W piątek 5 kwietnia naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu matematycznego dla klas trzecich – „Wzorowy Matematyk” organizowanego w ramach Małej Olimpiady Matematycznej.
19 marca odbył się etap dzielnicowy konkursu "Wzorowy Matematyk" w ramach Małej Olimpiady Matematycznej, w którym wzięło udział 59 uczniów z 10 szkół śródmiejskich. Lista laureatów na plakacie. 5 kwietnia zapraszamy na uroczystość podsumowującą ten etap.
W środę 21 lutego 2024 r. w naszej szkole gościliśmy przyszłych uczniów, czyli kandydatów do klas pierwszych i czwartych wraz z ich rodzicami. Naszym gościom pokazaliśmy to, jak pracujemy na co dzień. Zaprezentowaliśmy sale lekcyjne i gimnastyczne oraz miejsce wypoczynku, świetlicę. Nasi przyszli uczniowie pod opieką starszych kolegów uczestniczyli w przygotowanych dla nich licznych zajęciach.
Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole. Już 21 lutego na 17:30. Do zobaczenia!!!
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy zawiadamia o zamiarze przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2024 r. Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego, poprzez likwidację oddziału przedszkolnego - zgodnie z Uchwałą NR XCIII/3059/2024 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 11 stycznia 2024 r.
Zapraszamy wszystkie dzieci na nabór do I klasy sportowej o profilu pływackim  oraz do I klasy o profilu piłkarsko - siatkarskim w naszej szkole. Wychowanie dziecka poprzez sport to same korzyści - hartowanie ciała, kształtowanie charakteru, przygoda, pasja. Trening otwarty na pływalni już 2. lutego! Nie czekaj i dołącz do czołowej ekipy sportowej!
W piątek 15 grudnia klasa 7b miała szczególnie ważna lekcję. Poprowadzili ją rodzice uczniów. Lekcja była związana z przygotowaniem wolontariatu. Nasza szkoła będzie w tym roku wspierać 7-osobową rodzinę z Dolnego Śląska. Wspólnie przygotujemy dla niej Szlachetną Paczkę. Zbierzemy najpotrzebniejsze podarunki z kategorii: żywność, środki higieniczne, artykuły szkolne, środki czystości i drobne upominki. Akcję gromadzenia produktów rozpoczynamy we wtorek, a kończyny w czwartek. Każda z klas 4-8 będzie przynosić produkty z jednej wskazanej kategorii. Klasy 1-3 będą mogły włączyć się w zbiórkę rzeczy z dowolnej kategorii. Pudła na produkty będą dostępne od wtorku do czwartku w szkolnej świetlicy. Zachęcamy całą wspólnotę szkoły, a więc uczniów, nauczycieli i pracowników do wsparcia akcji. Informacje znajdują się już na powieszonych w szkole plakatach. Udział szkoły w akcji Szlachetna Paczka to pierwsza akcja wolontariacka klasy 7b. Realizujemy ją we współpracy uczniów, rodziców i szkoły. Trzymamy kciuki za jej powodzenie.

Zawody Kiliński Cup 2023

| Webmaster | Aktualności ogólnoszkolne
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w szkolnych zawodach pływackich Kiliński Cup. Zapraszamy rodziców do kibicowania i wspólnej zabawy, a odważnych zachęcamy do udział w sztafecie rodzinnej (osoba dorosła + dziecko). Zaczynamy o 12:45 rozgrzewką dla klas 1, 2 13:00 - start konkurencji dzieci 13:30 - start sztafet rodzinnych; 14:15 - rozgrzewka dla klas 3 14:30 - start konkurencji dzieci 15:00 - start sztafet rodzinnych; Zapewniamy dobrą zabawę i gorącą atmosferę! Na pływalni na trybunach obowiązuje zmiana obawia na basenowe.
27 września 2023 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIV gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy przyznawanych w projekcie realizowanym w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

Warszawska Karta Miejska

| Webmaster | Aktualności ogólnoszkolne
Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna proces realizacji wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz dzieciom, którym uprawnienia do darmowych przejazdów wygasają z 30 września br.

