facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

24 września w ramach Festiwalu Nauki klasa 5a uczestniczyła w zajęciach "Do domu po nocy, czyli skąd nietoperz wie, gdzie mieszka". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o latających ssakach i ich niezwykłych umiejętnościach, o zasadzie działania echolokacji. Poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak to jest możliwe, że nietoperze potrafią po ciemku wrócić tam, gdzie mieszkają? Czy po prostu mają dużo szczęścia, czy też jakiś zmysł podpowiada im, którędy do domu? Skąd wiedzą, gdzie spędzić zimę? Braliśmy udział w ciekawych konkursach pozwalających im poznać zasadę echolokacji i zrozumieć świat nietoperzy. Było dużo emocji i zabawy. Z zajęć wyszliśmy wzbogaceni o wiedzę na temat tych niezwykłych ssaków, jakimi są nietoperze.

5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach  5a na zajęciach o nietoperzach

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony