Ostatniego dnia listopada na 3a czekała niespodzianka. Co roku spotykamy się w szkole na andrzejkowych wróżbach. I pandemia wcale nam nie przeszkodziła w zabawie. :-) Był filmik o starej polskiej tradycji wróżb w wigilię św. Andrzeja, a następnie - to my zabraliśmy się do zabawy. Na wskazanych stronach każdy mógł wylać przez dziurkę od klucza trochę wosku i udostępnić całej klasie powstały kształt. Wszyscy odgadywaliśmy, co może on przedstawiać. Nie zabrakło i innych wróżb: kubeczków, koła fortuny, wróżenia z fusów a nawet pytań do magicznej kuli. Choć wszystkie zabawy odbyły się online, poczuliśmy ducha prawdziwych andrzejek.:-)

Andrzejki w 3a  Andrzejki w 3a  Andrzejki w 3a  Andrzejki w 3a

Uczniowie klasy 2a goszcząc w Królestwie wierszy, napisali też swoje. Tematyka różnorodna, dla każdego coś miłego.:) Zachęcamy do lektury!

Poezja uczniów klasy 2a  Poezja uczniów klasy 2a  Poezja uczniów klasy 2a  Poezja uczniów klasy 2a

Drodzy uczniowie! :)
Samorząd szkolny zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej zabawy andrzejkowej!
Co roku na Ciasnej obchodzimy Andrzejki, wróżąc i bawiąc się na dyskotece  szkolnej. Niestety, w aktualnych warunkach to niemożliwe. Jako, że wieczór wróżb zbliża się wielkimi krokami, to zachęcamy Was do zabawy w waszych domach w nocy z 29 na 30 listopada. Poniżej zamieszczamy propozycje wróżb, z których możecie skorzystać ;)

Niespodzianka od Świetlicy w SP158 w Warszawie. Sprawdźcie swoją wiedzę o bajkowych misiach.

Dziś Miś obchodzi swoje święto!!! To kolejna rocznica powstania tej maskotki, która jest przyjacielem małych i dużych. Jemu można się wypłakać, nigdy nie grymasi, zawsze nas wysłucha i ukoi przed snem. Dziś Miś jest bardzo szczęśliwy, dzieci przygotowały specjalnie z tej okazji piękne prace i zdjęcia. Zobaczcie sami!!!

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej kolejnej akcji:):):)

Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasa 3a odwiedziła Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie. Nie mogliśmy się oczywiście zjawić tam osobiście, ale nowe technologie umożliwiają takie wirtualne podróże.
Polecamy zwiedzenie stałych ekspozycji, na których można obejrzeć wiele pamiątek z I i II wojny światowej. Po salach wystawowych poruszamy się intuicyjnie, podążając za strzałkami. Przybliżenie eksponatu - poprzez lupkę lub podgląd (oko). Polecamy!
mczz.wkraj.pl

3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego  3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego  3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego   3a z wizytą w Muzeum Czynu Zbrojnego

Bardzo miło nam ogłosić, że mamy aż 4 laureatów tegorocznego, dzielnicowego konkursu Młodzieżowego Domu Kultury Muranów:

• Helena Batory (kl. 6B) – Brązowa Wena w Konkursie Plastycznym (nauczycielka p. Agnieszka Jaśkiewicz),
  • Aleksy Kostro (kl. 6E) – Srebrna Wena w Konkursie Recytatorskim (nauczycielka p. Natalia Szatkowska),
  • Antoni Baranowski (kl. 6E) – wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim (nauczycielka p. Natalia Szatkowska),
  • Kacper Świdziński (kl. 7B) – wyróżnienie w Konkursie Literackim (nauczycielka p. Małgorzata Słonawska).

Helenę doceniono za interesującą surrealistyczną pracę, Aleksego i Antoniego za talent aktorsko-recytatorski, a Kacpra za wiersz „Nowoczesność”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życzymy dalszego rozwijania swoich humanistycznych talentów i wielu kolejnych sukcesów!

Klasa 2b w dniu 19 listopada wybrała się na wirtualną wycieczkę do Poznania. Odwiedziliśmy Muzeum „Brama Poznania” i poznaliśmy dawną nazwę miasta - gród. Z legendy dowiedzieliśmy się, że gród o nazwie Poznań założyli bohaterowie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, którzy spotkali się i „rozpoznali” w miejscu istniejącego do dzisiaj miasta. Następnie każdy z uczniów wymyślił jak mogły się potoczyć dalsze losy braci i narysował tę historię. Wszyscy trzej bracia w opowieściach dzieci, przeżyli niezwykłe przygody, łącznie z lądowaniem na księżycu. Zajęcia były bardzo ciekawe, a opowieści pokazały, że uczniowie mają nieograniczoną fantazję.

Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b  Wirtualna wycieczka do Poznania kl.2b

17 listopada uczniowie klasy "0" w ramach akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN zasadziła 200 cebulek żonkili, które są symbolem zbiorowej pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Jest to akcja nawiązująca do sadzenia przez Zarząd Terenów Publicznych tysięcy żonkili, które zakwitają na Muranowie w kwietniu na rocznicę powstania. Cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do tej akcji!!!

Akcja Akcja   Akcja   Akcja

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej