Świetlica aktualności

6 grudnia także do naszej świetlicy zawitał Mikołaj z workiem pełnym prezentów:)  Każda klasa otrzymała od Św. Mikołaja niespodzianki oraz słodki poczęstunek.
W podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenkę i obdarowały Mikołaja własnoręcznie robionymi piernikami. Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie, dlatego też musiał szybko uciekać do innej szkoły... Do zobaczenia !!! Ho Ho Ho

Mikołajki kl.1-3  Mikołajki kl.1-3  Mikołajki kl.1-3  Mikołajki kl.1-3

Andrzejki kl.1-3  Andrzejki kl.1-3  Andrzejki kl.1-3  Andrzejki kl.1-3

25 listopada jak co roku obchodziliśmy w świetlicy "Światowy Dzień Misia". Wychowawcy przygotowali dla dzieci prezentację multimedialną pt. "Historia pluszowego misia", konkursy i zagadki oraz degustację pysznej bułeczki z miodem i lemoniady miodowej. Ale była zabawa!!! Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...

Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia  Dzień Misia

W środę 20.11.2019 klasa 2b odwiedziła pobliską stolarnię. Dzieci przy niewielkiej pomocy prowadzących i profesjonalnych narzędzi wykonywały z drewna aparaty fotograficzne. Zabawa była świetna i dzieciaki nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!!!

FabLab 2b  FabLab 2b  FabLab 2b  FabLab 2b

W tym roku szkolnym klasa 1a uczestniczy w zajęciach muzycznych pt.  "Poszukiwacze muzycznych skarbów" w MDK "Muranów". Dzieci na warsztatach mogą zapoznać się z budową nuty, wyczuciem rytmu, grą na różnych instrumentach oraz nauką piosenek o różnej tematyce. Ciekawe co będzie na kolejnych zajęciach?

Zajęcia muzyczne 1a  Zajęcia muzyczne 1a  Zajęcia muzyczne 1a  Zajęcia muzyczne 1a

Na ostatnich zajęciach eksperymentalnych wykonaliśmy ciekawe  doświadczenie dotyczące powietrza. Przekonaliśmy się co to jest dwutlenek węgla oraz to w jaki sposób napompować balon w zupełnie inny sposób. Okazało się, że gaz może pełnić funkcję jako pompka. Oczywiście wybuchu żadnego nie było, natomiast zaskoczenie  wśród uczniów wywołał sam fakt, że balony zostały napompowane jedynie przy użyciu octu oraz sody. Efekt doświadczenia z balonami zaskoczył wszystkich uczniów  i zaciekawił na tyle, że chcieli wykonywać kilkakrotnie to samo doświadczenie)))

Zajęcia dodatkowe w świetlicy  Zajęcia dodatkowe w świetlicy  Zajęcia dodatkowe w świetlicy  Zajęcia dodatkowe w świetlicy

14 listopada klasa 1b uczestniczyła w zajęciach teatralnych w MDK "Muranów". Dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami na temat teatru i w formie zabawy odkrywali swoje umiejętności aktorskie. Ale była zabawa!!!

Zajęcia teatralne 1b  Zajęcia teatralne 1b  Zajęcia teatralne 1b  Zajęcia teatralne 1b

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klasy IIa, IIc i IIIa udały się pod Pomnik Powstańców Warszawskich. Chcąc oddać hołd poległym, dzieci zapaliły znicze. Pamiętamy o Tych, którzy walczyli.

Pamiętamy  Pamiętamy  Pamiętamy  Pamiętamy

Dnia 13 listopada w naszej świetlicy odbyło się "Pasowanie na świetlika" klas pierwszych. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, który bardzo podobał się publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Nasze Świetliczaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i plecaki. Po występie nasi mali aktorzy wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Było super!!!

Na zakończenie zagadka: Kto wie, ile liter ukryło się na dekoracji?

Pasowanie na świetlika  Pasowanie na świetlika  Pasowanie na świetlika  Pasowanie na świetlika

twinnig    certyfikat przejrzystości publicznej