Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy zawiadamia o zamiarze przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2024 r. Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego, poprzez likwidację oddziału przedszkolnego - zgodnie z Uchwałą NR XCIII/3059/2024 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 11 stycznia 2024 r.
W piątek 15 grudnia klasa 7b miała szczególnie ważna lekcję. Poprowadzili ją rodzice uczniów. Lekcja była związana z przygotowaniem wolontariatu. Nasza szkoła będzie w tym roku wspierać 7-osobową rodzinę z Dolnego Śląska. Wspólnie przygotujemy dla niej Szlachetną Paczkę. Zbierzemy najpotrzebniejsze podarunki z kategorii: żywność, środki higieniczne, artykuły szkolne, środki czystości i drobne upominki. Akcję gromadzenia produktów rozpoczynamy we wtorek, a kończyny w czwartek. Każda z klas 4-8 będzie przynosić produkty z jednej wskazanej kategorii. Klasy 1-3 będą mogły włączyć się w zbiórkę rzeczy z dowolnej kategorii. Pudła na produkty będą dostępne od wtorku do czwartku w szkolnej świetlicy. Zachęcamy całą wspólnotę szkoły, a więc uczniów, nauczycieli i pracowników do wsparcia akcji. Informacje znajdują się już na powieszonych w szkole plakatach. Udział szkoły w akcji Szlachetna Paczka to pierwsza akcja wolontariacka klasy 7b. Realizujemy ją we współpracy uczniów, rodziców i szkoły. Trzymamy kciuki za jej powodzenie.
27 września 2023 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIV gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy przyznawanych w projekcie realizowanym w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.
Za nami dwudniowe zawody w Raciborzu, podczas których oprócz medali indywidualnych rywalizowaliśmy przede wszystkim o trofeum dla najlepszej szkoły sportowej w pływaniu.

Kadra Polski Juniorów w Pływaniu

| larche | Sport
Zaczynamy od miłych wiadomości. Uczniowie klasy 8b: Maja Dudkiewicz Tarasiewicz Piotr, Janus Tymon, Włodarczyk Michał zostali powołani do Kadry Polski Juniorów w Pływaniu. Zawodnikom oraz trenerowi prowadzącemu - Wojciechowi Kobylarczykowi- serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.
Dzisiejszy wicemistrzowski sukces dedykujemy Milanowi z kl.8e, który podczas finałowego meczu doznał urazu ręki zakończonego operacją w szpitalu. MILAN WRACAJ SZYBKO DO FORMY. CZEKAMY NA CIEBIE. Klasie 8e i 7a gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

Zawody pływackie GP WMOZP III runda

| Webmaster | Klasy 4-8
Praktycznie wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, co dla trenera ma największe znaczenie. Zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji medalowej, ale nie wpadajmy w zachwyt.

Uczniowie z 8e śpiewają...

| Webmaster | Klasy 4-8
Uczniowie z 8e śpiewają, pięknie recytują, szybko biegają i celnie strzelają nie tylko do bramki.
Uczniowie klasy 8b z rocznika 2008 stanęli na wysokości zadania i pokazali bardzo dobrą formę sportową.