniukiem oraz Antonina Kaczmarek, Natalia Szkomar, Maria Werner-Malento i Marcin Tarczyluk z kl. VId z wychowawczynią Joanną Penkalą-Smolec . Celem imprezy było promowanie zdrowego jedzenia. Szkoły miały za zadanie przygotować plakaty, przepisy prezentowanych potraw, rymowankę oraz stoisko do degustacji. Nasi uczniowie wybrali zdrowe, polskie warzywa i owoce tj. marchewka i jabłko. W naszym menu było: ciasto marchewkowe, szarlotka, babeczki jabłkowe, jabłka w gorzkiej czekoladzie, chipsy z marchewki, słupki z marchewki z dipem czosnkowym i oliwkowym, surówka z marchwi z jabłkiem oraz hit- tłoczony na świeżo sok z marchwi z jabłkiem i cytryną. Wszyscy dobrze się bawili oglądając występ uczniów SP-29 oraz pokaz umiejętności zręcznościowych młodych kelnerów, a przy okazji można było spróbować ciekawych potraw przygotowanych przez uczestników. Na zakończenie każdy uczeń i nauczyciel dostał bardzo oryginalną książkę kucharską.

IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia  IX Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Historii Polski przygotowało interaktywną ekspozycję „Labirynt Niepodległości” w ramach corocznego wydarzenia "Przystanek Niepodległość"
Uczniowie klasy 8b i 8c wzięli udział w grze miejskiej, w trakcie której przypominali sobie ważne dla naszego narodu historyczne momenty. Lekcja muzealna była doskonałym podkreśleniem tego, jak ważna jest tożsamość narodowa i poczucie patriotyzmu. Na zakończenie można było wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

8b i 8c w   8b i 8c w   8b i 8c w   8b i 8c w

 

W ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w sobotę 27.10.2018 r. uczniowie kl. 5A pojechali do Sulejówka do Willi Milusin. Miejsca, w którym w latach 1923-1926 mieszkał Marszałek Józef Piłsudski. Naszą wycieczkę uwieczniliśmy zdjęciami przy pomniku - ławeczce z „Dziadkiem Wodzem i jego córkami”. Podziwialiśmy architekturę dworku, w którym obecnie mieści się Muzeum Józefa Piłsudskiego i obserwowaliśmy budowę nowego muzeum. Wyprawę zakończyliśmy w pizzerii.

5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego  5a z wizytą u Marszałka Piłsudskiego

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig  sko  warsavianisci  wf  certyfikat przejrzystości publicznej  szkoła przyjazna uczniom

Początek strony