TABELA zajęć dodatkowych w świetlicy szkolnej w roku szk. 2019/2020

Wykaz zajęć na stałe znajduje się w zakładce Świetlica - Zajęcia dodatkowe

Nasza szkoła i klasa 5D wezmą udział w nowatorskim projekcie Narodowego Centrum Kultury o nazwie „Archi-przygody”. To cykl 10 warsztatów prowadzonych w klasie przez dyplomowaną architektkę, która w ciekawy sposób zapozna uczniów z takimi zagadnieniami architektonicznymi jak m.in.: proporcje i skala, rysunki i modele architektoniczne czy światło i cień. Jesteśmy bardzo ciekawi tego projektu; zdamy jeszcze relację, czy uczniowie klasy 5D odnaleźli w sobie duszę architekta 😊

Witamy😊😊😊😊
16 września w naszej świetlicy odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta oglądając film o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Chcąc rozbudzić kreatywność i pomysłowość naszych uczniów przygotowaliśmy wiele zagadek i zadań z kropką, w kropce i o kropce. Wszyscy świetnie się bawili. Było bardzo kropkowooooo😀😊😀😊😀

Świetlicowy Dzień Kropki  Świetlicowy Dzień Kropki  Świetlicowy Dzień Kropki  Świetlicowy Dzień Kropki

Witamy po wakacjach😀😊😀😊

17 września klasa IIA  jako pierwsza odwiedziła MDK "Muranów" na zajęciach plastycznych pt. "Zaczarowany papier". Wszyscy uczestnicy warsztatów wykonywali cudaczne zwierzęta z papieru z czego największym powodzeniem cieszył się nietoperz. Zobaczymy co stworzą następnym razem😊😊😊😊

IIa w MDK Muranów  IIa w MDK Muranów  IIa w MDK Muranów  IIa w MDK Muranów

12 września klasa 8b wraz z opiekunami wybrała się do Room Escape.
Dzięki wspólnej zabawie uczniowie rozwinęli swoje umiejętności pracy w grupie oraz poznali praktyczne zastosowanie wiedzy, którą codziennie zdobywają w szkole!
Było warto zwłaszcza że pokoje Rycerski, Wehikuł Czasu i Muzeum to 60 minut Niezapomnianej Przygody ;-)
Z pozdrowieniami dla szkoły, naszych Rodziców i Nauczycieli ze SP nr 158 klasa 8b na załączonym zdjęciu.

W piękny wrześniowy dzień klasa 3b udała się na warsztaty edukacyjne "Akademia piekarza" do Piekarni - Cukierni "Grzybki" na Okęciu. Było wspaniale, oprócz zajęć dydaktycznych o zbożach, mące, zakwasie, żniwach, młynach...mieliśmy okazję zwiedzić prawdziwą piekarnię, zobaczyć, jak powstaje chleb i samodzielnie wykonać bułeczki, precelki, rogaliki, które dostaliśmy do domu. Na zakończenie każdy z nas sam przygotował swoją pizzę, pizzę zjedliśmy ze smakiem na miejscu. W piekarni Grzybki spotkaliśmy wspaniałych, miłych ludzi, a za wycieczkę dziękujemy p. Agnieszce Szczygieł.

Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni   Klasa 3b w Piekarni

W pierwszym tygodniu nauki odbył się apel organizacyjno-porządkowy dla uczniów klas 0-3 pt. ”Bezpieczeństwo w szkole i na drodze”. Na powitanie dzieci z klasy 2b zaśpiewały radosną piosenkę o Tropicielach. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna dotyczącą właściwych zachowań w drodze do szkoły, na boisku, w czasie przerw oraz podczas  jazdy na rowerze. Dzieci wykazały się znajomością przepisów i ustalonych zasad. Wszyscy z uśmiechem przywitali Nowy Rok Szkolny 2019/2020!

Apel 0-3   Apel 0-3   Apel 0-3   Apel 0-3

Uczeń naszej szkoły - Oskar Osuch z klasy 2 b podczas Międzynarodowego Turnieju Chińskiej Sztuki Walki Wushu w mieście Jinjiang w Prowincji Fuijian (Chiny) wystartował w czterech konkurencjach i zdobył cztery złote medale!!!
W turnieju wzięło udział 2600 zawodników w różnych grupach wiekowych. Dodatkowym atutem potwierdzającym wartość zdobytych przez Oskara medali jest fakt, iż w konkurencjach w których startował było ponad 60 zawodników.
Brawo Oskarze! Jesteśmy z Ciebie dumni i serdecznie gratulujemy.

Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą  Oskar z klasy 2 b multimedalistą

Uczniowie klas 3a, 3b, 2c i 4a tradycyjnie na początku września zapalili znicze pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Oddając hołd bohaterom II Wojny Światowej odśpiewaliśmy hymn narodowy i przypomnieliśmy historię powstania Pomnika Małego Powstańca.

Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci  Zapalenie zniczy pamięci

Miło nam poinformować o powołaniach do Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu.
Uczniowie klasy 8b: Fronczak Antoni, Kucharczyk Paweł, Apanas Karolina, Klusek Aleksandra oraz świeżo upieczone absolwentki naszej placówki: Tarasiewicz Klaudia, Tymińska Zofia, Strządała Karolina znalazły się w gronie najlepszych pływaków w Polsce.