Biesiada u Warsa i Sawy

| Webmaster | Aktualności ogólnoszkolne
Biesiada u Warsa i Sawy
Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu matematycznego dla klas trzecich – „Wzorowy Matematyk”
Wyniki konkursu dzielnicowego

Wzorowy matematyk

| Webmaster | Klasy 1-3
Konkurs dzielnicowy
Za nami dwudniowe zawody w Raciborzu, podczas których oprócz medali indywidualnych rywalizowaliśmy przede wszystkim o trofeum dla najlepszej szkoły sportowej w pływaniu.

Kadra Polski Juniorów w Pływaniu

| larche | Sport
Zaczynamy od miłych wiadomości. Uczniowie klasy 8b: Maja Dudkiewicz Tarasiewicz Piotr, Janus Tymon, Włodarczyk Michał zostali powołani do Kadry Polski Juniorów w Pływaniu. Zawodnikom oraz trenerowi prowadzącemu - Wojciechowi Kobylarczykowi- serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.
Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Makrama w Świetlicy the Best

| Webmaster | Świetlica
Fantastyczne projekty z makramy za nami. Coraz bardziej cieszą i zachwycają najmłodszych. Pani Kasia ostatnio uczyła wykonania świątecznych skrzatów i łapaczy snów. Chwalimy się skończonymi pięknymi lampionami.

Zawody pływackie w 2b

| Webmaster | Sport
Klasa 2b brała udział w pierwszych zawodach orgaznizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki "I KROK PŁYWACKI" 18 osobowa reprezentacja mogła skosztować rywalizacji z dziećmi z innych klubów. Zdobyte doświadczenie zaowocuje na następnych zawodach.

Piłkarska Świetlica the Best

| Webmaster | Świetlica
Dziś klasy 1a,1b oraz 1c miały możliwość wziąć udział w treningu pokazowym piłki nożnej zorganizowanym przez trenerów Jakuba Kaźmierczaka i Krzysztofa Janickiego.
Wyniki konkursu kaligraficznego w klasach 1-3 w ramach obchodów Dnia Pisma Ręcznego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesu!
Dzisiejszy wicemistrzowski sukces dedykujemy Milanowi z kl.8e, który podczas finałowego meczu doznał urazu ręki zakończonego operacją w szpitalu. MILAN WRACAJ SZYBKO DO FORMY. CZEKAMY NA CIEBIE. Klasie 8e i 7a gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

Zawody pływackie GP WMOZP III runda

| Webmaster | Klasy 4-8
Praktycznie wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, co dla trenera ma największe znaczenie. Zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji medalowej, ale nie wpadajmy w zachwyt.

Uczniowie z 8e śpiewają...

| Webmaster | Klasy 4-8
Uczniowie z 8e śpiewają, pięknie recytują, szybko biegają i celnie strzelają nie tylko do bramki.
Dzieci z klasy 1a na wyższych i najniższych poziomach w Zamku Królewskim poszukiwały Bazyliszka. Poznając legendę o Bazyliszku pojawiły się obok ciekawości, lęk i strach, ale dzieci miały jednak ochronę

2b na zajęciach w szkolnej bibliotece

| Webmaster | Klasy 1-3
Umiemy już całkiem nieźle czytać, więc najwyższy czas, byśmy sprawnie i przede wszystkim samodzielnie, potrafili odnaleźć w bibliotece interesujące nas książki.
Uczniowie klasy 8b z rocznika 2008 stanęli na wysokości zadania i pokazali bardzo dobrą formę sportową.
Public Services

00-232 Warszawa ul. Ciasna 13 
tel. 22 8311327 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego © All Rights Reserved.

Powrót do góry