W dniu 18 listopada klasa 5c uczestniczyła w warsztatach pt. „Ciecz nienewtonowska i inne wodne eksperymenty” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej części zajęć uczniowie obserwowali eksperymenty, obrazujące właściwości wody. Wyjaśnione zostały pojęcia takie jak: gęstość, ciśnienie, stany skupienia wody. Omawiane były zjawiska krążenia wody w przyrodzie, wyrównywania poziomu przez wodę w zamkniętym akwenie. W drugiej części zajęć każdy uczeń przygotowywał ciecz nienewtonowską, mieszając mąkę i wodę w odpowiedniej proporcji. W czasie ubijania ciecz stawała się twarda, ale pozostawiona na chwilę w spokoju rozlewała się między palcami. Warsztaty dla dzieci i młodzieży na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego to połączenie nauki ze świetną zabawą.

5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki  5c na Wydziale Fizyki

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej