facebook_page_plugin
facebook_page_plugin
facebook_page_plugin

godło

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach organizowanych przez warszawskich naukowców. Odbyły się one w ramach Festiwalu Nauki, którego celem jest rozpowszechnianie i udostępnianie wiedzy i najnowszych odkryć.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w najróżniejszych instytucjach naukowych i edukacyjnych, odwiedzili pracownie i laboratoria doświadczalne. Mieli okazję odwiedzić Narodowe Centrum Badań Jądrowych uczestnicząc w zajęciach Eksperyment LHCb na Wielkim Zderzaczu Handornów w CERN (8B). Na Akademii Wychowania Fizycznego usłyszeli ciekawostki o sporcie osób niepełnosprawnych (7A). Na zajęciach w Instytucie Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN zgłębiali tajniki komórki (5E). Wydział Geodezji i Kartografii PW oczarował dzieci Baśniami tysiąca i jednej mapy (8A). W Archiwum Państwowym zastanawiali się jaka kiedyś była Warszawa (7D, 8B). Uczniowie klasy 6A mierzyli góry na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Piłkarze z klasy 7C byli zachwyceni izolowaniem barwników biorących udział w fotosyntezie na Wydziale Biologii UW. Klasa 3B zachwycona była zajęciami „Mikrofauna w powiększeniu - poznać to znaczy zrozumieć i polubić" w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Klasa 8A zastanawiała się co łączy gitarę i fizykę biorąc udział w pokazie doświadczeń fizycznych na temat fal dźwiękowych pod czujnym okiem profesjonalisty na Wydziale Fizyki UW. Uczniowie odkrywali też tajemnice mózgu w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN i konstruowali komórkę zwierzęcą w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego.

Lekcje w takiej formie praktycznej ukazały młodym uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka okazuje się znakomitą przygodą, którą mogli przeżyć sami!

Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki  Festiwal Nauki

 

Patronaty i projekty edukacyjne

  twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej  

Początek strony